Kaip padaryti savo rankas medinę kėdę?

Kaip padaryti savo rankas medinę kėdę?

Jei eisi į baldų parduotuvę, pamatysite platų įvairių medinių baldų modelių spektrą. Labai daug kėdžių: nuo išmatų iki elito modelių. Tačiau tokio grožio reikia daug pinigų. Todėl, norėdami papuošti kambario interjerą, savo rankomis galite sukurti medžio kėdę. Tam reikia tam tikrų medžiagų ir įrankių.

Kaip padaryti savo rankas medinę kėdę?

Medinės kėdės matmenys ir vieta, kurioje tvirtinami varžtai.

Yra skirtingi metodai, leidžiantys jums sukti kėdę savo rankomis. Pasirinkdami metodą, turite laikytis stiliaus, taip pat jo tikslo. Darbas turėtų prasidėti ateities dizaino brėžiniu, kuriame turi būti nurodyti visi dalių matmenys, jų skaičius ir darbo reikmėms reikalingos medžiagos. Piešimo kokybė priklauso nuo darbo sėkmės.

Būtinos medžiagos ir įrankiai

Kai reikia rankiniu būdu pastatyti kėdę medžio pagalba, jums reikia naudoti tik kietmedį. Pagrindinė medžiaga yra gerai išdžiovinta mediena, kurioje nėra mazgų. Baldų gamybai dažniausiai pasirenkate:

 • pušis;
 • ąžuolo;
 • bukas

Labai sunku dirbti su ąžuolu ar bukais, bet baldai iš tokio medžio savo rankomis pasirodo tvirtas ir patikimas. Norėdami pastatyti kėdę, turite turėti:

 • du barai;
 • tankus apmušalų audinys;
 • putos, iš kurios pagaminta sėdynė;
 • įvairių dydžių lentos;
 • nazhdachka;
 • baldų klijai;
 • savisriegiai sraigtai.

Kaip padaryti savo rankas medinę kėdę?

Medinių kėdžių gaminimo įrankiai.

Barai gali būti perkami statybos rinkoje. Tada juos reikia apdoroti, kad jie būtų visiškai lygūs. Kad tai padarytumėte, prieš ruošiant riebalus, jie išlyginami. Pirma, lenta yra suminkšta su mažu nazhdachkoy (tinkamas numeris 100). Galutinį medienos lustą duos "naždachka" Nr. 220.

Bet koks darbas, norint kėdės ištraukti iš medžio savo rankomis, reikalauja įrankių buvimo:

 • nazhdachka;
 • segtukas;
 • nykštukė;
 • laidininkai
 • medinis čiuožykla;
 • chisel;
 • lėktuvas.

Technologijos ir darbo ypatumai

Kaip pastatyti kėdę? Pirmiausia turite paruošti du barus. Galinių kojų barai turėtų būti 800x40x60 dydžio. Priekinėse kojose spindulių plotis turi būti 440х40х40 mm.

Juostose išpjovos, skirtos pėsčiųjų takams ir pagrindui (tiek išilginės, tiek skersinės). Visi grioveliai turi būti tokio paties lygio. Norėdami tai pasiekti, juos reikia sujungti, kojų galai būtinai turi sutapti. Tada žymima vieta, kurioje bus grioveliai. Jų matmenys yra 20x40x15 mm. Griovelio vidinė dalis turi būti įtraukta iš pėdos vidinės pusės. Paprastai trunka 10 mm.

Kojoms pritvirtinti turi būti grioveliai. Kiekvienoje kojoje turi būti du. Grioveliai yra pagaminti atitinkamuose kojų galuose. Baigus surinkimą, pamatas atrodys kaip stačiakampis. Kiekvienoje viršūnėje bus įdiegta kojelė. Griovelių gamybai naudojamas peilis. Tada grioveliai išsiskiria iš lustai, kurie į juos buvo gaminami.

Kaip padaryti savo rankas medinę kėdę?

Kėdės koto schema.

Galinės kojos turi būti šiek tiek sureguliuotos. Tuo tikslu, išilgai viso kojos ilgio, pradedant nuo griovelio, padaryto viršuje, ir baigiant mažesniu grioveliu, veidas yra išdėstytas. Rezultatas yra lygus perėjimas, dydis turėtų būti sumažintas ir lygus 40 mm.

Po kojų, padaryta dviem pėdomis, paruoštos dvi išilginės bazės. Tuo tikslu pagaminkite keturis barus, kurių matmenys 350x40x40 mm. Kiekviename gale turėtų būti ženklas dėl erškėčių. Kamščiai pagaminti iš pjaustytų gabalų, supjaustytų pjūklu.

