Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Daugeliu atvejų užuolaidos ir užuolaidos gali būti pakeistos žaliuzėmis. Jie sugeba apsaugoti gyventojus nuo deginančių saulės spindulių ir tuo pat metu neužblokuoto kelio į gryną orą. Žaliuzės - tai prietaisas, sudarytas iš juostelių (juostelių). Lentų vieta gali būti horizontali arba vertikali.

Žaliuzių valdymo mechanizmas yra toks paprastas, kad jį galima naudoti lengvai judant ranką. Be to, jis gali ne tik atidaryti ir uždaryti žaliuzes, bet ir reguliuoti šviesos srautą. Taip pat pritraukia įvairius dizainus, atsižvelgiant į atspalvių ir formų.

Privalumai

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Langai yra universalūs ir lengvai naudojami

Nepaisant didžiulio žaliuzių paklausos, dauguma jų nekelia pavojaus pakeisti įprastomis užuolaidomis. Štai keletas faktų, kuriais kalbama už šį produktą:

 1. Patikima apsauga nuo saulės, ypač jei langai yra į pietus. Norėdami atlikti šią funkciją su užuolaidomis, turite įsigyti gana tankią medžiagą. Kai langai uždaromi su tokiais užuolaidais, gryno oro srautas visiškai sutampa. Į Venecijos aklųjų skersiniai sukamas taip, kad būtų pasiektas šių saulės spindulių atspindys atveju, todėl jis lieka be oro.
 2. Universalus pritaikymas. Dėl dizaino įvairovės jie gali būti naudojami ir biuro spintose, ir kambario dekoravimui.
 3. Lengva naudoti. Jei reikia dėti pastangas atidaryti ir uždaryti užuolaidas, ypač sunkias, tada su žaliuzėmis tą patį procesą galima atlikti lengvai pasukant specialią rankeną.
 4. Galima naudoti bet kokio tipo langams ir skirtingo dydžio sritims.
 5. Gebėjimas vizualiai keisti kambario dydį. Naudojant vertikalios žaliuzės, vizualiai padidinkite kambario aukštį.

Įrenginio savybės

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Iki šiol yra keletas rūšių žaliuzių, kurie yra suskirstyti į tiek prietaiso valdymo mechanizmus, tiek į lamelių vietą.

Apsvarstykite dviejų tipų žaliuzes, kurių vartotojai dažniausiai reikalauja: vertikali ir horizontali.

Vertikalus

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Vertikalios žaliuzės yra geros, kai jums reikia sukurti jaukią atmosferą ir minkštą apšvietimą

Vertikaliųjų žaliuzių privalumas yra akivaizdus. Visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į estetinę išvaizdą ir įvairias spalvas, kurios yra svarbios tam tikro namų interjerui sukurti. Be to, dėl galimybės pritaikyti lamelės sukimą, kambaryje įrengiamas minkštas difuzinis apšvietimas.

Vertikaliųjų tipo žaliuzių komponentai yra: karnizas, jungiamoji grandinė, svorio agentai, valdymo grandinė, lamelės ir laidas, skirti valdyti.

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Pagrindinis vertikaliųjų žaliuzių elementas yra karnizas. Jis pagamintas iš aliuminio arba plastiko. Paskutiniai medžiagos ekspertai nerekomenduoja naudoti, nes laikui bėgant pagal žaliuzių svorį jis pradeda sagtis ir deformuotis.

Tokiu būdu konstrukcijos mechanizmas negalės visiškai funkcionuoti. Be to, laikui bėgant, plastikinė karnizė gelsta ir praranda estetinę išvaizdą.

Labai svarbu, kad kiekvienais metais tepalo karnizo vadovus suteptų specialiu silikoniniu tepalu.

Naudojimo niuansai

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Pasirinkite žaliuzes su stipriomis lamelėmis ir karnizu

Dabar kreipkime į faktą, kad prailginti vertikalių žaliuzių karnizų tarnavimo laiką. Norėdami tai padaryti, reikia atkreipti dėmesį į kai kuriuos niuansus:

 1. Pirkime būtinai patikriname karnizų surinkimo kokybę. Jo mechanizmai turėtų veikti be didelių pastangų. Be to, virvės būklė turi būti nepriekaištinga, ji neturėtų būti sukta.
 2. Elementai karnizo neturėtų būti silpni ir ploni.
 3. Plotis turėtų būti nustatomas pagal produkto svorį. Pavyzdžiui, naudojantis žaliuzėmis su 4 metrų aukščio audiniu pagamintomis šviesos lamelėmis, karnizo plotis turi būti 3,5 cm, o sunkioms plastmasėms - 3 m aukščio, plotis - 3 cm.
 4. Laikykitės darbo taisyklių.

Plokštelių surinkimas turi būti atliekamas tik tada, kai jie yra statmenai karnizui.

