Tipy pre vytvorenie malej miestnosti s fotografickými tapetami – ako sa “posúvať” steny

Tipy pre vytvorenie malej miestnosti s fotografickými tapetami – ako sa “posúvať” steny

Mestské byty, najmä staré rozloženie, často majú izby malého priestoru. Ak sa vám nestará ozdobiť interiér, problém vizuálnej expanzie priestoru, potom steny, určite rozdrví. Takže, čo sa dá urobiť? Môžete si vybrať kompaktný nábytok v tichých farbách a šikovne ho usporiadať, aby tam bol priestor na pohyb v miestnosti.

Existuje niekoľko "umeleckých" dizajnových techník, ktoré pomôžu vyriešiť problém malého priestoru v byte.

tapety v malej miestnosti

Interiér je lepšie zdobiť vo svetlých farbách. Hlavné tapety pre malú miestnosť musia mať veľký obraz, ale lepšie, ak sú čiernobiele. A ak je jedna stena v malej miestnosti alebo jej fragment zdobená fotografickými tapetami, priestor miestnosti bude mať iné tvary. Vkusne vybraná tapeta v rukách dobrého dizajnéra urobí izbu útulnou a modernou bez ohľadu na jej veľkosť.

Pár tipov na výber fotografie v malej miestnosti:

 • Textúra. Vytvorí dojem trojrozmerného obrazu hrubého reliéfneho tapetu. Na povrchu textúry v novom svetle prehrávanie svetla, čím sa obraz realistickejšie. Ak je tapeta trochu lesklá, tento efekt odráža svetlo a zväčší priestor vizuálne.
 • Farbu. Paleta tapety pre malú izbu v byte sa musí starostlivo zvážiť. Ak vyberiete tmavé tóny, zatemnia miestnosť, čo znamená, že bude ešte menšia. Príliš svetlý obrázok bude vyzerať vyblednutý. Štýlový interiér bude mať úžitok z prítomnosti teplých tónov pieskových a béžových farieb. Nevhodná zelená alebo žltá farba je vhodná. Nezabudnite zvážiť osvetlenie miestnosti. Ak nie je dostatok svetla, je lepšie vybrať tapetu s teplým tónom, ak je miestnosť svetlá, budú sa hodiť zimné odtiene.

tapety v malej miestnosti

Môžete vytvoriť viacfarebné steny, ale musíte skombinovať súvisiace tóny a tapety zdobia iba jednu stenu.

 • Vyberte obrázok. Ak chcete "oddialiť" steny, vždy používajte ľahké monofónne tapety alebo s malou diskrétnou kresbou. Ale ak chcete zdobiť interiér s jasným panelom, vytvárať dobrú náladu, zamyslite sa cez témy obrazu na stenu. Ak ste urbanista, môžete vyzdvihnúť fotografiu s mestskou krajinou. Priesečník s perspektívnym pohľadom na avenue, ktorý zasahuje do vzdialenosti, roztiahne steny malej miestnosti. Alebo vyberte obrázok mestských blokov nasnímaných fotoaparátom z pohľadu z vtáčej perspektívy.

tapety v malej miestnosti

Je dobré odpočívať v spálni, kde ráno alebo lesklý vodopád bude na stene. Príroda so vzdialenejším vyhliadkou - najobľúbenejšia fotka na stenách. Interiér s morskými motívmi je obľúbený pre dekoráciu izby pre chlapcov.

 • Príbeh. Je potrebné vziať do úvahy účel miestnosti, jej štýl, farebné plnenie (farba čalúneného nábytku, okenné textílie). Ak koberce, základné tapety pre malú miestnosť, interiér podrobnosti majú viac ako jednu farbu, obraz by mal byť v tichých odtieňoch. Platí to najmä pre interiér škôlky alebo spálne, kde by okolie a farby nemali narušovať a dráždiť nervový systém.

tapety v malej miestnosti

Pozemky panelu by mali obsahovať krajinu s perspektívou - poľa, vzdialenosť od mora, široká cesta, ktorá ide do diaľky. V modernom dizajne často používajú 3D obrazy, ktoré vytvárajú vplyv prítomnosti. Výber takejto tapety si vyžaduje vyvážený prístup.

