Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Mes visi žinome atvejus, kai reikia atnaujinti ir dažyti įvairius paviršius, nesvarbu, ar tai garažo vartai ar tvora. Bet kokia spalva, jei reikia dažyti radiatorius ar židinį. Pavyzdžiui, man reikėjo dažyti degliuką. Tokiems paviršiams reikalingi specialūs dažai, kurie atsparūs aukštai temperatūrai arba yra visiškai atsparūs ugniai.

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Dažome detales su karščiui atspariais dažais

Kodėl mes nenaudojame įprastų dažų

Dažai, skirti staliams ir kitiems šildomiems paviršiams, turi turėti tam tikrų savybių, kurių paprastos dažančiosios kompozicijos paprasčiausiai neturi. Būtent todėl krosnių, radiatorių, stalių ir kitų paviršių dažymas reikalauja karščiui atsparių dažų.

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Dažai griliui

Dažymas su įprastiniais dažais draudžiamas dėl kelių priežasčių, kurias mes atsižvelgsime žemiau:

 1. Dėl padidėjusios temperatūros pigmento spalva pasikeis. Bet kokia danga gali tiesiog pasukti geltonai arba juodai
 2. Dangalas bus įtrūkęs, kaip ir jo visiškas arba dalinis atskyrimas
 3. Priklijuojanti bazė praras, ir dažų sluoksnis kruopščiai sulauks ir išslygs

Karščiui atsparus mišinys turi skirtingą sudėtį, kuris skiriasi dėl medžiagos taikymo srities. Pavyzdžiui, plytų krosnelė tinka karščiui atspariems dažams - jo natūrali kompozicija nekenkia žmogaus sveikatai ir dėl to danga dengia šilumą ir nesikeičia. Jis gali būti naudojamas savarankiškai dažyti privačiame namuose.

Kur galima naudoti medžiagą

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Stabdžių diskų dažai

Ugniai atsparūs dažai naudojami ne tik namuose, jų naudojimas yra labai svarbus metaliniams paviršiams, kuriems reikia apsaugos nuo ugnies. Tokios kompozicijos naudojamos:

 • Atsarginiai ir avariniai išėjimai bei laiptai
 • Ugniai atsparūs dažai naudojami tiltui ir ramsčiams
 • Talpyklos, kuriose randamas kuras, dažomos pagal tą patį principą
 • Naftos vamzdynai

Tačiau ne tik tokiais atvejais šios medžiagos naudojamos, nes automobilių pramonėje taip pat būtina apsaugoti nuo aukštų temperatūrų. Štai kodėl dažų spalvos varikliai ir išmetimo vamzdžiai. Noriu pasakyti, kad galimų objektų, kuriuos reikia padengti karščiui atspariais mišiniais, sąrašas yra labai didelis, tačiau man reikėjo tik dažyti stalą, nors šis procesas turi savo niuansų.

Svarbu! Karščiui atsparūs dažai, naudojami krosnyje, neišskiria kenksmingų medžiagų kaitinant. Dažai ant stalviršių apsaugo dangą nuo atviros ugnies poveikio ir tuo pat metu išlieka originalioje formoje.

Metalų mišinių tipai

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Karščiui atsparūs dažai

Kadangi gamintojai gamina savo gaminius skirtingomis formomis, kiekvienas gali pasirinkti savarankišką naudojimą. Šiuo metu žinau tokias spalvas:

 • Skysti mišiniai, supakuoti į talpyklą ir nedelsiant paruošti naudoti
 • Purškalai su aerozoliu
 • Milteliai

Dėl aerozolių skardinių, paviršius tampa labai paprastas, tačiau nepamirškite, kad geriau juos naudoti mažiems dažymo objektams. Tokių mišinių kaina yra daug didesnė nei kitų analogų dėl sudėtingos gamybos ir sudedamųjų dalių, kurios leidžia dažai greitai išdžiūti.

Tačiau miltelių dažai naudojami pramonėje. Jis taikomas daliai, o po to jį kepamas orkaitėje, formuojant aukštos kokybės dangą.

Pasirenkant reikiamą mišinį, susidūriau su reikalavimais, kurie turi turėti karščiui atsparių dažų:

 1. Mažas elektros laidumas
 2. Kompozicija turi būti atspari cheminiam poveikiui. Atsižvelgiant į neigiamą aplinkos, kurioje naudojama medžiaga, poveikį, jo savybės gali sumažėti
 3. Atsparumas dilimui
 4. Neleiskite kenksmingų dūmų ir lengvai toleruokite aštrius temperatūros pokyčius

Karščiui atsparių dažų grupės

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Karščiui atsparūs variklio dažai

Kadangi mes nagrinėjome karščiui atsparių dažų naudojimo sritis, dabar reikia suprasti, kurias grupes jie dalijasi. Galų gale yra skirtingos temperatūros ir, jei dažome radiatorius, kurie šildo iki 100 laipsnių, yra ir pramoninių objektų, kurių temperatūra pakyla iki 1000. Dėl patogumo aš padariau nedidelę tabletę:

