Vytvořte design pro malou ložnici 11 čtverečních metrů m: rozšíření funkčnosti

Vytvořte design pro malou ložnici 11 čtverečních metrů m: rozšíření funkčnosti

Chcete-li vytvořit kvalitní ložnicový design o rozloze 11 m2, měli byste si vyzdvihnout určité znalosti. Je důležité vybrat správnou tapetu, nábytek a malý dekor. V případě malého pokoje se bude muset uchýlit k nestandardním řešením, protože potřebujete ušetřit každý čtvereční metr.

Dekorace pokoje

Vizuálně rozšířit prostor pomůže správné dokončení. Je třeba pochopit, jaké materiály a barvy by měly být použity v malé ložnici:

 • Stěny. Zvětšete šířku tapety vodorovnými pruhy. V malé ložnici je lepší vybrat prosté a lehké povlaky. Do interiéru nebylo nudné, přidává pár pruhů tapety s nenápadným vzorem. Zajímavé detaily jsou obrázky. Složitějším, ale efektivním řešením je kombinace tmavé a světlé tapety. (Jak vizuálně zvětšit prostor pomocí tapety)

 • Stropy. Zde je třeba vypočítat výšku stropů. Pokud vám to umožní vytvořit několik úrovní závěsné nebo tahové struktury, pak tento krok dodá neobvyklosti interiéru. Stojí za to obrátit se na zrcadlové a lesklé materiály. Díky svým reflexním schopnostem vám dovolují hrát se světlem a prostorem.

 • Paul. V případě malého pokoje byste měli zvolit podlahovou krytinu ve světlých barvách. Technologie pokládky materiálu (parkety, laminát) je také důležitá. Diagonální orientace pomůže rozšířit prostor a vytvořit požadovaný efekt.

Vyberte všechny prvky, které potřebujete navzájem. Musí být kombinovány a pracovat pro jeden výsledek - rozšíření hranice ložnice. Stojí za to zdůraznit světlé barvy. No, pokud ve vnitřku bude bílý, béžový tón. Neradijte je jasnými a jemnými barvami.

Existuje schéma přizpůsobení barev a závisí na osvětlení. Takže prostor plný světla, je doporučeno, aby se v chladném měřítku. Nedostatek světla je naopak kompenzován teplými barvami a odstíny.

Ve videu: Tapeta pro ložnici: výběr a poradenství.

Výběr nábytku

Provedení designu ložnice o velikosti 11 m2 M se musí harmonicky přizpůsobit interiéru nábytku. V tak malém prostoru by se obvykle měly nacházet:

 • místo na spaní;
 • noční stolky;
 • zásuvky na věci;
 • skříň;
 • stůl pro make-up.

Jedná se o standardní sadu. Předpokládá se, že kromě spaní v místnosti bude třeba skladovat oblečení, drobnosti, šperky a mít roh pro aplikaci kosmetiky. Můžete se pokusit tyto funkční oblasti distribuovat do jiných místností. Pak tam bude více prostoru pro odpočinek.

V situaci s omezeným prostorem stojí za to postarat se o kompaktní možnosti nábytku. K dnešnímu dni návrháři doporučují hledat výrobky, které jsou snadno transformovány. Jedná se o modulární pohovky, postele, stoly a židle. Uzavřené skříně a skříně mohou být nahrazeny policemi. Otevřené regály vizuálně přidávají vzduch do místnosti.

Nepřetěžujte atmosféru a šatnu. Ale stojí za to vybrat si modely se zrcadly na dveřích - odraz pomůže rozšířit pokoj a zvýšit jeho světlo.

Osvětlení a detaily

Spálka s malým záběrem potřebuje dobré osvětlení. Vyberte požadované podsvětlení podle požadovaného výsledku:

 • Podhledy na stropě vytvářejí vzory, které vypadají neobvykle a dělají místnost útulnější.
 • Nástěnný držák je umístěn vedle postele. To vám umožní přidat romantiku a pohodlí.
 • Získání ztlumeného světelného světla pomůže. Malé rozměry (originální domácí svítidla na stěně) jsou rozděleny do různých funkčních oblastí. Nejčastěji přidělují místo pro spánek a odpočinek.
 • Hlavním zdrojem světla je horní velký lustr.

Při vytváření podsvícení byste měli zvážit multifunkčnost místnosti. Doporučuje se okamžitě provést několik úrovní osvětlení: den a noc, odpočinek a čtení před spaním. Každý z těchto cílů bude vyžadovat jiný typ světla.

Uspořádáním místnosti a vyplněním několika malými prvky je třeba pamatovat na malou plochu. Pokud jsou ve velkém pokoji tyto podrobnosti vhodné, pak se v ložnici s 11 čtverci stává zuřivý a nadbytečný. Textil musí být vybrán na základě obecného stylu. Lehké a lehké tkaniny budou vždy dobrý nápad. Někdy v ložnici chcete pro svět vytvořit neproniknutelné světlo, pak se můžete uchýlit k těžkým závěsům.

Barva závěsů by měla být ve světlých barvách. V opačném případě se obraz místnosti zhorší.

Rozšiřující funkce

Malý prostor je pole pro kreativitu a různé nápady. Koneckonců jsou tu nejdůležitější a neobvyklé řešení. Pokud to dovolí výška stropu, můžete vytvořit improvizované druhé patro se sádrokartonem a speciálním nábytkem. Tímto krokem bude možné vybavit spánek nahoře.

Vyměňte noční skříň doporučené konzoly. Jsou umístěny na úrovni postele a namalovány pod zbarvením stěn. Všechny potřebné a důležité drobnosti by měly být umístěny v otevřených nástěnných regálech. Uzavřené skříně vypadají velmi velké. Ale tenké dřevěné prvky dodávají prostor elegance a zvětšují její funkčnost.

Oblíbenou technikou je kombinace stolu s okenním parapetem. Toto řešení výrazně šetří místo.

Stojí za zmínku, že nemůžete oba přetížit pokoj a nechat příliš mnoho prázdných rohů. V obou případech může neúčinné využití oblasti narušit veškerou harmonii v místnosti.

Dekor ložnice s malou kvadraturou trvá dlouhou dobu. Koneckonců, musíte přemýšlet každý detail, souviset s ostatními a pak převést myšlenku na skutečnost. Pomocí všech návrhových tipů a triků, které kombinují barvy a odstíny, můžete získat ložnici snů.

Vytvoření malé ložnice (2 videa)

Design řešení (39 obrázků)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 20 = 30