Iç için tavan süpürgelik seçimi

Iç için tavan süpürgelik seçimi

Tavandaki tavan kaidesi, odanın tasarımında son dokunuşun yapılmasına yardımcı olur. Bu dekorasyon elemanının çeşitliliği çok geniştir, ana şey genişlik ve stil olarak doğru modeli seçmek.

iç tavan baza

Neden tavan bagetlerini kullanıyorsunuz?

Tavan kaidesi diğer isimler altında bulunabilir - baget, friz veya fileto. İlk amacı barizdir - tavanın çevresini dönüştürür, mantıksal bir noktayı belirler. iç tasarım. Tavan süpürgeliklerinin daha az önemli olmayan ikinci amacı, duvar ve tavan arasındaki eklemin eşitsizliğini gizlemektir. Bagetin kurulumu özellikle zor değildir, ek olarak, kesinlikle her türlü tavan için uygundur.

iç tavan baza

Süpürgelik malzeme seçimi

Üreticilerin tavan süpürgelerini yaptığı malzemeler:

  • polistiren köpük;
  • poliüretan;
  • poliüretan köpük;
  • plastik;
  • ağacı.

Germe tavanlar için LED'li çatı pencereleri sıklıkla kullanılır.

iç tavan baza

Strafor - ucuz ve basit

Tavan süpürgelik monte etmek en ucuz, en kolay ve en kolay köpük plastik bir baget. Doğru parçalara ve yapıştırıcıya kesmek çok basittir. Yüksek ısı ve ses yalıtım özelliklerine sahiptir. Bu malzemenin eksi kırılganlığı, tamamen esnek olmayan ve zaman zaman karmaşık yerleri bitirmeyi zorlaştırıyor. Geniş ve dar modeller üretilmektedir. Her çeşit yapıştırıcı, belirli tipteki tutkal ve çözücü maddelerinden kötüye gidebileceği düşünüldüğünde, köpük köpük frizinin montajı için uygun değildir.

iç tavan baza

Poliüretan - esnek ve mükemmel

Poliüretan kaide tek mükemmel esnek seçenek - istediğiniz gibi eğilir. Bu özellik, yuvarlatılmış şekillerin yüzeyine monte edilmesini mümkün kılar. Modelleme ve karmaşık desenleri en başarılı şekilde taklit eden poliüretan bagetidir. Zamanla sararmaz, yıkanabilir ve çok dayanıklıdır. Poliüretan yağlı boya da dahil olmak üzere her türlü boya ile boyanabilir. Güzel bir renkli kaide elde etmek için, gerekli miktarda pigment ilavesiyle su bazlı boya kullanmak en iyisidir. Böylece, iç yenilemek çok kolaydır.

Poliüretan süpürgeliklerde eksi - ağırdır, özellikle de genişse, bunları monte etmek neden zor olur. Bu bagetlerden, elbette kendi ağırlığından pul pul dökebilirsiniz.

iç tavan baza

Poliüretan köpük - daha hafif ve daha esnek

Ağırlık olarak ve montajda nispeten yeni bir ürün, poliüretan köpükten yapılmış bir süpürgeliktir. Poliüretandan daha ekonomiktir ve ciddi eğrilik bulunan karmaşık problem alanlarını bile gizleyebilir.

iç tavan baza

Plastik - Tasarımcı Malzemesi

Tasarımcı fantazisi için, plastik süpürgelik tahtası diğerlerinden daha uygundur. Sadece mükemmel eklemleri keser ve oluşturur. Onunla çalışmak için, doğru şekilde kesebilmeniz ve kurulumun özelliklerini bilmeniz gerekir.

Dayanıklı, kolay temizlenebilir ve çeşitli renklerde tekrar tekrar boyanabilir.

iç tavan baza

Ahşap - özgünlük ve konfor

Artık hiç kimse zarif beyaz frizden şaşırmıyor, ancak ahşap paneller orijinal bir iç mekan oluşturabilir. Onun ayırt edici özelliği zengin lekelerin kullanımı nedeniyle kontrasttır. Genellikle, çam üretimi için kullanılır, daha sonra güzel ahşap türleri ile kaplıdır.. Daha pahalı modeller meşe, akçaağaç ve diğer soylu ırklardan yapılır.

iç tavan baza

Doymuş ahşap tonları, klasik ve İngiliz tarzında tavanın çevresini ilginç bir şekilde çizerek, sağlamlığı ve aristokratizmi tanıtacak. Ayrıca, iç mekanı Provence tarzında, romantizm, kimlik ve kaliteli ekleyerek dekore ederseniz uygundur.

Bu tür bir bagetin esnekliği farklılık göstermez, ancak bir avantajı vardır - bazı modellerde kablolama için oluklar bulunur. Böylece, kabloları gizleyebilir veya ilginç bir vurgu düzenleyebilirsiniz.

iç tavan baza

Doğru kaide nasıl seçilir

Bir kaide seçerken, odanın boyutunu görsel olarak ve fiziksel olarak değiştirebileceklerini düşünün.

Belirli yasalar vardır:

  • Küçük daireler için mütevazı ve dar bagetler uygundur. Sıva taklit ve güzel, ama tatsız yığınlanmış bir görünüm oluşturacak;
  • Geniş odalar iç katılığını sağlayacak geniş frizlerle dekore edilebilir;
  • Geniş bir odadaki yüksek tavanlar geniş, masif ve çok seviyeli modellerin kullanılmasını gerektirir. Böyle bir odada çok küçük frizler kayboluyor;
  • Rokoko ve Barok tarzında zengin bir iç mekân, modelleme ile karmaşık kaide modelleriyle dekore edilmiştir. Bitmiş formda, pratikte pratikten farklı değildir.

Satışta, kaidenin renk seçeneklerini, bir ağacı taklit ederek ve uygulanmış bir desenle bulabilirsiniz. Renk kaidesi mükemmel bir şekilde bir öncülün bölgelenmesiyle uğraşır ve mekanın algılanmasını önemli ölçüde değiştirir ve onu dengelemektedir.

iç tavan baza

Tasarım ustaları, kaideyi beyaz veya tavanın tonlarında boyamayı önerirler. Boya küçük bir evlilik, bağlantı ve bağlantı kusurları. Duvarların renginde geniş bir baget boyamak, duvarların yüksekliğini görsel olarak artırabilir.

Video Galerisi

Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 18 = 19