Použitie záclon svetlých odtieňov – vytvorenie harmónie v interiéri

Použitie záclon svetlých odtieňov – vytvorenie harmónie v interiéri

Závesy svetlých odtieňov v interiéri sú spojené so slobodou, ľahkosťou a pokojom. V závislosti od toho, v akej miestnosti sú, môžu zvýšiť alebo upraviť priestor, zdôrazniť dôležité detaily v interiéri, pridať svetlo a oslavu.

Závesy do spálne

Použitie svetlých farieb v spálni a v obývacej izbe je výhodné v nasledujúcich prípadoch:

 • Ak má miestnosť malé okná, ktoré poskytujú nedostatočné osvetlenie. Pastelové farby sú v tomto prípade zosilňovače osvetlenia, tiež vizuálne rozširujúce okraje okna.
 • Ak je dizajn vytvorený v pastelových farbách, je dôležité doplniť ho o záclony v tóne celej farebnej schémy.
 • Pre pokojný interiér, určený pre relaxáciu a príjemnú relaxáciu.
 • Pre spálňu staršieho páru.
 • Keď je miestnosť vyrobená v štýle, za predpokladu používania svetlých farieb: klasické, cheby-chic, škandinávske a iné štýly.
 • V malej a stratenej miestnosti s nízkymi stropmi pomôže prítomnosť svetelnej palety napraviť a vyhladiť mnohé nedostatky.
 • Ak je interiér nasýtený jasnými farbami, musíte ho trochu zriediť a trochu vyvážiť.

Myšlienky pre obývaciu izbu

Obývacia izba slúži ako jedna z hlavných miestností domu, v ktorej rodina spočíva a prijíma hostí. Preto by mal byť jeho vzhľad a štýlový dizajn ideálny. Použitie záclon svetlých odtieňov umožní vytvoriť elegantnú a pohodlnú atmosféru s dobrým pohodom.

V obývacej izbe bude jednofarebné závesy týchto odtieňov harmonicky vyzerať:

 • Krém, broskyňa a béžová bude nádherný doplnok a v kombinácii s tylom tmavých tónov bude vyzerať dosť štýlovo a aristokraticky.

 • Zelené záclony budú nádherným duetom s tylom svetlého olivového odtieňa.

 • Módne riešenie v našej dobe sú tmavé záclony v interiéri pre pár s tylovými svetlými odtieňmi. Táto kombinácia je obzvlášť pravdivá, ak je obývacia izba čierna a biela.

Vo vnútri obývacej izby môžete jednoducho použiť svetelné závesy s ornamentom. Pri výbere obrázka je hlavnou vecou zachovanie harmónie a jednotnosti priestoru. Módnou a štýlovou je prítomnosť pásky alebo malého kvetinového vzoru. Vo veľkej obývačke budú závesy s trojrozmerným ornamentom a vybranou textúrou vyzerajúce veľmi pekne a luxusne.

Na videu: krásne záclony pre obývaciu izbu.

Závesy pre kuchyňu

Kuchyňa v dome je spravidla malá. Rozsah farieb textilných výrobkov by mal závisieť od štýlu miestnosti, ktorý môže byť nasledovný:

 • Country. Závesy svetlých farieb, zvyčajne v pastelovom páse, klietke alebo s jasnými ozdobami.

 • Classic. Monochromatická paleta alebo kombinácia niekoľkých farieb v klietke alebo páse.

 • Hi-tech. Studené odtiene, väčšinou modré, červené a zelené záclony, sú tu vhodné.

Farebná schéma svetelnej miestnosti

Pri výbere závesov musíte brať do úvahy hlavný indikátor, a to skutočnosť, že farba by sa mala páčiť a umiestniť na seba. Tiež je potrebné vybrať tieň, ktorý je najvhodnejší pre dizajn konkrétnej miestnosti. Zelené záclony pôsobia upokojujúco a naladia na pokoj. Zvyčajne používané v obývacej izbe, ale mäkké farby vhodné pre spálňu, a svetlo zelená farba bude nádherný doplnok do jedálne.

