Parketo atkūrimas: senas, kaip atkurti rankiniu būdu, parketas, remontas ir vaizdo įrašai, kokią plokštę naudoti

Parketo atkūrimas: senas, kaip atkurti rankiniu būdu, parketas, remontas ir vaizdo įrašai, kokią plokštę naudoti

Parketo atkūrimas: senas, kaip atkurti rankiniu būdu, parketas, remontas ir vaizdo įrašai, kokią plokštę naudoti

Senas parketas gali būti lengvai atkurtas, pagerinant jo eksploatacines ir estetines savybes. Parketas turi daug teigiamų savybių. Tai graži, patikima, natūrali medžiaga. Bet tuo pačiu metu reikia rūpestingos priežiūros ir periodiško remonto.

Parketo grindų atstatymo priežastys: žalos rūšys

Parketas yra labiausiai problematiškas grindų danga. Tai reikalauja ypatingos atsargos. Bet anksčiau ar vėliau jis pradeda pasirodyti prilipęs ir sugadintas. Ir tai yra daug priežasčių.

Veiksniai, turintys įtakos parketo susidėvėjimui:

 1. Ilgalaikis naudojimas;
 2. Mechaninis pažeidimas: pėdsakai iš baldų pertvarkymo ar įbrėžimų iš kulno;
 3. Vandens poveikis parketui arba nuolatinė drėgmė;
 4. Žalingų vabzdžių, grybų ar pelėsių atsiradimas.

Parketo atkūrimas: senas, kaip atkurti rankiniu būdu, parketas, remontas ir vaizdo įrašai, kokią plokštę naudoti

Parketo atkūrimo poreikis atsiranda dėl susidariusių įbrėžimų ir įbrėžimų

Periodiškai būtina vizualiai įvertinti grindų dangos būklę. Taip pat reikia paliesti parketą, kad laiku būtų galima rasti neveikiančias lentas. Vizuali apžiūra padės rasti matomus defektus.

Dažniausi parketo pažeidimai yra šie:

 • Spalvos praradimas;
 • Plyšių išvaizda;
 • Įvairūs įbrėžimai;
 • Lentos garsas;
 • Plokščių atskyrimas;
 • Grindų drėgnumas;
 • Skaldos;
 • Ištrynimas

Kiekvienas iš šių defektų gali būti ištaisytas. Yra daug būdų grąžinti parketą į išorę. Priklausomai nuo problemos, taip pat nustatomas darbo sudėtingumas.

Patarimai, kaip naudoti seną parketą: remonto tipai

Norint išvengti nemalonių pasekmių, reikia tinkamai išlaikyti grindų dangą. Būtina laikytis visų parketo naudojimo ir priežiūros taisyklių. Bet kai problema yra, turite nuspręsti dėl darbo sudėtingumo.

Parketo atkūrimo tipai:

 1. Dabartinis remontas yra periodiniai prevenciniai darbai, kurie padeda palaikyti geros būklės grindų dangą;
 2. Procedūros vidutinio sudėtingumo - praleisti, kai yra vizualiniai defektai: šnibžda, spalvos pasikeitimas;
 3. Kapitalo priemonės - toks remontas naudojamas, kai po ilgalaikio eksploatavimo ar dėl nenuspėjamų situacijų parketas yra visiškai nenaudingas.

Apsvarstykite, kaip išspręsti nedideles problemas. Pirmasis dalykas, su kuriuo susiduria kiekvienas savininkas, yra apsiaustas danga. Buvusios spalvos atstatymas padės specialiems lakams, mastikams ir aliejui.

Parketo atkūrimas: senas, kaip atkurti rankiniu būdu, parketas, remontas ir vaizdo įrašai, kokią plokštę naudoti

Senas parketas gali būti atstatytas ne tik, bet ir iš dalies, sugadinto elemento pakeitimas nauju

Galite užkirsti kelią spalvos praradimui, jei nesikėsite ant grindų ant kulno. Namų šlepetės turėtų būti su minkštuoju dantukais. Baldų kojos turi būti paslėptos specialiu minkštu pamušalu. Taip pat patariama periodiškai gydyti parketą vašku ir mastika. Prieš pradėdamas ankstesnės parketo spalvos atkūrimą, būtina atlikti ciklo - senojo lako valymą.

Kita problema yra lustai ir įtrūkimai, kuriuos savarankiškai galima sureguliuoti savo rankomis. Norėdami tai padaryti, naudokite glaistas. Dauguma tokių mišinių tipų nėra tinkami depresijos įterpimui, taigi jums reikia specialaus išvaizdos - tepalas tepalas. Ant švaraus grindų uždėkite šildomą mišinį, po kurio šis plotas yra sumaltas, lakuojamas ir apdorojamas mastika.

Lentynos, dėl kurių lentos neatsiranda, yra madinga savo paruošimo priemonėmis. Tai apima vandens ir dailidės klijus proporcijomis 15: 2.

Jei norite atkurti grindis, esant įbrėžimams, suteiksite specialų pieštuką dėl parketo spalvos. Tačiau tokį defektą galima išvengti, jei grindys yra kruopščiai prižiūrimos. Taip pat galima apsaugoti grindis, jei jis buvo padengtas specialiu įrankiu. Taip pat dažnai savininkai kankina grindų dangą.

