Jak wizualnie zwiększyć przestrzeń za pomocą tapety: rozwiń wąski pokój

Jak wizualnie zwiększyć przestrzeń za pomocą tapety: rozwiń wąski pokój

Problem wąskich i niewielkich pomieszczeń jest znany wielu osobom. I każdy próbuje rozwiązać go na różne sposoby. Szczególnie trudno jest dobrać materiały wykończeniowe, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak harmonijnie zostaną połączone we wnętrzu niewielkiego pomieszczenia. Jeśli chcesz, aby twój dom był przytulny, pomimo małego obszaru, najlepiej jest wybrać tapetę do małego pokoju, wizualnie powiększając przestrzeń.

Co zwiększy pokój?

Małe pokoje są nieodłączne w wielu mieszkaniach-Chruszczow. Warunki nie pozwalają na zadowalające ponowne planowanie - ilość miejsca pozostaje taka sama, a tworzenie "rozszerzenia" nie będzie działać. Jak wizualnie powiększyć pomieszczenie? Istnieje kilka prostych sposobów wizualnego dodania "powietrza" do przestrzeni. Przede wszystkim jest to użycie zasłon i luster.

Mały pokój można przekształcić, wybierając prawidłowo zasłony. Aby to zrobić, pamiętaj o głównych zasadach:

 • wybierz jasne kolory i cienkie, luźne tkaniny;
 • Tkanina musi być długa, skompresowana w formie akordeonu, opadająca na podłogę;
 • kolor zasłon musi być połączony z pokryciem ścian, niedopuszczalne jest stosowanie kontrastowych i ciemnych odcieni;
 • na tkaninach powinny znajdować się pionowe pasy;
 • Konieczne jest unikanie poziomych linii, dużych wydruków i rysunków.

Najodpowiedniejszym wyborem będzie światło jasnych i ciepłych tonów, półprzezroczyste zasłony. Powinny być dłuższe niż okno i zajmować przestrzeń na podłodze, dzięki czemu iluzja wysokich sufitów.

Lustra są najpopularniejszą i najprostszą techniką, z którą trzeba działać ostrożnie. Zbyt duża liczba lusterek nie może powiększyć małego pokoju, ale odwrotnie, przekształcić go w pudełko zapałek.

W przypadku pomieszczeń o prostokątnym kształcie zwyczajowo umieszcza się lustro na jednym z dłuższych boków. W ten sposób przestrzeń pomieszczenia jest "odcięta" i przyjmuje postać kwadratu. Zwykle podobny problem wąskiej przestrzeni występuje w korytarzach i korytarzach.

W apartamentach na łazienkach zaoszczędzić metry kwadratowe. Lustra, szklane i błyszczące powierzchnie naprawią tę wadę. W łazience trzeba zrezygnować z ram i użyć paneli lustrzanych - to stwarza efekt wolności. Do ścian użyj płytki z błyszczącą powłoką, prysznic jest oddzielony szklanymi drzwiami, a sufit jest lustrem.

Używamy tapet

Korzystają również z fototapet, które optycznie powiększają pomieszczenie. To jest piękny i spektakularny sposób. Ale powinieneś wziąć pod uwagę cechy każdego z płócien. Nie wszystkie rysunki na panelu dadzą pożądany rezultat.

Tapeta powiększająca przestrzeń musi zawierać obrazy, które wyglądają głęboko w obrazie:

 • ścieżka leśna;
 • ulica w wielkim mieście;
 • podwodny świat.

Inną zasadą jest to, że pionowe obrazy optycznie podnoszą sufit.

Wybór i sklejanie fototapet to skomplikowany proces i istnieje kilka tajemnic projektowych, które pomogą właściwie umieścić obraz w małym pokoju:

 • Tapetę z perspektywą należy przykleić na ścianie pokoju, gdzie nie ma okien i drzwi.
 • Nie można zasłaniać ani przycinać obrazu za pomocą mebli. Do ścian z tapetami można użyć niskiej sofy, stołu lub łóżka.
 • Im mniejszy rozmiar pomieszczenia, tym jaśniejszy powinien być wzór na tapecie.
 • W przypadku pokoi wychodzących na słoneczną stronę należy wybrać zimne kolory, a ciepłe kolory są potrzebne tym, którzy jej potrzebują.

Projektanci często wykorzystują podświetlenie do tapetowania. Ta metoda ma miejsce. Jest stosowany zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. W przypadku małych należy stosować małe lampy. Można je umieścić w gzymsie, "podnieść" je na nocny stolik lub łóżko.

Często używane jest także wbudowane oświetlenie w nisze - pomaga to osiągnąć efekt objętości i wizualnie zwiększyć pomieszczenie w pokoju.

Na wideo: Tapety, rozszerzanie przestrzeni.

Kolory i wzory na tapecie

Tapeta do małego pokoju powinna być wybrana z uwzględnieniem kolorów i wzorów, które się na niej znajdują. Wielu boi się łączyć lekkie ściany i meble z obawy, że się połączą, a wnętrze będzie nudne. Istnieje wiele udanych przykładów wzornictwa w kolorach białym, szarym i beżowym. Dla małego pokoju to rozwiązanie będzie najlepsze.

Należy pamiętać, że meble powinny mieć inny ton - być ciemniejsze niż tapeta i otaczające wnętrze.

