Vieta automobiliui šalyje – mes pastatėme savo rankomis

Po lietaus arba pavasarį, kilus iš dachos su kilogramais purvo ant batų, yra abejotinas malonumas. Būtent dėl ​​šios priežasties pradedate galvoti apie automobilių stovėjimo vietų poreikį šalyje. Visiškas pasitikėjimas ateina po kito lietaus, kai svetainė sugeba eiti toli nuo pirmojo. Ir net ne nuo penktos. Būtent tada norima pasidaryti vasaros automobilių stovėjimo aikštelė. Jame nėra nieko sudėtingo ir tai yra visiškai įmanoma padaryti patys. 

Vasarnamių tipai

Dachos, o visiems patogumai yra skirtingi, automobilis yra automobilis - tai daugiau nei dešimt variantų. Tik septynios aprėpties rūšys ir net jų deriniai, galimybė montuoti markizės. Jie skiriasi veiklos charakteristikomis, išlaidomis. Taigi, automobilių stovėjimo aikštelė namuose gali būti tokio pobūdžio:

 • Iš griuvėsių arba akmenukų (birių).
 • Veja arba ekologinis parkas.
 • Iš grindų plokščių.
 • Betonas.

  Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

  Nors nesate tikri, ko norite ... automobilių stovėjimo aikštelė šalyje gali būti lengvesnė

 • Asfaltas.
 • Guminės plytelės.
 • Akmeninis akmenukas.
 • Parkavimo tinklelis.

Įrenginio pigiausias, o patogus eksploatuoti, automobilio stovėjimo vieta iš griuvėsių arba akmenukų. Naudojant teisingą prietaisą (geotekstilės naudojimą), daugelį metų griuvėsiai nejaučia dirvožemio. Net jei geotekstilės nebus įdėti (tai dažnai atsitinka), tada pilamasis skalda nėra problema. Praėjus tam tikram laikui, apatinis smulkinto ir dirvožemio pyragas tampa toks tankus ir stiprus, kad šis procesas (maišymas su dirvožemiu) nustoja galas.

Parkavimo šalyje: privalumai ir trūkumai skirtingų variantų

Atskiras ir labai svarbus pliusas, suteikiantis stovėjimo aikštelėje sodyboje nuo griuvėsių - natūralus vandens telkinys. Jums nereikia statyti nutekėjimo. Vanduo praeina tarp akmenų ir lapų į žemę, todėl ją užteršia. Tačiau tokios svetainės netinka teritorijoms, kuriose yra aukštas požeminio vandens lygis. Žvyro peilis nėra geriausias problemos sprendimas, tačiau problema išspręsta sukuriant visą kanalizaciją.

Žalioji automobilių stovėjimo aikštelė pastaraisiais metais tapo populiaresne. Tai nėra paprasta veja, bet ypatinga. Pagal žolę yra plastikinė grotelė, kuri perskirsto apkrovą ant žemės, užkertant kelią ratų kritimui. Priežiūra tokia stovėjimo aikštelė yra panaši į vejos priežiūra - kirpimas, laistymas. Pjovimas nereikalingas, nes parengiamasis darbas susijęs su dirvožemio pašalinimu, ty dauguma šaknų išnyksta. Žolelių rūšys naudojamos ypatingai ir tai yra problema: jie yra brangūs. Antrasis neigiamas - užšalimo galimybė (o sėklos yra brangios, o žaluma auga per greitai). Bet tai grazus. Ir jūs galite naudotis ne tik kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet ir kaip žaidimų aikštelė.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Parkavimo grotelės nėra plastikinės, bet betoninės su žolės skylėmis

Svetainė po automobiliu, esančia grindinių plokščių name, yra geriausias būdas kietam dangos klojimas dirvoms. Ir vanduo nepasilieka per ilgai - jis patenka į tarpus tarp plytelių ir kai pudingas nepatiria dangos vientisumo. Dar dvi galimybės: betono ir asfalto automobilių stovėjimo aikštelė - patikima ir patvari, tačiau tik tuo atveju, jei visi paruošiamieji darbai buvo atlikti teisingai. Jų minusas - jie yra brangūs, plyšių atsiradimas yra labai pastebimas.