Temperatūra Kompozicija Paraiška
Iki +100 laipsnių Akrilo ir alkidinės dervos Kasdieniniame gyvenime dažydami radiatorius ir vamzdžius
Iki +200 Epoksidiniai emaliai Namų vartojimas
Iki +450 Epoksieterio arba etilsilikato derva Tapyba šašliukai ir kepsninės
Iki +600 Polimerinės ir silikoninės dervos Naudojama pramonėje
Daugiau nei +650 Polimeriniai komponentai ir stiklas Apdailos šildymo katilai, katilai, naudojami automobilių gamyboje

Mes piešome mangalą savo rankomis

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Mes dažome mangalą su karščiui atspariais dažais

Kai susipažįstu su karščiui atspariais dažais arčiau, supratau, kad mano deginimasis turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į kai kurias savybes. Taigi pažvelkime į pagrindines keptuvės savybes ir tada suprasime, kaip dažyti degliuką.

Pirmiausia mes žinome, kad šis objektas turėtų ne tik perduoti aukštą temperatūrą, bet ir būti apsaugotas nuo atmosferos įtakos. Vanduo, patenkantis ant metalo, kuris vis dar yra temperatūros pokyčių, pagreitina korozijos procesą. Štai kodėl jums reikia dažyti mangals laiku. Taigi, prieš įsigydamas reikiamą kompoziciją, sužinojau, kad turi tokias savybes:

 • Karščiui atsparūs dažai taip pat turi būti atsparūs karščiui. Pasirinkite mišinius, kurie gali atlaikyti 600-800 laipsnių Celsijaus
 • Medžiagos sudėtyje turi būti naudojamos sudedamosios dalys, kurios apsaugo nuo rūdijimo
 • Neskirkite kenksmingų ir toksiškų medžiagų

Atsižvelgdami į dažus, atidžiai perskaitykite kompoziciją. Ant pakuotės gamintojas visada rašo visas reikalingas jo medžiagos naudojimo sąlygas. Atsitiktinai pasirenkant antipirenų, o ne karščiui atsparių dažų, jums teks dažyti ne mediena, o mediniai paviršiai, nes pirmasis mišinys naudojamas ugniai išvengti ir ilgai negali atlaikyti aukštų temperatūrų. Bet kokybiškam darbui svarbu ne tik dažymo medžiaga. Turėtumėte nedelsdami kaupti reikiamą įrankį. Jei pasirinkote aerozolinį mišinį, jis nedelsiant taikomas ant paviršiaus. Tačiau skysti dažai turi būti teptuku ar ritiniu.

Paruoškite paviršių prieš dažymą - man padėjo gręžtuvas su antgaliu, bet jei jo neturite, tada nusiprauskite švitrinį popierių. Krosnelę reikia išvalyti labai atsargiai, nes paviršius turėtų būti kuo pasirengęs tapybai.

 • Nepamirškite, kad jums reikia piešti tik degtukų iš išorės, o ne viduje. Taip yra dėl to, kad nė vienas dažas negali atsilaikyti nuo degimo metu deginant medieną ar akmens anglį
 • Pašalinti visus nuo objekto esančią koroziją, aš zaškuril jį naždachkojui, tada nuplaunama vandeniu ir milteliais. Baigę visus paruošimo procesus, turite leisti, kad degiklis būtų visiškai išdžiūvęs
 • Dėl savo metalo aš pritaikiau skysčius dažus, tačiau jei naudojate aerozolį, tada dažykite ramus oras ir temperatūra +20 ir aukščiau
 • Skystas mišinys geriau tinka dviejuose sluoksniuose, prieš pradedant naudoti antrą, leiskite pirmajai sausai gerai - nepamirškite, kad pirmąsias 20 minučių po dangos dažymo objektas turėtų būti apsaugotas nuo dulkių. Priešingu atveju jums nepatinka spalvos rezultatas

Rezultatai

Karščiui atsparūs dažai mangalo tapybai savo rankomis

Mes dažome mangalą su karščiui atspariais dažais

Noriu pasakyti, kad spalvinimo proceso procesas nebuvo sunkus. Pasiruošimas trunka ne tiek laiko, tiek plotas nėra toks didelis, kad atidėtų bylą "vėliau". Svarbiausia, kaip atrodys galutinis rezultatas, po to daug daugiau malonu pakviesti draugus kepti šašaus kebabą ant gražaus degliuko, o ne ant rūdžių. Prieš pradėdami naudoti medžiagą, atidžiai pasirinkite dažus ir perskaitykite naudojimo instrukcijas. Teisingas metalo paruošimas ir spalvos atitikimas temperatūrai leis jums daugelį metų nekalbėti apie atnaujintą jūsų makiažo išvaizdą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

18 + = 25