Usporiadanie a tvorba detskej izby s rozlohou 12 m2: praktické metódy

Usporiadanie a tvorba detskej izby s rozlohou 12 m2: praktické metódy

Dieťa potrebuje svoj vlastný priestor, kde môže hrať, učiť sa, relaxovať. Preto je veľmi dôležité mať samostatnú detskú izbu, kde sa dieťa bude môcť plne rozvinúť. Vo viacposchodových domoch majú izby malú plochu, najmenšiu z nich spravidla priraďuje dieťaťu. Existujú triky, ako vytvoriť krásny dizajn detskej izby o rozlohe 12 m² a získate pohodlnú a funkčnú miestnosť.

Vizuálne techniky rozširovania priestoru

Existuje niekoľko odporúčaní, ktoré vám umožnia vytvoriť malú miestnosť vizuálne viac, vrátane:

 • používanie svetelných tónov;
 • Pruhované tapety pruhované alebo pruhované;
 • usporiadanie nábytku pozdĺž okien v smere svetla;
 • svetlý nábytok v interiéri.

Pri správnom a racionálnom usporiadaní môžete dosiahnuť maximálnu expanziu obytného priestoru, čím oslobodíte dieťa o meter a viac pre hry a ďalšie aktivity.

Odporúčania pre ubytovanie

V miestnosti s malými rozmermi je nežiaduce používať veľké tlačové a tmavé odtiene, vďaka čomu bude miestnosť ešte menšia. Štvorcový alebo obdĺžnikový typ miestnosti sa dá upraviť aplikáciou tapety v horizontálnom páse, ktorý roztiahne dĺžku miestnosti alebo vertikálne - na výšku.

Ak chcete vytvoriť harmóniu a praktickosť v obmedzenom priestore, môžete použiť niekoľko tipov:

 • Nábytok transformátor. Táto možnosť okrem svojej funkčnosti ušetrí trochu voľného miesta.

 • Poschodová posteľ. Veľmi praktické riešenie, ak rodina má dve deti. Je potrebné poznamenať, že s rastom dieťaťa bude tiež potrebovať náhradné posteľ. Aby sa predišlo zbytočným finančným nákladom, je lepšie ihneď vybrať štandardnú veľkosť 2 m.

 • Rozdelenie priestoru. Zónovanie časti, berúc do úvahy potreby dieťaťa, urobí interiér pohodlnejším a pohodlnejším po celý život.

 • Nábytok podľa podlahy. V detskej izbe s rozlohou 12 m2 by mal interiér poskytnúť dievčaťu toaletný stolík a športový kútik pre chlapca.

 • Ergonomický nábytok. V miestnosti musí byť dostatočný počet krabičiek, v ktorých dieťa môže pridať vlastné veci a vyčistiť hračky. Zvykne si na poriadok a dieťa bude viac organizované.

Aby nedošlo k zaťaženiu priestoru, je lepšie opustiť nadmerné dekorácie, masívne a zakrivené záclony, zbytočný nábytok. Návrh na prvom mieste by mal byť roztomilý a jednoduchý.

Na videu: myšlienka dekorácie dieťaťa.

Návrh dieťaťa a vek dieťaťa

Samostatná miestnosť učí, že dieťa je nezávislé a zodpovedné. Pri usadzovaní musíte brať do úvahy vek dieťaťa, aby sa miestnosť stala najvhodnejšou a praktickejšou.

Odporúčania pre registráciu podľa veku:

 • Až do 3 rokov. V tomto prípade je nábytok umiestnený viac pre pohodlie rodičov ako dieťa. Pre dieťa v tomto veku je dôležité mať maximálne voľný priestor, rovnako ako správny dizajn farieb, v ktorom je lepšie použiť jemné pastelové farby s podrobnejšími detailmi. Prítomnosť hustých závesov svetlých farieb spoľahlivo ochráni pred priamym svetlom a teplý podklad na podlahe pomôže dieťaťu bezpečne a pohodlne sa pohybovať po miestnosti.

 • 3-7 rokov. V tomto veku deti začínajú poznať svet okolo seba. Preto bude správne vyplniť miestnosť zaujímavými kresbami a ďalšími podrobnosťami. Môžu to byť tapety alebo šablóny, niektorí rodičia dokonca presmerujú jednu stenu pre kreativitu. Tiež dobrou možnosťou bude prítomnosť kreatívneho kúta, kde bude dieťa schopné čerpať a rozvíjať potenciál. V tomto prípade bude najviac relevantný nábytkový transformátor alebo modulárny systém, ktorého rohy musia byť z bezpečnostných dôvodov zaokrúhlené.

 • 7-13 rokov. So začiatkom školy a ďalšími aktivitami by detská izba mala byť vybavená pracovným stolom, pohodlným kreslom a správnym osvetlením. Tabuľka v tomto prípade je lepšie umiestnená na okne.

Izba s rozlohou 12 m² vyžaduje vysoko kvalitné osvetlenie. Hlavným zdrojom svetla by mal byť luster s niekoľkými žiarovkami, okrem toho môže byť stôl a stolová lampa na stole.

Ďalšie tipy

Pri výbere nábytku, povrchových úprav a podlahových krytín by ste mali venovať pozornosť ekologickej šetrnosti materiálov. Použitie syntetických komponentov, ako sú plastové panely, vinylové tapety, nízka kvalita linolea môže spôsobiť zvýšenú koncentráciu škodlivých látok vo vzduchu. To zase môže viesť k príznakom ako je únava, ospalosť a tiež spôsobiť zdravotné problémy.

Je dôležité používať ekologické a prírodné materiály, ktoré môžu zlepšiť kvalitu spánku a celkovú pohodu. Medzi nimi môžeme zaznamenať nasledovné:

 • laminát, koberec, vysokokvalitný linoleum;
 • nábytok z prírodného súboru, ako alternatíva - borovica alebo breza;
 • kovové postele.

Typy dizajnu detskej izby s rozlohou 12 m2, fotografie ktorých možno prezerať na internete, sú prezentované v širokej škále, kde sa vyberá usporiadanie nábytku, farieb a ďalšieho príslušenstva na základe individuálnych preferencií dieťaťa. Najobľúbenejšie možnosti dizajnu sú kombinácia dvoch farieb v interiéri, používanie fotografických tapiet. Tiež populárne sú vstavané zasúvateľné postele, ktoré určite šetria miesto.

Detská izba má univerzálny účel: v ňom dieťa spí, hrá, učia sa a tvorivo sa rozvíja, takže je dôležité rozdeliť priestor na vhodné zóny a vytvoriť všetky podmienky pre pohodlný a pohodlný pobyt v ňom.

Detský dizajn pre chlapcov a dievčatá do 12 rokov (2 videá)

Varianty dizajnu (54 fotografií)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 28 = 29