Kaip plyta namas

Kaip plyta namas

Namo statyba iš vienos plytų mūsų klimatui nėra geriausia idėja: jos šilumos laidumas yra per didelis, dėl kurio sienos turi būti storos. Bet jo naudojimas kaip apdailos medžiaga - tai ekonomiškai įmanoma: susiduria Mūrinis, tinkamą izoliaciją ir padėti sutaupyti šildymui ir suteikti statinio išvaizdą "pagrindinis". Jei sienos išstumiamos iš putų bloko ar kitų lengvų ir šiltų statybinių blokų, tai taip pat bus atsparus vėjui. Obkladyvayut plytų ir medinių namų, tačiau šiuo atveju turi savo ypatumus: tai būtina garų pašalinimo iš medienos, arba - pelėsių, grybelių ir brangaus remonto su pilna pertvaros apdaila.

Kuris plytų naudoti

Plytos plytos gaminamos pagal įvairias technologijas, dėl kurių ji turi skirtingų savybių ir kainų:

 • Keramika. Iš visų apdailos jis yra pats pigiausias. Iš minusų galima vadinti aukštu higroskopiškumu: 6-15%, priklausomai nuo technologijos ir partijos. Vanduo, kuris patenka į poras, išsiplėčia, kai jis užšaldo, dėl to sunaikinamas, plyta pradeda siaubti. Net speciali apdaila, kurioje specialiai apsaugo lovos (dalis, esanti už jos ribų) gamyklos. Išvestis - po klojimo uždengti sieną hidrofobiniu junginiu. Tik tie, kurie nesudaro garų sluoksnio. Renkantis, atkreipkite dėmesį į tai: turi būti išleista per didelė drėgmė. 25-75 ciklų iš keramikos plytų atsparumas šalčiui (kiek kartų tai užtruks, kad užšaltų / užšaltų be savybių pablogėjimo). Kuo šis rodiklis didesnis, tuo didesnė kaina. Tai paaiškinama didelėmis gamybos sąnaudomis.

  Kaip plyta namas

  Keraminės plytos turi ne tik sklandų priekinį paviršių. Taip pat yra įvairių atspalvių, leidžiančių sulaužyti modelius

 • Hyperpressed arba nesudegus. Tokio paviršiaus plytų rūšis gaunama ne šaudant, o spaudžiant. Savo sudėtyje jau nebėra molio, bet kalkės su įvairiais užpildais ir pigmentais. Naudojant pigmentus galima gauti daugybę spalvų. Veidas dažnai būna nelinijinis, imituojantis laukinį akmenį. Tai atrodo dekoratyvi. Tačiau toks nelinijiškumas gąsdina blizgį: nelygus paviršius, vanduo gausiai patenka į poras, užšąla į šaltas. Tai elgiamasi taip pat, kaip ir keramikos atveju: hidrofobinė impregnacija. Gamintojai teigia, kad deguto krosnies degumo atsparumas šalčiui yra nuo 75 iki 150 ciklų.

  Kaip plyta namas

  Ant sienų pamušalas dekoratyvus apdailos plytos, išpjautas arba nesudegusios

 • Klinkeris Ši plyta taip pat yra keramika, tačiau speciali technologija suteikia jai labai didelį stiprumą ir tankį. Didesnė medžiaga sugeria vandenį daug blogiau. Dėl operacijos yra gera, tačiau kai mūro kyla sunkumų: kad sienos yra ne "plaukiojančiu" reikia įdėti į įtemptą, žemos plastiko tirpalu, ir dirbti sunkiau su juo. Kitas trūkumas, ribojantis plačiai puiki medžiaga Charakteristika: palyginti su ankstesniais medžiagų ji yra brangi: kainos iki 50-150%, priklausomai nuo gamintojo. Klinkerio šaldymo atsparumas - nuo 100 iki 150 ciklų. Namų klinkerio pamušalas su plyta yra malonumas, o ne pigus, bet patraukliausias išvaizda.

