Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Tapyba dviejų tipų tapetai - gana dažnas būdas pastaruoju metu papuošti paviršių gyvenamuosiuose rajonuose. Naudodami šį metodą galite sukurti unikalų dizaino interjerą, formalizuoti akcentą, vizualiai didinti sienų aukštį ir išplėsti erdvę. Prieš įklijuodami dviejų tipų foną, rekomenduojama sužinoti apie pagrindines jų derinimo taisykles.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Ką reikia apsvarstyti prieš pradėdami dirbti

Sandarinimo sienos su skirtingomis tapetomis turėtų būti griežtai laikantis taisyklių. Kad derinys atrodytų kuo harmoningiau, prieš pradedant darbą reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.

Lubų aukštis

Būtent iš šios kambario charakteristikos priklauso galutinis medžiagos pasirinkimas, jo modelis, tekstūra ir atspalvis.

 1. Daugumoje apartamentų lubų aukštis yra 2,5 metro arba šiek tiek didesnis. Tokiu atveju, jei norite padengti patalpas su dviejų tipų tapetais, naudokite šviesios spalvos medžiagas su grubia tekstūra ir nedideliu raštu. Jei šis skaičius yra mažesnis nei 2,5 m, rekomenduojame derinti paprastus vienkartinius apšvietimo tapetus ir spalvotus. Šis metodas vizualiai padidins lubų aukštį. Būtina keisti medžiagos juostą, geriau neapsiriboti vienintele siena, bet naudoti 2-3 paviršių.

  Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

  Vertikalus tapetų keitimas su raštu ir monofoninėmis juostomis leidžia vizualiai padidinti kambario aukštį

 2. Aukštų lubų atveju (nuo 3 metrų) reikia kitokio požiūrio. Vizualiai didinti aukštį nereikia, todėl galite galvoti apie erdvės išplėtimą. Tuo tikslu dviejų tipų tapetų tapetavimo dizainas iš esmės skiriasi: pageidautina horizontaliai atskirti paviršius daugybe spalvotų juostų pagalba. Tokiu atveju piešinys turėtų būti didelis ir orientuotas horizontaliai. Šis dizaino stilius yra klasikinis, todėl reikia naudoti tinkamas spalvas, tačiau galite šiek tiek eksperimentuoti.

  Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

  Norėdami vizualiai išplėsti kambarį su aukštos lubos, tapetai su horizontaliai orientuoto rašto

Kambarių dydžiai

Jei patalpos plotas yra didelis, galite saugiai naudoti tamsių tonų medžiagas ir jų derinius. Taip pat bus pritaikyti sotieji atspalviai, jie vizualiai sumažins kambario matmenis, tačiau erdviuose kambariuose tai nebus toks pastebimas, kaip ir mažuose kambariuose. Negalima apsispręsti dėl įprastų monochrominių gaminių, geriau klijuoti kambarį su tamsiomis medžiagomis su dideliais šviesos formatais. Labai dažnai ant tapetavimo dviejų tipų tapetai naudoja produktus be paveikslų ir medžiagų su vaizdais lapų, bambuko kamienų ir kitų augalų motyvai.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Populiarus sprendimas yra derinti tapetai su augalų motyvų ir monofoninio drobės nuotrauka

Kalbant apie mažus kambarius, jūs negalite vizualiai sumažinti vietos, todėl tamsios spalvos netinka, geriau naudoti nedidelius modelius su lengvais produktais. Puikiai atrodys mažas kartojantis ornamentas.

Taip pat svarbu atsižvelgti į kambario geometriją. Jeigu kambarys yra ilgas ir siauras, pavyzdžiui, koridoriuje, tai geriau apklijuoti trumpą Sieninis apšvietimas tapetai su nedideliu sutapimu kampe ir ilgai - tamsesnės ar margi, leidžiančiu planuotą dizainas sienos. Taigi vizualiai išlyginti pagal dydį paviršių skirtumas.

Kai įėjimo į siaurą kambarį vieta yra vienoje iš ilgų sienų, kito tipo tapetų klijavimas yra tobulas: jums reikia pasirinkti spalvą trumpiems paviršiams, o ilgos sienos viduryje - naudoti keletą labiau sočiųjų spalvų juostų. Kambario kampai turi būti uždaryti tonas su trumpomis sienomis.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Siauros kambario registracijos variantas

Medžiagos tekstūra

Dabar apsvarstykite, kaip suderinti dviejų tipų tapetą, priklausomai nuo produkto storio ir tekstūros:

