OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Tai yra įprasta, kad pradėti dirbti kambaryje su lubų struktūra, tai labai supaprastina kitus žingsnius. Tokiam procesui yra daug produktų, tačiau OSB plokštės tampa vis populiaresnės. Šis produktas turi gerą našumą, tačiau turi tam tikrų stiliaus niuansų. Svarbi užduotis yra tinkamas dekoratyvinis dengiamojo dangalo pamušalas.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Medžiagų pasirinkimas lubų paviršiaus sutvirtinimui

Naudojant OSB labai svarbu tiksliai pasirinkti veislę. Orientuotų medžio drožlių plokštės apima keturias pagrindines klases:

 1. OSB-1. Tinka nešvariems darbams pastoviai sausose patalpose ir baldų dalių gamyboje.
 2. OSB-2. Didesnis tankis, palyginti su ankstesne versija, ir gana mažas drėgmės atsparumas. Produktai pasirodė esąs nuolatinių drėgmės vidaus paviršių pamušalas.
 3. OSB-3. Populiariausi veislės, derinant visas reikiamas savybes. Galima veikti esant stipriam mechaniniam poveikiui. Nors produktai yra klasifikuojami kaip atsparūs drėgmei, jie nesugeba ilgam laikui kontaktuoti su vandeniu be tolesnio perdirbimo.
 4. OSB-4. Ši rūšis naudojama daug rečiau, nes su visais jos kainos privalumais yra labai didelė.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Yra 4 rūšių orientuotos medienos drožlių plokštės su skirtingomis techninėmis savybėmis

Lubai uždengiami OSB plokštėmis su 2 ir 3 klasių medžiagomis. Pirmas variantas tinka gyvenamajam kambariui, miegamajam ir koridoriui, antrasis - virtuvei, prieškambaryje ir net vonios kambaryje.

OSB, turi gana plačią dydžio intervalą, bet dažniausiai yra produktų, kurių matmenys 122 * 244 * 125 cm ir 250 cm dirbti su Tiltinių horizontalus dizaino optimalaus storio -. 6 iki 9-9,5 mm. Esant tokiai situacijai, lakšto svoris yra 12,9-18,6 kg.

Pastaba! Svarbu, kad yra saugos sertifikatai. Ekologinio suderinamumo kriterijus, matuojamas formaldehido išmetimo lygiu, neturėtų būti didesnis kaip 10 mg / 100 g. Kokia toksiškumo klasė neviršija E1.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Svarbiausios OSB plokščių charakteristikos yra svoris ir storis

Kaip pataisyti OSB prie lubų: rekomendacijos

Medžiagos diegimas turi keletą savybių, kurios turėtų būti svarstomos norint gauti kokybišką rezultatą:

 • Darbas susijęs su rėmelio išankstiniu įrengimu. Norėdami tai padaryti, geriau naudoti medinę siją su ne mažiau kaip 50 x 40 mm skersmens. Jei yra spindulių, jų klojimas atliekamas po to, kai eksponuojamas vienas lygis ir sukuriami džemperiai.
 • Tai nėra lengva plokštės tiksliai apsaugoti, patartina pritraukti asistentų. Jei darbas atliekamas tik savo rankomis, tuomet lapus reikia iškirpti į keletą fragmentų.
 • Privalomos spragos formuojasi išilgai sienų perimetro. Taip pat turėtumėte palikti tarpą tarp gretimų skydų. Tai ypač pasakytina apie naujai pastatytus privačius namus ir nenuilstamai įkaitintus namus.
 • Norėdami apdailos lubų, jums reikės metalo varžtų. Jie turėtų būti 2,5-3 karto didesni už naudojamos medžiagos storį. Varžtai, šiek tiek išleidžiami, kad būtų išvengta išsipūtimo.
 • Antklodė prasideda nuo centro arba nuo kampo, priklausomai nuo kambario išdėstymo. Todėl norint sumažinti gamybos pusiausvyrą patariama anksčiau apskaičiuoti parametrus.
 • Jei plokštė turi papildomą apsaugą nuo drėgmės, paviršius yra iš anksto sumaltas ir nuriebalintas.
 • Siekiant sumažinti tolesnių procesų sudėtingumą, dalys prieš pradedant klojimą apdorojamos giliai prasiskverbiančiu gruntu. Tai apims ne tik priekinę pusę, bet ir galus.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Kai plokštės tvirtinamos prie lubų, būtina naudoti elementus, pagamintus iš nerūdijančio plieno

