Ako plánovať šatňu: výber konfigurácie, umiestnenie a nezvyčajné nápady (+160 fotografií)

Šatňa v apartmáne alebo dome v jej úplnom chápaní je nedosiahnuteľný sen. Aby ste ju plne implementovali, musíte zobrať predpoklad malého priestoru. Ale nenechajte sa frustrovať, ako alternatívu k veľkým miestnostiam sú mini-skrine, ktoré majú podobnú funkčnosť. V tomto článku sa bude diskutovať o rôznych typoch šatní a spôsoboch ich usporiadania.

Šatník alebo skriňa?

Vzhľadom na skutočnosť, že rozmery bytov sú obmedzené, pred nájomníkmi vždy vzniká dilema. Spočíva v otázke: usporiadať šatník pozdĺž jednej z múrov alebo šatne, v ktorej môžete nielen umiestniť veci, ale aj zmeniť šaty?

Rozhodujúcim faktorom je dostupnosť voľného priestoru. Ak stačí prideliť priestor pre šatník 1,2 m a hĺbku 0,7 m, šatňa musí mať šatňu najmenej 1,2 m a dĺžku nie menej ako 1,5 m. Tieto parametre ovplyvňujú objem skrine.

Ako plánovať šatňu: výber konfigurácie, umiestnenie a nezvyčajné nápady (+160 fotografií)
V šatni si môžete nielen ukladať veci, mali by mať dostatok priestoru na zmenu oblečenia

Šatník pre

Šatníkové miestnosti majú obrovskú rozmanitosť, pokiaľ ide o dizajnové riešenia. Predstavte si niekoľko nápadov, ktoré budú vyhovovať žene, mužovi a dieťaťu.

ženy

Pre ženy je šatňa veľmi dôležitá. V tejto miestnosti sú pripravení tráviť väčšinu svojho času. Základné požiadavky: funkčnosť, pohodlie a vizuálne vnímanie.

Šatníková miestnosť pre ženu

Ženská šatňa sa vyznačuje prítomnosťou obrovského počtu políc pre topánky, výšky výklenkov určených pre šaty. Dokonca aj vešiaky na plášte sú prísne vybrané pre ich dizajn. Vyžadovalo sa prítomnosť veľkého množstva škatúľ, prútených košov, regálov s krabicami. Pre malé predmety sa zakúpia špeciálni organizátori.

Šatníková miestnosť

V šatni pre ženy musí mať veľké zrkadlo, a lepšie, ak je tu priestor na toaletný stôl.

Obliecací stôl so zrkadlom v šatni

muži

Pre mužskú šatňu nevidí vizuálne vnímanie osobitnú úlohu. Tu je hlavná vec, že ​​všetko bolo k dispozícii na pohodlné použitie. Pre človeka, použitie rôznych zložitých mechanizmov prináša zbytočné problémy. Otvorené police sú výsadou skladovacích systémov v šatni pre mužov.

Pánska šatňa

Pre ergonómiu by mal šatník pre mužov pozostávať z troch častí: spodná časť na uloženie obuvi, stredná a spodná vrstva sú lepšie rozdelené na skrine v kombinácii s policami. Na vešiaky je potrebné zamyslieť sa nad niekoľkými sekciami: jeden pre obleky a bundy a druhý pre košele, nohavice, vesty.

Stylistika zahŕňa aj striktné čiary a odtiene. Materiály vyberajú drevo alebo kov a farby sú uprednostňované sivou, bielou, hnedou farbou.

pánska šatňa

deti

Hlavnou zásadou, ktorá sa dodržiava pri navrhovaní šatníka pre deti, je bezpečnosť. A mala by byť vysledovaná vo všetkých smeroch, a to ako v polohách regálov, tak pri výbere materiálu. Používanie materiálov s najnižším obsahom toxicity je úplne vylúčené. Vyhnite sa ostrým rohom a na zabezpečenie regálov použite spoľahlivý hardvér.

Dobré riešenie pre detské izby s malým priestorom: posteľ sa nachádza v hornej časti a pod ním je usporiadaná šatňa. V tom je aj ďalšia výhoda - priestor pre hry je oslobodený.