  Kaip plyta namas

  Didelė klinkerio plytų koncentracija leidžia kurti nelinijines dekoratyvines medžiagas

 • Silikatas. Pigiausias, bet ir labiausiai "greitai prastėjantis" susiduria plytų: jo atsparumas šalčiui yra 25-50 ciklų. Tai geriau atlieka šilumą. Ne daug, bet vis dar: vidutinis šilumos laidumas keramikos 0,16, silikatas 0,18. Be to, jis yra sunkesnis: vidutinis keramikos svoris yra 2,4 kg, silikatas yra tokio pat dydžio kaip 3 kg. Didesniam svoriui reikia daug galingesnio pagrindo ir kainų padidėjimo (silikatas yra pigesnis) to nepadaro. Jei atsižvelgsite į tai, kad šildymo kaštai taip pat bus didesni, tuomet pelnas yra abejotinas. Patalpinti namus silikatiniu plyteliu yra tikslinga šiltuose regionuose. Šiaurėje tai yra visiškai nepelninga.

  Kaip plyta namas

  Priešais silicio plytų namą - pats pigiausias, bet, deja, labiausiai trumpalaikis apdailos būdas

Pasirinkite tipo plytų - ne visi. Būtina atkreipti dėmesį į skylių dydį ir formą. Visapusiška apdaila plyta retai naudojama: ji kainuoja daugiau, ji sveria daugiau. Vidutiniškai ertmės užima apie 28%, bet jos yra didelės ir mažos. Su vienodomis savybėmis pirmenybę teikia plytoms su mažomis skylėmis: juose tirpalas nebus nutekėjęs. Tai sumažins skiedinio suvartojimą, o mūro stiprumas padidės.

Jei namas yra dezaktyvuojamas su hiperpiesta plyta, jis turėtų būti gaminamas ne anksčiau kaip prieš 15-20 dienų. Per šį laiką jis kaupia pagrindinę koncentraciją (80%), ir jis gali būti saugiai gabenamas ir saugiai pakrautas.

Atkreipkite dėmesį, kad laikant ant plytų, neleiskite vandens patekti į vandenį. Tai ypač aktualu, jei ketinate palikti žiemą.

Čia aprašytas namo apdaila su dailylentėmis. 

Kaip įkelti medinį namą (rąsto, rąsto, rėmo) plytų

Dauguma komplikacijos pasitaiko apdailos plytų medinis namas: labai skirtingas savybes iš medžiagų, iš jų nelengva padaryti gerą krūva. Visa paslaptis yra tai, kad reikia vėdinimo tarpo tarp pamušalo ir izoliacijos sluoksnio, kuris dažniausiai įdedamas į medinę sieną. Per izoliaciją padengta vėjui atsparia membrana. Privalomas reikalavimas - jis turi būti pralaidus garams (Izospan Izospan AS «Tyvek HausRep" Megaizol SD ir tt). Tik tokiomis sąlygomis patalpa turi normalią drėgmę ir puvinys ir grybelis tarp pamušalo ir medinės sienos nebus vystomas.

Vietoj vėjo izoliacijos izoliacijos paviršius yra apsaugotas stiklo ar stiklo vata. Esant pakankamam medinių sienų storiui, trūksta šilumos izoliacijos sluoksnio, vėjo izoliacija ir ventiliacijos jungtis lieka.

Kaip plyta namas

Kaip plyti namą savo rankomis: apvalkalu

Ventiliacijos spraga turi būti ne mažesnė kaip 60 mm. Jis tęsiasi nuo pačios sienos apačios - prasideda po cokolio - ir iki viršaus. Siekiant užtikrinti, kad oro srautas pirmoje eilėje būtų ventiliacinis oras, per kurį oras patenka. Po karnizo stogu lauke yra vietos. Ventiliacijos plotas yra 75 cm2 už kiekvieną 20 m2 sienos. Apatinėje eilėje esantys orai gali būti pagaminti keliais būdais:

 • įdėti plyte su skylėmis šone;
 • iš dalies užpildykite šonines siūles skiediniu (padėkite skiedinį, padėkite liniuotę, tada nuimkite);
 • padarykite du ar tris skyles ir įdiekite grotelę.

