Návrh modernej spálne v podkroví (+40 fotografií)

Návrh modernej spálne v podkroví (+40 fotografií)

Podkrovie je romantická izba pre spálňu. dizajn spálňa v podkroví je obľúbeným povolaním architektov - tam je miesto, kde sa rozvíjať tvorivosť, fantázia a stelesňujú najzložitejšie nápady.

Ak ste majiteľom predmestského, dokonca aj malého domu, je lákavé usporiadať obývaciu izbu v podkroví. Tým sa rozšíri užitočná oblasť, ale bude to pre investície trochu nákladné. V dôsledku toho dostanete miestnosť na poschodí, ktorú nikto iný nevystavil.

Dizajn spálne v podkroví

Usporiadanie podkrovia

Ak chcete navrhnúť miestnosť, musíte urobiť veľa práce. Ak sa pokúsite, môžete urobiť všetko v jednej letnej sezóne, po tom, ako ste postavili a navrhli reinkarnácie.

Dizajn spálne v podkroví

Stavebné a architektonické záujmy:

 • druh strechy. Určite, či zmeníte strešný model, ak áno, potrebujete krokvy, ruky pracovníkov, strešné materiály;
 • okno. Zvyčajne nie je dostatok svetla v podkrovnej miestnosti, preto sú vyvinuté podkrovné okná s možnosťou otvárania a dokonca aj vytvorením balkóna. Pokiaľ ide o finančné investície, stáva sa hmatateľným, niekedy je ľahšie vytvoriť jednu z dvoch fasádnych sklenených stien inštaláciou dvojitého okienka s oknom;
 • izoláciu. To, že v podkroví boli vždy komfortné otepľovacie materiály, vodná a parozábrana, kryt pre vnútorný povrch strechy a stien, usporiadanie podlahy;
 • zónovania. Izba alebo spálňa pre jednu osobu nepotrebuje oddiely. Jediná otázka, ktorá vznikla v tomto prípade: robiť kúpeľňu alebo nie? Ak je odpoveď pozitívna, potom je potrebné minimálne oddelenie tejto zóny od spoločného priestoru a kladenie komunikácie. Miestnosť pre dvoch potrebuje väčšiu starostlivosť o zónovanie.

Dizajn spálne v podkroví

Interiér v podkroví

Mnoho stavebných prác, v podkroví, sa ukázalo ako priestor pre bývanie a teraz je potrebný interiér spálne.

Interiér vyžaduje štýl, je vhodné pripomenúť strechy Montmartre, kde žil kreatívny bohemian z Paríža a napustil atmosféru, aby usporiadal romantickú miestnosť. Vhodné štýly sú Provence, francúzsky, secesný, interiér v škandinávskom štýle bude vhodný.

Dizajn spálne v podkroví

Pre francúzsku Provenciu je potrebné:

 • povrchová úprava. Výhodne je vhodná aj drevená krytina vnútorných svahov strechy a omietnutá plocha sadrokartónu. farebné spektrum: svetlé, bielené, akoby sa nosili časom, farby na dokončenie povrchov stien, podláh a stropov;

Dizajn spálne v podkroví

 • bytové zariadenie. Pre krajinu elegantný, ľahký eklekticizmus nebude bolet: lustre s príveskami sa dostanú spolu s ošúchanými zákrutami staršieho nábytku. Posteľ s malými gombíkmi žijúcimi v podkroví od mojej babičky a jej kmeň, ktorý je v poriadku, nájde aj miesto v interiéri.

Dizajn spálne v podkroví

 • podlahové krytiny. Na podlahu sú dve možnosti: keramické protišmykové dlaždice a drevená podlahová doska. Doska je vhodnejším materiálom a dlaždice je hygienická. Je lepšie nechať maľovať dosky - zaobchádzať s olejom a užívať si ich s potešením. Dlaždice by mala mať buď prirodzené odtiene hliny, alebo by mala byť svetlá;

Dizajn spálne v podkroví

 • textil. Veľmi ho privítal: na posteľné postele a kreslá, na stôl vo forme krajky, na oknách vo forme závesu;

Dizajn spálne v podkroví

 • lôžko. V štýle Provence je posteľ veľká, s množstvom vankúšov, prikrývok, posteľnej bielizne. Môže byť vyrobená z kovaných prvkov alebo dreva. Kovanie je jedným z obľúbených prvkov dekorácie v štýle Provence. Interiér s kovanými detailmi vyzerá veľmi ľahko, ale zároveň dôkladný.