Vasaros automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas: parengiamasis darbas

Nepaisant skirtingų automobilių stovėjimo aikštelėse esančių dangų ant dagos, parengiamieji darbai nėra labai skirtingi. Skirtumas gali būti sluoksnyje, ant kurio padengta danga (pvz., Reikia išpilti smėlio sluoksnį, kai grindinio plokštės išklotos), tačiau visas tortas ir kitų darbų sąrašas yra vienodi.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Galite ir taip ... kol nepasiduosite po lietaus

Bendrosios rekomendacijos

Pirmas dalykas, kurį reikia išspręsti, yra vieta. Automobilių stovėjimo aikštelė name paprastai yra arba šalia vartų, ar ne toli nuo jų. Ir tai prasminga. Tačiau ši zona neturėtų būti žemiausias taškas, kitaip visada bus sustingęs vanduo, tačiau yra nepageidaujamas aukščio skirtumas - padėkite automobilį ant rankenos, padėkite trinkeles - ne viską, ko norite.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Geriausias būdas kompaktiškam smėliui ir žvyrui yra naudoti vibracinę plokštelę. Jei jo neegzistuoja, galite pagaminti savaiminio drožtuvo. Paimkite žurnalą, pritvirtinkite rankenėlę, iš apačios pritvirtinkite stiprią padėtį (stora lenta). Pakelkite ir staigiai mesti šį pistoletą, kompaktišką smėlį / žvyro

Tačiau nuolatinės dangos, tokios kaip betonas ar asfaltas, neturėtų būti pašalintos iki nulio pagal lygį: vanduo nuplaunant mašiną arba lietus neišnyks. Kad jis nekristų, reikės šiek tiek pakreipti - nuo centro iki kraštų. Pora laipsnių įstriža yra gera. Automobilis stovi stabiliai, o vanduo išnyks.

Matmenys

Dacho parko matmenys priklauso nuo numatyto "gyvenančių" automobilių skaičiaus. Viename automobilyje yra pakankamai 3 * 5 metrų ploto, i.e. 15 m². Ši erdvė yra pakankamai, kad nemanytumėte, kad jums reikia parko dešinėje centre, kitaip jūs turite eiti į veją, į gėlių lovą ir tt Parkavimas šios zonos dachoje leidžia saugiai apeiti automobilį priekyje ir už jo.

Jei erdvė yra ribota, ilgis gali būti sumažintas 0,5 m, tačiau tokiu dydžiu galite vaikščioti prieš automobilį arba už jo. Tik jei turite tvirtą džipą, svetainės plotis turi būti geresnis ne mažiau kaip 50 cm, o dar geriau - metras. Šios mašinos yra didelės, ir jiems reikia daugiau vietos.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Matmenų parkavimas: ši SNiP nuotrauka (statybos kodeksai ir taisyklės)

Jei automobilius reikia pastatyti du ir jie yra "standartiniai" dydžiai, patogi stovėjimo aikštelė ant dacho išlieka ta pati - 5 m. Turėdami pakankamai vietos, mes užimame tą patį plotą 3 m. Tai reiškia, kad norint pastatyti du automobilius reikės 5 × 6 m platformos (5 metrai - tai yra ilgis). Ploto ir ilgio zonų deficitas gali būti sumažintas 0,5 metro (4,5 * 5,5). Tačiau šiuo atveju tuo pačiu metu negalėsite atverti durų automobiliui, ir bus sunku apeiti automobilį.

Atvykimas automobiliui: vandens srautas

Kitas žingsnis yra nuspręsti, ar jums reikia sustoti aplink automobilių stovėjimo aikštelėje, ar ne. Jei dirvožemis yra tinkamas natūraliai pašalinti vandenį ir danga nėra kieta (plytelių, vejos, akmens), tai visiškai įmanoma daryti be drenažo priemonių. Jei bent viena iš sąlygų nėra, jums reikės drenažo. Yra daug variantų, tačiau trys yra labai paprasti:

 • Jei vanduo paprastai neturi sustingti svetainėje, palei sklypo perimetrą su kieto paviršiaus (betonas, asfaltas, guminiai plytelių) ar apibarstyti su skalda vandens trasos, jis gauna apie 30-40 cm pločio. Be skalda erkės ir pamažu nyksta į žemę.
 • Jei aikštelėje yra drenažo sistema, drenažo vamzdžiai yra išdėstyti palei perimetrą (žemiau padengimo lygio 10 cm, viršuje su griuvėsiais, akmenimis, mulčiomis, smėliu, augalu veja). Šie vamzdžiai įvedami į bendrą drenažo sistemą (nepamirškite, kad patikrinimo liukai bus keliami, kad būtų galima valyti.

  Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

  Automobilių stovėjimo aikštelės drenažas

 • Uždėkite perimetrą / supilkite audrą, kuris veda prie audros kanalizacijos.

