Płynne tapety z gazet – podstawa dekoracji ściennej (technika i zastosowanie)

Płynne tapety z gazet – podstawa dekoracji ściennej (technika i zastosowanie)

Na współczesnym rynku istnieje dość szeroka gama różnych powłok do ścian. Jest to klasyczna, płynna tapeta, a także dekoracyjne wykończenie. Jeśli materiał nie ma wystarczającej ilości pieniędzy lub musisz wkleić mały obszar, możesz zrobić tapetę z gazet własnymi rękami - to proste zadanie, z którym każdy poradzi sobie.

Wśród zalet korzystania z tej opcji są następujące punkty:

 • Niski koszt. Praktyczne wszystkie mają kolekcję makulatury w domu, a dodatkowe składniki zawarte w składzie będą bardzo tanie;
 • Wytwarzanie ugniatania zarówno małych, jak i dużych objętości;
 • Praca nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności, a instrukcje przygotowania rozwiązania są dość proste i zrozumiałe.

Przygotowanie materiałów i narzędzi

Płynna tapeta własnymi rękami jest całkiem prosta. Do wykonania zadania będą wymagane następujące komponenty:

 • gazety;
 • czysta, ciepła woda, która posłuży za podstawę przyszłej kompozycji;
 • Pigment barwiący do farb na bazie wody (kolor wybierany jest według indywidualnych preferencji);
 • klej PVA dla wytrzymałości i elastyczności roztworu;
 • Alabaster o przeważającej wysokiej jakości.

Z narzędzi należy przygotować:

 • wiertarka lub śrubokręt, posiadający specjalny dysza-mikser do szlifowania papieru do pożądanej konsystencji;
 • wiadro lub inny zbiornik roztworu;
 • szpatułka.

Technologia przygotowania

Tworzenie płynnej tapety jest dość prostym zadaniem i składa się z kilku etapów:

1. Musisz wziąć 200 g papieru (liczbę można obliczyć w zależności od wymaganej objętości), pociąć na paski lub rozdarty na małe części, a następnie umieścić w wiadrze i napełnić 1,25 litra ciepłej wody.

Papier lub gazeta jest cięta i wypełniona wodą

2. W celu całkowitego namaczania i impregnowania wodą, kompozycja powinna być podawana w infuzji przez około godzinę.

3. Następnie za pomocą wiertarki lub miksera roztwór należy wymieszać i zmielić do uzyskania jednolitej masy.

Przy pomocy miksera doprowadzamy do jednorodnej masy

4. Dodaj 2 nakładki farby o wybranym kolorze, aby zabarwić je do żądanego odcienia.

Dodawanie farby i kleju

5. Następnie do roztworu wlewa się 20 g kleju PVA i całość dokładnie miesza się.

Mieszaninę dokładnie miesza się

6. Na ostatnim etapie dodaje się 200 g gipsu. Materiał szybko się klei, więc zaraz po tym konieczne jest rozpoczęcie stosowania roztworu.

Ciecz można również dodać za pomocą cekinów lub kolorowych włókien, co doda odrobinę jeszcze więcej oryginalności.

Na wideo: płynne tapety z gazet.

Jak zastosować mieszaninę

Sama aplikacja jest dość łatwa i nie wymaga wysiłku. Wstępnie oczyszczona powierzchnia musi być pokryta podkładem. Po uzyskanej masie równomiernie rozprowadź warstwę na powierzchni szpatułką. Pełne utwardzenie roztworu następuje po dniu.

Proces stosowania tapety z gazet

Płynna tapeta na ściany jest bezwonna i dość prosta w użyciu. Ponadto kompozycja wykonana jest z niemal nieszkodliwych i bezpiecznych dla zdrowia składników.

Tapeta z gazet we wnętrzu

Tapety gazetowe we wnętrzu wyglądają dość oryginalnie i ekscentrycznie. W niektórych przypadkach wyglądają naprawdę niecodziennie i pięknie. Należy wziąć pod uwagę, że ogólny projekt pomieszczenia powinien być zgodny z wybranym rozwiązaniem. W naszych czasach istnieje kilka stylistycznych wskazówek, które sprawią, że gazety w formie tapet będą wspaniałym dodatkiem do całego asortymentu, zauważając je wyraźnie.

Nowoczesny styl

Gazeta, tapeta nie musi być na wszystkich ścianach w pokoju. Aby uzyskać pożądany efekt, wystarczy ozdobić jedną ścianą z płynnego papieru ściennego, która przy wejściu natychmiast przyciąga wzrok. Ponadto można dodać inne szczegóły wnętrza dotyczące tematów "gazetowych". Może to być gazeta pokryta gazetami lub innymi meblami. Również ze starej makulatury można zrobić własny klosz lampy.

Projektanci powinni postawić na grę w czarno-białe odcienie, dzięki czemu pokój będzie wyglądał nowocześnie i harmonijnie. W razie potrzeby możesz dodać kilka jasnych akcentów.

Styl retro

Tapety w formie gazet są najczęściej używane w stylu retro. Aby uzyskać najlepsze podobieństwo, zaleca się korzystanie z prasy minionych czasów. Jeśli go nie ma, można go znaleźć w Internecie i wydrukować, głównie na papierze gazetowym. Dość często we wnętrzu tapety gazetowe służą do ozdabiania łuków, kolumn i erupetów.

Aby uzyskać bliższe spojrzenie na styl retro we wnętrzu, możesz dodać kilka rzeczy z tamtych czasów. Może to być odtwarzacz winylu, czarno-biały telewizor i inne szczegóły.

Wykorzystanie gazet pod tapetą

Tapeta do gazety to dobra i uzasadniona decyzja. Główną zaletą jest to, że papierowa podstawa nie wymaga szpachlowania i gruntowania ściany. Papier gazetowy staje się bardzo spuchnięty, gdy jest mokry, a po pełnym wyschnięciu rozciąga się i kryje wiele wad okładziny ściennej. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko czas, ale także koszty zakupu materiału.

W tym przypadku możesz użyć dowolnej gazety ze starego lub nowego segregatora. Wklejanie odbywa się w kilku etapach:

1. Usuwanie starej powłoki i eliminacja wad. Aby uzyskać idealny stan podłoża, powierzchnia musi być otynkowana.

2. Gruntowanie. Kompozycja poprawi przyczepność między materiałami, a także wzmocni warstwę starego tynku i będzie barierą dla rozwoju grzybów i pleśni na ścianach.

3. Kolejnym krokiem jest aplikacja kleju do tapet.

4. Na miejscu ściany za pomocą kleju załóż gazetę i delikatnie wygładź.

5. Następny arkusz jest wklejany w ten sam sposób.

6. Aby naprawić wynik, gotowa ściana z gazetami musi być pokryta lakierem ochronnym. Jest to głównie lakier na bazie wody, ponieważ szybko wysycha i nie ma zapachu.

Przyklejanie ścian gazetami jest dość oryginalne i nietypowe, wymaga specjalnego podejścia i wyobraźni. Absolutną zaletą jest minimalny koszt użytego materiału, więc jeśli wynik nie pasuje, wykończenie nie będzie żałosne. Aby uzyskać powłokę o wysokiej jakości, należy przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących przygotowywania i wklejania płynnych tapet z gazet. W końcu możesz uzyskać całkiem atrakcyjne i wyrafinowane wnętrze.

Gazety zamiast tapet (2 filmy)

Warianty rejestracji ścian przez gazety (36 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 2 = 2