Typy skladovacích systémů šaten a jejich vybavení

Typy skladovacích systémů šaten a jejich vybavení

Správné skladování oděvů, domácího textilu, obuvi pomáhá udržovat pořádek v domě. Vnitřní prostor skříněk není vždy dostatečný k uspořádání všech věcí, takže šatní systémy pomáhají vyřešit problém. Mohou být namontovány v malé a prostorné místnosti - kompaktní moduly zabírají trochu volného místa a mají optimální kapacitu.

Skříňový skladovací systém

Odrůdy struktur

V závislosti na ploše bytu nebo domu můžete vybavit samostatnou místnost, nainstalovat skladovací systémy do výklenků, komor, pod schody. To vám umožní shromáždit na jednom místě všechny potřebné věci, zavěsit oblečení tak, aby se nerozbíralo, organizovalo pohodlné skladování obuvi, doplňků, objemu spacích doplňků - polštářů, přikrývek, textilií. Všechny stavby jsou podmíněně rozděleny do dvou skupin - připravených a prefabrikovaných systémů.

Šatní systém

Dokončené systémy

Návrh nábytku, který nemusí být sestaven, se vztahuje k řadě hotových šatních systémů. Tato kategorie stacionárních skříní, polic, regálů, modulárních výrobků, které nevyžadují instalaci nebo montáž na stěny. Stacionární sada lze v případě potřeby přesunout na jiné místo.

Hotový obvazový systém

Výhody produktu:

 • Návrh je instalován na místě, které je určeno pro šatní skříň;
 • nemusíte sbírat nic, vrtat stěny, dát závorky;
 • Materiál je dřevotřísková deska, MDF desky, řada dřeva.

Dokončená konstrukce je doplněna systémem posuvných nebo kývavých dveří. Jasným příkladem systému šatníku v hotové verzi je fotografie stacionárního skříně (má stěny, podlahu, střechu).

Hotový obvazový systém

Prefabrikované systémy

Modely šatníku, jejichž instalace vyžaduje montáž, se vztahují k prefabrikovaným konstrukcím. Sbírejte nábytek z jednotlivých prvků, dodržujte postup instalace podle připojených výkresů a pokynů pomocí konzol, vodítek, spojovacích prvků. Kolektivní systémy ukládání zahrnují všechny nestacionární typy instalace - vestavěné modely. 

Typy skladovacích systémů šaten a jejich vybavení

Výhody prefabrikovaných modelů zahrnují kompaktnost, hospodárné využití volného prostoru, široký výběr prvků interní plnění.

Ve většině konstrukcí střecha, podlaha, boční stěny nahrazují stěny, strop, základnu podlahy místnosti.

Montovaný skříňový systém

Ve videu: skladování věcí - 3 způsoby, jak vytvořit šatnu.

Druhy skříňových systémů

Chcete-li rozumně uspořádat ukládání věcí, musíte zvolit nejvhodnější variantu struktury šatníku. Klíčovými parametry volby jsou volné místo, rozměry místnosti, počet věcí, které je třeba uspořádat uspořádaně. Modely šatníku se liší velikostí, výrobním materiálem, typem instalace, vnitřním plněním.

Modulární

Modulární skříně s různou výplní jsou vhodné pro uspořádání jednotlivých místností. Komplexy z několika modulů jsou zpřísněny armatury, sběracími prvky v jediném provedení.

Modulární skříňový systém

Klíčové vlastnosti:

 • materiál výroby - dřevotříska, MDF, zadní stěna - dřevovláknitá deska;
 • typ modulárních systémů - otevřený, uzavřený, kombinovaný;
 • počet modulových prvků závisí na funkčnosti;
 • montáž, demontáž - pevná instalace bez upevňovacích prvků ke stěnám;
 • nastavení - změna výšky polic.

Modulární skříňový systém

Pro připojení modulů použitý nábytek pro skříňový nábytek. Počet sekcí, zásuvek a polic závisí na konstrukci konkrétního modelu modulárního systému.

