Lizdų ir jungiklių vieta butas ar namas (nuotrauka)

Lizdų ir jungiklių vieta butas ar namas (nuotrauka)

Nuotraukos
Pastatant ir taisant būstą dažnai būtina nustatyti įvairių elektros laidų komponentų, tokių kaip lizdai, jungikliai, vieta. Yra keletas visuotinai priimtų tokių prietaisų montavimo standartų, į kuriuos reikia atsižvelgti, kad tinkamai aprūpintų pastatą srovės tiekimo laidų sistema. Be to, bus naudinga sužinoti keletą patarimų šia tema.

Lizdų ir jungiklių vieta butas ar namas (nuotrauka)

Elektros schemos butas.

Pagrindiniai schemos rengimo aspektai

Norint teisingai identifikuoti realizavimo vietų ir jungiklių vietą, svarbu atsižvelgti į tokią informaciją:

Mums reikia parengti baldų, apšvietimo ir namų apyvokos prietaisų buvimo vietą. Skaitiklių skaičius ir vieta priklauso nuo elektrinių prietaisų, kurie bus įrengti namuose, skaičiaus.

Geriau įjunkite jungiklius prie durų taip, kad įėję į kambarį galite lengvai įjungti šviesą.

Lizdų ir jungiklių vieta butas ar namas (nuotrauka)

1 schema. Tinkamos patalpos ir jungiklių pastatymas namuose.

Pagal elektros instaliacijos komponentų montavimo taisykles, išleidimo angos turi būti montuojamos mažiausiai 0,5 m atstumu nuo grindų taško palei vertikalę. Tačiau patalpoje, kurioje nėra padidėjusio drėgnumo, patariama atlikti šiuos įrenginius patogiausiu aukštyje. Pavyzdžiui, gyvenamajame kambaryje arba miegamajame galima statyti lizdus maždaug 0,2 m atstumu nuo grindų paviršiaus. Tokiu būdu šie elementai nebus pastebimi, tačiau jiems turi būti įrengti specialūs prietaisai, skirti apsaugoti juos nuo dulkių ir blokuoti prieigą prie jų mažiems vaikams.

Išėjimų ir jungiklių įrengimas prie gretimų sienų gali būti atliekamas vienoje vietoje, gręžiant sieną ir jungiant maitinimą iš šių elementų iš vienos linijos. (Pavyzdys elementų, skirtų prisijungti prie tinklo srovės, išdėstymas parodytas 1 paveiksle).

Neleisti prietaisams prijungti prie išorinės sienelės, kad drėgmė nepatektų į išorę. Priverstinio tvirtinimo tokioje vietoje atveju reikia įdiegti išleidimo angą 0,1 m atstumu nuo lango kampo.

Sudaryti virtuvės elementų montavimo schemą

Lizdų ir jungiklių vieta butas ar namas (nuotrauka)

2 pav. Schemos lizdų ir jungiklių išdėstymas virtuvėje.

Lizdų, jungiklių vieta turėtų būti atliekama atsižvelgiant į tokius momentus:

