Dekorace ve stylu chaty: interiér obývacího pokoje ve venkovském domě a apartmánu

Dekorace ve stylu chaty: interiér obývacího pokoje ve venkovském domě a apartmánu

Tento styl pochází z Francie. Takzvané malé domy na vesnicích. Chcete-li vytvořit interiér ve stylu chaty, použijte dřevo různých druhů a kámen jako dekoraci, protože důraz je kladen na přirozenost materiálů. Hlavním zákonem je pohoda a jednoduchost. Zvláštní požadavky jsou kladeny na vytvoření střechy. Je navržena tak, aby chránila před sněžením, vyžadují tak široké projekce. Všechny domy byly postaveny tak, aby všechna okna směřovala na východ. Tak je zajištěno i osvětlení místností. Navíc pro domy používají panoramatická okna.

Interiér ve stylu chaty

Terénní úpravy ve stylu chaty jsou postaveny na principu nezasahování do životního prostředí. Můžete jen vybavit území v blízkosti domu - dát si proutěný nábytek, křesla a stoly. Klasický dům v tomto stylu je třeba postavit ze dřeva a kamene. Moderní součástí je masivní skleněná plocha. V manzardě ve stylu chaty je zcela dřevěná konstrukce dřeva a dřeva. Je vhodnější přivést ducha alpských románů do venkovského domu nebo chalupy. Ale útulná atmosféra může být převedena do běžného bytu.

Interiér ve stylu chaty

Interiér obývacího pokoje ve venkovském domě

Styl chaty ve vnitrozemí domu má své vlastní vlastnosti. Chcete-li chalupu skutečně útulné místo, měli byste dodržovat určité nuance designu:

  • Neustálým společníkem všech obytných místností je krb. Jedná se o centrální postavu místnosti, kolem ní se soustřeďuje celý interiér domu. Pro ozdobu krbu si můžete vybrat kámen nebo strom. Krb je často ozdoben vycpanými zvířaty. V modernějších interpretacích se nacházejí elektrické krby, nad nimiž jsou umístěny plazmové televizory.

Interiér obývacího pokoje ve stylu chaty

  • Konstrukce obývacího pokoje ve stylu chaty je vhodná pro prostorné pokoje. Vysoké stropy a panoramatická okna - důležité atributy místnosti. Chcete-li ozdobit obývací pokoj, můžete zahrnout velké teplé koberce a zvířecí kůže. Pro osvětlení byste měli vybrat autentické velké lustry.

Interiér obývacího pokoje ve stylu chaty

  • Nábytek ve stylu chaty ve venkovském domě musí být masivní. Je vhodnější umístit v obývacím pokoji velké křesla a pohovky z kůže. Pokud je čalounění vyrobeno z umělých materiálů, pak musíte zvolit nejvhodnější variantu, takže takový nábytek nebyl v popředí ve složení a nebyl nápadný. Moderní trendy přinesly některé změny v oblasti vybavení pokojů. Povolený bezrámový nábytek, dekorace s koženými přikrývkami a dekorativními polštáři.

Interiér obývacího pokoje ve stylu chaty

  • V obývacím pokoji je interiér nejlépe zobrazen s víceúrovňovým systémem osvětlení. Takže můžete kombinovat tlumené tóny, které jsou vlastnictvím vnitřního stylingu, a obvyklou praktičnost dobrého osvětlení. Například kromě hlavního centrálního lustru používají také stolní nebo podlahové lampy, různé stropní svítidla. Také na stěnách můžete zavěsit zástěru. Nejlepší místo pro ně je mezi okny, nad krbem nebo u vchodu do místnosti.

Interiér obývacího pokoje ve stylu chaty

  • Záclony ve stylu chaty by měly být klidné barevné schéma, jsou také vyrobeny z přírodních materiálů, na přání, vhodné pro lnu. Z barevných odstínů převládají jemnější a přirozenější tóny. Obvykle se jedná o paletu hnědých a béžových odstínů. Jasné a chytlavé akcenty jsou přípustné.

Používání závěsů by mělo být zváženo. Modernější možností je umístit je do obývacího pokoje a na skleněnou verandu.