Modulární konstrukce uzavřeného typu s oboustranným provedením fasád mohou být použity pro vybavení studiových bytů jako funkční přepážky pro prostorové zóny.

Modulární šatna ve studiovém bytě

Modulární systémy kovových prvků jsou převážně otevřené konstrukce. Jejich moduly mohou být uspořádány tak, aby doplňovaly designovou skříň s novými úlomky. Základem modulů z kovu jsou pilíře a vodicí kolejnice, plnící prvky jsou koše, plastové boxy, sítě, tyče.

Modulární venkovní šatní systém

Built-in

Použití takových šatních systémů pomáhá šetřit prostor v místnosti. Vestavěné designy jsou sestavy vybavené mezi podlahou a stropem, sousedními stěnami, v rohu, výklenku, pod schody. Hlavním rysem je instalace systémů na stěny. Takové modely šatny jsou otevřené a zavřené, s křídlovými nebo posuvnými dveřmi.

Pro úsporu místa zabudované systémy pracují bez bočních stěn, zadní stěny, střechy, základny.

Typy skladovacích systémů šaten a jejich vybavení

Vlastnosti vestavěných skříňových systémů zahrnují kompaktní rozměry, schopnost přizpůsobit oddělení, úseky, výklenky, police ve výšce. Pro výrobu jsou použity dřevotřískové materiály, kovy, plastové prvky. Dveře jsou vyrobeny z fasád MDF, zrcadla, skleněných panelů na kluzných plochách (pneumatikách).

Vestavěný skříňový systém

Otevřít

Skříně otevřeného typu nezamrzují prostor v místnosti kvůli nepřítomnosti zadní stěny a postranních příček. Díky tomu se dosáhne optimální kapacity konstrukce. Takové systémy lze instalovat i v malých výklencích, které nezabírají příliš mnoho prostoru.

Otevřený šatní systém

Výhody modelu:

 • možnost doplnit skladovací systém o nové moduly;
 • ergonomie, funkčnost, snadnost konstrukce;
 • vysokopevnostní regály, mezi kterými jsou instalovány police.

Otevřené systémy musí být udržovány v dokonalém pořádku, protože všechny věci zůstávají v dohledu. Chcete-li uspořádat šatnu, která nepřitáhne pozornost, použijte uzavřené konstrukce.

Otevřený šatní systém

Nástěnná montáž

Charakteristickým rysem stěnových skříňových systémů je instalace konstrukce na vodítkách, které jsou upevněny na stěnách. Délka vodítek se liší, otvory pro upevnění prvků - sítě, koše, police, boxy, krabice - jsou připraveny v kovových lamelách.

Otevřený šatní systém

Výhody uspořádání šatníku na stěnu zahrnují kompaktní rozměry, výškové nastavení vodítek, snadnou instalaci, funkčnost a ergonomii.

Systém stěnových šatů

Mesh

Použití síťových (celulárních) šatních systémů zahrnuje instalaci na zeď (zavěšené). Typickými vlastnostmi jsou kompaktnost, všestrannost. Moduly ok mohou být odstraněny, upraveny, doplněny.

Síťová skříňová soustava

Výhody síťových skříní jsou zřejmé:

 • úspora volného místa;
 • rozsáhlý výběr plnicích prvků;
 • kompaktní rozměry, jednoduchá instalace;
 • Otevřenost systému umožňuje přístup do ovzduší;
 • cenová dostupnost, mnoho možností.

síťový skříňový systém

Čisté návrhy lze doplnit nohavicemi, tyčemi, koše na boty. Všechny prvky jsou připevněny ke konzolám a vodítkům. Dolní řada je zavěšena, což usnadňuje čištění místnosti.

Síťová skříňová soustava

Panel

Panelové sestavy lze přiřadit k nábytku z business třídy. Charakteristickým rysem designu je přítomnost dekorativních panelů. Jsou upevněny na stěně, po níž jsou na panelu zavěšeny prvky skladování věcí, oděvů, obuvi a doplňků.