  1. Jei naudojate elektrinius prietaisus, tokius kaip šaldytuvas, gaubtas, viryklė, orkaitė, indaplovė, turite prijungti vieną įrenginį, kad galėtumėte prijungti maitinimą iš maitinimo tinklo. Atskiros išleidimo angos įrengimas nuolatiniam arba ilgalaikiam naudojimui laikomas privalomu. Kadangi pratęsimo laidas negali atlaikyti kelių įrenginių prijungimo apkrovos, jis gali ne tik sugesti, bet ir sukelti gaisrą. Be to, turite pateikti papildomą 2 kištukinius lizdus, ​​skirtus virduliui prijungti ir kitus prietaisus (pvz., Maišytuvą, sulčiaspaudę ir kt.). Šie elementai turėtų būti dedami šalia stalo (1 dm virš baldų paviršiaus). 2 paveiksle pavaizduotas grandis parodo pavyzdį prietaisų prijungimui prie maitinimo šaltinio.
  2. Projektuojant šiuolaikines virtuvės komplektus planuojama pastatyti į elektros prietaisus. Tokiu atveju išleidimo vietų vieta turi būti tokia, kad prijungimo prie maitinimo šaltinio prietaisas būtų ne arčiau kaip 1 dm nuo korpuso viduje esančių pertvarų.
  3. Prietaiso, prijungto prie maitinimo šaltinio iki drėgmės šaltinių (kriauklei), atstumas imamas ne arčiau kaip 6 dm. Apytikris atrakcionų vietos, įtaisų jungikliai yra parodyta 3 paveiksle.
  4. Rekomenduojama perjungimo jungiklius šalia durelių atidaryti nuo atidarymo - 1 dm.

Įrenginių prijungimas prie maitinimo vonios kambaryje

Įrengdami išleidimo angas ir jungiklius į patalpą, kurioje yra didelis drėgmės lygis, būtina griežtai laikytis griežtų saugos taisyklių.

Diegimo metu bus naudinga žinoti, kad vonios kambarys arba dušo kabina atskirai suskirstyti į zonas, pagal kurias sukuriama šių elementų apgyvendinimo sistema.

Pasak PES, yra įprasta paskirstyti tokias patalpų ploto vietas:

Lizdų ir jungiklių vieta butas ar namas (nuotrauka)

Jungiklio išjungiklio įrengimo schema.

Zona 0. Teritorija, kurioje yra vonia arba dušas. Nenaudokite jokios energijos tiekimo įtaisų šioje vietoje. Leidžiama naudoti elektrinius prietaisus šildyti mažos galios vonią (iki 12 V).

Zona 1. Ši erdvė yra šalia vonia arba dušo. Taip pat nerekomenduojama montuoti lizdus ir jungiklius. Galite įdėti vandens šildytuvus.

2 zona. Teritorija, apimanti kambario tūrį tarpo viduje iki 6 dm. Čia leidžiama montuoti vandens šildymo elementus, gaubtus ir apšvietimo įrangą. Nerekomenduojama montuoti lizdų, jungiklių ir skirstomųjų dėžių.

Zona 3. Erdvė kambaryje, esanti tarpo daugiau nei 6 dm nuo vonios ar dušo kabinos. Leidžiama montuoti lizdus 2 sąlygomis. Pirma, prietaisas yra prijungtas prie tinklo srovės, naudojant atskyrimo transformatorių. Antra: maitinimo linija prie elektros tinklo turi būti įrengta RCD (avarinio stabdymo įrenginys) arba diferencialo jungiklis, kuris veikia automatiniu režimu.

Lizdų ir jungiklių vieta butas ar namas (nuotrauka)

Išleidimo vietos išdėstymas.

Be to, norint prijungti skalbimo mašiną, turite prijungti specialų išleidimo angos su drėgmės apsauga. Šio elemento montavimo aukštis nuo grindų paviršiaus turi būti ne didesnis kaip 5 dm, kad būtų išvengta grandinės uždarymo avarinio potvynio atveju. Prietaisai, skirti prijungti prie vandens šildytuvų tiekimo, turėtų būti įrengti 1,8 m atstumu nuo patalpų apatinio denio.

Nestatykite jungiklių viduje. Tai geriau tai padaryti koridoriuje. Galima sukonfigūruoti išėjimus ir jungiklius koridoriuje per srautą.
http://dekorspalni.com/www.youtube.com/watch?feature=player_detailpagev=47pVx78LcII#t=9
Atliekant grandinių išdėstymą ir elektros jungčių komponentų montavimą, turi būti laikomasi PES taisyklių. Be to, rekomenduojama kreiptis į specialistą. Elektriko instrukcija išvengs rimtų prisijungimo klaidų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 16 = 22