Plytelių betoninėje sienoje: kaip klijuoti plyteles, įklijuoti ir įdėti jas teisingai

Plytelių betoninėje sienoje: kaip klijuoti plyteles, įklijuoti ir įdėti jas teisingai

Plytelių betoninėje sienoje: kaip klijuoti plyteles, įklijuoti ir įdėti jas teisingai

Svarbu tinkamai ir tiksliai klijuoti plyteles ant betono sienos, tokiu atveju ji truks daugelį godyDazhe sovietmečiu buvo laikomas vienu iš brangiausių ir ieškoma po medžiagų plytelės. Jo įspūdingi savybės buvo populiarus net ir su ribotu pasirinkimu tarp baltos ir melsvai plytelės 15x15 cm. Patvarus, ilgalaikis, lengvai valoma medžiaga tvirtai ėmėsi savo vietą virtuvės plotas, vonios kambariu ir tualetu, kaip grindų danga. Šiandien parduotuvių lentynose yra daugybė plytelių, nuo biudžeto iki dizaino.

Kuris plytelių pasirinkti ir kaip jį klijuoti ant sienos

Jei ketinama gaminti kambarį su plytelėmis, būtina suprasti gamintojų siūlomas tipus ir veisles. Visų pirma, reikia pažymėti, kad plytelės laikomos aplinkai nekenksminga medžiaga ir pagamintos iš natūralaus molio.

Plytelių betoninėje sienoje: kaip klijuoti plyteles, įklijuoti ir įdėti jas teisingai

Renkantis plyteles, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas jo kokybei, savybėms ir gamintojui

Yra 3 pagrindiniai plytelių tipai:

 1. Plytelių lauko darbams. Tai lengva atskirti pažymint snaigiu. Tai reiškia, kad medžiaga yra atspari temperatūros pokyčiams.
 2. Sienų plytelę žymi delno vaizdas plytelių ar dėžutės gale.
 3. Grindų plytelės yra pažymėtos pėdų raštu. Tai reiškia, kad ši medžiaga yra ypač patvari ir atspari mechaniniams pažeidimams.

Priklausomai nuo poringumo ir atsparumo dilimui, plytelių klasė yra kitokia. A, B, C - nuo didžiausio ir žemesnio. Tai yra medžiagos atsparumo rūgštims ir cheminėms medžiagoms rodiklis. Pavyzdžiui, baseinams pasirinkti aukščiausią A klasę, virtuvėje ir vonios kambaryje gali būti pakankamai C klasės.

Pasiruošimas sienų plytelėms

Dangos kokybė priklauso ne tik nuo pasirinktos medžiagos. Bet ir nuo teisingo atliktų darbų prieš klojimo plyteles. Paruoškite paviršių darbui.

Plytelių betoninėje sienoje: kaip klijuoti plyteles, įklijuoti ir įdėti jas teisingai

Prieš pradėdami klijuoti plyteles, pirmiausia turite išvalyti sieną nuo senų dangų, purvo ir dulkių

Atlikite ankstesnės dangos išmontavimą:

 • Kalkės;
 • Dažai;
 • Tapetai;
 • Senos plytelės.

Kiekviena iš šių medžiagų neleis jums išlaikyti plytelių svorio. Bakstelėkite sieną, kad atskleistumėte tuštumų ar pūlingumą. Išpūstą seną gipso dangą, jis susilygins po plytelių svorio. Pašalinkite numatytus pažeidimus. Jei reikia, sutepkite grubiu šlifavimo popieriumi arba mechaniniu būdu pašalinkite iškyšas. Jei reikia, atlikite darbus, kad atstatytumėte ir lygintumėte sieną.

Svarbu, kad paviršius nesiskirtų daugiau kaip 1 cm.

Patikrinkite sienos paviršiaus lygį. Pašalinkite ryklius, skiedinio sąnarius. Padarykite žingsnį, tai padės klijavimo masę pataisyti vertikalioje sienoje. Būtinai nuvalykite dulkių sienas. Tam naudojamas PVA klijai arba specialus gruntas.

Kaip tinkamai uždėti plytelių ant betono sienos

Labai retai yra surasti tolygiai lygius kampus ir sienas kambaryje. Jei paviršius turi gilias depresijas, nesistenkite jo suderinti vienu metu. Užtepkite gipso sluoksnį ir visiškai išdžiovinkite. Jei reikia, pakartokite. Per tą patį storą dengiamąjį sluoksnį atsiras plytelių šveitimas. Būtina užtikrinti, kad siena būtų visiškai plokščia, leistini paviršiaus slydimai neturėtų viršyti 3-4 mm.

