Návrh interiéru ložnice-obývací pokoj o rozloze 18m2. m. – Co je třeba vzít v úvahu?

Návrh interiéru ložnice-obývací pokoj o rozloze 18m2. m. – Co je třeba vzít v úvahu?

Kombinace ložnice a obývacího pokoje může být vynikajícím řešením pro malý byt. Samostatné malé pokoje budou člověka potlačovat a prostorná místnost naopak bude mít pozitivní vliv na emoční stav. Ale pokud je špatné zdobit ložnici-obývací pokoj o rozloze 18 metrů čtverečních. m, pokoj bude vypadat hrubý a nepohodlný. Co je důležité si pamatovat, když začínáte opravovat?

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Zónování prostor

I když ložnice a obývací pokoj jsou ve stejné místnosti, jedná se o dvě různé zóny, které plní různé funkce. Proto musí být vizuálně rozděleny. Nejprve byste si měli vybrat lůžko. To nemůže být přijatelné, protože člověk by měl odpočívat s maximálním komfortem.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Typicky je lůžko umístěno v blízkosti okna, od dveří. Tím se budete cítit bezpečně, ale ne izolovaně. Další možnost je možná. Někteří lidé se snáze uvolňují tím, že šplou na "odlehlé místo". V tomto případě může být postel v rohu.

V sjednocených místnostech je jedna ze zón stále považována za dominantní. V tomto případě to bude zóna pro hosty. Druhá část je neviditelná.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Možnosti zónování mohou být různé:

  • gipsokartonnaya rozdělení;
  • přepážka z průhledného plastu;
  • skleněná (případně matná) přepážka s barevným sklem;
  • závěsy (tkaniny nebo korálky).

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Oddíly by neměly striktně oddělovat oddíly. Provádíme pouze vizuální zónování a zachováváme prostornost místnosti. Chyba, kterou často dělají začátečníci: vytvářejí živý design a pokoje jsou tiché. Nevytvářejte ostré kontrasty v barvách nebo kombinujte různé styly. Návrh by měl být ovládán jedním tématem.

Ve videu: obývací pokoj a ložnice v jednom pokoji

Uspořádání nábytku

Vybavení hraje důležitou roli v designu místnosti 18 m2 dvoulůžkové ložnice obývací pokoj, místnost by neměla být přeplněná. Samozřejmě každý chce dosáhnout maximální funkčnosti. Ale dělat nábytek ne každý čtvereční metr, protože pak bude místnost se změní na sklad nebo stodola. Omezte se na nejdůležitější položky a ponechte více prostoru.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Ideálním řešením bude nábytek-transformátor. Během dne mohou hosté sedět na pohovce a večer se mohou stát postele. Vybírejte pouze modely s ortopedickými matracemi - při běžném spánku je to nepohodlné. Skříň je vhodné umístit do přijímacího prostoru. Neinstalujte několik skříní - jedno stačí. Zarovnejte jej s otevřenými policemi, kde můžete ukládat knihy, fotografie, malé suvenýry a osobní předměty.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Umístěte stojan televizoru vedle skříně. Ale je lepší vytvořit vestavěnou police ve stěně. Tak ušetříte prostor a pokoj bude vypadat modernější. Pokud se židle zdá příliš těžkopádné nebo nezapadá do celkového interiéru ložnice, vyměňte ji za polstrovanou stoličku. To poskytne eleganci designu. A nezapomeňte na konferenční stolek: je kompaktní a snadno se pohybuje.

Pokud to rozpočet dovolí, nainstalujte pohovku na pódium vestavěným lůžkem. V noci je prostě předkládáno a ve dne jsou skryty z nepotřebných pohledů.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Někteří posunou nábytek na stěny a snaží se získat co nejvíce prostoru. Samozřejmě můžete položit některé předměty na zeď, například šatnu. Ale klasická verze - nábytek kolem obvodu a prázdný prostor uvnitř - vypadá staromódně, v sovětském stylu. Malá vzdálenost mezi nábytkem a stěnami dává interiéru snadné a snadné ovládání. Zvětšit původní prostor.