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Pasirinkite slankiklius geriausioms žaliuzėms

Prietaisai, per kuriuos žaliuzės pritvirtinti prie karnizo, vadinami bėgikiais. Jų kokybė turi būti nepriekaištinga, taigi bet koks užpuolimas gali užstrigti visą mechanizmą. Perkant juos visada domina gamintojas. Jie gaminami daugiausia iš plastiko.

Apatinėje dalyje lamelės yra tarpusavyje sujungtos specialia grandine. Dažniausiai tai yra plastiko gaminys, tačiau jei jį galima įsigyti iš metalo, tai žymiai pratęsia produkto gyvenimą.

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Aklųjų prietaisų grandinė

Apatinėje žaliuzių dalyje įsikūrusios svorio priemonės taip pat atsiduria tolygioje lamelės padėtyje ir neleidžia jiems pasisukti, kai vėjas pūsti.

Lamelės pasukimas iki 1800 m. Suteikia specialią valdymo grandinę, kuri paprastai yra ant šono.

Naudojant valdymo laidą, žaliuzės montuojamos ir atidaromos. Jis yra šalia valdymo grandinės.

Audiniai arba plastikinės juostelės - lamelės yra skirtingos pločio. Kaip rinkti vertikalios žaliuzes, žr. Šiame vaizdo įraše:

Mažų dydžių langams rekomenduojama įsigyti šonines juosteles, o dideliems - su platesniais.

Horizontali

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Ypač patogios horizontalios žaliuzės ant valdymo skydelio

Horizontaliojo užrakto mechanizmo mechanizmas visiškai identiškas vertikalioms konstrukcijoms. Skirtumas yra lentų vieta. Jie išdėstyti ne vertikaliai, o horizontaliai. Taip pat yra ir įrengimo būdo skirtumas.

Vertikalios žaliuzės paprastai yra tokios, kad karnizas pritvirtintas prie lubų, o pats produktas uždaro ne tik langą, bet ir užfiksuoja dalį sienos. Horizontaliosios konstrukcijos dažniausiai dedamos lango apertūros viduje, karnizas montuojamas prie profilio. Horizontalių žaliuzių plokščių plotis taip pat skiriasi: nuo 16 iki 25 mm.

Montavimo procesas

Įrenginio dizainas yra paprastas, jį galima atlikti atskirai. kaip įdiegti horizontalias žaliuzes ant plastikinių langų, pažvelkite į šį vaizdo įrašą:

Prietaiso schema yra tokia:

 1. Karnizai turi būti griežtai horizontalūs, todėl pirmiausia patikrinkite, ar paviršius tvirtinamas. Jei reikia, suderinkite jį. Tada mes pritvirtiname skliaustus, panaudodami kilpelius. Joms yra išankstinio gręžimo angos.
 2. Pritvirtinkite karnizą prie skliausteliuose naudodami specialius fiksatorius, kurie pateikiami ant skliaustų.

  Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

 3. Tęskite darbą ir pritvirtinkite užuolaidą prie lentjuosčių naudodami specialius slankiklius. Čia būtina laikytis griežtos seka ir juostelės pakabinti tiksliai taip, kaip jie yra sulankstyti ritinyje.
 4. Be to, kiekvienoje juostoje iš apačios įkišamas svorinis agentas ir prijungiama jungiamoji grandinė. Norėdami tai padaryti, kiekvienas svorio agentas turi specialias fiksatorius abiejose pusėse.
 5. Paskutiniame etape mes dar kartą patikrinsime elementų išdėstymo teisingumą ir patikrinsime jų veiksmus.

Tinkamai sumontuojant, žaliuzės turi būti sklandžiai ir lengvai valdomos. Jei elementai sustoja tikrinant, dar kartą reikia patikrinti vertikaliųjų žaliuzių įrenginį.

Valdymo mechanizmai

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Priklausomai nuo mechanizmo, žaliuzės gali būti perkeltos į centrą arba į lango kraštą

Priklausomai nuo įdiegto užrakto valdymo mechanizmo, konstrukcijos surinkimas gali vykti įvairiais būdais. Jie gali judėti į statinio centrą arba, priešingai, judėti atskirai nuo centro iki šonų. Jie gali būti surinkti tiek kontrolės mechanizmui, tiek iš jo.

Su kontrolės mechanizmu būtina iš anksto nuspręsti. Dėl to atsižvelgiama į daugelį veiksnių, pradedant nuo bendro kambario interjero, organizuojant baldus ir baigiant savo prioritetais.

Žaliuzių valdymo ir valdymo mechanizmas

Pavyzdžiui, jei baldai yra šalia lango, tai bus teisinga, jei žaliuzės judės jų kryptimi. Tai vizualiai padidina kambario erdvę.

Taigi, pasirenkant žaliuzių tipą, pirmiausia neturėtumėte trikdyti kambario interjero, nes šios konstrukcijos ne tik saugo nuo saulės šviesos, bet yra neatskiriama jaukumo ir komforto dalis.