Apie kokią izoliaciją reikia naudoti. Labiausiai priimtinas variantas yra mineralinė vata kilimėlėse arba ritiniuose. Putplastis ar putplastis naudojamas nepageidaujamai: jie nesudaro garo. Tai liks prie to, kad mediena bus puvusi, o patalpose drėgnumas viršys normą.

Kitas svarbus dalykas: pritvirtinti medinį namą su plyta galima tik po to, kai pagrindinis rąsto nuleidimas praėjo. Ir tai yra ne mažiau kaip 1,5-2 metai. Šia prasme senus medinius namus paprasčiau: juose praeina pagrindiniai procesai.

Apie kitas išorinio namo apdailos galimybes skaitykite čia. 

Pliusai ir trūkumai iš medinio namo su mūrijomis

Tokių medžiagų, kurios visomis savybėmis yra skirtingos, derinys yra sudėtingas ir visiškai dviprasmiškas dalykas. Iš teigiamų taškų galima nustatyti:

 • Gaisro pavojaus mažinimas.
 • Šildymo kaštų mažinimas.
 • Mediena yra apsaugota nuo tiesioginio kontakto su atmosferos krituliais.

  Kaip plyta namas

  Skyriuje medinių sienų plytų pamušalas atrodo taip

Neigiami momentai yra pakankami:

 • Statant namus normalaus mikroklimato, reikia laikytis taisyklės: medžiagų garų pralaidumas svyruoja nuo mažesnio iki didesnio nuo vidų iki išorės. Jei plyta yra su rėmu, situacija yra atvirkštinė. Dėl to drėgmė kaupiasi izoliacijoje. Žiemą ji užšąla, mineralinis vanduo virsta vata. Vasarą sukuria sąlygas formuoti ir pūsti. Tik vėdinamojo apvalkalo sukūrimas gali ištaisyti padėtį.
 • Medinis namas nuolat keičia savo matmenis, todėl neįmanoma tvirtai sujungti su plytų siena. Pasitinkant namą su plyta ir pačios sienos turėtų judėti nepriklausomai vienas nuo kito.
 • Plytos - sunkiosios medžiagos ir jos masė turi būti atsižvelgta apskaičiuojant pamatą: apkrova tampa daug didesnė. Todėl reikalingas didesnis betono aukštis arba didesnis juostelės pagrindo plotis arba didesnis sluoksnio pagrindo storis. Ant krūvos arba krūvos pamatų pamatų pamušalas gali būti montuojamas tik po skaičiavimų.

  Kaip plyta namas

  Skirtingų dydžių apdailos plytų svorio lentelė

Apskritai, ne idealus sprendimas. Jei namas yra tik planuojamas, galvokite apie tai keletą kartų. Galbūt geriau pastatyti putų blokelių namą (dujų silikatą), tada juos perdengti plyteliu. Šios medžiagos yra daug nuoseklesnės ir papildo viena kitos savybes. Jeigu medinis namas su plyta yra pritvirtintas, jei namas yra senas, medis yra užtemdytas, tai būtina suteikti jai patrauklesnę išvaizdą.

Sienų apmušimo technologija

Pirma, lauko darbams mediena apdorojama apsauginiu impregnavimu. Tada lenta užpilama iš planuotos medienos (taip pat impregnuotos). Sijos matmenys priklauso nuo reikalingo šilumos izoliacijos sluoksnio storio. Paprastai centrinės Rusijos juostos storio bazaltinė vata reikalinga apie 50 mm, daugiau šiaurinių regionų - nuo 100 iki 150 mm. Bet visa tai svarstoma priklausomai nuo sienos storio (nuo sijos ar rąsto) ir nuo plytų, skirtų apdailai.