V modelech panelů nejsou žádné vertikální oddíly, linie jsou přísně horizontální, paralelní. To dává designu integritu, efektivitu, harmonii.

Panelový skříňový systém

Věc

Konstrukce typu trupu patří mezi klasiky, poptávka mezi spotřebiteli. Jsou to hotová řešení, prvky jsou pevně nastaveny. Skříňový nábytek je vyroben z MDF desek, dřevotřískových desek, méně často - z masivního dřeva. Výhodou je nízká cena, pohodlné umístění věcí na regálech, kombinace prvků - otevřené výklenky, uzavřené krabice, přítomnost kluzných nebo křídlových dveří.

Skříňový skříňový systém

Jedinou nevýhodou modelů případů je neschopnost měnit moduly v místech. Polici můžete posunout výškově, ale návrh nelze změnit.

Skříňový skříňový systém

Drátěný rám

Základem rámových šatních systémů jsou kovové profily sestavené ve struktuře na nosných sloupech (sloupcích). Jsou připojeny k regálem, prutům, v dolní vrstvě můžete nainstalovat kompaktní komoda se zásuvkami. Prvky lze shromažďovat, demontovat, měnit v základně a naplnit.

Rámový šatní systém

Hlavní výhody sloupových konstrukcí rámového typu:

 • snadná instalace, vysoká pevnost podpěr;
 • kombinování materiálů prvků;
 • permutace komponent, větrání;
 • vizuálně nepřeplňujte interiér;
 • hliníkové podpěry mají dlouhou životnost.

Nejúčinnější systémy ukládání snímků vypadají ve stylu high-tech, minimalismu, techno.

Rámový šatní systém

Kov

Použití kovových součástí výrazně zvyšuje pevnost, tuhost, spolehlivost konstruktérů. Trubky, stojany, profily mohou mít velké zatížení, vzory vypadají lehké, vzdušné. Kovové regálové systémy zahrnují štíhlé regály na profily, rámové (sloupkové) modely na podpěrných stojanech s příčnými lištami, síťoviny (plástové pláště), trubkové konstrukce.

kovový skříňový systém

V kovových systémech můžete změnit výšku police, zvýšit počet prutů pro oděvy, vytvořit dvouúrovňové sekce, použít celý prostor od podlahy ke stropu.

kovové šatní systémy

Šatníkový systém "Joker"

Hlavními prvky návrháře žolíku jsou chromované kovové trubky, jejichž průměr je reprezentován čtyřmi polohami - 100, 250, 320, 500 mm. Ocelová konstrukce zahrnuje police vyrobené z laminátu z dřevotřískové desky odolné proti vlhkosti, vodorovné tyče, spojovací prvky.

županový šatní systém

Pros pro návrháře nábytku "Joker" podle recenzí zákazníků:

 • mobilita, kompaktnost, všestrannost žolíkových trubek;
 • jednoduchost a pohodlí při montáži, spousta funkčních řešení;
 • vysoká pevnost, stabilita kloubů, nízké náklady.

Žaluzie vestavěných skříní lze instalovat v místnosti libovolné velikosti, nevyžaduje správnou geometrii stěn, je dovoleno provádět změny smontované konstrukce.

županový šatní systém

Ve videu: navrhování a uspořádání šatny.

Rozmanitost příslušenství

Vnitřní plnění skříní obsahuje sítě, koše, boty, krabice, police. Skladovací systémy jsou vybaveny bary, kalhoty, závěsy, háčky. Pro větší pohodlí můžete zavěsit zrcadlo.

Pokud je v oblékání samostatný pokoj, můžete zavřít systém posuvných dveří, montáž elektroinstalace, v samém středu ostrova měkkých poufs, stojan s pohodlným sedlem. Velkou roli hraje volba instalace úložných systémů. Hlavní součásti šatny jsou vodicí lišty a profily, police, profily, nástěnné pneumatiky.

Průvodci

Stěnové a závěsné vodítka slouží k upevnění šatního systému. Výrobky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního kovu, ve vedení jsou montážní otvory po celé délce lišty, takže můžete připevnit díly ve vodorovné a svislé rovině.