Należy wybrać zimne kolory. Działają na rzecz ekspansji. Następujące elementy należy wyrzucić:

 • Kontrasty. Wizualnie pocięli pomieszczenie na części. Nadają się do użytku w pomieszczeniach o większych rozmiarach. Na przykład dla ich podziału na strefy. W przypadku małych obszarów ta metoda nie działa.
 • Jasne nasycone kolory. Podobny kontekst wizualnie zawęzi pokój i zamieni go w pudełko.
 • Duże i kontrastowe wzory. Ich postrzeganie w takim pomieszczeniu zostanie naruszone, ponieważ rysunki wymiarowe podkreślają mały obszar, a jasność pogarsza sytuację.

Dopuszcza się ścianę kontrastową. W tym celu jedna strona w pokoju jest wybierana za pomocą rysunku. Lepiej, jeśli to geometryczne kształty. Co jest w tym specjalnego? Kolorystyka tej powierzchni powinna być spokojna i nie odbiega od ogólnego stylu. W ten sposób można oszukać wzrok - każda osoba pomyśli, że przestrzeń jest większa niż w rzeczywistości.

Istnieje kilka zasad dekorowania ścian za pomocą tapety:

 • Przeciwne strony mogą być wydawane w jednym schemacie kolorów, ale kontrastują z zimnymi i jasnymi odcieniami.
 • Jak skrócić długie ściany? Aby to zrobić, użyj tapet z małym nadrukiem, a na krótkich ścianach najlepiej zostawić duży obrazek.
 • Ukośne umieszczenie obrazów na tapecie może również wizualnie rozciągnąć przestrzeń.
 • Równie często występuje metoda nasycenia różnych kolorów. Aby uzyskać pożądany efekt, dno ścian pokrywają ciemniejsze odcienie, a góra jest rozjaśniona. Ta metoda jest idealna dla małych pomieszczeń z niskim sufitem.
 • Możesz również naprzemiennie tapetować z rysunkiem i bez niego. Jednak, aby powiększyć objętość pomieszczenia, monofiliczne płótna powinny być większe niż tapeta z ornamentem.
 • Zaleca się stosowanie błyszczących powłok. Powodują one wzrost powierzchni pomieszczeń, ponieważ mają one właściwości odbijające obiekty znajdujące się naprzeciwko nich.

Wydłuż wąski pokój

Jednym z najtrudniejszych jest dekoracja wąskiego pokoju. A jeśli nie ma w nim wystarczająco dużo miejsca, musisz dokładnie wybrać dowolny projekt. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek akcji należy zapoznać się z poradą specjalistów, jak wizualnie rozszerzyć wąski pokój.

Głównym problemem takiego pomieszczenia jest zasięg jednej ze stron. Aby do niego podejść, możesz użyć tych technik:

 • Umieść lustro na długiej ścianie. To wizualnie odcina pomieszczenie i przekształca prostokątną strukturę w kwadrat.

 • Użyj ciepłych odcieni tapet. Poprzez przyklejenie po drugiej stronie takiej powłoki można nieznacznie zmniejszyć odległość.

 • Poziome paski - muszą być wąskie i lekkie. A więc okazuje się, żeby rozciągnąć ściany i wyrównać pomieszczenie.

 • Kontrasty. Aby stworzyć równowagę w wąskim pokoju, powinieneś umieścić inny obraz na krótkich ścianach. Na jednym z nich mały, a na innym dużym.

 • W przypadku ciemnych i wąskich miejsc zaleca się wklej jaśniejszy pasek tapety na ścianach, które świecą najmniej ze wszystkich. Pomoże to dostosować ogólny projekt.

Meble do rozbudowy pomieszczenia

Aby umeblować małe pokoje należy również traktować je poważnie. Poprawność wyboru zależy od wielu czynników: koloru, kształtu, wielkości i stylistyki poszczególnych elementów.

Odrzuć zestaw słuchawkowy. Ogromne szafy i sofy od dawna nie pasują. Można je zostawić tylko z powodu ciepłych wspomnień. Ale mogą zepsuć każde wnętrze. Lepiej jest zwrócić się do stylowej i nie zajmującej dużo miejsca. Można je łatwo przenosić, transportować, a nawet ukrywać w przypadku zmiany projektu. Również bardzo praktyczne są wbudowane projekty lub transformator meblowy.

Trzymaj się minimalizmu. Ta zasada pomoże pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które często zagracają zbyt dużo miejsca. Im mniejsze meble, tym więcej miejsca będzie na światło i wolność.

Ważne jest, aby wybrać projekt i meble w określonym stylu. Jedną z najlepszych opcji jest hi-tech. Przeznaczony jest dla młodych i aktywnych osób, które potrzebują funkcjonalności i komfortu z domu. Materiały użyte do stworzenia tego stylu to szkło i metal. Przyczyniają się do przestronnej atmosfery, więc hi-tech jest idealna do małych pomieszczeń.

Możesz zwiększyć pomieszczenie na różne sposoby. Mogą to być tapety, materiały, meble i elementy dekoracyjne. Jednak każdy powinien wiedzieć, jak z nich korzystać poprawnie. W przeciwnym razie można uzyskać zupełnie inny wynik, a otaczające wnętrze będzie jeszcze mniejsze.

Ogólne wskazówki dotyczące zwiększania przestrzeni (2 filmy)

Pomysły na dekorowanie pokoi (40 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

4 + 5 =