Svarbu! Pirkdami medžiagą, ypatingas dėmesys skiriamas elementų geometrijai. Faktas yra tai, kad dėl gamybos technologijos arba laikymo sąlygų pažeidimo panelė gali deformuotis. Labai sunku dirbti su sąrašu, ne visada įmanoma išlyginti įtampą.

Montavimo technologija

Tinkamai įdiegiant "SSP" plokštes, procesas turėtų būti suskirstytas į etapus. Tai leis kokybiškai atlikti visas procedūras ir išvengti problemų ateityje.

Parengiamieji darbai

Preliminarios veiklos rūšys yra šios:

 1. Lubos yra apdorojamos antiseptiniais ir ugnies gesinimo mišiniais. Ryšių vieta yra iš anksto. Jei konstrukcija yra tiesiogiai sujungta su mansarda, atliekama garų ir hidroizoliacija ir planuojama izoliacija.
 2. Remiantis iš anksto parengta rėmo lentynų įdėjimo schema, produktas yra supjaustytas.
 3. Paviršius valomas nuo nešvarumų ir dulkių šluotu ir skudurėliu, o prireikus nuriebalinamas.
 4. Produktai yra padengti 2-3 sluoksniais "betoninio kontakto" grunto, kiekvienas iš jų kruopščiai išdžiovinamas.
 5. Paruošiama tvirtinimo priemonė - atsuktuvas su tinkamu bitų rinkiniu. Taip pat turėtų būti vieta procesui atlikti. Siekiant didesnio patogumo, įdiegtos ožkos arba tinkamos kopėčios.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Prieš klojant plokštes, ant lubų paviršiaus būtina atlikti išankstines priemones

Teisingai atlikti parengiamieji darbai leidžia išvengti problemų ateityje.

Apvalkalas

OSB luboms buvo labai plokščia ir patikima, ant krosnies pastatyta. Sukūrimo technologija yra tokia:

 1. Jei naudojamas medinis spindulys, jis yra iš anksto įmirkytas apsaugine medžiaga nuo pelėsių ir grybų bei antipirenų. Visos dalys kruopščiai džiovinamos.
 2. Paviršiaus žymėjimas atliekamas. Pirmieji elementai bus eksponuoti 2-3 cm atstumu nuo sienų, o bendrasis žingsnis priklauso nuo pagrindo tipo ir poreikio sumontuoti izoliaciją. Optimalus variantas yra 50-60 cm ir tas pats džemperių dažnis, kuris bus reikalingas, jei dizainui reikia sutvirtinimo arba plokštės supjaustomos į mažus fragmentus.
 3. Prie vieno iš sienų pirmoji rėmo rėmas yra fiksuota ir išlyginta. Iš abiejų kraštų iš jo į priešingą paviršių tęsiasi laidas, rodantis antrąją dalį. Gautame lėktuve yra likę lukšto fragmentai. Montuoti konstrukciją reikia saugiai, todėl geriau pasirinkti metalinius inkarus.
 4. Nustatomi ryšiai, apšvietimo prietaisų vieta pažymėta.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Apvalkalas yra specialus rėmas, ant kurio yra OSB plokštės

Turėtum žinoti! Didelis trūkumas naudojant plastikinius kaiščius dirbant su betoninėmis konstrukcijomis silpnėja gaisro atveju, dėl kurio gali sulūžti ir uždaryti išleidimo angos.