Modré záclony boli vždy populárne a nechodia z módy do tohto dňa. Modrý odtieň je mäkký a má upokojujúci účinok, takže je vynikajúcou voľbou pre spálňu. Ak chcete urobiť viac pohody v miestnosti, môžete pridať niekoľko podrobností v svetlých farbách, napríklad vankúše a ďalšie príslušenstvo.

Tyrkysová vyzerá obzvlášť bohatá s decentným rámom. Svetlo-tyrkysové textílie vyzerajú pekne s nádherným a drahým nábytkom. Tiež tie vystupujú v kombinácii so zlacením.

Šedé závesy vyzerajú štýlovo a vytvárajú neutrálny obraz pre vnímanie. Perfektne sa hodí do dymového tmavého interiéru. Farba je neodmysliteľná v nejednoznačnosti a tajomstve, šedé záclony môžu zmäkčiť a vyrovnať účinky iných tónov.

Záclony zatemňovacieho štýlu sú dosť odvážne rozhodnutie, ktoré dáva priestor pre zdržanlivosť a aristokraciu. Klasická možnosť je vhodná pre miestnosť s dobrým denným svetlom alebo umelým osvetlením. V tejto variácii bude čokoláda, čierne a šedé záclony bohatých odtieňov vyzerať ziskové. Nesmieme zabudnúť, že svetlé farby vizuálne rozširujú miestnosť a temné, naopak, vizuálne znižujú priestor. Šikovne zvolený odtieň môže transformovať interiér každej miestnosti.

Svetlá tapeta s textúrou bude dobre doplnená záclonami svetlého odtieňa a pevné steny dokonale zvýraznia závesy s veľkým a zložitým vzorom.

Tmavé odtiene závesov vo vnútri

Stále populárnejšie je používanie tmavých farieb v interiéri, s dôrazom na eleganciu a konzistenciu štýlu. Takáto farebná schéma pre mnohých spôsobuje pocit tmu a tmu, ale s zručným použitím častí a správnou kombináciou farieb môžete vytvoriť skutočne slávnostný a rafinovaný vzhľad.

Používanie tmavých odtieňov hlavne v nasledujúcich prípadoch:

 • Ak je v miestnosti dostatočne jasné osvetlenie - môže to byť svetlo, denné alebo viacúrovňové osvetlenie.
 • Tmavé záclony dokonale dopĺňajú svetlé pastelové odtiene stien.
 • Presnosť interiéru môže byť zdôraznená kombináciou s béžovými a bielymi farebnými odtieňmi - s bohatými a jasnými tónmi.

Tmavé záclony vo vnútri sú skôr lakonické a nepreťažujú priestor. Pri výbere materiálu sa musíte sústrediť na celkový dizajn a zohľadniť všetky vlastnosti dekorácie. Módny trend v našej dobe je použitie záclon v štýle blekaut. Sú vyrobené z hustého materiálu a absolútne nenechávajú na svetlo. Štruktúra týchto závesov je veľmi pestrá a má veľa možností, takže sa zmestí do každého interiéru, či už klasický, retro štýl, high-tech - v každom prípade, táto možnosť zdôrazniť všetky výhody registrácie.

So správnou voľbou tkaniny, svetelných záclon (štýl blackout) dokonale zapadajú do interiéru, harmonizujú a zdôrazňujú dôležité detaily.

Záclony sú skutočnou výzdobou miestnosti. V ich výberu mali venovať pozornosť štýlu miestnosti, kvalitu osvetlenia a ďalšie dôležité údaje, ktoré by mali byť v súlade s týmto príslušenstvom, ktoré dopĺňajú celkový obraz.

Expert tipy (2 videá)

Závesy v interiéri (54 fotografií)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

89 − 80 =