Izoliacija yra labai sandariai uždėta, be tarpų: dėžutė supakuota su jo pločiu. Atstumas tarp juostų turėtų būti pora centimetrų mažesnis nei izoliacijos plotis. Taigi medžiaga taps pastangomis. Jis tvirtai prilips prie dėžutės, kuri sumažina šaltojo tilto susidarymą.

Kaip plyta namas

Pavyzdys iš mūrinės medinės ir rėmo namo sienos

Virš šildytuvo uždėkite vėjui atsparią membraną. Jis turi būti garų pralaidumas, o jei garų pralaidumas yra vienpusis, iš kambario reikia išgauti drėgmę. Pritvirtinkite membraną su dangteliais. Tada palikite vėdinimo tarpą mažiausiai 60 mm ir padėkite susiduria plytų sieną.

Kaip tai padaryti

Yra keletas smulkmenų, kuriuos reikia žinoti. Namas paprastai yra įdėtas į pusę plytų. Be paramos, siena yra drebulė, ypač didelėse srityse. Jei norite tvirtai laikytis, tai yra pritvirtinta prie medinės sienos. Yra du būdai:

 • Vinis (100-150 mm) į pusę ilgio įvedamas į sieną, pasislenka į viršų. Pridedamas minkštas laidas, kurio skersmuo 3 mm. Gabalo ilgis yra maždaug metro. Viela pritvirtinama prie nagų vidurio, sukama ir nukeliama į plytų vidurį, tada ji yra veisiama ant mūro prie šonų. Užbaigsite nagą taip, kad jis užsifiksuos į žiedą.
 • Naudokite skardos pločio 25-30 mm ir ilgio apie metrą. Juostos vidurio nagai (verpimo varžtas), taip pat viela kartu paleisti iki plytų viduryje, ten jie lenkia ir išplito į šonus.
 • Mūro tinklelį naudokite pjaustydami, kad strypai pasiektų maždaug plytų vidurį. Kad lazdelė nepatektų iš tirpalo, geriau ją išjungti, kaip parodyta nuotraukoje. Tokie tvarsliai yra išdėstyti kas penktą eilę.

  Kaip plyta namas

  Tokiu būdu galite susieti namo sienelę su plytų pamušalu

Vieni padažai turėtų būti ant viso sienos paviršiaus. Rekomendacijas yra skirtingi - esant maždaug 50 cm atstumu vienas nuo kito, arba 4 vienetų per kvadratinį metrą atstumą.

Jei ketinate pastatyti namo plytą savo rankomis, gali kilti horizontalios ir vertikalios mūro problemų. Gali padėti tokia technika, leidžianti tuo pačiu metu prižiūrėti visas kryptys:

 • Namo kampuose, po stogu ir virš cokolio, ilgi kaiščiai yra užkimšti horizontaliai. Jie turėtų išsikišti iš sienos už didesnį atstumą nei visas apdailos storis.
 • Iš vieno kampo iki viršutinio kaiščio, esančio atstumu, atitinkančiu išorinį mūro kraštą, viela pririšama ir nuleista, pritvirtinta prie apatinės vinio.
 • Patikrinama vertikalės linija ir jos vertikalumas yra griežtai fiksuotas.
 • Tuo pačiu atstumu vertikalioji viela pritvirtinta prie kito sienos galo.
 • Tarp dviejų stumdomų laidų pritvirtinamas horizontalus laidas. Tai bus atskaitos taškas masei: jis gali būti pakeltas aukštyn, kai eilutės yra išdėstytos. Tik kiekvieną kartą reikia patikrinti lygį su lygiu.