Kada galima ne galvoti apie vandens nukreipimą? Jei turite smėlio zoną arba stiprios lietaus yra retenybė. Tada nėra jokių problemų. Kitas pasirinkimas - natūralus šališkumas. Šiuo atveju vanduo išvyks gravitaciniu būdu, bet jūs vis tiek išspręsite audros kanalizacijos problemą tik viso sklypo skalėje.

Su ar be sienos

Bet kokia automobilio teritorijoje esanti transporto priemonė šioje šalyje taps ilgesnė, jei sritis bus apribota. Jei naudojama birža žvyro arba akmenukų automobilių stovėjimo aikštelė, apatinė dalis vis dar nesuteikia galimybės išpilti vietos. Jei naudojamos grindinio plokštės arba akmuo, ribotuvų buvimas taip pat gali būti laikomas privalomu. Jie yra ant smėlio sluoksnio, o smėlį galima nuplauti lietaus srove.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Sienos yra pageidaujamos dėl estetinių ir praktinių priežasčių

Tai neįvyks, jei automobilio stovėjimas yra vienodo lygio ar šiek tiek žemiau likusio sklypo. Tačiau šiuo atveju jis visada bus drėgnas ir vanduo nebus išnyks, o tai aiškiai nepadės jūsų automobiliui. Taigi, pageidaujama bagažo buvimo vieta - net plytų palaidoti per perimetrą, bet tai geriau nei natūralus akmuo. Arba išpilkite save iš betono, bet mažiau varginantis naudoti paruoštas apyrankes. Dėl biudžeto galimybės gali būti naudojamos gelžbetonio vynuogių kolonėlės.

Sluoksniai: bendra seka

Pasirinkę automobilių stovėjimo aikštelę šalyje, pažymėkite pasirinktus aikštelės matmenis (atsižvelgiant į vandens šalinimo sistemą). Tada mes dirbame tokia tvarka:

 • Išimkite 30-35 cm dirvožemio gylio sluoksnį.
 • Mes pašaliname visus akmenis, šaknis, lygį (horizonte tai nėra būtina, tačiau neturėtų būti skylių ir kampų).
 • Mes užsiimame miškininku, kompaktišku dirvožemiu.

  Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

  Plytelių parkavimo pavyzdžių sluoksnių pavyzdys

 • Mes platiname geotekstilę. Jos matmenys turėtų būti didesni už aikštelės matmenis 0,7-1 m, kraštai turėtų būti apvynioti ant kasinėjimo kraštų pagal automobilio stovėjimo aikštelę. Kai drenažo įrenginys sumontuojamas, drenažo vamzdis įpakuojamas į "perteklinę" geotekstilę. Taigi, kraštai gali būti paslėpti po žolia, paspauskite sieną, pabarstykite žvyro sluoksniu.
 • Supilkite smėlio sluoksnį, lygiu, mes ram. Suspausto pavidalo sluoksnis yra 10-15 cm. Kad būtų lengviau užsandarinti, smėlis drėkinamas vandeniu.
 • Įpilkite griuvėsių sluoksnį. Pageidautina naudoti dvi frakcijas: didelius ir vidutinius.
  • Grubaus žvyro sluoksnis (20-40 mm) yra ant smėlio, išlygintas ir raugintas. Jo storis yra 10 cm gatavos formos.
  • Vidurio frakcijos žvyro sluoksnis (5-20 mm). Suderinamas, yra nuluptas. Jo storis yra apie 10-15 cm.

   Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

   Egzotiška dar galimybė mūsų poilsiui namuose - guminė danga

 • Vėlesni sluoksniai priklauso nuo svetainės aprėpties tipo. Mes juos išsamiau aptarsime kitame skyriuje.

Apskritai, tai visos automobilių parko tvarkos taisyklės ir ypatybės šalyje. Tikslesni sluoksnių matmenys priklauso nuo dirvožemio struktūros ir planuojamos apkrovos. Pavyzdžiui, dėl laisvųjų (smėlio ir smėlio priemolio) ir nestabilių (durpių) dirvožemių, kad būtų užtikrintas didesnis stabilumas, kelio tinklas gali būti dedamas ant kasimo dugno. Tai netaikys perforavimo.

Antrasis pavyzdys: tarp smėlio ir žvyro, galite pastatyti geotekstilės sluoksnį. Apatinis sluoksnis (kasimo apačioje) yra būtinas, norint stabilizuoti pagrindą, taip pat taip, kad augalai nesodėtų. Tarpiniai sluoksniai užtikrina patikimesnę apsaugą nuo augalų ir apsaugo nuo sluoksnių sumaišymo. Šiuo atveju net sunkusis automobilis nepaliks ratų.

