Závesy pre zálivkové okno: tipy na výber typu bielizne, tkaniny a odkvapov

Závesy pre zálivkové okno: tipy na výber typu bielizne, tkaniny a odkvapov

Guma je určitá časť priestoru, ktorá vyčnieva von z povrchu fasády, zasklené niekoľkými oknami. Okno je zvyčajne pomerne veľké, a preto bude vyžadovať špeciálne záclony pre okno zálivu. Táto architektonická funkcia prináša dodatočné slnečné svetlo v miestnosti, viac čerstvého vzduchu, ktorý vizuálne zväčšuje priestor miestnosti.

Správny výber záclon

Návrh závesov by mal brať do úvahy veľkú plochu zasklenia a diktovať všeobecný štýl miestnosti. Preto je ich správny výber veľmi dôležitý, ukazujúci chuť majiteľa a zdôrazňujúc všetky výhody takéhoto otvárania okien.

Záclony na okne sú vybrané v závislosti od geometrického tvaru samotného otvoru. Preto s trojuholníkovým tvarom alebo lichobežníkom na každom okne visia samostatné záclony. Keď je okno v poli v polkruhu, záclona môže byť spojitá, čo vytvára pohodlie pri jej premiestňovaní pozdĺž polkruhovej rímsy.

Základné princípy výberu záclon:

 • V závislosti od umiestnenia výklenku v záhlavnom okne je potrebné vyriešiť problém individuálnych a pevných záclon na rôznych oknách.
 • Veľkú dôležitosť zohráva vzhľad, ktorý sa otvára z okna: ak má byť skrytá, mali by byť závesy vyberané hustšie, s krásnou krajinou - ľahké a transparentné textílie.
 • Jednou z možností je rímske záclony pre okno, ktoré sú funkčnejšie a nepreťažujú miestnosť nadmerným dekorom.
 • Pri výbere závesov existujú dve možnosti: sú okrem vnútorného priestoru miestnosti, alebo naopak, časť miestnosti sa schováva z očí.

Pri výbere závesov pre závesné okná je hlavným pravidlom harmonická kombinácia záclon a štylisti interiéru miestnosti. Pri vykonávaní hlavnej funkcie (zatváranie a otváranie otvárania okien) by závesy mali byť úspešným doplnkom do interiéru.

Tiež je potrebné poznamenať, v ktorej miestnosti sa nachádza okno šachty a v závislosti od toho sa používajú rôzne typy záclon.

Kuchyňa s oknom

Závesy pre kuchyňu s hnedým oknom sa vyberajú s ohľadom na vysokú vlhkosť v miestnosti a výskyt výparov. Tkanina musí spĺňať tieto požiadavky:

 • jednoduché opotrebovanie;
 • Nehádžte sa ani deformujte.
 • byť vodoodpudivý.

Znamená to, že závesy by sa mali ľahko umývať a nemali by sa preplňovať. Ideálnou voľbou sú roletky so špeciálnou impregnáciou, lepšie vo forme oblúka, ktorý úplne nezakryje otváranie okien. Na rímsy v tomto prípade zaveste bočné závesy, potom okno môže byť úplne zatvorené v správny čas.

Konštrukcia kuchyne s hradlovým oknom sa najlepšie vykonáva vo svetlých farbách alebo pomocou kontrastnej kombinácie farieb.

Rímske závesy pre zátokové okná sú veľmi vhodné a vhodné na inštaláciu aj na malé okná. Umožňujú ich upevnenie na požadovanú pozíciu v správnej výške, aby sa zmenilo množstvo svetla z okna vstupujúceho do miestnosti. S pomocou inej farebnej schémy alebo ornamentu vám umožnia vybrať dekor pre kuchyňu a úspešne poraziť alebo zdôrazniť originalitu okna.

Ak je v kuchyni dostatočne veľká plocha a nie je potrebné počítať každý voľný štvorcový meter, potom je možné rozdeliť celý priestor na niekoľko funkčných oblastí. Kuchynský dizajn s oknom s dverami trinásť metrov štvorcových. Existuje veľa možností pre jeho dizajn. Napríklad pri konštrukcii kuchyne môže byť pre oddelenú zónu použitá 13-pozícia.

Tu sú možné možnosti:

 • Inštalácia pohovky na objednávku v podobe zálivu okna - to vytvorí útulný kútik.
 • Pomocou malej opony alebo oddielu môžete oddeliť zvyšok od kuchyne od televízora alebo kancelárie.
 • Zariadenie v zátoke malej zimnej záhrady zaplní voľný priestor.

Hlavné pravidlo v dizajne kuchyne je 13 metrov štvorcových s medzerou v zátoke - nezaťažujte miestnosť nábytkom, aby sa prenajímateľ mohol pohodlne pohybovať po premyslených trasách. V tomto prípade by mala byť vzdialenosť od tabuľky k jedálenskému stolu minimálna. Jedálenský kút je pridelený samostatne, môžete si dať pohodlnú pohovku, ale tak, aby neporiadok miestnosti.