Ak je jedna stenou horská jaskyňa alebo tmavá húština, dizajn celej miestnosti sa môže jednoducho utopiť takýmto obrazom. A dosiahnete opačný efekt. Priestor je naopak obmedzený.

tapety v malej miestnosti

Rozloženie a farba panelu by sa mala vyberať v súlade s účelom miestnosti. Pre dieťa je lepšie si vybrať obrázok z karikatúry, pre teenager - šport alebo motokros. Kombinovať, zavrieť v jednej riadkovej miestnosti priestor môže tapety na stenu s dverami. Interiér bude mať originálny vzhľad. Treba poznamenať, že časté funkčné použitie dverí môže poškodiť materiál tapety. Preto, ak ste sa rozhodli pre túto možnosť, obrázok musí byť laminovaný alebo lakovaný.

4

Zaujímavým priestorovým riešením je stropná fotografická stena. Horná časť miestnosti môže byť vytvorená ako hviezdna alebo zakalená obloha. Tým sa do miestnosti pridá vzduch a sviežosť. Také neba nad vašou hlavou vyzerá veľmi romanticky. Nech už sú v texte akékoľvek, stropné fotografické tapety sú lepšie lepiť s pomocou majstra. Sú pomerne ťažké a dávajú ich na strop bez zručnosti, je dosť problematické.

V špecializovaných predajniach nájdete tapety s témami pre každý vkus.

tapety v malej miestnosti

Jedna stena môže byť lepená tapeta s veľkým geometrickým vzorom. Vizuálne sa takáto stena odohráva od pozorovateľa. Pruhy horizontálne a diagonálne, klietky, zvlnené čiary a iné geometrické obrazy nielen "oklamajú" priestorové vnímanie, ale aj urobia interiér štýlový.

tapety v malej miestnosti

Vzory na stenách dávajú exotickému duchu dizajn bytu, najmä ak ide o staroveké etnické motívy. Pamätajte, že umiestnenie ich (horizontálne alebo vertikálne) závisí od vnímania výšky stropu. Ak je nízka - je lepšie vzorky zoradiť vertikálne. Iba vzory a ozdoby by nemali byť v malej miestnosti a ich farba by nemala byť jasná. Všeobecné pravidlá pre farebné riešenia je potrebné dodržiavať v každom obrázku tapety. Veľké kvety, fragmenty vegetácie, fantasy zložité farby - tiež vhodnou možnosťou.

Čo tapetu nebude zdobiť interiér malej miestnosti:

 • panel s veľkým jasným vzorom alebo ozdobou;
 • tapety s hladkou textúrou;
 • matné svetlé farby;
 • ak všetky steny sú pokryté tapetami.

tapety v malej miestnosti

Niekoľko tipov ako vkladať tapety:

 • Stenu treba starostlivo vyčistiť zo starého vápna alebo tapety, opláchnuť a odstrániť zvyšky lepidla. Nerovnosť, trhliny na stenu, vyplňte tmelom. Obraz sa dobre hodí na dokonale rovný povrch.
 • Fotopanno, častejšie, má faktúru silnú základňu. Musíte si kúpiť špeciálne vinylové lepidlo. K výsledku ste nesklamali, primruntuyte múru so špeciálnou zmesou. Zabezpečí dobrú priľnavosť tapiet k povrchu steny.
 • Nemôžete začať lepiť v koncepte.
 • Opatrne vykonajte označenie. Do milimetra odhodí tapetu na podlahe. Preveďte merania na stenu. Začnite z okna alebo rohu. Potom je zaručené, že obraz nebude "opúšťať".
 • Ak ste tapetu nikdy nelepili, nevyberajte samolepiace. Proces ich označovania nie je tak jednoduchý, ako sa zdá. Môžete len pokaziť materiál.

tapety v malej miestnosti

Fototapety nie sú lepené po dobu jedného roka. Sú dosť drahé. A stane sa, že fotopanel zažíva viac ako jednu opravu. Je starostlivo obklopený novou tapetou a vyberá ich farbu pod existujúcim obrázkom. Fotografické tapety v interiéri malej miestnosti priťahujú pozornosť. Preto by sa interiér miestnosti nemal preťažovať detailmi a nábytkom. Všetky z nich vyžadujú priestor, z ktorého každý centimeter je cenný v malej miestnosti.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

6 + 4 =