Poschodová loft s šatňou nižšie pre detskú izbu

V prípade dizajnu dverového priestoru dverí si premyslite inštaláciu zámkov. Zabráni sa tak zraneniu dieťaťa pri zatváraní dverí. Samotné dvere nemôžu byť vyrobené z drevotriesky alebo skla, ale z materiálu, ktorý bude slúžiť ako kreslica doska pre dieťa.

V detskej šatne by malo byť skladovanie nielen odevov, ale aj hračiek. Na tento účel sa používajú špeciálne plastové obaly. Oni sa ľahko postarajú.

Mini šatňa pre dievča

Šatňa

Plánovanie šatníka, zamyslite sa nad jedným z hlavných aspektov - optimálne miesto pre umiestnenie izby. Pri určovaní správneho miesta sú problémy s rozmermi a rozložením domova. Nižšie uvažujeme o možných možnostiach.

V byte

Zvláštne, zariadenie šatníckeho priestoru v byte nie je tak náročná úloha. Jedinou nuansou je veľkosť skladovacej miestnosti, ktorá závisí od umiestnenia a voľného miesta v byte.

Šatníková miestnosť v jednom apartmáne

Jedna miestnosť

V jednopokojovom byte sa nebojí ukradnúť štvorcové metre od obytných priestorov. Vo väčšine prípadov sa uvoľní miesto. Za prítomnosti šatníka nie je potrebný iný typ nábytku na uloženie vecí. Kvôli tomu môžete uvoľniť priestor obývacej izby.

Šatníková miestnosť na chodbe

Ak je projekt dobre premyslený, skladovanie môže byť multifunkčné. Napríklad usporiadanie výklenku pre žehliacu dosku, vysávač a iné domáce spotrebiče. Dekorácia a dekorácia vo svetlých farbách, to bude vizuálne rozšíriť priestor.

šatník v jednopokojovom apartmáne

Jedna spálňa

V dvojizbový byt pod šatňou možno identifikovať takmer polovicu spálne. V nej môžete plánovať nielen miesto na ukladanie vecí, ale aj usporiadať malý budoár. Väčšina šatne je usporiadaná na boku postele.

šatňa v spálni

Dve spálne

Pre trojizbový byt je tu variant inteligentnej rekonštrukcie. Najmä ak je obývacia izba vedľa kuchyne a končí loggiou. Potom ho môžete spojiť s týmito miestnosťami a vybaviť slepý kútik pre priestrannú šatňu.

Šatníková miestnosť

V súkromnom dome

Ak hovoríme o vidieckom dome, potom v tomto prípade je možné prideliť šatník pre celú miestnosť. Táto možnosť má mnoho výhod:

 • uvoľnenie obývacích izieb z nadbytočného nábytku a vecí;
 • umiestnenie miestnosti vedľa spálne poskytne ďalšie pohodlie a pohodlie;
 • poskytnutie prístupu do šatne z spoločného koridoru poskytne možnosť využitia akéhokoľvek člena rodiny bez toho, aby sa zasahoval do ostatných.

Veľká šatňa

Usporiadanie v rôznych miestnostiach

Vyberte si izbu pre šatňu nie je ťažké. Najlepšie je, že táto miestnosť zapadá do miest s obmedzeným priestorom, napríklad do výklenkov, komory, chodby, ako aj do úzkych priechodov atď.

V obývacej izbe

Najjednoduchší spôsob, ako realizovať nápad vo veľkých a priestranných obývacích izbách. Zabezpečuje inštaláciu elitných modelov. V takomto prípade je potrebné spoliehať sa na svoju vlastnú víziu a neobmedzovať sa na nič.

dizajn obývacej izby s šatníkom

Je oveľa ťažšie vytvoriť projekt pre malé obytné miestnosti. Výberom priestoru pre šatňu je priestor obývacej izby rozdelený, čo vedie k tomu, že miestnosť stráca svoj účel. V tomto prípade musíte starostlivo premyslieť ergonómiu, kvôli tomu, čo môže znížiť objem šatne.

