Niuansai renkantis užuolaidas paaugliui: specialistų patarimai

Niuansai renkantis užuolaidas paaugliui: specialistų patarimai

Daugelis dizainerių mano, kad užuolaidos yra vienas iš pagrindinių interjero elementų, per kurį galite paversti kambarį. Štai kodėl jų pasirinkimą reikėtų spręsti labai atsargiai. Užuolaidos paauglių berniuko ar mergaitės kambaryje turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Renkantis reikia atsižvelgti į spalvų dizainą, medžiagas ir kitus veiksnius.

Užuolaidos paauglio kambaryje

Paauglystėje būdingi daug pokyčių, kuriuos patiria vaikas. Tai amžius, kai berniukas juda nuo vaiko iki paauglio. Per šį laikotarpį formuojamas būsimojo žmogaus charakteris. Jis siekia savęs patvirtinimo ir tobulumo. Todėl, dekoruojant kambarį, dizaineriai pataria klausytis paauglių nuomonės.

Visi sprendimai turi būti suderinti su juo. Visos jo idėjos turėtų būti realizuotos kuo daugiau. Atsitiktin ÷ mis situacijomis galite kreiptis į dizainerius, kad pad ÷ tų išspręsti bet kokią problemą. Užuolaidos berniuko paauglių kambariui atlieka dvi pagrindines funkcijas: apsaugo kambarį nuo saulės šviesos ir taip pat atlieka svarbų interjero elementą. Su jų pagalba kambarys gali būti jaukesnis ir patogesnis.

Nepamirškite, kad ši tekstilė turi atitikti saugos taisykles. Būtent šis kriterijus yra pats svarbiausias pasirinkimas.

Nepilnamečio kambarys yra daugiafunkcinis kambarys, kuriame vaikas dirba, jauki ir susitinka su savo bendraamžiais. Todėl užuolaidų pasirinkimas turi būti atliekamas labai atidžiai. Jie turi apsaugoti poilsio zoną nuo perteklinės šviesos ir tuo pat metu sukurti optimalų apšvietimą darbui.

Dėl dizaino dažnai naudojamas įvairių užuolaidų derinys. Tai gali būti:

 • Telis iš lengvo audinio ir storos užuolaidos;
 • skaidrus tulūnas ir žaliuzės;
 • žaliuzės, telyčios ir storos užuolaidos.

Renkantis derinį, verta apsvarstyti kambario vietą ir natūralaus apšvietimo lygį. Jei langai yra saulėtoje pusėje, tuomet reikia naudoti produktus, kurie nutildo saulės šviesą. Priešingu atveju, dizaineriai rekomenduoja atkreipti dėmesį į daugiau erdvių ir skaidrių audinių derinį. Tai išlaikys natūralios šviesos lygį.

Svarbu pasirinkti audinį, iš kurio bus gaminami užuolaidos. Medžiaga turi atitikti tam tikrus reikalavimus:

 • natūralumas;
 • saugumas;
 • ekologinis suderinamumas;
 • paprastas valymas.

Šiuos reikalavimus visiškai patenkina linai, bambukai, medvilnė ir kiti natūralūs audiniai. Taip pat nepamirškite, kad užuolaidos yra svarbus interjero elementas, su kuriuo jūs galite padaryti kambarį patogu. Jie turėtų būti optimaliai derinami su kitais objektais ir apdailos medžiagomis.

Specialistų patarimai

Renkantis užuolaidas berniuko miegamajame, verta atsižvelgti į šiuos dizainerio patarimus:

 • Papuošti paauglių kambarį yra naudoti tekstilės gaminius, pagamintus iš patvarios medžiagos. Aktyvių žaidimų metu vaikas gali paliesti užuolaidas. Jei jie pagaminti iš trapios medžiagos, tai lems jų žalą ir prarastu grožio praradimą. Tvirto audinio gaminiai yra labai atsparūs ir gali atlaikyti rimtų apkrovų.

