Langų užuolaidos: patarimai, kaip pasirinkti lino, audinio ir karnizų tipą

Langų užuolaidos: patarimai, kaip pasirinkti lino, audinio ir karnizų tipą

Trintukas yra tam tikra erdv ÷ s dalis, kuri projektuojama iš fasado paviršiaus, užpildyta keliais langais. Paprastai langas yra gana didelis, todėl jam reikės specialių užuolaidų. Šis architektūrinis elementas suteikia papildomą saulės spindulių kambaryje, daugiau šviežio oro, kuris vizualiai padidina kambario plotą.

Teisingas užuolaidų pasirinkimas

Uždaro konstrukcijoje reikėtų atsižvelgti į didelį stiklo plotą ir diktuoti bendrąjį kambario stilių. Todėl jų teisingas pasirinkimas yra labai svarbus, parodydamas savininko skonį ir pabrėžiant tokio lango atidarymo privalumus.

Langų užuolaidos parenkamos priklausomai nuo geometrinės pačios lango formos. Taigi, kai yra trikampio formos arba trapecijos formos, kiekviename langelyje pakabinti atskiros užuolaidos. Kai lango puslankis yra puslankiu, užuolaidos gali būti tęstinės, todėl patogiau judėti puslankiu karnizu.

Pagrindiniai užuolaidų pasirinkimo principai:

 • Atsižvelgiant į nišos vietą įlankos lange, jums reikia išspręsti atskirų ir tvirtų užuolaidų problemą skirtinguose languose.
 • Didžiulę reikšmę vaidina išvaizda, atsiverianti iš lango: jei ji turi būti paslėpta, užuolaidos turėtų būti parinktos tankesnės, o gražus kraštovaizdis - lengvas ir skaidrus audinys.
 • Viena iš galimybių yra romėnų užuolaidų lango langas, kurie yra labiau funkcionalūs ir nepersunkina kambario pernelyg dekoruotos.
 • Renkantis užuolaidas, yra dvi galimybės: jie papildo kambario interjerą arba, atvirkščiai, paslėpia kambario dalį nuo smalsių akių.

Pasirinkdami langų langų užuolaidas, pagrindinė taisyklė yra darni užuolaidų derinys ir visos kambario interjero stilistika. Atliekant pagrindinę funkciją (uždarant ir atidarant lango atidarymą), užuolaidos turėtų būti sėkmingai papildytos interjere.

Taip pat reikėtų pažymėti, kurioje patalpoje yra lango langas, ir, priklausomai nuo to, naudojami skirtingi užuolaidų tipai.

Virtuvė su įlankos langu

Užuolaidos virtuvėje su langeliu yra parenkamos atsižvelgiant į didelį kambario drėgmę ir garų buvimą. Audinys turi atitikti šiuos reikalavimus:

 • lengva nešioti;
 • Neleiskite ar deformuotis;
 • būti atsparus vandeniui.

Tai reiškia, kad užuolaidos turėtų būti lengvai plaunamos ir neužkrauti vietos. Idealus pasirinkimas - ritininės žaliuzės su specialiu impregnavimu, geriau formos arka, kuri nepadengs lango atidarymo. Šiuo atveju ant karnizo pakabinkite šonines užuolaidas, tuomet langelis gali būti visiškai uždarytas tinkamu laiku.

Virtuvės su langeliu lango dizainas yra pageidautinas šviesos spalvos arba kontrastingos spalvų kombinacijos.

Romaniniai užuolaidos langų langams yra labai patogu ir tinka montuoti net mažuose languose. Jie leidžia juos fiksuoti reikiamoje padėtyje teisingame aukštyje, kad pakeistų šviesos kiekį iš kambario įeinančio lango. Naudodami kitokią spalvų schemą ar ornamentą, jie leis Jums pasirinkti virtuvės erdvės dekoraciją ir sėkmingai įveikti arba pabrėžti lango originalumą.

Jei virtuvė turi pakankamai erdvę ir nereikia skaičiuoti visų laisvų kvadratinių metrų, tuomet visą erdvę galima padalyti į keletą funkcinių sričių. Virtuvės dizainas su trylikos kvadratinių metrų langeliu. Jo dizainui yra daug variantų. Pvz., Virtuvės projektuojant atskirą zoną gali būti naudojamas 13 langų įlankos langas.

Čia yra galimų variantų:

 • Miegamojo sofos įrengimas pagal lango formos langą - tai sukuria jaukią kampą.
 • Naudodami nedidelę užuolaidą ar pertvarą galite atskirti poilsio zoną nuo virtuvės su televizoriumi ar biuru.
 • Įrenginys mažame žiemos sodo krantinės lange užpildys laisvą erdvę.

Virtuvės dizaino pagrindinė taisyklė yra 13 kv. M su įlankos langais - nekraukite kambario baldais, kad šeimininkė galėtų patogiai judėti išmintingais maršrutais. Tokiu atveju atstumas nuo plokštės iki valgomojo stalo turi būti minimalus. Valgomasis zonas yra priskiriamas atskirai, galite įdėti patogią sofą, bet taip, kad ji netvarkytų kambario.

