Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

Vonios kambario ir kitų patalpų renovacijoje namuose dažnai tampa būtina sukurti skylę išleidimo ar jungiklio įrangai. Kai kurios medžiagos lengvai supjaustomos su dažniausiai naudojamomis priemonėmis, kitiems reikia specialaus požiūrio.

Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

Kieta, bet trapi plytelė, kuri gręžtui be žalos, yra pakankamai sunki, o didelio skersmens skylės iškirtimas dar sunkesnis. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime apie populiarius ir paprastus būdus, kuriais galite greitai pjaustyti, kad įdiegtumėte lizdą.

Plytelių darbo ypatumai

Padaryti sklandų ir tikslų apvalios formos išpjovą ant plytelių po rozete yra sunku, nes ji turi didelį kietumą ir stiprumą. Be to, slidžias glazūruotas paviršius apsunkina pjovimo procesą, nes tarp jo ir pjovimo įrankio nesudaro jokios sanglaudos, dėl kurio sjamoji nuolatos kaupiasi. Pagrindinis pavojus plytelių skylių gamybai yra brangaus medžiagos išskaidymas ir sugadinimas. Kad pjūvis atrodytų tvarkingas, turite atlikti keletą parengiamųjų priemonių:

 1. Iš išorės plytelių paviršiaus, kurioje bus atliekamas gręžimas, žymėjimas atliekamas pieštuku ar žymekliu.
 2. Siekiant išvengti sėjamosios slydimo nuo plytelės glazūruoto paviršiaus, pjaustymo vieta yra įklijuota konstrukcine juostele arba lipnia tinku. Prieš pjovimą, galite įbrėžti skylės kontūrą po lizdu su įprastiniu naglu.
 3. Prieš pradėdami, jūs turite sudrėkinti plytelę, kad paspartintumėte pjovimo procesą ir sumažintumėte dulkių susidarymą.

Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

Svarbu! Prieš montuojant plytelę, sklendė ant lizdo ant sienos turi būti padaryta. Būtina pasiruošti, kad pjaustymo metu gaminant plyteles būtų galima padalinti ir turėti 10-15% visos medžiagos atsargų.

Karūnėlių pjaustymas

Greičiausias būdas padaryti plytelių skylę su specialia purkštukų ant sėjamosios, vadinamos karūna. "Crowns for a drill and perforator" yra parduodami statybose, jie turi kitokį skersmenį, kuris turi būti pasirinktas pritvirtinti lizdą. Tačiau patyrę meistrai nerekomenduoja plyteles formuoti skylėmis su perforatoriumi, nes vibracija pjūvio kraštuose susidaro įtrūkimai ir lupos. Norėdami dirbti su plytelėmis, naudokite šių tipų vainikus:

 • Deimantinis karūnas. "Crowns" su deimantų dulkinimu, skirtuose skylėms iš skirtingų gamintojų plytelių rozetėms, yra 65-68 mm skersmens. Kokybės antgalis gali kainuoti 4-6 tūkstančius rublių, todėl jį dažniausiai naudoja profesionalūs apdailininkai. Bet ji plyteles plyteles greitai ir tiksliai.

  Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

  Diamond Crown

 • Karūnėlė su laimingais dantimis. Šis pjovimo skylių pjovimo įrenginys kainuoja 500-700 rublių, pakanka 20 pjūvių. Plytelių gręžimas naudojant šį antgalį trunka daug ilgiau nei karūna deimanto danga, tačiau kokybės požiūriu ji niekaip ne mažesnė.

  Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

  Karūnėlė su dantukais

 • Karūnėlė su karbidu. Žiediniai pjūklai su karbido lizdais yra dvigubai pigesni nei deimantiniai drožlių karūnai, bet jie nėra prastesnės kokybės ar greičio pjaustyti plyteles.

  Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

  Karūnėlė su volframo karbido antgaliais

Atkreipkite dėmesį! Sėjamosios ir perforatoriaus vibracija intensyviai veikia, o tai kyla dėl plytelių drožlių ir plyšių atsiradimo. Todėl jūs turite gręžti plyteles nedideliu greičiu, praleisdami vieną ar dvi minutes. Siekiant užtikrinti, kad pjovimo kokybė būtų geresnė, plytelė dedama ant stalo ant medinio pagrindo, o gręžtuvas montuojamas trikojene.