Barevný roztok

Rozšíření prostoru je velmi důležité pro obývací pokoj ložnice 18 m2 metrů. V malých bytech je strop často nízká. Aby člověk "netiskl" na osobu, měl by být vybrán světlý barevný odstín. Je žádoucí, aby materiál odrážel světlo. Optimálním řešením budou stropní stropy. Stěny by měly být také ve světlých barvách, ale tmavší než strop. Nepoužívejte ostré kontrasty, jinak bude výsledkem pole.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Při hraní s květinami můžete vizuálně změnit hranice místnosti. Kapela na stěnách budou v tomto úkolu velmi dobře pracovat. Pokud je strop příliš nízký, zvednou se svislé pruhy. Vodorovné pruhy rozšiřují úzký prostor. Příklady dobré kombinace jsou bílé a modré nebo bílé a světle zelené.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Pokud se rozhodnete použít vzory, vyvarujte se velkým výkresům s jasnými čarami. Potřebujeme lehkost a vzdušnost, a kontrast způsobí obtížnost atmosféry.

Také objednávejte tmavý nábytek. Skříň, pohovka, postel a stůl by měly být lehké. To neznamená, že se musíte vzdát tmavých barev. Mohou být přítomny v dokončení: vázy, podlahové lampy, rámečky na fotografie, polštáře na pohovce. Takový pokoj v obývacím pokoji bude vypadat úplně.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Osvětlení

Dokonce ani perfektní kombinace barev a promyšlené uspořádání nábytku nezachrání, pokud se osvětlení zvedne nesprávně. První věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je uspořádání místnosti. Pokud je na slunné straně, denní světlo je dost, a vy musíte se postarat o večerní světlo. Ale pokud je přirozené světlo velmi malé, místnost bude muset být osvětlena i ve dne. V tomto případě by světlo mělo být co nejblíže k přirozené, aby nedošlo k podráždění očí.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Optimální možnost pro návrh obývacího pokoje s rozlohou 18 m2. m bude víceúrovňové osvětlení. Umožní vám řídit intenzitu světelného toku a zvolit oblasti pro osvětlení. Neměli byste kupovat velké lustry - a tak vyřadíte všechny pokusy o "zdvihání" stropu. Kromě toho je hojný horní proud světla pro lidskou psychiku špatný.

Návrháři doporučují instalovat osvětlení po obvodu stropu. Poté světlo bude proudit rovnoměrněji.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Můžete použít stropní svítidla. Také reflektory zabudované do nábytku (například v regálech nebo zrcadlech) budou vypadat krásně. Jejich hlavním rysem je určitý směr světla. Kromě dodatečného osvětlení to pomůže při zónování.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Dávejte pozor, aby místnost neměla ostré přechody od světlých oblastí k tmavým. Osvětlení by mělo být jednotné. Pokud má interiér zrcadlo, sklo nebo lesklý povrch, namontujte přípravky tak, aby nedošlo k oslnění. Dráždí oči a má špatný účinek na nervový systém.

Okna a dveře

Velikost okna je také důležitá pro ergonomii prostoru. Prostorná okna pomáhají tlačit hranice místnosti a zvyšovat tok světla. Jsou-li malé, rozšiřte je co nejvíce během opravy. Okno do celé zdi vypadá velmi působivě. Může být vyzdoben krásnými vzduchovými clony.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Dveře, které se otevřou do místnosti, "jí" hodně místa. Samozřejmě můžete změnit směr otevření. Ale malé byty mají zřídkakdy prostorné chodby. Je lepší objednat válečkové dveře. Ano, to bude muset vynaložit. Ale ložnice v obývacím pokoji bude praktičtější a modernější.

Interiér ložnice-obývací pokoj je 18 m²

Pokud se byt nemůže pochlubit velkými rozměry, může být ještě funkční. Samozřejmě, velikost nemůže být zvýšena mechanicky. Avšak vizuálně to může být širší a vyšší. Ale aby pokoj v ložnici vypadal opravdu stylově, musíte si pamatovat důležité rady.

Nemůžete se soustředit na design na úkor funkčnosti a naopak. Tato dvě kritéria by se měla spojit do jednoho celku. Správně vyzdobená místnost, i když malá, s lehkostí osloví obrovské obry.

Možnosti zón pro ložnici a obývací pokoj (2 videa)

Design ložnice-obývací pokoj (35 fotografií)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

30 + = 38