Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Namų ar buto interjero dekoravimui dažnai būdingas klausimas: kaip ištaisyti MDF plokštes prie sienos? Daugeliui atrodo, kad šią procedūrą gali atlikti tik specialistai. Tai klaidinga nuomonė. Galų gale, visas darbas gali būti atliekamas savo rankomis. Žinoma, turėsite dėti daug pastangų, taip pat įvykdykite keletą taisyklių, kurios padarys įspūdį galutinį rezultatą.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Ką reikia žinoti apie medžiagą

MDF sienų plokštės yra puiki dekoratyvinė medžiaga, kuri gali paversti bet kokį interjerą. Medžiaga gaminama iš karšto spaudimo iš smulkios medienos frakcijos, kuri iš anksto išvaloma nuo visų nešvarumų.

Gamybos technologija yra labai paprasta. Paruošta medžiaga sumaišoma su nedidele natūralių dervų kiekiu. Mišinys išdėstomas reikiamu kiekiu ir nuspaustas. Rezultatas - medienos plaušų plokštės arba plokštės (priklausomai nuo storio). Toks produktas pasižymi geru tankumu ir visišku ekologiniu suderinamumu.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

MDF plokštės - ekologiškos, tankios dekoratyvinės medžiagos

Pritvirtinimo būdai: pranašumai ir trūkumai

MDF plokščių pritvirtinimas prie sienos atliekamas dviem pagrindiniais būdais: klijavimas ant klodo ir klijavimas. Kiekvienas metodas turi privalumų ir trūkumų.

Montavimas ant rėmo

Pateiktas veiksmas yra tas, kad ant sienų nukreiptos, kurios yra pagrindas MDF tvirtinimui. Montuojant medžiagą gali būti medinė sija arba metalinis profilis.

Šis metodas turi daug privalumų:

 1. Apvyniojimas leidžia ištaisyti didelius pagrindo defektus. Tai reiškia, kad paviršiaus nereikia išlyginti ir išlyginti, o tai labai sutrumpina paruošimo laiką.
 2. Sudaryta erdvė, kuri gali būti naudojama komunikacinių sistemų diegimui.
 3. Be ryšio, laisvoji erdvė naudojama izoliacijos uždėjimui, sluoksnio storiui, kuris tiesiogiai priklauso nuo padėklų dydžio, taip pat ar naudojamos metalinės suspensijos.
 4. Sukurta papildoma triukšmo izoliacija. Tai ypač svarbu naujose pastatuose, kur interjero skyriai turi menką garso izoliaciją.
 5. Gebėjimas greitai pakeisti MDF plokštes, jei jie buvo sugadinti.

Tačiau negalime pamiršti apie trūkumus, kurie yra ši galimybė:

 • Kambario plotas mažėja. Ir nuostoliai priklausys tiesiai nuo sienų kreivumo. Faktas yra tas, kad esant reikšmingiems nukrypimams - jūs turite įdiegti vadovus dideliu atstumu nuo paviršiaus.
 • Pakabinami dekoratyviniai elementai ir baldai atliekami ant ilgo inkaro. Jei elementų svoris yra didelis, tada būtina sudaryti hipotekas iš anksto, priešingu atveju konstrukcija neatsiliks nuo apkrovos.

Pastaba! Reikėtų nepamiršti, kad montuojant rėmą vonios kambaryje ar dušo kabinetuose, grybelis ir pelėsiai yra dideli.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Karkasinis MDF plokščių montavimo būdas reiškia, kad kambario plotas sumažės

Pasodinti ant klijų

Šis metodas yra efektyvus, kai paviršius neturi didelių trūkumų. Plokščių tvirtinimas būna tiesiai ant paviršiaus. Klijai yra klijai, kurie yra parinkti priklausomai nuo gamintojo. Kartais klijavimas atliekamas montuojant putojimą.

Toks variantas turi tokius teigiamus aspektus:

 1. Jei paviršiuje iš pradžių nėra trūkumų, įrengimo laikas yra minimalus.
 2. Priešingai karkaso metodui, kambario plotas nėra sumažintas.
 3. Mažiau tikėtina, kad sugadinsite skydą, nes tvirtinimo detalėse nenaudokite varžtų ar gvazdikų. Retais atvejais - tik vienas pirmasis elementas tvirtinamas varžtais.

Nors yra ir trūkumų:

 • Esant rimtai paviršiaus pažeidimams, didelė kreivė - būtina ilgas paruošimas.
 • Neįmanoma atkurti. Iš tikrųjų, jei sugadinsite vieną fragmentą, turėsite pašalinti visą dangtelį, kuris taps visiškai nenaudingas.
 • Klaidos tikimybė yra didelė. Bet koks įdiegimo šališkumas, kuris bus praleistas dėl aplaidumo, rezultatas bus toks pat, kaip buvo numatyta.

Taigi, žinodamas visus privalumus ir trūkumus, galite pasirinkti pasirinktį, kuri būtų tinkama konkrečiam atvejui.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Kai montuojame plokštes ant klijų, klaidos tikimybė yra didelė, todėl būtina labai atidžiai atlikti darbą

Pastaba! Patvirtinimo metodo pasirinkimas - apskaičiuojamos visos išlaidos. Pavyzdžiui, mažose vietose, norint pasiekti pageidaujamą rezultatą, yra naudingiau pagaminti sieną (lyginant su metalinio rėmo montavimu). Bet jei darbo sritis yra reikšminga, tada sumuštinių sistema moka už save.