Montavimo plokštė

OSB yra montuojamas ant lubų labai atidžiai, bet dėl ​​netikslumų atsiras iškraipymų susidarymas. Kad būtų lengviau tvirtinti, dalys yra gręžtos keliose vietose, tai leis greitai pritvirtinti varžtą. Būtina siuvinėti medžiagą pagal tam tikrą modelį:

 1. Pirmasis elementas turėtų būti pritvirtintas labiausiai matomame kampe. Jei paviršius įdarbintas iš centro, reikės atlikti sudėtingą skersinę ir įstrižainės ženklinimą, taip pat patraukti montavimo laidus.
 2. Prieš tvirtinant, būtina nuimti 10-15 mm sieną ir užtikrinti, kad siūlė būtų ne mažesnė kaip 3 mm. Varžtai yra prisukami, kad būtų užtikrintas gnybto gilinimas.
 3. Atsižvelgiant į tai, kad rėmo kryžminiai elementai taip pat naudojami tvirtinimui, jie yra pažymėti po montavimo. Šiuo tikslu ženklas daromas ant skydo krašto, kuris yra sujungtas su priešais, o varžtai yra pasukami išilgai linijos.
 4. Jei pjovimas atliekamas vietoje, iš anksto išmatuotas pageidaujamos dalies dydis. Kraštai privalo būti ant grotelių.
 5. Tuo pačiu principu likusieji fragmentai turėtų būti siuvami.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Montavimas neturėtų būti atliekamas arti sienos, reikia palikti mažą tarpą

Tinkamam kokybei galite naudoti plokštes su užrakto jungtimi. Jie tinka situacijose, kai yra būtina gauti paviršių, kurie bus dekoruoti skaidriais junginiais.

OSB lubų apdailos parinktys

Bazę su plokštelėmis sunku nubrėžti, vėliau uždarant paviršių yra daug sunkiau. Dėl to gali būti naudojamos įvairios galimybės.

OSB plokščių lubos: montavimo ir apdailos funkcijos

Apdailos OSB plokščių lubos, bet kokios dekoratyvinės medžiagos: lakas, tapetai, dekoratyvinis tinkas, LMDF arba LDW plokštės

Lakavimas

Originalus metodas, leidžiantis gauti danga, kuri turi ryškią medieną. Šio podshivnoy medžiagos eina išankstinio paruošimo: tarpas pripildytas pjuvenų ir PVA įterptais porcijomis mišinio yra žemės, ir tada paviršius yra impregnuota gruntu.

Lakas taikomas keliais sluoksniais, po to, kai kiekviena danga gerai išdžiovinta.

Tapetai klijuoti

OSB gali būti užpildytas specialiu stiklo pluošto įvairaus užsklanda. Jei planuojate naudoti tradicines "roll-up" versijas, tada, kad geriausiai sukibtų, pirmiausia rekomenduojama naudoti pagrindą. Renkantis šį metodą, sąnariai papildomai padengiami armavimo tinkleliu. Patartina pasirinkti daugiasluoksnę tapetą ir pritaikyti tinkamą klijų.

Tapyba

Jei pageidaujama, paviršių galima apdoroti bet kokiais spalvotais dažais, bet po kurio laiko gali pasirodyti tamsios dėmės. Norėdami išvengti tokių problemų, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Dangalas nuriepiamas ir mirkomas 2-3 kvadratais grunto.
 2. Lubos yra shpaklyuetsya. Naudojamas sluoksnis turi būti ne storesnis kaip 2-3 mm. Didesnis patikimumas dirbant dideliuose plotuose yra padengtas specialia armavimo tinkleliu.
 3. Pagrindą galima nuvalyti arba dažyti.

OSB plokštės vidaus apdailai naudojamos dažniau, todėl tolesnio apdailos metodai nuolat tobulinami. Tai leidžia padengti patalpas ne tik kokybiškai, bet ir gražiai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

60 − = 52