Rohová šatňa v obývacej izbe

V spálni

Dobrým príkladom šatne je malý a pohodlný šatník. Poskytuje spodnú podlahovú základňu, ktorá je vybavená v podobe schodov. Kroky sú duté a majú boxy. Na nich sa dostanú do strednej časti šatne, ktorá sa skladá z oddelenia oddelenia. Okolo to sú regály. V tomto prípade budú všetky veci k dispozícii.

Je možné vytvoriť samostatný mini-priestor s dverami alebo voľným priestorom a oddeliť ho oddelením sadrokartónu.

šatňa v spálni

Na balkóne a lodžii

Vynikajúcim výberom izieb pre izbu šatne sú balkóny alebo lodžie. Existuje dostatok priestoru na rozmiestnenie výklenkov pod šaty alebo topánky. Je však potrebné zohľadniť niektoré nuansy:

 • Priestory musia byť izolované tak, aby sa počas studenej sezóny udržiavala potrebná mikroklíma;
 • veľké neporiadok dizajnu nábytku zníži prístup svetla do miestnosti, najmä ak nie je žiadne ďalšie okno;
 • zamyslite nad hmotnosťou konštrukcií, pretože zaťaženie týchto priestorov je obmedzené.

šatňa na lodžii

V podkroví

Organizácia šatníckej miestnosti v podkroví prináša niektoré ťažkosti v jej usporiadaní, ktoré pozostávajú zo šikmého stropu. Šikmá rovina stropu zavádza svoje vlastné smernice. Začnite tým, že uvažujú o správnej organizácii nábytku v celej oblasti. Najlepšie je použiť vstavané skrine, ktorých základom budú siete pre šatne.

šatník v podkroví

Namiesto WC

Pre tých, ktorí sa neboja experimentovať, môžete ísť na dobrodružstvo a ukladať do kúpeľne. Preto je potrebné preniesť toaletu do kúpeľne, ak jej to samozrejme umožňuje. Potom môžete vykonávať opravy a dokončovacie práce a začať plánovať plnenie z hľadiska ergonómie. V dôsledku toho dostanete dobrý typ rozpočtu šatník miestnosti.

Tip! V tomto prípade je potrebné izolovať stúpačky a ostatné komunikácie, aby sa predišlo narušeniu optimálneho mikroklímu.

šatňa pre toalety

Rozloženie šatníkových miestností

V modernom interiéri domu sa zariadenie šatne určite stáva obľúbenou. Vzhľadom na to, že priestory majú rozdielne rozmery a usporiadanie, odborníci veľmi vážne pracujú na návrh skrine. Zabezpečuje sa ukladanie nielen odevov, ale aj rôznych druhov tovaru pre domácnosť. Pozrime sa na niektoré myšlienky ergonómie skriniek podľa typu ich usporiadania.

Mini šatňa

Pri štandardných typoch šatní nie je ťažké vybrať projekt. Ich hojné množstvo sa dá pozorovať na stránkach internetu. Stačí si vybrať možnosť, ktorú sa vám páči. Je oveľa ťažšie naplánovať mini šatňu, pretože tu je potrebné skombinovať dve základné požiadavky: malú veľkosť a maximálnu funkčnosť. 

Malá šatňa

Ako urobiť malú šatňu kompetentne

Pre inteligentné zariadenie je minimálne šatník určený s priestorom. V tomto prípade musíte starostlivo posúdiť rozloženie domu. Najlepšou možnosťou je prepracovať akúkoľvek existujúcu výklenok alebo spíž. Pri absencii takého miesta sa zvolí vhodné miesto, ktoré je oplotené sadrokartónovými priečkami.

Mini šatňa

Ergonómia sa starostlivo premyslí. Pre malé úložiská musí byť kompaktný. To nie je problém, pretože na modernom trhu si môžete vyzdvihnúť bary, zasúvateľné vešiaky, police, koše a iné pohodlné zariadenia. Príklady projektov malých šatní sú uvedené na fotografii.