"Panel Mount Technology"

Kiekvieno metodo technologija labai skiriasi. Reikėtų išsamiau apsvarstyti, kaip sureguliuoti MDF plokštes kiekvienu atskiru atveju.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

MDF plokščių montavimas ant sienų yra atliekamas dviem būdais

Medžiagos sukibimas

Laikas, reikalingas šiai procedūrai atlikti, gali būti visiškai kitoks. Viskas priklausys nuo bendrosios paviršiaus būklės. Bendra parengimo tvarka yra tokia:

 • Sienos valomos iš visų nereikalingų. Išardyti viską, kas išsipučia arba išsikiša. Senas dekoratyvinis sluoksnis visiškai pašalinamas. Būtina žinoti, kad ant paviršiaus, ant kurio yra atspalvių, tapetų arba neapdorotų dažų sričių, neįmanoma klijuoti.
 • Patikrintas tinkas. Tai turėtų būti gerai ir neturėti pėdsakų. Bet kokie defektai rodo, kad sieną reikės vėl apmušti.
 • Po pirminio paruošimo yra daug dulkių ir nešvarumų. Viskas šalinamas drėgnu skudurėliu ir dulkių siurbliu.
 • Gruntas gruntuotas.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Bendrieji reikalavimai sienų paruošimui prieš plokščių montavimą

Diegimas yra toks:

 1. Paruoškite klijus. Puikiai tinka "skysto nagai", kurie parduodami vamzdeliuose. Jie naudojami specialiu pistoletu. Savarankiškam darbui tinka pats paprasčiausias įrankis, kurio kaina paprastai yra lygi vieno klijų tūbelės kainai.
 2. Svarbu atsižvelgti į tai, kad plokštės yra iš anksto įvežtos į kambarį ir išpakuotos. Jiems reikia laiko meluoti. Tai padės medžiagai prisitaikyti prie temperatūros ir drėgmės.
 3. Sienos pažymėtos. Lines leidžia greičiau naršyti.
 4. Pirmasis elementas yra ant plokščio pagrindo. Klijai bangomis naudojami netinkamai.
 5. Fragmentas taikomas ant paviršiaus ir šiek tiek prispaudžiamas. Įrenginio teisingumas yra patikrinamas lygiu, kuriuo atliekami matavimai keliose plokštumose.
 6. Būtina laukti, kol klijai gerai įsitraukti. Kartais, pavyzdžiui, su horizontaliu išdėstymu, plokštes galima pritvirtinti prie kaiščių. Tai atliekama toje vietoje, kurioje bus sumontuotas stogas.
 7. Kai pirmasis elementas griebia - antrasis fragmentas yra tepamas klijais, įdėtas į griovelį ir prispaudžiamas prie paviršiaus. Be to, galima tikėtis sukibimo, bet visiškai padengti paviršių.
 8. Norėdami paslėpti perėjimus, sąnarius ir kampus, MDF plokštės yra taip pat klijuojamos.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Papildomi elementai, kurie slepia sąnarius ir perėjimus, taip pat yra pasodinti ant klijų

Pastaba! Montavimas ant montavimo putos padarytas pagal panašų scenarijų. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad medžiaga su mažu susitraukimo faktoriumi naudojama darbui. Šis metodas leidžia jums montuoti plokštes ant sienų, turinčių didelį nelygumą.

Skeleto kūrimas

Kaip tinkamai pritvirtinti sienų plokštes iš MDF ant dėžutės? Verta paminėti, kad rėmo konstrukcijos technologija primena darbą su plokštėmis GKL, bet tai yra paprasčiau.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Baigta medinė dėžė MDF klojimui

Montavimas atliekamas pagal šias instrukcijas:

 1. Vadove pageidautina naudoti medinę siją. Optimalus dydis yra 30 * 50 mm. Metaliniai rėmai ir pakabos pritaikyti, kai defektai yra tokie dideli, kad reikia įdėti profilį dideliu atstumu (daugiau nei 10 cm).
 2. Sija yra išdėstyta reikiamoje plokštumoje. Tai priklauso nuo schemos, pagal kurią bus sureguliuotos plokštės. Tai reiškia, kad MDF elementas ir profilis (stendas) turi būti statmenos vienas kitam.
 3. "Reiki" prie sienos yra pritvirtinami kaiščiais. Sijos derinimas vyksta OSB arba pjovimo plokščių pamušalu. Būtina griežtai suderinti profilį taip, kad jis būtų toje pačioje plokštumoje.
 4. Plokštės pritvirtintos naudojant kleimerius, kurie primena spaustukus. Šis elementas turi angą savisriegio varžtams, per kuriuos fiksuojamas medinis stovas.
 5. Pirmasis fragmentas yra tvirtai pritvirtintas tiesiai krašte. Srautas pilnai pašildomas. Tada sluoksniai slėpti šį defektą.
 6. Kiti gaminiai pridedami.

Kaip pataisyti MDF plokštes prie sienos

Medienos plokščių derinimas pagal MDF plokštę

Taigi, vienas pasirenka sienoms variantą, kuris yra labiau pageidaujamas nuo montavimo požymis, pranašumų ir trūkumų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

55 − 45 =