Ypatybės svetaines su skirtingu aprėpties

Pagal grindinio plokštę, plyteles, akmenis, guminę plytelę, užpilkite smarkiai smėlio arba smulkių granito skiedrų (1-4 mm). Atkreipiame dėmesį, kad automobilių stovėjimo aikštelėje reikia plytelių storio ne mažiau kaip 50 mm (pagal takelius, kuriuos galite nuimti nuo 30 mm). Dar vienas dalykas: kuo mažesnis plytelių dydis, kuris yra pavirsta automobilių stovėjimu šalyje, mažiau pastebimas bus neišvengiamas "žaidimo" plytų lygis.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Įvairios parkavimo aikštelės dengimo vasaros rezidencijoms funkcijos yra kaupiamos

Natūralus akmuo ir betoninės plokštės

Jei nuspręsta pastatyti parketą iš natūralaus akmens, suvynioto plytelėmis, jis taip pat turėtų būti 4-5 cm storio. Nebereikėtų sudėti per didelių dalių: yra tikimybė, kad jie sulaužys. Norėdami juos įdėti, reikia ne glaudžiai, paliekant spragas pora milimetrų. Tarpai užpildyti smėliu, kuriame galite prilaikyti įbrėžimams atsparių vejos žolių sėklų. Jei atliksite tuos pačius takelius, pasirodys gražus, ekologiškas ir net purvas.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Su natūraliu akmeniu viskas atrodo labai gera

Jei žolė nesijaudina (pašalinkite ją sunkiau, turite kažkaip ją pjaustyti), supilkite tarp plokščių tarpus tarp smėlio ir cemento mišinio (1 dalis cemento, 3 dalys smėlio). Nuplaukite jį iš akmenų, kad ant jų nieko nebūtų ir užpilkite ant stalo (ne srautai, bet su mažais lašais, o ne teka). Mišinys virsta betonu. Tam, kad nustatytumėte stiprumą, užtrunka tam tikrą laiką: 7 dienas + 20 ° C temperatūroje, kad pasiektumėte 50% stiprumą, o dar dvi savaites - iki pilno "brandinimo". Kol surinkimas neviršys 50%, pageidautina, kad per šį laikotarpį nebūtų dušų, o jei jie prasideda, padengti plotu su polietilenu. Vanduo pats savaime nėra baisus, baisus srovės, galinčios nuvalyti nevalytą betoną.

Ši galimybė turi tik vieną trūkumą: didelė akmens kaina. Norint sumažinti išlaidas, galite naudoti paruoštas didelio formato grindines plokštes: 50 x 50 cm ar panašiai. Jie taip pat yra ant žvyro smėlio pagalvėlės. Vis dėlto, tik plokštės turi dirbtinę kilmę ir aiškią geometriją.

Betonas

Betoninei platformai reikia klojinius įdiegti per perimetrą. Tada reikės pagaminti sustiprintą narvą būgno pavidalo iš metalo lazdele. Strypas paimamas 10-15 mm skersmens, iš kurio 10-15 cm laipteliais sulankstytos grotelės, jungtyse jie yra susieti su specialiu viela (mezgimo). Gautas tinklelis dedamas ant atramų, kad jis būtų pakeltas virš sutankinto griovio 3-5 cm, o viršutinis betono sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 10 cm (geresnis nei 15 cm).

Jei bet kurioje stovėjimo aikštelėje yra dvi ar daugiau automobilių, bus reikalingos kompensacinės siūlės. Norėdami tai padaryti, rutulys, pagamintas iš armatūros, yra ant 0,7-1 cm storio medinės juostelės. Lentjuostės plotis lygus betono sluoksnio aukščiui (juos galima naudoti kaip guolius betono mišinio lygiavimui). Padėkite juos 2 metrų laipteliais.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Betoninė automobilių stovėjimo aikštelė šalies viduje

Betono atveju turėsite laukti ilgai, kad pradėtumėte naudotis savo automobilių stovėjimo aikštele. Betonas turi stovėti mažiausiai 28 dienas. Ir tai yra, jei temperatūra nesiekia + 20 ° C. Tai darydami, turite užtikrinti, kad paviršius neišdžiūtų. Norėdami tai padaryti, turite vandentiekio zoną ir, jei vanduo greitai neišdžiūtų, pieškite ant kilimėlių, senų krepšių ir kt. Viršaus polietileno gabaliuką. Ši danga padeda išlaikyti drėgmę, lygina temperatūrą (vietinis perkaitimas yra kenksmingas) ir apsaugo paviršių nuo lašų, ​​kurie laistymo metu neišvengiami.