Smuiko išvaizdos priežastys:

 • Sandėliavimo technologijos pažeidimai;
 • Karštojo bituminio mastikos naudojimas montuojant parketą;
 • Laikinosios priežastys.

Screeching lėkštės gali būti prisukamas su tvirtinimo. Per gręžtą skylę įstatykite inkarą ir uždenkite skylę glaistai. Taip pat įtrūkimai tarp lentų ir grindų gali būti pilami betonu.

Kaip remontuoti parketą savo rankomis: atskirų plokščių taisymas

Dažnai atliekamas nevisiškas parketo atkūrimas, bet tik kai kurių elementų pakeitimas. Šis procesas užima daug laiko ir pastangų. Štai kodėl kai kurie žmonės nori kreiptis į specialistus. Ratukų keitimas atliekamas, kai jie yra suskaidomi arba suskaidomi.

Parketo atkūrimas: senas, kaip atkurti rankiniu būdu, parketas, remontas ir vaizdo įrašai, kokią plokštę naudoti

Parketo atkūrimui rekomenduojama naudoti specialią šlifavimo staklę

Seka, kaip atkurti atskirus lentos:

 1. Reikiamos juostelės turi būti išmontuotos dantuve;
 2. Atviras paviršius gerai išvalomas nuo nuolaužų ir išlygintas;
 3. Nuimkite šukes nuo lentjuostes ir prijunkite jas karstu bitumu ar kliju;
 4. Atkurta vieta ir adjectival teritorijos yra grūsti krovinių;
 5. Po džiovinimo atliekamas valymas ir lakavimas.

Jei jie yra viengubi juostelės, juos galima sureguliuoti su mažomis smeigėmis. Jos pritvirtintos prie gretimų plokščių 45 laipsnių kampu. Šiuo atveju išlaikomas 20 mm atstumas nuo plokštės kampų. Nendrinės skrybėlės giliai įterpiamos į medį, o skylė yra uždengta.

Visiškas senojo parketo atkūrimas

Medis yra graži, natūrali ir stilinga medžiaga. Tačiau laikui bėgant jis praranda visas savo teigiamas savybes ir patrauklią išvaizdą. Todėl dažnai būtina visiškai atkurti parketo grindis.

Parketo atkūrimas: senas, kaip atkurti rankiniu būdu, parketas, remontas ir vaizdo įrašai, kokią plokštę naudoti

Norėdami, kad grindys atrodytų naujos, jį reikia įtrinti su parketo mastika

Parketo grindų senojo tipo atnaujinimo procedūra:

 1. Būtina nuimti dangtį.
 2. Jums reikia atsikratyti senojo lako sluoksnio. Šis procesas vadinamas dviračiu, nes jį atlieka speciali mašina. Kampoms reikia naudoti įprastą šlifavimo staklę.
 3. Be to, visiškas paviršiaus valymas iš šiukšlių. Čia jums reikia atlikti išsamų vizualinį patikrinimą. Esant įtrūkimams ir lustai, jis yra įklotas glaistai.
 4. Jei yra noras visiškai pakeisti spalvą, tada parketą reikia apdoroti dėmė.
 5. Po to grindys yra poliruotos specialia mašina. Tai pašalina visus pažeidimus, tamsumą, šiurkštumą. Dėl to danga tampa net spalvos ir tekstūros.
 6. Turite valyti visus nešvarumus ir dulkes dulkių siurbliu.
 7. Be to, taikomas pirmasis lako sluoksnis. Tai atlieka grunto funkciją. Naudojimui naudokite ritinį arba šepetį. Po to vėl turite atlikti šlifavimo darbus. Šį kartą naudojamas švitrinis popierius. Po to ateina kitas sluoksnis ir kitas šlifavimas. Apskritai galite taikyti 9 sluoksnius.
 8. Baigę darbą, turite išleisti dažus. Tai užtruks nuo trijų dienų.

Įrengdami parketą, kiekvienas savininkas turi suprasti, kad anksčiau ar vėliau reikės pakeisti dangą. Net kietmedžio reikia atkurti. Darbą galima atlikti savarankiškai arba pasikonsultuoti su specialistu.

Galima atkurti visą parketą tik esant laikinajam perkėlimui, nes lakai yra labai toksiški ir kenkia sveikatai. Jei tai neįmanoma, tuomet turite įsigyti mišinį vandens pagrindu.

Atkuriamieji darbai turėtų būti atliekami kas 6-7 metus. Tokiu atveju lakas turi išdžiūti tam tikromis temperatūros sąlygomis. Kambaryje neturėtų būti skersvėjų, temperatūra 17-22 laipsnių, drėgmė 40-70%.

Parketo grindų taisymas savo rankomis (video)

Periodiškai turėsite parinkti parketlentę, nes natūralios medžiagos nusidėvi. Galite patys dirbti arba susisiekti su specialistu. Šiuo atveju galima visiškai atkurti viršutinį parketo sluoksnį arba pakeisti atskirus juosmenis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

55 + = 63