Kaip teisingai kėdės?

Beveik kiekviena šeima turi senus baldus, kurie paveldėjo, bet ne visada baldai yra priimtini. Dangtį galima lengvai pakeisti. Tada mėgstamiausios močiutės kėdės ir foteliai gaus antrą gyvenimą ir gros naujomis spalvomis.

Kaip teisingai kėdės?

Vietoj to, kad nusipirkti naujus kėdes, galite pagaminti sienų dangą: pakeistos sėdynės pakeičiamos naujais, taupydamos pinigus.

Kėdė su minkšta sėdyne

Norėdami tai padaryti, jums reikia:

 • tankio juostos;
 • pamušalas audinys;
 • apmušalų audinys;
 • užpildas (vatinimas, sinteponas, kokoso pluoštas);
 • baldų putos;
 • statybos stapler;
 • plaktukas ir vinys.

Sunku patys priveržti kėdes, jei sekti technologiją ir žinoti surinkimo seką. Taip atsitinka, kad kai reikia pakeisti ne tik odą, bet ir vidinį turinį. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra nuimti sėdynę, ištraukti senus nagus nagais, pašalinti apmušalus ir užpildą. Turėtumėte turėti tik medinį rėmą iš sėdynės.

Kaip teisingai kėdės?

Dėl kėdės apmušalų pagrindinis įrankis yra baldinis siauras.

Dabar reikia priklijuoti tankią juostą ant dugno (tinklelio pavidalo), kuri yra naudojama baldų apmušimui. Vieno juostos galo prikaltas 3 nagai, antrasis galas suvyniotas ant medinės juostelės ir priveržkite. Priešingoje pusėje juostelę pritvirtinkite vinimis, tada nukopijuokite ją, galą sulenkite ir pritvirtinkite slota. Atstumas tarp juostų turėtų būti apie 5 cm. Be kėdė sėdynės paprastai prikaltas 2-3 juosta kiekvienoje pusėje, tokiu būdu sukimo juos kartu į grotelių formos. Vietoj nagai gali naudoti siūti - šiuo atveju skliausteliuose yra suskirstyti į dvi serijos, bent nedideliu atstumu vienas nuo kito. Tam tikslui geriau užkirsti 8 mm skląsčius.

Po to paimkite pamušalo audeklą ir sureguliuokite jį su segtuku išilgai viso medinio rėmo perimetro. Tada uždėkite užpildo sluoksnį. Tai gali būti vatinimas, kokoso pluoštas arba sinteponas. Po supjaustyti gabalas putų, kad jis pasuko atgal daugiau nei 2-3 cm. Pirma, ji yra nustatoma pagal griebtuvai centre kiekvienoje pusėje, tai tikslinės pusėje. Kampai yra pagaminti paskutiniosios eigos metu, o galai yra surenkami nedideliais raukšlėmis. Darbo metu reikia įsitikinti, kad putų gelis nesikeičia, kitaip apmušalai pasirodys netolygūs ir bus netikslūs.

Kaip teisingai kėdės?

Norėdami priveržti kėdę, pirmiausia turite sustiprinti rėmą, tada nuimkite apmušalo audinį.

Liko tik padengti sėdynę audiniu. Išdėstykite šį klausimą ant stalo, uždėkite sėdynę iš viršaus (putas žemyn), šaudykite 3 kamšteliais abiejų pusių centre. Stenkitės ištiesti audinį tolygiai, todėl neturite jokių iškraipymų, kitaip tai paveiks produkto išvaizdą. Ant kampų uždėkite gražius raiščius, šaudykite juos su segtuku, nukirskite visa tai nereikalinga. Sulenkite galus ir apsaugokite juos taip pat, tada įstatykite sėdynę ant kėdės.

Jei sėdynėse yra spyruoklių, rankos sėdynes sunku sugriežtinti rankomis. Daugelis amatininkų nerekomenduoja juos pakeisti mažiau patvariu putų guma. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra atidžiai išardyti turinį. Paprastai spyruoklės jau yra prijungtos. Tada turėsite tik patikrinti tvirtovę. Jei tam tikros temos laikui bėgant sugadintos, jas reikia pakeisti. Po to, kai jūs užsipildysite juostas ir pamušalus, įdėkite daugybę spyruoklių, siūdami kiekvieną po pora (keletą siūlių iš visų pusių). Ant konstrukcijos viršaus pritvirtinkite tankų pamušalo audinį ir tokiu pačiu būdu siūkite spyruokles. Tada eina vatinimo sluoksnis arba sinteponas, po kurio sėdynė užkimšta audiniu ir dedama ant kėdės.