Plytelių betoninėje sienoje: kaip klijuoti plyteles, įklijuoti ir įdėti jas teisingai

Daugelis ekspertų taip pat rekomenduoja, kad siena būtų išlyginta taip, kad plytelės išsilygtų

Patarimai:

 1. Pakaitinkite 5 taškų sudėtį plytelių gale, iš kurių 4 yra kampuose ir 1 viduryje.
 2. Sumaišant su paviršiumi, skiedinys turi būti tolygiai paskirstytas tarp plytelių ir sienos.
 3. Venkite tuštumų susidarymo.
 4. Viršutinė lipnių medžiagų masė, paliekant kraštus, pašalinama mentele.
 5. Patalpinkite plyteles lygiu.
 6. Norėdami sukurti lygias siūles tarp plokščių, būtinai naudokite plastikinius kryžius, kurie parduodami kiekvienoje techninės priežiūros parduotuvėje.
 7. Įrengę plyteles ant sienos paviršiaus, iš plytelių dekoratyvinio paviršiaus nuimkite švarią šluostę su klijais ar skiediniu.
 8. Nebandykite klijuoti daugiau kaip 2 arba 4 eilučių vienu metu, nes plytelė yra labai sunki medžiaga, o per didelė apkrova sukelia plytelių išstumimą ir sąnario deformaciją.
 9. Po to, kai danga visiškai išdžiūsta, naudokite skiedinio mišinį.

Jei turite plytelių plytelę ant švaraus betono paviršiaus, tai turės kitų funkcijų. Viena vertus, betono plokštė, kaip taisyklė, nereikalauja papildomo niveliavimo, tačiau ši kokybė taip pat yra neigiama, nes švari betoninė siena silpnai prisiliečia prie klijų arba skiedinio.

Norint gerai sukibti, geriau užpildyti betoną metaliniu tinku. Tai suteiks tvirtą sukibimą ir neleis plytelėms paslysti virš paviršiaus.

Atsakingai, imtis parengiamojo etapo. Iš šios, absoliučiai ne kūrybinės darbo dalies priklauso nuo pasirinktos dangos sukibimo su paviršiumi kokybė ir jo veikimo trukmė.

Niuansai: kaip klijuoti plyteles ant sienos

Jei nusprendėte dėl plytelių dizaino ir dydžio, apskaičiuokite reikiamą skaičių. Jei yra dekoratyvinių įdėklų, nereikia būti pernelyg tingus, kad išmatuotų sienas ir atitiktų tikslią būsimos plytelių dangos konstrukciją. Pagalvokite, kur bus sąnarių ir siūlių. Kurdami brėžinį, atkreipkite dėmesį į tai, kad pradedant darbą geriau iš labiausiai pastebimo kampo, tai padės perkelti gabalus į vietas, kurios nėra pastebimos. Jei naudojate nedidelę plytelę, gaukite ją 15% daugiau už planuojamą plotą, kai kurios medžiagos bus paliktos genėjimo link. Likusi plytelių dalis po kirpimo vargu ar pavyks.

Plytelių betoninėje sienoje: kaip klijuoti plyteles, įklijuoti ir įdėti jas teisingai

Neabejotinai būtina ne tik apskaičiuoti plytelių skaičių, bet ir parengti įrankius darbui

Plytelė yra klijuota niuansais:

 1. Naudodami vamzdyną nustatykite pagrindinę vertikaliąją liniją, nuo kurios pradėkite klijuoti plyteles.
 2. Atsižvelgiant į grindų nelygumus, pirmoji eilutė gali būti nukirpta. Grindų pjovimo siūlės bus mažiau pastebimos, todėl pradėkite klijuoti plyteles nuo antros eilės.
 3. Naudokite lygį ir parengite horizontalią liniją, iš kurios jūs sulyginsite antros eilės apatinį kraštą.
 4. Kad pritvirtintumėte eilutę, pritvirtinkite plokščią juostą prie sienos. Viršutinė briaunos juosta turi būti dedama griežtai horizontalioje linijoje. Šis paprastas triukas padės išlaikyti plytelių perkėlimą. Barą galite pašalinti praėjus kelioms dienoms po to, kai tirpalas visiškai išdžiūsta, ir tik po to uždarykite pirmąją plytelių eilutę.
 5. Išvalykite mažų nuolaužų patalpą, kad ji nepatektų į tirpalą ir nepriliptų prie medžiagos ar įrankių.
 6. Norėdami sukurti tirpalą, galite naudoti cemento ir smėlio mišinį su klijais. Arba nusipirkite paruoštą kompoziciją parduotuvėje.

Plytelių klojimas ant betono sienos (vaizdo įrašas)

Plytelių klojimas, labai sunkus darbas, reikalaujantis didesnio tikslumo. Jei nesiskirpsite nuo kruopštumo ir kantrybės, geriau atlikti plyteles profesionalams. Čia svarbu prisiminti, kad jei specialistas savo darbus ims labai elgtis, deja, tai nereiškia, kad jis yra geras pasakovas. Bet geras šildytuvas negali būti pigus. Patikrinkite su draugais ir pažįstamais, galbūt jie turi darbuotoją, kurio darbą jie gali rekomenduoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

6 + 2 =