Žnyplių matmenys turi būti išmatuojami pagal griovelių matmenis. Jie turėtų tilpti į griovelį. Neigiamas bangavimas yra draudžiamas.

Tada paruošti du blokai su matmenimis 420x40x40 mm. Jie reikalingi skersinei bazei. Dėl tokių strypų, smaigai taip pat yra supjaustyti.

Kita operacija bus atlošo gamyba. Tai geriau padaryti iš pjaustymo lentų. Atlošo matmenys - 420х80х100 mm. Galinėse kojose norimojo pločio grioveliai yra tušti. Į juos įkišamas atlošas.

Sėdynės tvirtinimą atlieka savisriegiai varžtai, ir jie turi būti prisukami iš apačios. Kad būtų patogiau pasukti varžtus ir suteikti papildomą kietą kėdę, tarp pagrindo įkišamos specialios petnešos.

Norint suteikti gražią išvaizdą, išmatų kojos turi būti suapvalintos, o tada atsargiai sumenkintos. Tokia pati operacija turi būti atliekama su baze. Visiškai baigtos dalys turi būti padengtos baldais, o po to - poliruoti.

Vienas iš paskutinių etapų yra minkštos sėdynės gamyba. Iš storos faneros lapo sėdynė išpjaukama, tuo pačiu formuojant atitinkamos formos putų gumą. Kai pagaminamas kėdės dangtis, maždaug 15 cm atstumu nuo krašto. Tada fanera suvyniota su putplasčio audiniu su baldiniu audiniu.

Medžiaga užfiksuota staklėmis pagrindo gale.

Kaip padaryti savo rankas medinę kėdę?

Kėdės surinkimo schema.

Patirtis rodo, kad kai kėdė pagaminta iš medžio savo rankomis, visada turite prisiminti apylinkes. Faktas yra tas, kad danga su laku sukelia labai stiprų nemalonų kvapą. Kaimynai aiškiai nebus malonūs. Todėl, visi dažai yra geriausia padaryti už buto. Pvz., Garaže ar svirke.

Neseniai pasirodė specialūs lakai, kurių pagrindu yra vanduo. Jie neturi kvapo.

Kėdė surenkama iš paruoštų lakuotų dalių. Špagai yra padengti klijais ir įkišti į griovelius. Visa detalė nugriauti mediniu kianiku.

Jei naudojate metalinį plaktuką, jo smūgio dalis turėtų būti uždaryta minkštu skudurėliu. Priešingu atveju jis gali pažeisti lako dangą. Sėdynės ir nugaros sėdynės tvirtinamos varžtais.

Sulankstomos kėdės: gamybos niuansai

Savo rankomis padarykite medinį sulankstomą kėdę, kurią gali bet kuris amatininkas. Tai užtruks daug mažiau laiko, palyginti su įprastos išmatos gamyba.

Norint dirbti, reikia laikyti medieną. Priekinės kojos ir nugaros dalys pagamintos iš skydo. Šios detalės galės judėti. Galinės kojos pagamintos iš medinių barų. Ant nugaros nulenkiamos plonos lentos. Kaip medžiagą, skirtą sėdėti, galite paimti fanerą, išklotą tankiu baldiniu audiniu. Norint nustatyti gaminį pageidaujamoje padėtyje, ant skydo reikia padaryti kelias spaustukus. Plieniniai kaiščiai yra naudingi pagrindo tvirtinimui.

Kad horizontali sėdynės fiksacija ir skydo montavimas nuolydžiu, būtina nutiesti smaigalius. Sėdimoji dalis yra pritvirtinta dviejų plieninių kaiščių pagalba.

Pinti taukai: rekomendacijos

Pinti kėdė gaminti nėra ypač sunku. Norėdami atlikti darbą, turite turėti:

 • pintys;
 • nagai;
 • sijos;
 • nykštukė;
 • savisriegiai sraigtai;
 • plaktukas;
 • Danijos aliejus;
 • gręžtuvai;
 • švitrinis popierius.

Kojų ilgis atidėtas. Paruošiami keturi barai, kurių matmenys 18x4x14 cm.

Grioveliai atliekami tose vietose, kur bus prijungtas, ir tvirtinami tvirtinimo elementai. Siekiant užtikrinti, kad barai būtų lygūs, jie šlifuojami švitriniu popieriumi.

Tada surenkamas pinti kėdės. Montavimo darbai prasideda nuo kojų tvirtinimo. Varžtai įsukami.

Ant surinkto rėmo yra naudojama daniškoji aliejus. Jei taip nėra, baldų lakas gali tapti pakaitalu.

Galutinė operacija bus audimo juostelės. Paprastai šiuo tikslu naudojami ilgi diržai iš odos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

82 − = 77