Kėdė su kieta kėdute

Norėdami tai padaryti, jums reikia:

 • storas baldų putos;
 • tankus audinys;
 • statybos stapler;
 • pintys;
 • klijų pistoletas.

Kaip teisingai kėdės?

Kėdės pritvirtinimo schema.

Kietą kėdę galima lengvai priveržti: netgi asmuo, kuris neturi nieko bendra su baldų verslu, gali lengvai susidoroti su tuo. Pirmiausia reikia pjaustyti guma, ji turi visiškai pakartoti sėdynės matmenis. Nereikia nupjauti audinio, nes jis yra daug lengviau dirbti su 15-20 cm didesne nei numatytos pjūties.

Putplastis ant kėdės sėdynės ir padengtas audiniu. Pirma, šaudyti (palei sieną) kiekviena pusė centre, tada išilgai šonų. Tada puošti kampus: audinys yra surenkamas į mažus raukšles ir pritvirtintas su kabėmis. Svarbu užtikrinti, kad kabės būtų aiškiai išilgai linijos. Tada supjaustykite medžiagą, atsitraukdami nuo tvirtinimo apie 5-7 mm.

Liko tik įklijuoti juostelę, kuri paslėps stakus. Tai lengviausia padaryti naudodami klijų pistoletą - darbas, nors ir lengvas, tačiau reikalingas didžiausias dėmesys ir tikslumas. Tuo pačiu taip pat atliekamas išmatų apmušimas, tačiau šiuo atveju apmušalų audinys nedengiamas ant ratlankio, o ant sėdynės galo. Todėl nereikia papuošti siūlu juosta.

Kaip pakeisti apmušalą ant sėdynės?

Norėdami pakeisti apmušalus, jums reikės:

Kaip teisingai kėdės?

Minkštų baldų kėdė pagaminta su konstrukciniu segtuvu, apmušalų audeklu ir vinis su plaktuku.

 • apmušalų audinys;
 • statybos stapler;
 • plaktukas ir vinys.

Savo rankiniu baldu atnaujinkite apmušalą. Pirmasis dalykas, kurį reikia padaryti, yra atsargiai pašalinti senus apmušalus.

Svarbu prisiminti, kur tiksliai ir kaip audinys buvo tvirtinamas, ir dar geriau tai visi fotografuojami.

Pjaudami naudokite seną apmušalą kaip modelį, iš abiejų pusių pridėkite 1-2 cm storį.

Pirma, rankos laikosi. Norint, kad audinys būtų lengvai ištempus, kietoji juostos juostelė (ant nugaros pusės) yra užvijama audinio kraštu. Jei tai nėra ūkyje, galite naudoti tankią kartoninę juostą (ji nufilmuota skustuvu). Apmušalai pakartojami taip pat, kaip ir anksčiau.

Po to pereikite prie gana svarbaus proceso, nugaros gniuždymo. Turėtų būti jokių iškraipymų ir raukšlių. Kad būtų padėtas audinys plokščia, būtina statyti šių įrenginį: imtis medienos plaušų plokštė, supjaustyti aukštą juostelės 2-3 cm, tai plaktuko su galvutėmis (1-2 cm), o po to iš apačios į prikabintos prie jų apmušalų audinio pločio. Tokiu būdu galite lengvai ištraukti audinį ir pritvirtinti prie kėdės apačios. Tam tikslui naudokite 0,8 ar 10 mm gylio rutulius.

Po to, kai atlošas ir porankiai yra priveržiami, tęskite sėdynės dangtį. Kaip pagrindą imk seną dangtelį. Jei žaibas yra gerai išsaugotas, tuomet nereikia jo pakeisti nauju. Kėdės apačioje įtempta taip pat, kaip ir nugarėlė.

Naudodamiesi anksčiau aprašytais patarimais, galite lengvai atnaujinti ne tik kėdę ar išmatą, bet ir seną kėdę. Dare, ir jums pavyks!