Výber japonských záclon – výhody a nevýhody

Výber japonských záclon – výhody a nevýhody

Japonské záclony (inými slovami - závesy z panelov, závesy - obrazovky) - posuvné konštrukcie, ktorých vzhľad svet vďačí malým obydliam Japonska. Našli riešenie, ktoré úplne zodpovedá ich mentalite - lakonické a elegantné.

Spočiatku boli panely navrhnuté tak, aby prelomili veľký priestor do malých oddelení, každý s vlastným účelom. Zavesenie na okná je európska myšlienka.

Japonské záclony

Japonské závesy - jednosmerné šírky tkaniny tkaniny do 1,5 m, pohybujúce sa na stranu pevného vedenia (jeden alebo viac) - je podobný vertikálnych žalúzií alebo dverami. Tenké a ľahké textílie ďalej vytiahnuť na ráme, aby sa zabránilo záhyby, hustá jednoducho zhoršiť dna. Rohy sú pripevnené k stropu, stien, podlahe, dverí prekladu.

Na panelových záclonách sa nikdy nenachádzajú záhyby, ozdobné šnúry, luky, okraje a ďalšie príslušenstvo.

Japonské záclony

Na všestrannosti s nimi je málo, čo porovnáva - od nich do okenných záclon, dverí, stien a obrazoviek. Prestavením párov panelov môžete s minimálnym úsilím dosiahnuť znateľné zmeny v interiéri.

Japonské záclony

Klady a zápory japonských záclon

Oblúkové obrazovky majú nepopierateľné výhody:

  • Žiadne obmedzenia týkajúce sa typu a farby tkaniny.
  • Neprítomnosť prachu, nečistôt, ktoré sa nevyhnutne hromadia v záhyboch a závesoch. Jednoduché čistenie.
  • Inštalácia nevyžaduje zložité zariadenia. Je tiež ľahké odstrániť záclony.
  • Tkaniny pre japonské záclony sa vyžadujú niekoľkonásobne menej ako pri všetkých ostatných možnostiach. Dokonca aj začiatočníci sa dokážu vyrovnať s krajčírkou. Toto je významná úspora.
  • Pre okno smerujúce k slnečnej strane je to najlepšie riešenie. Celá oblasť je zatvorená, svetlo od ostrého a oslepujúceho sa mení na mäkké a rozptýlené.

Japonské záclony

Jediná nevýhoda (hlavné "zvýrazniť") - tuhé požiadavky na formu. Musíte si vybrať medzi obdĺžnikom a štvorcom.

Japonské záclony

Tkanina pre japonské záclony

Klasické záclonové panely sú vyrobené z prírodných materiálov a to nielen tkaniny. Panely sú vyrezané z hustého ryžového papiera, tkané zo slamy, sisalu, juty, zberané z bambusových dosiek. Spočiatku boli monofónne a nesl čisto funkčné zaťaženie.

V súčasnosti neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa výberu materiálu, pokiaľ nebudete chcieť obnoviť autentický štýl.

Japonské záclony

Tí, ktorí chcú eklekticizmus, výber látok rôznej textúry a farieb pre niekoľko látok by mali nasledovať iba v tom, že sú v harmónii so sebou a situáciou v miestnosti. Tvar je dobre držaný hustými tkaninami, ktoré sa netýkajú - ľan, bavlna, hodváb, bavlna hlavička, satén. S nimi v kombinácii zaujímavých hľadíckych panelov z priesvitného šifónu, tafty, motýle alebo organzy. Textílie vyrobené z prírodných vlákien priťahujú menej prachu.

Ak je štýl v interiéri minimalistický, vyberte jednofarebnú textúru, malý vzor z geometrických číslic, rastlinné motívy.

Japonské záclony

Vo všetkých ostatných prípadoch, povedzme chytľavé tlače a jasné farby. Japonská farba podčiarkuje obrazy drakov a iných mýtických zvierat, vtákov, čerešňových kvetov, hieroglyfov, etnických ozdoby. Panelové záclony - to je prázdne plátno, ale je lepšie opustiť obľúbenú nedávno vytlačenú fotografiu na tkanine. Je veľmi dôležité, aby vyzerala človekom. Farbená alebo napustená krajina v tradičnom štýle (kvety-vtáky, hory-voda) je naopak veľmi vhodná.

Japonské záclony

Štýl interiéru pre závesy

Japonské záclony, okrem toho, čo je potrebné v tradičnom japonskom interiéri, sú výrazným detailom v interiéri v štýle hi-tech, avantgarda a minimalizmu. Zdôrazňujúc funkčnosť, dodajú eleganciu, bez toho, aby vytvárali dojem zviazaného priestoru.

Jednoduchosť japonského štýlu v interiéri je len viditeľnosť. Musíme starostlivo premyslieť a správne umiestniť akcenty, dosiahnuť tento lakonický a expresívny a elegantný asketizmus.