Visa tai išdėstyta rėmo namuose. Jie taip pat reikalauja oro tarpo įrenginio. Situacija yra panaši: ne medžiagoje yra daug blogiau laidžios drėgmės, nei yra viduje. Šiuo atveju tik vielos ar juostos skarda tvirtinama prie rėminių stalčių.

Sustiprinti ar ne

Apskritai, sutvirtinimas daro sienelę ilgesnę ir patikimesnę. Todėl tai geriau sustiprinti. Tačiau tai apsunkina ir sulėtino sankabą, dėl ko padidėja darbo sąnaudos (jei buvo įdarbinti kapitonai).

Jei atliksite savęs, tuomet turite įdėti eilutes su armatūra maždaug kas penktą eilę. Kaip armuotę įdėti specialią tinklelį, aš 50-50 mm kampai arba dvi išilginės armatūros strypeliai, kurių skersmuo 6 mm. Tuo pačiu metu siūlės dydis atitinka sutvirtinimą, kuris neturėtų būti vienodas.

Priešais namus su plyta "gyvu" filmuojamas vaizdo įrašas, klojimo technika "po lazda". Siūlai yra gražios, bet juose tekėja vanduo, kurį absorbuoja plytos. Todėl šios formos siūlių negalima palikti. Jie turi būti užpildyti skiediniu ir išplėtiti į vieną plokštumą su plytų paviršiumi. Tada vandens absorbcija per orą bus žymiai sumažėjusi, o "mūro" sienų "gyvenimo" terminas labai padidės. Teisingai parodytas mūrinis procesas: tirpalas tvarkingai sukrautas, ant jo paviršiaus lašeliai iškart ištrinami.

Priešais namą su plyta pagaminta iš akytojo betono, putų betono ir dujų silikato

Korinio betono garų pralaidumas taip pat didesnis nei plytų. Tai yra, situacija yra tokia pati: patalpos viduje yra medžiaga, kuri geriau parodo poras. Todėl, norint užtikrinti normalią mikroklimatą kambario ir ilgą tarnavimo laiką, jums reikia vėdinimo tarpo tarp mūro ir sienos bei putplasčio blokų.

Jei namas yra iš gazuoto betono (putų betono, dujų silikato) su plyta be tarpo, jo eksploatacijos laikas sumažės maždaug 60%: kondensatas kaupsis prie dviejų medžiagų ribos. Esant žemai temperatūrai, užšalusi drėgmė sunaikins burbuliukų apvalkalą, palaipsniui sunaikins visą medžiagą ir žymiai pablogins jos savybes.

Kaip plyta namas

Įrenginio variantai, skirti išgaubti gazuotu betonu su plyta ir jų charakteristikomis

Papildomi izoliaciniai elementai naudojami labai retai, jei jie yra reikalingi, visos taisyklės yra tokios pat kaip ir medinės namo pamušalas: bazaltinė vata, saugoma vėjo izoliacija.

Apie akmens betono namo apdailos savybes skaitykite čia.

Oro tarpo dydis yra nuo 60 iki 150 mm. Jungčių tarp dviejų sienų skaičius: ne mažiau kaip 3 vnt. Vienam mūrinio kvadratiniam metrui, jų skerspjūvis ne mažesnis kaip 5 mm2 už 1 m2. Prijungimui galima naudoti varžtus arba nerūdijančius vinys, kurių ilgis mažiausiai 120 mm. Jie skerdžiami ne statmenai sienai, bet bent 45 ° kampu. Galite naudoti cinkuotas juostas su perforacijomis, kurios yra prikalamos prie statybinių blokų, o antrasis galas dedamas į plytų mūras, kur jis sulenktas kampu. Atkreipkite dėmesį: kaklaraiščiai neturėtų būti įtvirtinti pagrindinės sienos mūro siūlėse. Tik prikaltas prie blokų priekio.

