Medienos drožlių plokštės ir MDF pažeidimai žmogaus sveikatai – realybė ar mitas?

Medienos drožlių plokštės ir MDF pažeidimai žmogaus sveikatai – realybė ar mitas?

Medžio drožlių plokštės ir vidutinio tankio medienos plaušų plokštė yra naudojamas pamušalas vidinių paviršių namo patalpose, taip pat sukurti dalių vidų. Tačiau ilgą laiką buvo diskutuojama dėl medienos drožlių plokštės ir MDF žalos sveikatai. Norint suprasti šių medžiagų naudojimo galimybę, būtina atsižvelgti į tam tikrus niuansus.

Medienos drožlių plokštės ir MDF pažeidimai žmogaus sveikatai - realybė ar mitas?

Produktų sudėtis

Pasibaigus abiejų vieno komponento variantų gamybos širdyje dažniausiai mažos vertės spygliuočių medienos arba kietmedžio medžių rūšių ar likučių medienos skiedrų, pjuvenų forma ir rąstų netinkamus porcijas aukštesnės klasės. Tačiau gamybos lentelių technologija labai skiriasi:

Medienos drožlių plokštės ir MDF pažeidimas žmonių sveikatai - realybė ar mitas?

Tiek medienos drožlių plokštės, tiek medienos drožlių plokštės pagamintos iš medienos pramonės atliekų, tačiau pagal skirtingas technologijas

 1. Drožlių plokštės. Žaliavos yra iš anksto išvalytos, po to jos šlifuojamos smulkiame plyšyje išilgai formos ir išdžiovintos gerai. Be to, mišinys patenka į specialų būgną, kur jis yra padengtas formaldehido derva. Proceso esmė yra tai, kad visas sauso komponento paviršius turi būti padengtas klijavimo priemone. Po to liejimas ir presavimas atliekamas.
 2. MDF. Tokio produkto pagrindas yra smulkesnė frakcija, anksčiau paruoštos lustai beveik sumalamos į miltelius. Gauta medžiaga sumaišoma su lignino ir karbido dervomis, kurios dar labiau modifikuojamos melaminu. Ši technologija leidžia žymiai sumažinti kenksmingų dūmų kiekį. Be to, masė formuojama ir siunčiama į karštą kompaktinę medžiagą.

Ateityje plokštės dekoratyviai apdorojamos arba lieka nepakitę, jei jos yra skirtos grubiai apdoroti.

Pavojus sveikatai

Pagrindinė žala yra įpareigojantys komponentai. Yra nuomonių, kurios dažnai pervertina faktinį plokštelių poveikį žmonių sveikatai.

Padidėjusi tokių medžiagų koncentracija sukelia centrinės nervų sistemos sutrikimą, kuris pasireiškia svaiguliu ir apetito praradimu. Taip pat gali atsirasti viršutinių kvėpavimo takų dirginimas, nosies užgulimas ir lėtinių ligų paūmėjimas.

Prašau dėmesio! Daug prieštaringų informacijos sukėlė mito, kad iš MDF ir drožlių žala yra milžiniška, todėl jums turėtų visiškai atsisakyti jų naudojimo interjero ar baldų gamyboje. Iš tikrųjų medžiagų keliamas pavojus yra šiek tiek perdėtas.

Neigiamos įtakos aplinkai

Siekiant nustatyti, ar išgaravimas yra toksiškas, reikėtų atsižvelgti į šiuos veiksnius:

 • Visos medienos plaušų ir dalelių medžiagos įvairiais laipsniais išskiria formaldehidą. Medžio drožlių plokštėje šis rodiklis yra daug didesnis, nes jo gamyboje naudojama daugiau rišamųjų dervų. Tačiau, kalbant apie tokių produktų kenksmingumą, būtina atsižvelgti į tai, kad formalinas (vandeninis medžiagos tirpalas) yra daugelio kosmetikos ir buitinių gaminių dalis.

  Medienos drožlių plokštės ir MDF pažeidimai žmogaus sveikatai - realybė ar mitas?

  Formaldehidas - labiausiai pavojingas junginys balduose ir apdailos plokštėse

 • Nuodų junginys ore gali būti pavojingas, jei kambarys nėra ventiliuojamas. Taip pat siekiant sumažinti poveikį, naudojami įprasti houseplants, kurie puikiai valo daugelio teršalų orą.
 • Yra normatyviniai ekologiškumo rodikliai. Rusijos teritorijoje esančioms produkcijoms yra GOST: 27678 - plokštelėms ir 30255 - interjero daiktams. Pagal juos, medžiaga yra padalintas į klases emisijos: E1 - su formaldehido kiekio 10 mg 100 g sausųjų medžiagų ir E2 - su indeksų nuo 10 iki 30 mg per 100 g Panašūs parametrų esantis GOST 4598-86 ir TU (specifikacijos) 5536 -026-00273643-98 MDF gamyboje. Natūralios neapdorotos spygliuočių plokštės priklauso emisijos E1 klasei.
 • Europos standartai yra gerokai panašus į taikomi Rusijoje valstybinių standartų, bet ten yra padalinys žemos klases. Vis labiau populiarus yra išmetamųjų teršalų faktorius E0. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad gaminamas tokiuose reglamentuose panelė nebus išleisti pavojingą medžiagą, tačiau šis skaičius rodo tik mažinant koncentraciją iki mažiau nei 2,5 mg 100 g sausosios medžiagos.

  Medienos drožlių plokštės ir MDF pažeidimai žmogaus sveikatai - realybė ar mitas?

  Perkant produktus iš medžio drožlių plokščių ar MDF, turėtumėte įsitikinti, kad turite sertifikatą su šlapiu plombu

Daugelis standartų parametrų atrodo labai rimti, tačiau jie nurodo leidžiamą komponento turinį pačiame skydelyje. Nustatant didžiausią koncentraciją kambaryje, būtina atsižvelgti į kambario plotą, taip pat į plokštelių dalių matmenis, per kuriuos vyksta išgaravimas. Tai vienintelis būdas suprasti, kaip kenksminga yra kambaryje.

Kaip pasirinkti saugią medžiagą

Norėdami įsigyti saugių apdailos produktų ar baldų, reikėtų atsižvelgti į šias rekomendacijas:

 1. Izoliavimas vyksta tik per nepadengtas ar neapdorotas paviršiaus zonas. Dažniausiai tai yra plokštės galai ir interjero detalės, pagamintos iš medžio drožlių plokštės. "Komercinės" segmento stalčių komodos lieka atviri nematomi stalčių kraštai. Šių elementų plotas yra labai mažas, kad pasakytų apie didelį toksiškumą. Bet jei kyla abejonių, geriau teikti pirmenybę brangesniems produktams arba papildomai pritvirtinti atviruose plotuose.

  Medienos drožlių plokštės ir MDF pažeidimai žmogaus sveikatai - realybė ar mitas?

  Kuo didesnis baldų lentų laminavimo lygis, tuo labiau jie laikomi saugesni

 2. Negalima patikrinti, ar yra saugos sertifikatai. Būtina atkreipti dėmesį ne į funkcinius rodiklius, bet į aplinkosaugos standartus.
 3. MDF ekologiškumas yra daug didesnis net ir laminuotoje medienoje. Be to, vidutinio tankio MPP plytelių ar baldų darbą dažnai turi plėvelę ant paviršiaus, kuris pašalina garavimą.

Apskritai, bet kokios rūšies apdailos medžiagos gali būti pavojingos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

12 + = 17