Pri výbere nábytku v takej kuchyni sa odporúča návrhárom používať svetelnú farebnú schému s jasnými kontrastnými bodmi.

Všetky zóny s rôznymi funkciami by mali byť vytvorené vo všeobecnom štýle a odtiene farieb sa hladko pohybujú z jednej zóny do druhej. Kuchynská zostava nie je nevyhnutne vykonaná v tradičnom štýle, v kuchyni s bobovým oknom kvôli intenzívnejšiemu osvetleniu, nábytok s lesklým povrchom vyzerá skvele. Návrh kuchyne s hnedým oknom umožní majiteľom ukázať svoju tvorivú predstavivosť a vybrať si ideálnu voľbu vhodnú na varenie hostesky a zdieľanie jedál s celou rodinou v prostredí, ktoré je príjemné pre oči.

Na videu: Možnosti pre závesy pre kuchyňu s hradbovým oknom.

Závesy pre spálňu s hradbovým oknom

V miestnosti určenej na odpočinok, s výnimkou svetelných závesov, by mali byť tesné závesy na zátoke, ktoré v prípade potreby zatvoria a zablokujú prístup do miestnosti jasného denného svetla alebo svetla jasných večerných svetiel na ulici.

Pri výbere závesov v spálni by ste mali dať prednosť ľahkým pokojným tónom, ktoré pomôžu uvoľniť a uvoľniť majiteľa. A jasné farby môžu byť vzrušujúce. Jednou z pozoruhodných kombinácie pre odpočivárňou - kreslenie arkiermi vrstvené závesy z jemného šifónu s hrubými závesmi tiché tóny (šedá, modrá, hnedá, zelená).

Aj v spálni často používajú rímske žalúzie v kombinácii s ťažkými nepriehľadnými záclonami zo saténu alebo hodvábu.

Závesy pre obývaciu izbu

Návrh obývacej izby s pozdĺžnym oknom vám umožňuje uskutočňovať veľa experimentov a používať nejakú predstavivosť v dizajne. Obývacia izba alebo hala je miestom, kde hostitelia trávia veľa času s využitím miestnosti na oddych pre celú rodinu a príjem hostí. Preto výber záclon závisí od zvoleného prízvuku v takejto miestnosti.

Ak je obývacia izba vyrobená v klasickom štýle, potom bude dobrou voľbou rakúske závesy s ťažkými záhybmi. Do miestnosti sa pridá pocit luxusu a staroveku. Takéto záclony v okne majú dekoratívnu funkciu a predpokladá sa, že sa zriedka otvoria. Podobná možnosť bude fungovať aj v prípade, že pohľad z okna nie je príliš príjemný (stena iného domu alebo smutná priemyselná krajina).

Keď je okno v záhrade malé, francúzske záclony v salóne s početnými záhybmi a girlandami, ktoré umožnia pridať vzduch a svetlo do haly, budú vyzerať lepšie.

Ak je interiér z obývacej izby s arkierom je veľké množstvo nábytku a dekorácií, závesy na oknách, je lepšie zvoliť v lakonicky a decentné štýl, v pastelových farbách a s vhodnou štruktúrou. Populárnym a originálnym dizajnovým rozhodnutím je zónovanie priestorov, najmä oddelenie medzery v interiéri obývacej izby a vytvorenie ďalšieho útulného kúta.

Efekt zväčšenia priestoru a hĺbky ostrosti je možné dosiahnuť kombináciou viacerých farieb a textúr naraz. Týka sa to tkanín záclon a prvkov výzdoby a nábytku.

Druhy ríms

Moderné rímsy sú vyrobené z rôznych materiálov: kovu, dreva, plastu a skla. Najobľúbenejšie modely sú hliníkové rímsy, vhodné pre funkčnosť kuchynského okna.

Záclonové tyče sú vyrobené z troch typov:

 • Z profilu podľa veľkosti okenného otvoru sa zvyčajne vyrábajú s jazdcami (na záclony, tyly alebo lambreky). Takáto rímsa je pripevnená k stene alebo stropu pomocou konzol.

 • Kruhová konštrukcia Vo forme lišty, rozdelenej na segmenty, je upevnená závesmi. Slepý sa môže pohybovať buď len na kus alebo na celom obryse - závesy sú pripevnené na závesy, očká alebo krúžky.

 • Z reťazca - najjednoduchší a najlacnejší pohľad na rímsu, pozostávajúci z konzoly a struny, je vhodný pre moderné štýly dekorácie miestností (high-tech, minimalizmus).

Rímsy pre zátokové okná môžu byť zdobené v rôznych štýloch. Najčastejšie sú tipy vyzdobené pomocou plastov, dreva, kryštálov (refraktívne svetlo). Neexistujú žiadne univerzálne pravidlá pre dekoráciu medzery. Všetko závisí od chuti majiteľa, ktorý si vybral záclony pre zálivkové okno v súlade so štýlom alebo farbou, ktorá sa vám páči.

Nápady na zdobenie pozície zálivu (1 video)

Závesy pre okno v interiéri (42 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

33 − 23 =