 • Karnizas turi būti patikimas ir lengvai valdomas. Uždarymo ir atidarymo sistema vaidina svarbų vaidmenį. Dienos metu apšvietimas gali būti sureguliuotas keletą kartų. Todėl užuolaidos turėtų būti lengvai perkeliamos be didelių pastangų. Geras variantas bus kilpeliai. Jie atrodo brangūs ir leidžia vizualiai padidinti langą. Be to, kilpeliai lengvai ir lengvai judėti karnizu.

 • Verta apsvarstyti galimybę naudoti kietąjį lambrekiną. Jis yra pasirinktas baldų tonas. Jei užuolaidų rinkinys gali būti pakeistas, lambrequin lieka. Renkantis verta atkreipti dėmesį į originalaus modelio produktus, kurie yra arti dizaino temos. Tai gali būti automobilio, motociklo ar kompiuterinės grafikos vaizdai. Dizaineriai nerekomenduoja naudoti papildomų dekoratyvinių elementų, tokių kaip: virvės, spaustukai ir kirtikliai.

 • Vaikų kambaryje yra romėnų ir rolled žaliuzės. Tokie produktai yra labai patogu naudoti ir yra rinkoje platų asortimentą. Su jų pagalba galite lengvai pakeisti kambario apšvietimo lygį. "Roll and Roman" užuolaidos turi modernų ir stilingą dekorą. Ši parinktis yra kaip vaikas ir tėvai.

 • Renkantis užuolaidas verta atkreipti dėmesį į jų ilgį. Geriausias variantas bus ilgas užuolaidas. Jie turi lengvai suprantamą dydį, kuris idealiai tinka šio amžiaus vaikams.

Šių paprastų patarimų laikymasis padės pasirinkti tinkamą užuolaidų tipą paauglių berniukų kambario dizainui.

Vaizdo įraše: patarimai dėl paauglių kambario dizaino.

Kokia spalva pasirinkti

Svarbus atrankos kriterijus yra užuolaidų spalva. Dizaineriai tiki, kad jie turėtų būti derinami su baldais. Tai visų pirma reiškia poilsio zoną.

Jei langelis yra šalia lovos, tada gaminiai parenkami pagal šį baldą ar dangtį. Jie turėtų būti ekologiškai sujungti.

Niuansai renkantis užuolaidas paaugliui: specialistų patarimai

Jei balduose yra šiltas, suplėšytas tonas, tada užuolaidos parenkamos su ryškesniu atspalviu. Tai padarys lango atspalvį ir atrodo nuo poilsio zonos. Jei kambaryje yra šviesūs ir išskirtiniai baldai, užuolaidos turėtų būti ramiam atspalviui. Šis derinys sukuria psichologiškai patogią aplinką paaugliui kambaryje.

Naudojant daugybę ryškių spalvų kyla rimta vaiko psichika, kuri nepriimtina paauglių laikotarpiu. Todėl, kad derinti elementus interjero turi būti labai atsargiai ir sąmoningai.

Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į užuolaidų spalvos derinį ir sienų apdailą. Sienos ir užuolaidos neturėtų sujungti į vieną.

Geriausia atkreipti dėmesį į teminį dizainą. Tarp populiarių variantų yra:

 • Jūrų temos, tai reiškia laivo sukūrimą. Užuolaidos parenkamos kartu su jūros vaizdais. Papildykite tilio derinį tinkleliu. Kompozicija dekoruota įvairiais dekoratyviniais elementais, tokiais kaip inkaras, medūzos arba jūrų žvaigždė.

 • Techninė tema. Geriausias variantas yra produktai su vaizdais bet kokios technikos: automobilio, motociklo ar kt. Dėl didelio pasirinkimo rinkoje kiekvienas gali rasti tinkamą pasirinkimą.

 • Sporto temos. Užuolaidos turi būti pagamintos iš lengvo audinio ir turi atitinkamos temos įvaizdį.

Yra daug galimybių dekoruoti kambarį. Norėdami sukurti kambarį, kuriame mergaitė gyvens, jie naudoja visiškai skirtingus dalykus. Svarbiausia, renkantis užuolaidas ir kitus interjero elementus, atsižvelgiama į paauglio nuomonę.

Idėjos kambario dekoravimui ir užuolaidų parinkimas (2 vaizdo įrašai)

Užuolaidos interjere (40 nuotraukų)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

35 − = 34