Dekoracja w stylu chatki: wnętrze salonu w wiejskim domu i mieszkaniu

Dekoracja w stylu chatki: wnętrze salonu w wiejskim domu i mieszkaniu

Ten styl pochodzi z Francji. Tak zwane małe domy na wsiach. Aby stworzyć wnętrze w stylu chatki, użyj drewna różnych gatunków i kamienia jako dekoracji, ponieważ nacisk kładziony jest na naturalność materiałów. Głównym prawem jest przytulność i prostota. Przedstawiono specjalne wymagania, aby stworzyć dach. Jest przeznaczony do ochrony przed opadem śniegu, dlatego wymagane są szerokie występy. Wszystkie domy zostały zbudowane w taki sposób, że wszystkie okna były zwrócone na wschód. W ten sposób zapewnione jest równomierne oświetlenie pomieszczeń. Ponadto do domów używają panoramicznych okien.

Wnętrze w stylu chatki

Architektura krajobrazu w stylu schroniska zbudowana jest na zasadzie nieingerowania w otoczenie. Możesz wyposażyć tylko terytorium w pobliżu domu - włożyć wiklinowe meble, fotele i stoły. Klasyczny dom w tym stylu musi być zbudowany z drewna i kamienia. Nowoczesna część to masywna powierzchnia szkła. Mansarda w stylu chatki jest całkowicie drewnianą konstrukcją z drewna i bali. Bardziej odpowiednie jest przyniesienie ducha alpejskiego romansu do wiejskiego domu lub domku. Ale przytulna atmosfera może zostać przeniesiona do zwykłego mieszkania.

Wnętrze w stylu chatki

Wnętrze salonu w wiejskim domu

Styl domków we wnętrzach wiejskiego domu ma swoje cechy. Aby domek był naprawdę przytulnym miejscem, powinieneś przestrzegać pewnych niuansów projektu:

  • Stałym towarzyszem wszystkich salonów jest kominek. Jest to centralna figura pomieszczenia, wokół niego skupia się całe wnętrze domu. Do dekoracji kominka możesz wybrać kamień lub drzewo. Często kominek jest udekorowany wypchanymi zwierzętami. W bardziej nowoczesnych interpretacjach można znaleźć elektryczne kominki, powyżej których umieszczono telewizory plazmowe.

Wnętrze salonu w stylu chalet

  • Design salonu w stylu górskim nadaje się do przestronnych pokoi. Wysokie sufity i panoramiczne okna - ważne cechy pokoju. Do dekoracji salonu można zaliczyć duże ciepłe dywany i skóry zwierząt. Do oświetlenia powinieneś wybrać autentyczne duże żyrandole.

Wnętrze salonu w stylu chalet

  • Meble w stylu chatki w wiejskim domu muszą być masywne. Preferowane jest umieszczenie w salonie dużych foteli i sof ze skóry. Jeśli tapicerka wykonana jest ze sztucznych materiałów, wówczas należy wybrać najbardziej odpowiednią opcję, aby takie meble nie znajdowały się na pierwszym planie w kompozycji i nie były widoczne. Nowoczesne trendy przyniosły pewne zmiany w wyposażaniu pokoi. Dozwolone bezramowe meble, dekoracje z futerkiem i dekoracyjne poduszki.

Wnętrze salonu w stylu chalet

  • W salonie wnętrze najlepiej prezentuje się za pomocą wielopoziomowego systemu oświetlenia. Można więc łączyć wyciszone tony, które są nieodłączne z wewnętrznym stylem i zwykłą praktycznością dobrego oświetlenia. Na przykład, oprócz głównego żyrandola centralnego, używają również lamp stołowych lub podłogowych, różnych lamp podłogowych. Na ścianach też można powiesić kinkiet. Najlepszym miejscem dla nich jest między oknami, nad kominkiem lub przy wejściu do pokoju.

Wnętrze salonu w stylu chalet

  • Zasłony w stylu domku powinny być spokojną kolorystyką, są również wykonane z naturalnych materiałów, jako opcja, odpowiednia dla lnu. Spośród odcieni kolorów przeważają miękkie, bardziej naturalne odcienie. Zwykle jest to paleta brązowych i beżowych odcieni. Akceptowane są jasne i chwytliwe akcenty.

Należy rozważyć zastosowanie zasłon. Bardziej nowoczesną opcją jest umieszczenie ich w salonie i na przeszklonej werandzie.

Na wideo: dworek w stylu domku

Jak wnętrze pasuje do domowych urządzeń?

