Žarnos jungtis ir prailginimas

Žarnos jungtis ir prailginimas

Žarnos yra labai dažnos ir dažnai naudojamos privačiuose sektoriuose, ypač vasaros vasarnamiuose ir soduose (vandens tiekimas, įvairios augalijos žarnos drėkinimas ir kt.). Su jais yra daug lengviau ir patogiau nei su vamzdžiais. Jei pageidaujate, žarną galima iškirpti, taip pat sukurti, lengvai transportuoti, žarnos derinimas nereikalauja beveik jokių įgūdžių ir brangių prietaisų. Yra keletas sprendimų, pagal kuriuos gali būti atliekamas aukštos kokybės žarnų derinimas: neseniai pasirodžiusios liaudies medicinos priemonės, išbandytos laiko atžvilgiu, ir plastikiniai jungtys. Šiuolaikiniai plastiko sprendimai (tušai, adapteriai, kryžiai ir kiti jungtys) yra siūlomi daugelio gamintojų, sprendimai yra prieinami bet kokiai progai. Tokios adaptacijos leidžia greitai ir kokybiškai sujungti žarnas, jas galima naudoti ir sklype, ir sode. Jie puikiai tinka bet kokio tipo gaminiams jungti, dažnai keičiant vandens taškus.

Žarnos jungtis ir prailginimas

Gumos vandens vamzdžio jungimo schema: 1 - vožtuvas, 2 - adapteris, 3 - tee, 4 - jungas, 5 - žarna.

Žarnų sujungimo rankomis būdai

Jei nenorite įsigyti modernių plastikinių įtaisų, skirtų gaminiams prisijungti, galite naudoti vieną iš patikrintų liaudies metodų: per pigų adapterį, per vamzdžio gabalą ir per sąjungą (jei žarna prijungta prie vamzdžio).

Iki šiol žarnų detalės yra parduodamos bet kokiu vamzdžiu ir po bet kokia žarna, ir jie yra gana pigūs.

Polipropileniniams vamzdžiams galite naudoti panašius sprendimus su išoriniu sriegiu, įsukant į montažą. Vienintelis dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį, yra sąjungos storis ir ilgis. Galite paimti žarną specialiu spaustuku, galite naudoti vielinį sukimąsi. Ryšio kokybė visiškai nesiskiria, tačiau kaina yra mažinama kelis kartus, lyginant su gamyklinėmis plastikinėmis jungtimis.

Tai dažnai pasitaiko, kai daugelyje skirtingų žarnų guli sodo sklypas arba sodas. Produktų gabalus galima prijungti naudojant tinkamo dydžio vamzdžio gabalėlius, naudojamus ūkyje. Tai labai paprasta: apie 10 cm ilgio iš abiejų pusių, kaip jau minėta, sumontuotos ir paimamos žarnos su viela ar spaustukais.

Žarnos jungtis ir prailginimas

Išleidimo žarnos prijungimo schema.

Adapteris jungtis, taip pat vamzdžių, į ankstesniame pavyzdyje nurodyta, jungia dvi vienetų žarna, turi ne tik specialius griovelius ant galo, kad užmegzti ryšius su žarna procesas būtų lengvesnis ir patogesnis, jei sujungimų skersmuo yra ne gerai tinka vienas kitam.

Galite savarankiškai padaryti žarnos jungtį iš movos ir polipropileno segmentų. Kolekcijoje ši namų jungtis atrodo gana geros ir aukštos kokybės žarnos ¾. Panašiai taip pat galite sujungti žarnas. Artimiausias parduotuvės analogas yra sujungimas (gaminiai užkimšti sąnarine veržle ir žiedlapiais iš abiejų pusių).

Kokybiškam ir patikimam žarnos jungimui paruoškite reikalingus įrankius ir medžiagas, būtent:

  • kirpimo žirklės;
  • Darbo stalas;
  • movos;
  • adapteriai;
  • riešutai;
  • gnybtai;
  • viela;
  • veržliarakčiai.