Varianty mini šatne

úzky

Úzka šatňa je usporiadaná v priestoroch s predĺženým tvarom a malou šírkou. Najoptimálnejšou voľbou v týchto podmienkach je umiestnenie nábytkových konštrukcií pozdĺž jednej steny, ktorá je veľká. Plnenie štruktúr sa vykonáva podľa všeobecných pravidiel, ale vzhľadom na usporiadanie, pridať regály v štýle "podkrovie". Tento krok pomôže výrazne ušetriť využiteľný priestor.

otvorený skriňový systém

tvaru U

Meno hovorí samo za seba. Všetky nábytkové prvky sú umiestnené pozdĺž troch stien a štvrtý je vyhradený pre vstup. Pri konštrukcii takejto šatne môžete použiť rôzne pohyby a návrhy. V závislosti od oblasti môžu byť skrine obdĺžnikové aj hranaté. Môžu byť zabudované, skrinky, skelet a iné.

Šatňa v tvare písmena U

Najmä pre skriňové izby v tvare písmena U vhodné ako obdĺžnikový tvar alebo s veľkou plochou. No, ak sú dvere zdobené posuvnými dverami.

Šatňa v tvare písmena U

uhlový

Skriňový uholník je vybavený v prípade, že má obydlia nepríjemný voľný uhol. Očistením a zdobením pod skriňou môžete pridať pohodu v izbe a pohodlie pri používaní. Táto možnosť má pomerne veľkú štruktúru. Ergonomický priestor v ňom je usporiadaný písmenom "G", ktorý dokáže vizuálne zväčšiť hlasitosť.

Rohová šatníková skriňa

Pri takomto rozložení, otváraním dverí, prehľad okamžite zobrazuje úplný obraz plniacej kapacity skrine.

Rohová šatňa

Veľká šatňa

Ukladanie veľkých veľkostí predpokladá rozdelenie do niekoľkých zón. V takejto šatni si môžete vybrať oddelenie pre každého člena rodiny. Práve tu môžete zaistiť zariadenia na žehlenie a ďalšie jednoduché veci, ktoré sa starajú o veci. V tomto prípade, rovnako ako v iných prípadoch, odporúčame dobré vetranie a osvetlenie.

Veľká šatňa pre celú rodinu

Prítomnosť veľkého úložného priestoru zníži dostupnosť nábytku, ktorý má podobné funkcie. To výrazne zvýši voľný priestor v obývacej izbe.

Priestranná šatňa

Ale napriek nesporným výhodám si všimnite niektoré a nepríjemnosti. Po prvé, v takejto šatni je potrebné prideliť miestnosť so značnou plochou, v druhej, ak sa v nej nachádzajú všetky potrebné veci rodinných príslušníkov, potom budeme musieť vypracovať plán používania. V opačnom prípade sa ráno vytvorí rad.

komunikujúce

Dobrou ideou je zorganizovať prechádzku cez šatňu. Jeho ekologické a správne usporiadanie umožňuje riešiť mnohé problémy. Táto možnosť je opäť navrhnutá pre byty s malou plochou.

Chodba v šatníku

Keď premýšľate nad ergonómiou, mali by ste vziať do úvahy dve nuansy:

 • Je lepšie opustiť usporiadanie veľkého počtu skriniek, dáva sa prednosť otvoreným policám, takže môžete uvoľniť viac úložného priestoru.
 • Dvere by mali byť len posuvné, inak by mohli zasahovať do pohybu.

Šatník s posuvnými dverami

Vo výklenku

Ak je v byte malý priestor, ktorý je obmedzený tromi stenami, stropom a podlahou, to znamená, výklenok - to je ideálna voľba pre šatník zariadenia. Zostáva len na inštaláciu dverí a naplnenie výklenku nábytkom. Pre menšie výklenky sú vybrané nástenné skladovacie systémy so sieťovými priehradkami pre väčšie priestory - rámové varianty šatní.

Malá šatňa v nika

vstavaný

Pre vstavané skrine je pridelený priestor, ktorý je tiež obmedzený na tri steny a štvrtá strana je zablokovaná posuvnými dverami. Celý priestor je rozdelený na rôzne úseky, vybavené regály a boxy.

vstavaná skriňa

Pod schody

Jednou z úspešných možností organizovania šatne v súkromnom dvojpodlažnom dome je priestor pod schody. Výhody sú zrejmé:

 • významné úspory priestoru, pretože plocha pod schody je vo veľkej miere nevhodná na iné účely;
 • Šatňa je prístupná všetkým nájomcom, pretože nie je v obývacej izbe;
 • niektorí remeselníci, dokonca aj schody, sú vybavené zásuvkami, v ktorých môžete voľne umiestniť topánky.