 • Pagrindinė taisyklė - naudoti tokio paties storio medžiagas. Geriausia pasirinkti produktus, pagamintus tuo pačiu pagrindu. Tai yra popierius su popieriumi, neaustinis su neaustine medžiaga ir pan. Yra ir kitos galimybės įklijuoti sienas su skirtingomis tapetomis, tačiau jos reikalauja kruopštaus pasirinkimo. Kalbant apie spalvas, nėra griežtų taisyklių, todėl rekomenduojama vietoje zondų ant vieno paviršiaus nusipirkti ir pažvelgti į gautą derinį.
 • Su korpuso tekstūra viskas yra sudėtingesnė. Jei juostų sujungimas planuojamas tik kampuose, tu negali ypač kelti nerimo dėl storio ar tekstūros skirtumo. Faktas yra ta, kad tokioje vietoje yra gana sunku pastebėti perėjimą, jei jis yra mažas. Bet jei planuojate sujungti gaminius sienos viduryje, tada geriau naudoti medžiagas su ta pačia tekstūra ir skirtingomis spalvomis, ar uždaryti sąnarius su sienomis ir kitais gaminiais.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Suderinus skirtingos tekstūros gaminius, liejimas bus slėptis sujungimais

Būtina atsižvelgti į kiekvieno tipo tapetų savybes. Jei nuspręsta derinti popieriaus ir neaustinės medžiagos, svarbu visiems įsigyti specialųjį klijų. Galite nusipirkti universalią kompoziciją, tačiau geriausiu efektu rekomenduojama naudoti skirtingus.

Taip pat svarbi technologija: popieriaus tapetų atveju, klijai yra naudojami ir sienoms, ir gaminiui, neaustiniai audiniai nereikalauja apdorojimo iš apačios.

Kambarių apšvietimas

Kaip galite gražiai apipjaustyti apšvietimą? Jei kambaryje beveik visada gerai įsižiebia saulė, nebūtina dirbtinai tamsinti, padengiant visus paviršius tamsiomis tapetais. Būtina klijuoti lengvus produktus ant 3 sienų, o paskutinis, kuris yra priešais langą, yra tamsesnis. Dėl to įklijuotos tapetos nebus monotoniškos ir nepastebėsite daug erdvės. Ši technologija veikia priešinga kryptimi: tamsiose patalpose į vieną sieną galite įklijuoti plačią šviesos tapetą ir šiek tiek apšviesti interjerą.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Jei norite šiek tiek patamsėti kambarį su daugybe dienos šviesos, galite įklijuoti sieną priešais langą su tamsesniu tonu

Įvairių tipų medžiagų derinys

Šiuolaikinė rinka siūlo daugybę skirtingų tipų fono paveikslėlių, kuriuos galima naudoti kartu su kitais. Žemiau yra geriausias tapetų derinys:

 1. Popierius. Ši klasikinė įvairovė puikiai tinka beveik bet kokiai rūšiai. Jie tiesiog nupjauna, todėl naudojant popierinius modelius galite piešti spalvotus įdėklus ar akcentus.
 2. Vinilas. Puikus derinys yra įprasti viniliniai gaminiai su fotobatais. Be to, jie gali būti derinami su daugiasluoksnėmis popierinėmis medžiagomis, kad būtų vienas storis.
 3. Neaustas. Jie puikiai derinami su visomis rūšimis, išskyrus tekstilės gaminius.
 4. Skystis Tai geriausia naudoti kartu su vinilo ar neaustinėmis priemonėmis. Kadangi skystos tapetos yra šlapios medžiagos, panašios į tinką, kombinacija su popieriumi nerekomenduojama.
 5. Tekstilė. Šio tipo tapetai geriau ne sujungti. Remiantis audiniu, yra daugybė modelių, verta paminėti keletą iš jų.

Medžiagų derinių variantai ant paviršių

Jei kyla klausimas, kaip gražiai įklijuoti dviejų tipų foną, rekomenduojama atkreipti dėmesį į vieną iš šių variantų. Šie metodai laikomi klasikiniais ir daugiau nei vieną kartą naudojami interjero dizainui.

Vertikalios juostelės

Šiuo atveju medžiagos su skirtingais modeliais yra įklijuoti į sienas. Toks tapetavimo būdas padeda vizualiai padidinti sienų aukštį. Svarbu, kad įklijuoti gaminiai būtų vienodos tekstūros, nes atspalvių žaidimas ir taip bus pritraukti dėmesio. Be to, naudojant tą patį ekrano užsklandą, galite puikiai prijungti juos be jokių siūlių skirtumo.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Dviejų tipų tapetų derinys, suklijuotas pasukant, leidžia vizualiai padidinti lubas

Horizontalios juostos

Šis derinys puikiai tinka vizualiai išplėsti erdvę. Šis metodas idealiai tinka patalpoms su aukštomis lubomis, kuriose nereikia didinti sienų aukščio. Jei norite įklijuoti sienas su tapetais, paviršius reikia padalyti į dvi dalis: pirmiausia reikia klijuoti viršutinę tos pačios spalvos juostelę, o vėliau - apatinę - kitą atspalvį. Tam galite nusipirkti gaminius su bet kokia tekstūra ir ornamentu. Svarbiausia, kad jie puikiai derėtų.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Horizontalus sienų skyrius geriausiai tinka patalpoms su aukštomis lubomis

Intarpai

Taip pat skiriasi dviejų tipų įdėklų klijavimo būdai.