Renkantis tokioje virtuvėje baldus, dizaineriai pataria naudoti šviesios spalvos schemą su ryškiomis kontrasto dėmėmis.

Visos zonos su skirtingomis funkcijomis turėtų būti pagamintos bendruoju stiliumi, o spalvos atspalviai sklandžiai judėti iš vienos zonos į kitą. Virtuvės komplektas nebūtinai tradicinio stiliaus, su erkeris virtuvėje, nes daugiau intensyvaus apšvietimo atrodo gerai baldus su blizgaus paviršiaus. dizainas virtuvė su erkeris leistų savininkai išreikšti savo kūrybinę vaizduotę ir pasirinkti idealą, patogus kepimo šeimininkė ir pasidalinti maistu su visa šeima tokioje aplinkoje, malonus akiai.

Vaizdo įraše: Virtuvės užuolaidos su įlipimo langeliu variantai.

Užuolaidos miegamojui su įlankos langais

Kambarys skirtas poilsiui, išskyrus šviesos užuolaidos turi būti tankus Oriel užuolaidos, kurie turi būti uždarytas, ir blokuoti prieigą prie kambario šviesus dienos šviesoje arba ryškių šviesų vakarą gatvėje šviesos.

Renkantis užuolaidas miegamajame, tu turi teikti pirmenybę lengviesiems ramiams tonams, kurie padės atsipalaiduoti savininkui. Ir ryškios spalvos gali būti įdomus. Vienas ryškus derinys poilsio kambaryje - piešimo lauro langai sluoksniuotu užuolaidos smulkių šifono su storomis užuolaidomis ramioje tonai (pilka, mėlyna, ruda, žalia).

Be to, miegamajame dažnai naudojamos romėnų žaliuzės kartu su sunkiais nepermatomais užuolaidomis, pagamintomis iš satino arba šilko.

Užuolaidos, skirtos gyvenamajam kambariui

Gyvenamasis kambarys su įlipimo lango dizainu leidžia atlikti daugybę eksperimentų ir pritaikyti vaizduotę. Svetainė ar salė yra ta vieta, kur šeimininkai praleidžia daug laiko naudodami poilsio kambarį visai šeimai ir svečių priėmimui. Todėl užuolaidų pasirinkimas priklauso nuo pasirinkto akcento tokioje patalpoje.

Jei gyvenamasis kambarys yra klasikinio stiliaus, geras pasirinkimas - tai austrios užuolaidos su sunkiais raukšlėmis. Jie prideda prie kambario prabangos jausmą ir senovę. Tokie užuolaidos langelyje turi dekoratyvinę funkciją, ir daroma prielaida, kad jie retai bus atidaryti. Panašus variantas veiks, jei vaizdas iš lango nėra labai malonus (kito namo siena arba liūdnas pramoninis kraštovaizdis).

Kai langas yra nedidelis, atrodys geresnės prancūziškos užuolaidos, skirtos patalynės kambaryje su daugybe plyšių ir pilkų, kuriomis galėsite pridėti orą ir šviesą į salę.

Jei gyvenamasis kambarys su erkeris interjeras yra daug baldų ir dekoro, kad ant langų užuolaidos geriau rinktis į lakonišką ir neįvertinta stiliaus, pastelinių spalvų ir tinkamo tekstūros. Populiarus ir originalus dizainas laikomas zonavimas patalpose, ypač, gali būti atskirtos erkeris į kambarį interjero ir sukurti papildomą jaukų kampelį.

Lauko lango erdvės ir gylio didinimo poveikis gali būti gaunamas vienu metu sujungiant kelias spalvas ir tekstūras. Tai taikoma užuolaidų audiniams ir dekoro bei baldų elementams.

Karnizų rūšys

Modernios karnizai pagaminti iš įvairių medžiagų: metalo, medžio, plastiko ir net stiklo. Populiariausi modeliai yra karnizai iš aliuminio, tinkami virtuvės lango funkcionalumui.

Užuolaidų strypai pagaminti iš trijų tipų:

 • Iš profilio pagal lango atidarymo dydį paprastai yra su slankikliais (užuolaidos, tulės ar lambrekinai). Toks karnizas pritvirtintas prie sienos arba lubų, naudojant skliaustus.

 • Apvali konstrukcija Baro forma, padalyta į segmentus, yra pritvirtinta su vyriais. Aklas gali judėti tik ant gabalo arba visame kontūre - užuolaidos tvirtinamos prie vyriai, kilpelės arba žiedai.

 • Iš eilutės - labiausiai paprastas ir nebrangus vaizdas iš karnizo, susidedantis iš kronšteino ir styginių, tinka šiuolaikiškiems kambario apdailos stiliams (aukštųjų technologijų, minimalizmo).

Ergonominiai langai gali būti dekoruoti skirtingais stilius. Dažniausiai patarimai dekoruojami plastiko, medžio, kristalų pagalba (šviesos lūžis). Nėra universalių dekoravimo langų langų taisyklių. Viskas priklauso nuo savininko skonio, pasirinkusio lango lango užuolaidas pagal jūsų norimą stilių ar spalvą.

Lauko lango dekoravimo idėjos (1 vaizdo įrašas)

Langų užuolaidos interjere (42 nuotraukos)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

89 − 86 =