Průvodce pro šatní systém

Řešení pro šatny zahrnují instalaci závěsných polic, závěsů na ramínka, kompaktní tácky, vytahovací koše, síťové krabice. Díky vodítkům je dosaženo mobility šatny, možnost přeměny plnicích prvků, snadný přístup k věcem.

příslušenství pro šatní systém

Nástěnný autobus

Hlavním prvkem upevnění prefabrikovaného typu šatny jsou nástěnné pneumatiky (nosné kolejnice). Výrobky se liší velikostí a maximální přípustnou zátěží. Pneumatiky jsou přišroubovány ke stěně pomocí šroubů, na každém prvku jsou vytvořeny otvory pro montáž konzolí určených pro držení polic, krabic, sítí, košů.

Nosná lišta pro šatní systém

Konzoly se vkládají do stěnových pneumatik, dokud nezaklapnou. Poté jsou upevněny na plnicích prvcích v speciálně vytvořených otvorech na konzolách. Díky dobrému transformačnímu systému je možné doplnit šatník s řadou polic, aby se změnil vzhled konstrukce.

příslušenství pro šatní systém

Stolplit

Stolplit - továrna na výrobu nábytku, která se nachází v Moskvě, vyrábí a prodává šatní skříň z ekonomické třídy z dřevotřískové desky. Konstrukce jsou modulární skladovací systémy s funkčními regály, zásuvkami, závěsy na závěsy.

výrobky hromada

Nastavit Stolplit má boční stěny, podlahy, střecha, dělící stěny mezi moduly, na vyžádání lze vybavit šatník zadní stěna z dřevovláknité desky, nainstalovat další police, šuplíky.

skříňové systémy

Výrobce nabízí širokou škálu modulárních struktur - širokou škálu barev, možnosti pro vnitřní plnění, výškové nastavení polí. Podle kupujících jsou pilíře skříně důvěryhodné, levné.

Profil

V systémech skladování stojanů a stojanů se používají svislé a vodorovné profily, které tvoří rám šatníku. Vlastnosti komponent:

 • Vertikální hliníkové profily zajišťují funkci;
 • Police jsou připevněny k horizontálním prvkům systému;
 • upevnění podpěr na stěnu a podlahu, přítomnost / nepřítomnost soklu, střechu.

Systémy pro skladování skříně Colon mohou být modelovány v malých a prostorných místnostech, upravovat počet polic a vytvářet zásuvky.

sloupový systém pro šatnu

Sekce

Chcete-li uspořádat ukládání různých věcí, v šatníku je obvyklé naplánovat tři úrovně. Na horním patře je vhodně zahrnují pokrývky hlavy, doplňky, v průměru - zimní oblečení, kalhoty, košile, bundy, šaty, na nižší úrovni - boty. Musíte naplánovat zásuvky pro punčochové zboží, odnášet výklenky pro ložní prádlo a ložní prádlo.

příslušenství pro šatní systém

Počet úseků závisí na konkrétním projektu. Nejjednodušší možností - instalace tři sekce šatník, ve kterých jeden oddíl obsazené otevřené výklenky, druhý - dvou úrovních s tyčí na ramínka, třetí - na zásuvkami a policemi. Podle vlastního uvážení je možné změnit schéma návrhu, hodně závisí na počtu věcí.

v šatně

Regály

Na regálech je obvyklé ukládat nekuřácké věci, spací pytle, domácí textil, tašky a krabice s botami. Doporučená hloubka regálů je 550-600 mm, výška a šířka se liší - velikost se zohledňuje pohodlné používání a snadný přístup k věcem v hloubce polic.

Možnosti jsou:

 • věci, které se nejčastěji používají, jsou umístěny na regálech v úrovni 900-1800 mm od podlahy;
 • optimální vzdálenost mezi regály je 250-300 mm, ale tato hodnota není povinným požadavkem;
 • police jsou stacionární, nakloněné, odnímatelné, výstup na válečkových ložiscích.