Ši idėja yra tobula, kai reikia interjere akcentuoti:

 • Pirma, žymėjimas dedamas ant sienos, atsižvelgiant į spalvotų įdėklų vietą. Kiaušinių patogumui geriau piešti stačiakampius ar kvadratus.
 • Tada reikia paruošti tapetai. Paprastoji medžiaga yra apdailinta taip, kad ji neapima figūrų ant sienos.
 • Pirmas klijus pagrindinis ekrano užsklanda.
 • Po to, pagal pateiktus dydžius, iškirpkite kitų spalvų produktus ir uždarykite susidariusias spragas. Jei naudojate ekrano užsklandą su skirtinga tekstūra, jums reikia klijuoti sujungimais.
 • Taigi visa siena yra klijuota.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Sujungus dviejų tipų tapetą su įdėklais, galite sutelkti dėmesį į vieną ar kelias sienas

Yra ir kitos idėjos tapetavimui naudojant įdėklus:

 1. Užplombuotos su fotomagnijomis, didžioji sienos dalis yra kompozicijos pagrindas, ji pirmiausia pažymėta ir apdorojama. Iš to jau galite klijuoti įprastą vinilo arba neaustinę tapetą, kurios spalva bus sujungta su vaizdo skale. Pavyzdžiui, jei centre yra žalias miškas, tuomet šonuose turėtų būti ekrano užsklandos žalios ar rudos spalvos tonai.
 2. Vis dėlto yra nulaužta technika. Čia produktai supjaustomi mažais maždaug tos pačios formos fragmentais, po to jie yra priklijuojami prie pagrindo kartu su pažymėtais žymenimis. Galite įstrigdyti fragmentus tam tikroje tvarkoje arba chaotiškai.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Sienų apdaila naudojant klojinius

Kita įranga

Taip pat galite naudoti vieną iš šių idėjų:

 • Kontrastingos sienos ir lubos. Tinka tik tuo atveju, jei lubų aukštis yra didesnis nei 2,5 m. Tokiu atveju rekomenduojama, kad lubos būtų tamsesnės arba lengvesnės nei sienos. Taip pat galite naudoti gradientą: sienos apačia yra tamsi, viršutinė dalis šiek tiek lengvesnė, o lengviausia - lubos.
 • Kampų apdaila. Pagrindinis plotas turėtų būti padengtas šviesiomis tapetais, o kampuose - tamsesniais atspalviais. Šis metodas leidžia vizualiai išplėsti kambarį, tačiau jis gali būti naudojamas tik tuo atveju, jei dizainui nereikia griežtų spalvų atitikimo taisyklių. Ši parinktis idealiai tinka kambariams su kampiniais baldais, tada ši sienos dalis bus pabrėžta.
 • Paviršiaus reljefo izoliavimas. Jei gydomame kambaryje yra bet kokių iškilimų ar nišų, galite sutelkti dėmesį į juos. Pavyzdžiui, pagrindinė sritis yra padengta monofoninėmis tamsiomis tapetomis, o išsikišančios fragmentai yra lengvesni. Arba atvirkščiai, tačiau ši pasirinktis nėra populiariausias.

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Pasirinkite nišą su kita spalva tapetai

Pagrindinės taisyklės

Norėdami klijuoti dviejų tipų tapetai, reikia griežtai laikytis tam tikrų taisyklių:

 1. Spalviniai sprendimai turi būti įkūnyti ne tik kartu su tapetais, bet ir baldais, užuolaidomis, įvairiais daiktais ir priedais. Taigi interjeras atrodys labiau harmoningai.
 2. Vienkartinių medžiagų ir gaminių su ornamentu derinys laikomas vienu iš sėkmingiausių.
 3. Nerekomenduojama naudoti įvairiausių melodijų derinių. Geriau, kad viena juosta buvo ryški, o antrasis - labiau prislopintas atspalvis.
 4. Jei pagrindinė medžiaga turi gėlių šabloną, tobulas sprendimas bus derinys su tapetais, kurių tekstūra pagaminta to paties stiliaus.
 5. Produktus su geometrinėmis figūromis rekomenduojame derinti su abstrakcija.
 6. Naudojant medžiagas su skirtingomis tekstūromis, būtina užmaskuoti sąnarius liniuotėmis, juostelėmis, juostelėmis ir apvadu.
 7. Trivietis derinys yra įmanomas tik didelių patalpų atveju, mažas interjeras atrodys pernelyg sudėtingas.
 8. Ir klijai, ir tapetai, kuriuos reikia nusipirkti vienoje parduotuvėje, geriau, jei jie yra iš to paties gamintojo.
 9. Reikalingas išankstinis žymėjimas.
 10. Rekomenduojama pradėti įklijuoti iš viršaus.
 11. Taikant produktus, svarbu palikti atsargas, jei jie išstumia po džiovinimo.

Dviejų tipų tapetų su skirtingais modeliais, tekstūrų ir spalvų sprendimų derinys leidžia sukurti tikrai originalų interjerą. Svarbu tik neskubėti ir pirmiausia patikrinti, ar šis ar tas derinys atrodys ant sienų.

Nuotraukų galerija: skirtingų tapetų deriniai

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Kaip įklijuoti dviejų tipų tapetai: medžiagų ir spalvų derinys

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

50 − = 47