Jeśli w dawnych czasach, aby oprzeć się stylowi, było proste, teraz istnieją trudności z dopasowaniem do tego wyposażenia domowego. Przecież w przeważającej części wszystkie urządzenia elektryczne są wykonane z plastiku, a ich kolorowe rozwiązanie nie pasuje do otaczającego wnętrza. Ale jest wyjście - kompromis.

Najprostszym sposobem jest technika wbudowana w drewniane szafki. Z przodu będą więc zwykłe drewniane drzwi, a za nimi - pralka lub zmywarka. Takie rzeczy jak lodówka, możesz z łatwością zmieścić się we wnętrzu, najważniejsze jest, aby wybrać to dobrze. Lodówka wykonana z metalu będzie dobrze wyglądać w kuchni z takim wnętrzem.

Kuchnia w stylu chalet

Szczegóły we wnętrzu

Aby przybliżyć wnętrze do wizerunku domu alpejskiego, wymagane szczegóły pomogą:

  • Obrazy. Na ścianach należy umieszczać zdjęcia o dużych rozmiarach. Przedmiotami dzieł sztuki są przyroda i zwierzęta.
  • Przedmioty polowania. Karabiny, wypchane zwierzęta - wszystko to tworzy atmosferę domu w stylu domku.
  • Naturalne materiały. Najlepiej używać skór naturalnych, wełny i lnu.
  • Oświetlenie. Oprócz wielkich starych żyrandoli warto uzupełnić wnętrze świecami. Oświetlenie ogólne powinno stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę.

Sypialnia w stylu chalet

Projektowanie wnętrz w mieszkaniu miasta

Do mieszkania w mieście można dodać przytulność w stylu alpejskim. Ale projektowanie mieszkaniowej wersji wiejskiej chaty powinno uwzględniać niektóre funkcje. Ponieważ głównym atrybutem jest drzewo, lepiej jest użyć jasnych kolorów w mieszkaniu w stylu górskiego domku. Ze względu na mały rozmiar, ciemne drewno zamieni mieszkanie w szałas i nie będzie w nim dużo pocieszenia. Główne nastawienie powinno być dokonywane na masywnych strukturach podłóg.

Ściany powinny być wykończone za pomocą tynku strukturalnego. Nadaje się do takich kolorów: beżowy, kremowy, kość słoniowa.

Wnętrze mieszkania w stylu chalet

Brak miejsca w kuchni można zmienić na plus, łatwiej jest stworzyć atmosferę przytulności. Podłoga pokryta jest drewnem lub płytkami imitującymi kamień. Blaty powinny być również wykonane z kamienia. Dodaj autentyczność i otwórz drzwi górnych szafek. Doskonały wygląd różnych słoików przypraw, bukietów suszonych ziół i innych akcesoriów kuchennych. Stół do jedzenia powinien być wykonany z drewna. Na jego powierzchni można zainstalować taki ornament, jak miedziany świecznik. Atmosfera zostanie uzupełniona lampą z kutego żelaza.

Kuchnia w stylu chalet

W salonie tradycyjny kominek można zastąpić elektrycznym kominkiem. Aby zaoszczędzić miejsce, skomponuj kompozycje ze świeczników. Meble powinny być miękkie i duże. Układanie sofy jest lepsze niż dywan i poduszki dekoracyjne. Aby nie zabrać nadmiaru przestrzeni z mieszkania, możliwe jest przycięcie ścian drzewem nie do końca, ale tylko o jedną trzecią lub połowę. Takie osobliwe drewniane panele będą stanowić dopełnienie całości projektu, a jednocześnie mieszkanie nie będzie przeciążone drewnem.

Nie zapomnij o wypchanych zwierzakach, można je zawiesić na sofie.

Sypialnia w stylu chalet

Sypialnia w stylu domku może mieć więcej drewnianych elementów. Ściana wykonana jest z drewna na łóżko lub sufit. Będzie dobrze wyglądać, a łóżko z drewnianym zagłówkiem, wszystkie tkaniny w pokoju powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Funkcją w warunkach mieszkania miejskiego jest dodanie wnętrza w stylu nowoczesnego domku. Dlatego mieszkanie z wnętrzem w stylu domku jest ciągłym eksperymentem i nowymi pomysłami.

Sekrety stylu domku i pomysł dekoracji szafki (2 filmy)

Pomysły na wystrój wnętrz w stylu chatki (36 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

7 + 1 =