Dizajn spálne v podkroví

Francúzska provincia nie je jediné miesto, kde sa ráno zobudíte.

Nie je menej vhodné pre podkrovný škandinávsky štýl. Vyniká jednoduchosťou, asketizmus v kombinácii s aristokratickou zdokonalením, urobí spálňu útulný a veľmi rafinovaný.

Dizajn spálne v podkroví

V tomto štýle sú prepletené pohodlie a utilitarizmus. Krása je venovaná hold v podobe ručne vyrábané knicknnacks, prírodné darčeky, útulné svetlé textílie, očarujúce plagáty a estetické fotografie na stenách.

Dizajn spálne v podkroví

Skandinávsky tón môžete nastaviť do interiéru takto:

 • ľahké, lepšie biele alebo krémové odtiene v dekorácii stien, podlahy, stropu;
 • malý sporák - burzhuyka (možno nahradiť elektrickým analógom) a dokončenie časti podlahy v blízkosti ohrievača s dlažbou s dlažbou;
 • ľahký nábytok vyrobený z prírodného dreva, nemôžete maľovať alebo odtieniť od severnej oblohy. Nábytok jednoduchých formulárov, ak je moderný. A ak je v dome starý nábytok, potom obnovte a bezpečne vybavte miestnosť;
 • aktívne používať textil. Zvyčajne je to pletené, ručne pletené plátky, postele, obliečky na vankúše. Používajte umelú kožušinu v zime. Zahrieva nie horšie ako prirodzené a jasné farby pridávajú emócie. V lete bude užitočné ľan a bavlna.
 • ako výzdobu budú odrezané kamene a sklo, vyrezávané pri mori a vetre. Užitočné všetko námorné tému, až po drevené veslo minulého storočia. Etnické prvky v dekorácii vytvoria veľmi domácu atmosféru: domáce chodníky, vyšívané listy, interiérové ​​hračky, drevené drevené tkaniny, tmavošedá tkanina na plameňoch svietidiel;
 • v rovnakom štýle sú predstavené prvky modernity: plastové žiarivé stoličky, podlahové svietidlá ascetická forma na dlhej oblúkovej nohe, sklenené stoly na chrómových nohách.

Dizajn spálne v podkroví

Moderný štýl

Realizácia spálne v modernom štýle poskytuje priestor na využitie technologických materiálov v dekorácii a naplnenie priestoru miestnosti.

Moderné štýly zahŕňajú špičkové technológie, minimalizmus, loft, moderné klasiky a niektoré ďalšie, ktoré nie sú tak populárne.

Dizajn spálne v podkroví

Pre high-tech je dôležitosť kriviek dôležitá a naplnenie priestoru modernými zariadeniami. Teraz sa nachádzajú všade: od zrkadla pripojeného k World Wide Web k systému inteligentný dom, ktorý umožňuje, aby sa takmer všetky starosti o každodenný život preniesli do elektronických "rúk". V high-tech štýle, plast, kov, kompozitné materiály, chróm príslušenstvo a futuristické dekorácie vlády.

Dizajn spálne v podkroví

Minimalizmus a podkrovie sú v súlade s usporiadaním interiéru. S tým rozdielom, že podkrovie prijíma luxusné predmety v interiéri a nevyhýba sa zlateniu rámov rámu alebo lesku krištáľových lustrov. A minimalizmus znamená komfort s maximálnou voľnosťou od veľkého množstva objektov.

Dizajn spálne v podkroví

Moderný štýl je kompromisný štýl. S jeho pomocou interiér nadobúda šarm a pohodlie, nárokované väčšinou obyvateľov megacities a vidieckych rezidencií. Moderný štýl kladie dôraz na nábytok z prírodného dreva jednoduchých foriem, textílie sú obmedzené len potrebnými minimálnymi osvetľovacími zariadeniami, ktoré majú lakonické tvary a niekoľko svetelných scenárov v miestnostiach.

Ospravedlňovaný štýlom používania v dekorácii priestorov z plastu, keramiky, dreva, kameňa - v závislosti na osobných preferenciách majiteľov a relevantnosť v celkovom koncepte dizajnu bytov.

Dizajn spálne v podkroví

Návrh spálne v podkroví, ďalšie podlažie domu, je priamo závislá na počte štvorcových metrov. Na základe vlastného vkusu a túžob je možné prepojiť dizajn podkrovie s celkovou koncepciou interiéru celého domu alebo vybaviť priestor ako osobitnú súkromnú oblasť.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

89 + = 92