Police v šatně

Nezbytným prvkem plnění skladovacích systémů jsou krabice různých výšin a košů pro spodní vrstvu pod botami a rozměrovými předměty.

Dolní vrstva pod botami v šatně

Varianty šatny na fotografii

Při navrhování šatníku nebo přidělení místa pro úložný systém si můžete prohlédnout fotografie hotových řešení a zvolit nejvhodnější volbu. Systémy Larvidzh, Aristo a Kansas jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Značkové systémy Joker jsou považovány za nejlevnější a snadno se instalují. Švédská šatní skříň "Elfa" podle spotřebitelů je uznána za nejpohodlnější a nejkvalitnější.

Italské šatní systémy

Kvalita, trvanlivost, praktičnost - tak se vyznačuje nábytkem z Itálie. Mezi mnoha možnostmi pro úložiště zařízení si zaslouží zvláštní pozornost italské modely. Jejich výhody a vlastnosti:

 • Stilos - interiérový systém firmy EUREKA, lehká konstrukce hliníkových profilů, dřevotřísková deska, MDF, dřevotřísková deska a příslušenství Blyumovsky vyrobené v Rakousku.

šatní systém stilos

 • Drive - šatní skříň z Besany, špičkový systém dřevěných materiálů, klasický design, otevřené profily, modulární konstrukce.

šatní systém Drive

 • Graffiti - vícelehké skladovací systémy od výrobce Poliform, liší se uzavřeným designem, minimalistickým designem, kompaktními rozměry s vysokou kapacitou.

šatní systém Graffiti

Rozhodnutí Florenzových sbírek, Fly-System, šaty odvážných slavných italských továren jsou zajímavé. Všechny modely mají potřebnou funkcionalitu, rozsáhlý vnitřní prostor, krásu čar a tvarů.

Systémy z Ikea

Šatny z Ikea získaly širokou popularitu díky kompaktnosti, univerzalitě, mnoha řešením, nízké ceně. Moderní návrháři jsou vybaveni regály, římsy, kolejnice, konzoly.

Ikea šatní systém

Hlavní vlastnosti:

 • Systémy Ikea používají kovové vodítka, police, krabice z dřevotřískových desek, MDF, síťové moduly.
 • Nepodmíněným plus šaten je funkce, velké množství prvků plnění, schopnost změnit design.
 • Designérská šatní skříň má atraktivní vzhled, systém je vhodný pro použití, regály lze přeskupit, vyčistit a přidat.

Švédské systémy Ikea mají dlouhou životnost, neporušují harmonii interiéru, jsou přijatelné - fotografie a ceny najdete na webových stránkách výrobce.

Typy skladovacích systémů šaten a jejich vybavení

Hlavní body [poznámka]

Při plánování skříní je třeba vzít v úvahu rozměry místnosti nebo přidělený prostor pro instalaci, počet věcí, které mají být uloženy, blízkost / otevřenost systému.

Doporučení pro vybavení, plnění, montáž šatníku:

 • Nejlepší místo pro instalaci je v ložnici nebo vedle ní.
 • Přidání do šatny - zrcadlo, podsvícení, sedadlo, pouf.
 • Vestavěné systémy jsou vhodné pro nestandardní místnosti.
 • Oddělit šatnu může být oddíl ze sádrokartonu.
 • Pantografy - výtahy - jsou nepostradatelné ve vysokých úložných systémech.
 • Obměny panelových stěn pomáhají skrývat nerovnosti stěn.
 • Před samotnou instalací je nutné označit.

Díky dobré prostornosti šatny s kompaktními rozměry můžete odmítnout instalaci objemných skříní a uspořádat optimální skladovací prostor pro věci. Estetická atraktivita je zdůrazněna konstrukcí staveb. Použití šatny pomáhá udržet oblečení a boty řádně, připravuje věci podle sezónnosti, barvy, materiálu.

Jak nainstalovat šatnu s vlastními rukama (2 videa)

Různé varianty šatny (62 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 5 = 10