Aukšto slėgio žarnų prijungimas

Žarnos jungtis ir prailginimas

Žarnos jungtis prie filtro.

Metalinių plaktukų eksploatavimo trukmė daugiausia priklauso nuo aukšto slėgio žarnų prijungimo kokybės. Be kitų dalykų, labai svarbu pasirinkti tinkamas jungtis, jungiamąsias detales ir kitus konstrukcinius elementus. Visi elementai būtinai turi atitikti žarnos veikimo charakteristikas ir techninius parametrus.

Šiuolaikinėje rinkoje yra labai platus gaminių asortimentas, naudojamas aukšto slėgio žarnoms prijungti prie veikiančių mašinų ir įrangos. Pasiūlymai pateikiami užsienio ir šalies gamintojams.

Apskritai įvairios jungtys skiriasi viena nuo kitos montavimo tipais (sriegio dydis ar rūšis, tankinimo metodas), taip pat sujungiant metodus. Iki šiol labiausiai paplitęs suspaudimo tipo galinis ryšys. Šis dizainas yra vientisas su žarna ir pasižymi didesniu stiprumu. Panašios žarnos atskyrimas gali būti atliekamas tik suspaudimo movos pjovimo metu, o tai savo ruožtu pašalina tolesnį įrenginio naudojimą.

Pagal konstrukcines savybes yra 3 pagrindiniai jungiamųjų galinių jungčių tipai.

Taigi, 2 elementų jungtis yra įvorė ir atskira jungtis. Sumontavę montažą įkišama į žarną, o po to užveržta įvorė. Šis ryšys dažniausiai naudojamas Rusijoje ir Europos Sąjungos šalyse. Visų pirma tai susiję su tuo, kad įvairiems montavimo tipams gali būti naudojamas tas pats rankovių dizainas.

Žarnos jungtis ir prailginimas

Schema, jungianti vamzdį su degalų tiekimo linija.

Integruoto ryšio tipas susideda iš vienos dalies. Pagal šią konstrukciją tvirtinimo įvorė ir montažas yra vienas vienetas. Naudojant šią ryšio parinktį, saugojimo išlaidos žymiai padidėja, tačiau galimybė padaryti klaidą renkant prispaudžiamą rankovę žymiai sumažėja.

Trečias tipas yra susuktas ryšys. Jame yra tvirtinimo įvorė ir atskiras tvirtinimas su sriegiu. Sumontavę, įvadas į žarną įkišamas, o po to jungtis sujungiama į žarną ir įvorę. Su tokio tipo jungtimi, spaustuviniai jungiamosios detalės ir įvorės gali būti naudojamos daug kartų, tačiau tuo pačiu metu šis ryšio tipas kainuoja šiek tiek daugiau nei kiti.

Rankinės žarnos jungties instrukcijos

Jei norite patys susikurti gaminius, reikės tam tikrų priemonių, kaip minėta anksčiau. Daugeliu atvejų galite išsiversti be darbo stalo, tačiau su jais daug patogiau ir greičiau. Plastmasiniams riešutams reikia dujų rakto ir juostelės. Polipropilenui reikalingos specialios polipropileno žirklės.

Žarnelė yra prijungta prie vandens šaltinio. Tai gali būti, pavyzdžiui, kolektorius. Žarnelė ¾ pritvirtinta prie jungties tiesiogiai prie kolektoriaus suvirinto vamzdžio. Perviršinis vožtuvas negali būti nustatytas taip, kad nebūtų padidintas konstrukcijos svoris. Antras žarnos galas gali būti perneštas į plieno vamzdį, kurio ilgis siekia apie 20 m (jį galima pakeisti į propileną, tačiau, atsižvelgiant į graužikų vamzdžių apsaugą, jis pasirodo labai brangus). Vamzdžio galas uždedamas ant dviejų dalių su dviem mini vožtuvais. Ją galima prijungti iš vienos pusės per jungtį ¾ ir adapterį. Antrasis vožtuvas yra rezervuotas.