Jei negalėsite ilgai laukti, prie betono pridėkite "greitintuvo". Priedas, paspartintas betono sukietėjimas. Terminas gali būti sutrumpintas iki 7-10 dienų. Tačiau atidžiai perskaitykite tokio betono priežiūros ypatybes.

Žalioji vejos automobilių stovėjimo aikštelė

Pastatant žalią automobilių stovėjimo aikštelę, žvyro sluoksniu dedami specialūs grūdai, kurių intervalai užpildomi derlingu dirvožemiu, pasėliuojami žolių sėklomis. Norėdami parkuoti automobilį ir kartais net "džipą", yra pakankamai grotelių 10 cm aukščio. Jei sunkvežimiai (sunkvežimiai su medžiagomis) turėtų būti dedami ant platformos, kad juos būtų galima iškrauti, grilis reikalauja ne mažesnio kaip 15 cm aukščio.

Žalios stovėjimo įrenginio grilių kainos skirtumas yra didelis. Tačiau kainų skirtumas paprastai yra pateisinamas: kai kurie ekologiniai parkai neapsiriboja, atrodo normaliai, kiti - trupiniai, paviršius paverčiamas koše iš dirvos ir žolės. Todėl, renkantis groteles, nereikia siekti pigumo.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Laukiama automobilių stovėjimo aikštelė šalyje

Rūpinimasis žoline parkavimu nėra labai patogu: grėblys įstrigo grotelėje, o ne kiekviena vejapjovė gali saugiai dirbti. Todėl daug tokių svetainių savininkų yra nusivylę. Tačiau pastaruoju metu buvo kitokia tendencija - vietoj dirvožemio ir žolės tinkleliuose užmiega vidutiniškai griuvėsiai, o viršaus apibarstyti smulkiu žvyru ar akmenimis. Ar ši parinktis yra geresnė už įprastą didelės apimties platformą? Platforma nėra stumiama net net sunkiai pakrauto automobilio ratais. Ši pasirinktis idealiai tinka molio dirvožemiui.

Ekonomika - atvykimo ir stovėjimo vietos variantai

Nors stovėjimo aikštelėje ant dachos yra griuvėsiai ir laikoma pigiausia, jos bendros išlaidos yra didelės. Jei nėra galimybės investuoti tinkamos sumos arba atvykimas bus laikinas, galite pabandyti valdyti labiau kuklias galimybes.

Pigiausias įsiregistravimas yra iš senų atleistų pabėgių. Jei norite, galite rasti ir nurašyti pabėglius ir paprašyti jų gana šiek tiek. Kadangi jie jau yra impregnuoti su viskuo, kas gali pasireikšti, jie gali būti dedami tiesiai į žemę. Tačiau, norint užkirsti kelią jų išsipūtimui įtrūkimo metu, geriau kasti griovelį ir dugną uždėti ne mažiau kaip 5 cm griovių arba nuolaužų. Be pabėgių taip pat pageidautina, kad grūsti akmenys užpildytų ne mažiau kaip 5 cm.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Biudžeto registracija automobilio automobilio dakelyje

Neužtenka vienai miegamojančiai (nebent esate super vairuotojas), o du po ratu yra pakankamai. Pasirinkimas, žinoma, yra laikinas, tačiau teritorijos pastatymo laikas yra daugiau nei tinkamas.

Ši idėja yra labiau civilizuota: imkite betono grindų plokštes dydžio 50 * 50 cm arba 60 * 60 cm. Pastatykite juos į dvi lygiagrečias eilutes - po ratais. Paspauskite juos vieni kitiems, o ne verta - geriau palikti tarpą žemėje. Siekiant išvengti išsišakojimo molio metu ant molio dirvožemių, kaip ir ankstesniame variante, iškepkite bent jau minimalią išpylimo vietą.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Padėkite plokštes iš eilės

Vis dar yra akmenimis apstatytų kaimo kotedžų. Dėl grindų naudojamos plytos, natūralus akmuo. Šie variantai yra geri, jei dirvožemis nėra molis. Plyšys greitai žlugs - tai nėra sukurta tokioms sąlygoms, bet kaip laikinoji priemonės priemonė bus gana naudinga.

Vieta automobiliui šalyje - mes pastatėme savo rankomis

Automobilių stovėjimas automobiliams nuo turimos rankos