Štýlový dizajn spálne pre dievčatá všetkých vekových kategórií: zaujímavé nápady a dôležité detaily

Štýlový dizajn spálne pre dievčatá všetkých vekových kategórií: zaujímavé nápady a dôležité detaily

Malé princezne si vyžadujú špeciálnu liečbu a pozornosť. Dôležitou úlohou v tomto ohľade je usporiadanie miestnosti. Návrh spálne pre dievča znamená správny výber farieb, nábytku a ďalších interiérov, aby sa dieťa cítilo pohodlne a útulne. Osobný priestor zohráva dôležitú úlohu v živote dievčaťa, takže rodičia vynakladajú maximálne úsilie, aby zabezpečili, že miestnosť spĺňa všetky želania dieťaťa.

Výber farieb

Pri výbere farebných riešení a vhodných odtieňov sa venuje veľká pozornosť. Populárna farba je ružová, ale spálňa nemusí byť táto alebo len jedna farba, to všetko závisí od temperamentu a preferencií dieťaťa.

Návrh spálne pre dievča

V spálni dievčaťa si môžete zvoliť podobné odtiene ako alternatívu: broskyňa, béžová-marhuľa, šela. Žltá farba aktivuje duševnú aktivitu a zvyšuje zvedavosť. Zelené odtiene sú upokojujúce a naladené na vlnu snov. Ružové odtiene utužujú a ladia pozitívne.

Návrh spálne pre dievča

Návrh bude vyzerať krásne zelené, modré, tyrkysové, oranžové a žlté. Snehovo biely tón miestnosti s purpurovými akcentmi je jemný a praktický.

Návrh spálne pre dievča

Na videu: izba pre dievčatá v ružovej farbe

Zónovanie miestnosti

Detská spálňa by mala byť rozmiestnená do priestorov na spanie, skladovanie, zver a pracovisko. V miestnosti na spanie musí byť posteľ zodpovedajúca veku dieťaťa (fotky modelov je možné prezerať na internete). No, ak sa sama dievča zúčastní výberu postele a rozhodne sa, čo jej bude vyhovovať.

Návrh spálne pre dievča

V pracovnej oblasti je stôl s pohodlnou stoličkou, kde môžete písať, kresliť alebo robiť lekcie. Je dôležité dbať na to, aby pracovisko bolo pohodlné a ergonomické a aby bolo k dispozícii všetko potrebné príslušenstvo. Teraz je tu dosť veľký výber detských stolov, vybavených stolovou doskou s uhlom svahom a možnosťou nastavenia výšky.

Detské pulty sú vybavené posuvnými policami a podstavcami, ktoré pomáhajú udržiavať všetko v poriadku. Príklad takého modelu je uvedený na fotografii.

Návrh spálne pre dievča

Skriňa by mala byť veľmi pohodlná a praktická, aby obsahovala sama o sebe všetky veci dieťaťa s prítomnosťou regálov a vešiakov. Od raného veku učí dieťa na objednávku a umožňuje sledovať vlastné veci.

Návrh spálne pre dievča

V hracej oblasti dieťa trávi väčšinu času. Tu sú vaše obľúbené hračky a ďalšie herné prvky v závislosti od vekovej kategórie.

Návrh spálne pre dievča

Dôležité podrobnosti

Dievčatá milujú roztomilé detaily vo vnútri miestnosti. Preto, v závislosti na preferenciách chuti, môžu to byť mäkké hračky, malé dekoratívne podložky, nálepky na steny alebo nábytok vo forme rozprávkových zvierat, kvetov, motýľov atď.

Na fotografii nižšie je úplne jasné, že záclony a posteľná bielizeň vybraná pre všeobecný štýl tiež dopĺňajú celkový interiér a uľahčujú jeho pohodlie.

Návrh spálne pre dievča

Vytvorenie spálne pre novorodenca

Pri výbere farieb musíte dodržiavať pastelové tóny, pretože miestnosť detskej izby by mala byť jednoduchá a ľahká.

Existuje niekoľko nápadov, kde v miestnosti môžete vytvoriť malý farebný prízvuk, a to:

  • Tri steny sú v rovnakom štýle, a na štvrtom mieste, v blízkosti ktorého je umiestnená detská postieľka, sú prilepené pôvodné tapety.

Návrh spálne pre dievča

  • na monofónny dizajn krásne budú vyzerať biele vzory na stenách, kresby vo forme kvetov, stromov, oblakov, hviezd atď.

Návrh spálne pre dievča

  • Úplne monofónny interiér je nežiadúci, pretože neposkytuje dostatočné vizuálne dojmy. Vyriešte problém s farebným nábytkom a ďalšími prvkami miestnosti. Modely môžu byť neobvyklé, ale zároveň ergonomické.

Návrh spálne pre dievča

  • Na strope môžete naniesť jemné škvrny ružové, modré alebo broskyňové odtiene. Tiež farebný zavesený strop vyzerá krásne.

Návrh spálne pre dievča

Dieťa potrebuje stálu pozornosť a starostlivosť. Všetky potrebné veci a príslušenstvo by mali byť vždy na prstoch vašej matky. Aby ste to urobili, miestnosť by mala mať malú skriňu, ktorá bude mať všetko, čo potrebujete.

Izba pre dievčatá od 1 do 3 rokov

V tomto veku deti venujú pozornosť detailom, takže prvky, ktoré sa nachádzajú v konštrukcii spálne, by mali mať vzdelávaciu funkciu. Niektoré matky si šarmujú svojimi vlastnými rukami a visia cez postieľku, a keď dieťa v staršom veku - pripevniť ich k záclonám alebo nábytku. Takže dievča nielen cíti lásku a starostlivosť o svoju matku, ale aj od raného veku asimiluje úlohu držiteľa krbu.

Pôvodný prvok a dekorácia miestnosti budú slúžiť ako dekoratívne vankúše. A rôzne tvary a farby pomôžu rozvíjať jemné motorické zručnosti a učiť farby.

Návrh spálne pre dievča

Detské pre dievčatá vo veku 3-7 rokov

Interiér a jeho komponenty by mali byť vybrané na základe potrieb dieťaťa. Pre aktívne deti sa odporúča prideliť oddelené miesto na ihrisku, napríklad na tanec alebo konanie. Je žiaduce mať zrkadlo.

Návrh spálne pre dievča

Pre pokojné a osamelé dobré riešenie bude biela fotografická tapeta, na ktorej môžete kresliť a robiť čo chcete. Deti v tomto veku potrebujú sebavyjadrenie a táto možnosť bude veľmi užitočná.

Návrh spálne pre dievča

Pri vývoji dizajnu detskej spálne pre dievčatá je dôležitou úlohou dosiahnuť maximálny komfort a harmóniu. Rodičia by mali vybrať prvky, ktoré motivujú dcéru k odhaleniu talentov, predstavujú nové nápady a zároveň zachovávajú svoju individualitu.

Možnosti návrhu (2 videá)

Nápady na dizajn (42 obrázkov)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + 5 =