Japonské záclony

V tomto prípade je lepšie zveriť dizajn profesionálnemu dizajnérovi. Všetko by malo byť konzistentné. Japonské záclony ako zaujímavý detail a je ideálny pre ľudí, ktorí chcú bez veľkého úsilia a náklady na ňu atmosféru originality a exotiky, alebo len preto, aby niečo skrývať pred zrakmi verejnosti. Zoradiť niekoľko panelov s rebríkom alebo v jednom rade, zhromaždiť sa na jednej strane alebo pozícii na oboch stranách okna alebo skryť všetko za jedným z nich. Obzvlášť dobré japonské záclony vyzerajú v priestranných izbách s veľkými oknami. Na úzkom okne je najlepšie, aby sa jedna látka neodlepila - vizuálne sa zdajú byť ešte menšie.

Odstráňte z miestnosti s japonskými závesmi masívny nábytok s mnohými zásuvkami, policami a ďalšími nadbytočnými časťami.

Japonské záclony

Ak potrebujete zatvoriť výklenok, oddeľte časť priestoru, je ťažké nájsť riešenie úspešnejšie ako japonské záclony. V jednopokojovom apartmáne sa môže jedna izba rozdeliť na obývaciu izbu a spálňu. V detskej izbe - prideliť priestor pre spánok, hry a štúdium. V spálni - oplotenie z podoby budoáru. Kuchyňa - rozdelená na "jedáleň" a miesto na varenie. Pokiaľ ide o kuchyňu, je ťažké nájsť interiér, do ktorého by takéto záclony nezadávali. Ich praktickosť a jednoduchosť budú veľmi vítané.

Japonské záclony

V spálni budú vhodné dve alebo tri panelové záclony pastelových tónov, ktoré sa zosúladia. Na jednej z nich môžete zobraziť tradičnú japonskú krajinu. Predpokladá sa, že premyslené kontemplávanie prináša mier a vedie k vnútornej harmónii. Okrem toho, keď nespavosť počíta s kvetmi čerešňových kvetov alebo lietajúcich hus, je oveľa zaujímavejšia ako ovce, ktoré prechádzajú cez plot.

Pre kuchyňu, chytľavé výtlačky, ostré kontrasty, žiarivé farby sú nežiaduce. Japonská kulinárska tradícia diktuje úplné zameranie na proces varenia a pohlcovania potravín.

Japonské záclony

Môžete kombinovať niekoľko obrazoviek z ľahkých a hustých tkanín alebo použiť hladký a štruktúrovaný materiál. Ešte lepšie pre kuchynské prírodné materiály - bambus a slama. Keďže väčšina kuchýň sa nelíši vo veľkosti, optimálna dĺžka je až k okennému parapetu. Pri priestrannej kuchyni s veľkým oknom môžete premýšľať o paneloch na podlahu.

 V kuchyni, na rozdiel od iných priestorov, vyberte materiál pre záclony zo syntetických tkanín. S nimi je ľahšie odstrániť škvrny, mastnotu, pachy, pary z varenia sa menej konzumujú.

Japonské záclony

Nemôžete sa pokaziť výberom farieb, ktoré sa nachádzajú v prírode - mech, rašelina, padlé listy, kameň. V detskej izbe budú farebné záclony tkaniny veselých odtieňov v kombinácii s jasnými monofónnymi plachtami. V obývacej izbe zvážte možnosti kombinácie japonských záclonových panelov s tradičnými drapériami a tylom. Môžete úplne zavesiť nielen okno, ale celú stenu, kde sa nachádza.

Japonské záclony

Šijeme závesy nezávisle

V tomto nie je nič zložité. Tkaniny sú prezentované v obchodoch v najširšom sortimente. Môžete nájsť aj už nakrájané plátna s tradičnými japonskými ozdobami a parcelami. Potrebné príslušenstvo sa predáva v každej stavebnej predajni.

Japonské záclony

Japonské záclony - šité:

  • Spočítať, koľko tkanina je potreba, vychádza zo skutočnosti, že priemerná šírka tkaniny. - 60 cm Ak chcete, aby sa navzájom prekrývajú, pridať ďalšie dĺžku 60 cm. - vzdialenosť od odkvapu k podlahe plus 10 cm na každej strane ku kvótam ,
  • Tkaninu odrežte na pásy s požadovanou šírkou, berte do úvahy bočné prirážky (3-4 cm na každej strane). Najprv vytvorte švy na stranách. Ak je tkanina tenká, vkladajú sa do nej plastové alebo laminátové lamely, ktoré vytvárajú pevný rám. Navyše lepidlo švy s netkanou fleece alebo páska na suchý zips, inak okraj nebude dokonale vyrovnaný. Opatrne žehliť.
  • Zospodu sa vytvorí kulisk na vkladanie vážiaceho prostriedku zhora na suchý zips. Pred šitím sa musí žehliť. Jemne zaistite špendlíky alebo stehy ručne na okraji horného rezu a šiť na šijacom stroji. Creep na nesprávnej strane a tiež pripojiť.
  • Žehlite výslednú textíliu tak, aby sa nikde nehýbal a nezobrazia sa žiadne záhyby.
  • Zaveste závesy na rímsu a uveďte hmotnosť do krídel.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 5 = 1