Ve videu: venkovský dům ve stylu chaty

Jak se interiér vejde do domácích spotřebičů?

Pokud se za starých časů vydrželo, že styl byl jednoduchý, nyní existují potíže s tím, jak se do tohoto interiérového designu hodí domácích spotřebičů. Koneckonců, většina elektrospotřebičů je vyrobena z plastu a jejich barevný roztok neodpovídá okolnímu interiéru. Ale existuje cesta - kompromis.

Nejjednodušší je technika zabudovaná do dřevěných skříní. Takže v přední části budou obyčejné dřevěné dveře, a za nimi - mytí nebo myčka nádobí. Taková věc, jako je lednička, můžete snadno zapadnout do interiéru, hlavní věcí je vybrat to správně. Lednička vyrobená z kovu vypadá dobře v kuchyni s takovým interiérem.

Kuchyně ve stylu chaty

Podrobnosti v interiéru

Chcete-li interiér přiblížit k obrazu alpského domu, potřebné údaje vám pomohou:

  • Obrazy. Na stěnách by měly být umístěny velké rozměry. Předměty uměleckých děl jsou příroda a zvířata.
  • Předměty lovu. Pušky, vycpaná zvířata - to vše vytváří atmosféru domu ve stylu chaty.
  • Přírodní materiály. Nejlepší je použít přírodní kůže, vlněné a lněné textilie.
  • Osvětlení. Kromě obrovských starých lustrů stojí za to doplnit interiér svíčkami. Celkové osvětlení by mělo vytvořit příjemnou a příjemnou atmosféru.

Ložnice ve stylu chaty

Návrh interiéru v městském bytě

Alpské pohodlí lze přidat do městského apartmánu. Ale navrhování obytné verze venkovské chaty by mělo vzít v úvahu některé rysy. Vzhledem k tomu, že hlavním atributem je strom, je lepší použít světlé barvy pro apartmán v chalupě. Kvůli malému rozměru, tmavé dřevo změní byt do chatrče a tam bude malý komfort. Hlavní zkreslení by mělo být provedeno na masivních konstrukcích podlah.

Stěny by měly být dokončeny pomocí strukturované omítky. To je vhodné pro takové barvy: béžová, smetana, slonovina.

Interiér bytu ve stylu chaty

Nedostatek místa v kuchyni může být změněn navíc, je snadnější vytvořit atmosféru pohody. Podlaha je pokrytá dřevem nebo dlažbou, která napodobuje kámen. Pracovní desky by měly být také z kamene. Přidejte pravost a otevřete dveře horních skříní. Vynikající vypadají různé nádoby s kořením, svazky sušených bylin a další kuchyňské doplňky. Stůl na jídlo by měl být z dřeva. Na jeho povrchu může být instalován takový ozdoba, jako měděná svícen. Atmosféru doplní teplárna.

Kuchyně ve stylu chaty

V obývacím pokoji může být tradiční krb nahrazen elektrickým krbem. Chcete-li ušetřit prostor, vytvořte kompozice ze svícnů. Nábytek by měl být měkký a velký. Uložení pohovky je lepší než koberec a dekorační polštáře. Aby nedocházelo k odstranění přebytečného prostoru z bytu, je možné zdobit stěny stromem ne úplně, ale pouze o třetinu nebo polovinu. Takové podivné dřevěné panely doplní celkový vzhled, ve stejném okamžiku se byt nebude zdát přetížen dřevem.

Nezapomeňte na vycpaná zvířata, mohou být zavěšena na pohovce.

Ložnice ve stylu chaty

V ložnici ve stylu chaty můžete mít více dřevěných prvků. Stěna je vyrobena ze dřeva pro postel nebo strop. Bude to vypadat dobře a postel s dřevěnou čelem, všechny textilie v místnosti by měly být vyrobeny z přírodních materiálů. Funkce v podmínkách městského bytu je doplněním interiéru ve stylu chalupy moderních detailů. Byt s interiérem v chalupě je tedy neustálým experimentem a novými nápady.

Tajemství stylu chaty a myšlenka zdobení skříňky (2 videa)

Nápady na dekoraci interiéru ve stylu chaty (36 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

18 − = 8