Pjovimas su "balerinka"

Statybinėse parduotuvėse parduodami plytelių pjovimo žirklės, kurios populiariai vadinamos "balerinais". Šis pjovimo pjovimo įtaisas yra gręžtuvas, kurį sudaro guolių gręžtuvas ir du ar vienas galai. "Ballerinka" sureguliuojamas pagal norimą skylės skersmenį, bet tai kainuoja ne daugiau kaip 1000 rublių, priklausomai nuo gamintojo ir medžiagos. Ši purkštukas paprastai yra pakankamai 10-20 aštrių, tačiau galai gali sulenkti anksčiau. "Ballerinka" principas yra toks:

 1. Ant plytelių ženklo atverkite ateitį, būtinai pažymėkite apskritimo centrą.
 2. Žymiame apskritime viduryje yra sumontuotas gido gręžtuvas.
 3. Sureguliuokite groteles iki skersmens, kuris atitinka padarytą skylę.
 4. Pradėkite švelniai ir lėtai gręžkite plyteles mažu greičiu 2-3 minutes.

Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

Ballerinka

Profesionalūs statybininkai teigia, kad sklandžiai, tvarkingai skylę be lustų ir įtrūkimų, reikia sureguliuoti gręžimo operaciją vienu metu, nekeičiant gręžimo polinkio. 2-3 minutes, kad įrankis būtų toks kietas, darbuotojo ranka gali "drebėti", todėl geriau grąžinti trintuką.

Pjaustymas volframo virvute

Jei norite, kad plytelių skylė būtų tvarkinga, nesumažinant pavojaus suskaidyti ir materialiai sugadinti, geriau naudoti rankinį įrankį, o ne elektrinį įrankį. Norėdami tai padaryti pastato parduotuvėje, turite įsigyti volframo virvelę, kuri įterpiama į pjūklą, o ne pjovimo diskas. Pjovimo procesas atliekamas tokia tvarka:

 • Ant išorinio arba vidinio plytelių paviršiaus naudojamas ateities sandėlio žymėjimas.
 • Jei skylė yra plytelių viduje, tada pažymėto rato viduje laimi gręžtuvas ir sėjamoji turi sukurti mažą skersmenį.
 • Iš skylės, pagaminto iš plytelių gręžimo, įdėkite volframo pjovimo virvę.
 • Stygos pagalba skylė perpjova per žymenis progresyviu grįžimo judesiais.

Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

Pjaustymas volframo virvute

Atkreipkite dėmesį! Kai pjaustote plyteles su volframo virve, niekuomet nerodomi plyšiai, lustai ar kiti defektai. Tačiau kiekvienos skylės gamyba rankiniu būdu trunka iki 30 minučių, taigi šis metodas netinkamas pramonės mastui.

Pjovimas plonu laimi gręžtuvu

Taip atsitinka, kad meistro arsenale nėra jokių specialių pjovimo įrankių, bet darbas turi būti atliktas skubiai. Tada sijojimas su įprasta laureate gręžimo, kurio skersmuo 6-8 mm, ateina į gelbėjimą. Šio metodo skylių sudarymas yra toks:

 1. Lizdo dėžutė uždengiama plytelių išorėje, o po to sukabinama su žymekliu ar pieštuku.
 2. Ant pažymėto rato uždarykite apie 20 skylių 8-8 mm skersmens 1-2 mm laipteliuose.
 3. Tarpas tarp kiaurymių kruopščiai nuimamas naudojant kojelėmis ar kablys.

Kaip padaryti skylę plyteles po išleidimo anga?

Pjaustymas su laimi gręžimo pagalba

Svarbu! Plytelių žymėjimas ir gręžimas turi būti atliekamas tik iš medžiagos išorės, kitaip pjūvis atrodys nepatogus.

Vaizdo instrukcija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 1