Kaip plyta namas

Geriausias sienų apdaila iš akytojo betono ir putų betono - plyta su oro tarpu

Šlakų ar šilko namai

Plytų pamušalas pastatų, kuriuose naudojamas šlakas, atveju naudojamas dažniau, kai į sienas išsipūksta įtrūkimai. Tai vyksta daugiausia tada, kai šlakas išnaudojo savo išteklius ir pradėjo siaubti. Vidutiniškai jo tarnavimo laikas yra 50 metų, jis sumažėja, jei padidėtų sienų drėgmė.

Mūrinis namo paviršius nuo šlifavimo bloko (šlakavimas) tik užtruks neišvengiamą: sulėtins sunaikinimą, bet nebus sustabdytas. Vėlavimo trukmė priklauso nuo medžiagos būklės ir taikytų priemonių. Vidutiniškai tai yra 8-15 metų. Nesant konsultacijos su specialistu, vargu ar galite tai padaryti: klaidų kaina yra per didelė.

Daugeliu atvejų rekomenduojama statyti rąstą aplink namą, ant kurio perkelti dalį stogo ir stogo apkrovos, atlikti hidroizoliacijos darbus. Viena iš jų - išorinė sienų apsauga nuo atmosferos kritulių, naudojant plytų pamušalus. Plytos parenkamos naudojant mažiausią vandens absorbciją. Siekiant užtikrinti didesnę apsaugą, mūro gali būti impregnuota hidrofobiniu junginiu (tik nesudarant garams atsparios plėvelės). Tai nebus nereikalinga ir prasiskverbia pagrindinės sienos hidrofobiniu impregnavimu. Tam galima naudoti Penetron tipo ir analogų impregnavimus. Jie vienu metu sustiprins medžiagą ir kartais sumažins vandens įsotinimą.

Apie praktiką susiduria senų pastatų su plytų išvaizdą vaizdo.

Apie tiekėjų pasirinkimą ir kainas

Tos pačios medžiagos kainos labai skiriasi priklausomai nuo regiono. Norint tinkamai įvertinti padėtį, turite atlikti savo rinkos tyrimą: skambinkite arba apsilankykite didžiausiuose tiekėjose, žr. Regiono pasiūlymus tinkle. Pokalbio metu turite gauti techninius duomenis, sužinokite kainas. Tada palyginkite plytų charakteristikas, palyginkite kainą.

Ką galiu patarti: neperka per daug pigių medžiagų. Jei skirtumas nuo vidutinės 15-20% rinkos kainos, labiausiai tikėtina, kad šių praėjusių metų liekanos nėra sėkmingiausios partijos. Kitais atvejais pažvelkite į kainos ir deklaruotų charakteristikų santykį.

Vidutinės Maskvos kainos yra tokios:

 • silikatiniai apdailos plytos - 11-21 rub / vnt;
 • keramikos apdaila - 18-35 rubliai / vnt. (45-65 rublių / vnt.);
 • Hiperpresija nesuvaryta - 25-31 rublis / vnt.
 • klinkeris - 27-40 rubliai / vnt.

Pasirinkę keletą galimų tiekėjų, pažvelkite į jų prekes asmeniškai. Lygūs paviršiai, vienodos spalvos, įtrūkimų ir defektų nebuvimas - tai ką jūs turėtumėte pamatyti.

Apie partijos dydį. Patartina nedelsiant nusipirkti visą medžiagos apimtį. Tai sutaupys apie 10-15%. Kai kurie tiekėjai teigia, kad didelės siuntos pristatomos savivarčiais tiesiogiai iš gamyklos. Tai yra pigiau, ir papildoma perkrova nėra įtraukta, o tai reiškia mažiau kovos.

Didmeninio pirkimo privalumai taip pat yra tai, kad šalis, greičiausiai, bus tokia, kuri užtikrins spalvų vienodumą. Bet kuriuo atveju namo paviršius su plyta yra pagamintas iš kelių pakuočių vienu metu. Taigi net ir šiek tiek skirtingi atspalviai nesukurs spalvų dėmių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

47 − = 44