Jei kito galo vamzdyje nėra sriegių, galima įtvirtinti specialų adapterį ½ ir gumos galą su jungtimi. Su kitomis šakomis, žarnos perjungimas atliekamas panašiu būdu.

Žarnos jungtis ir prailginimas

Skalbyklės nutekėjimo žarnos laidų planas.

Dabar galite prijungti bet kokią žarną su jungtimi ir atlikti laidus tinklalapyje per tesis, jei reikia daugiarūšio drėkinimo sistemos. Didelis jungties pranašumas prie spyruoklinių jungčių yra tas, kad galima prijungti ir atjungti prijungimo mazgus ir netrukdomai pakeisti patarimų.

Tarp laistymo antgalių (purkštuvai, pistoletai ir tt) ir jungtys sumontuotos tarpinės žarnos. Pirkdami paruoštus gamyklinius rinkinius, būtina atkreipti dėmesį į skerspjūvį, kuriame suprojektuotos pritvirtintos jungtys.

Buitinių žarnų prijungimo tvarka

Dažnai reikia prijungti ne tik sodo žarnas, bet ir kitus, pavyzdžiui, skalbyklės žarnas. Periodiškai daugelis skalbyklių savininkų turi spręsti žalos žarnos arba jos nepakankamo ilgio problemą. Šiuo atveju galite greitai pastatyti senąją žarna su ta pačia (arba maždaug tokia pat) nauja žarna.

Siekiant užtikrinti patikimą ir kokybišką ryšį, įmanoma tvirtinti guminius antgalius gniuždymo žnyplėmis tvirtu vamzdžiu (galite įsigyti specialų jungtį). Optimalus pakabų dydis yra ne didesnis kaip 27 mm. Jei neturite specialios jungties, galite pasiimti stipraus plastiko plonasienių vamzdžių, kurių išorinis skersmuo apie 20 mm. Tokiais atvejais gali būti tikslinga naudoti tvirtinimo laikiklį.

Jei skalbyklės visos žarnos galas yra plastikinis, o ne guminis, tada pirmiausia reikia išpjauti vamzdelį, kuris tinka išoriniam skersmeniui. Tada ant jo uždedamas guminis antgalis. Gautas dizainas sureguliuojamas naudojant 1 automatinę žarną. Jei pageidaujate, galite pabandyti visiškai pakeisti seną skalbyklės išleidimo žarną ilgiau, tačiau čia nėra jokios specialios reikšmės. Naujoji žarna gali netinkti dizaino, todėl geriau neatsižvelgti į riziką.

Įvairių ilgių žarnos parduodamos parduotuvėse, tačiau 5 metrų ir ilgesnės yra retos. Tačiau skalbimo mašinos žarnos pratęsimas net 5 m jau yra laikomas nepriimtinu, nes toks dizainas būtų nesaugus.

Sukibimas atliekamas įvairiais būdais ir priklauso nuo reikalaujamo žarnos ilgio. Taigi, jei jums reikia ištraukti žarną iki 1,5-2 m, tai gali būti padaryta naudojant standartinę skalbyklių išleidimo žarną; iki 3-3,5 m - naudojamas 20 mm skersmens metalo-plastikinis vamzdis (prireikus vamzdis gali būti nuskęstas į grindis arba siuvamas į sieną). Šildymo ir slėgio vandens tiekimui šis sprendimas yra nepriimtinas. Jei atstumas yra didesnis nei 3,5 m, skalbimo mašina turi būti nukreipta arčiau sifono (arba perkelti sifoną į mašiną).

Kai skalbyklė veikia, drenažo žarna ir užpildo žarna neturi liestis su aštriais daiktais ar grubiais paviršiais. Priešingu atveju, žarnos gali būti sugadintos dėl judesių, kuriuos sukelia slėgio kritimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

93 − = 87