Šatňa pod schody

Bed-dressing

Pre ukladanie prikrývok, prikrývok, vankúšov úspešne prispôsobili vnútorný priestor lôžok, najmä ak majú zdvíhací mechanizmus. Okrem postelí vo vnútri postele si môžete uložiť aj sezónne predmety. V mnohých modeloch spacieho nábytku sú zásuvky s menšími predmetmi.

Bed-dressing

Na videu: dizajn a dizajn šatne.

Šatňa v rôznych štýloch

Okrem typu šatne, musíte premýšľať o svojom štýle, pretože by mal dobre zapadnúť do interiéru. Návrh šatní môže byť vyrobený v rôznych štýloch, tu stojí za to spoliehať sa na okolitý priestor.

podkrovie

Štýl podkrovia je neodmysliteľný v množstve kovových konštrukcií. V šatni prevažujú regály a police na kovových regáloch, ktoré sú inštalované z podlahy na strop. V otvoroch medzi stojanmi sú vešiaky, boxy na skladovanie. Hlavná podmienka - zachovať zmysel pre priestor. Neštandardné izby sú pre ne vhodné.

Šatňa v podkroví

klasický

Šatňa v klasickom štýle je vhodná pre spotrebiteľov, ktorí majú značný príjem. To je odôvodnené skutočnosťou, že všetky materiály používané pre klasiku prírodného pôvodu. V podstate tento strom. Táto šatňa vyzerá draho a materiály sú kvalitné a odolné.

Šatňa v klasickom štýle

Provence

Provence - interiér vo francúzskom štýle, dokonale kombinujúci jednoduchosť a luxus. Prítomnosť južného francúzskeho šarmu prispieva k vytvoreniu komfortu a komfortu. V podstate ide o starožitný štýl v teplých pastelových farbách.

Šatňa v štýle Provence

moderný

Šatník v secesnom štýle je dedičstvom šatníka. Pre ňu je pridelená samostatná izba, v ktorej je takmer celý priestor plný nábytku skrinky. V obývačke je možné usporiadať šatňu, preto ju musíte oddeliť sadrokartónovými priečkami. V zjednodušenej verzii môže byť obrazovka vyrobená zo skla alebo tkaniny, rámov z dreva. Výhodou moderného štýlu je neformálna kombinácia s mnohými inými štýlmi interiéru.

Šatník v secesnom štýle

Art Deco

Art deco - krásny trend, ktorý kombinuje pohodlie a luxus. Ak chcete zdobiť sklad v štýle art deco, vyberte dekoráciu v pastelových farbách. Ak je v šatni okno, môžete ju zavesiť pomocou rímskej opony. Je dobré, že námestie nebude kradnúť, ale dávať vzhľad výskytu luxusu staroveku. Návrh nábytku by nemal obsahovať floridové prvky. Najlepšie je zachovať klasické formy. Neštandardná dekorácia vo forme dekorácie sa najlepšie venuje príslušenstvu, zrkadlám a dverám.

Šatňa v štýle Art Deco

Usporiadanie šatníc

Ako už bolo uvedené, všetko musí začať starostlivým plánovaním. To platí pre usporiadanie šatníckych miestností. Tu je niekoľko tipov:

 • V časti na uloženie vonkajšieho oblečenia by mala byť vzdialenosť medzi tyčou a hornou policiou najmenej 5 cm.
 • Pre krátke veci uložené na ramenách sú usporiadané dva prúty. Sú umiestnené pod sebou vo vzdialenosti 0,8-1 m.
 • Vzdialenosť medzi bežnými policami by mala byť v rozmedzí 35-45 cm a hĺbka 40 cm.
 • Podľa odborníkov je optimálna hodnota šírky regálov a regálových konštrukcií 50-60 cm. Týmito parametrami je možné umiestniť dva stohy vecí.
 • Šírka zásuviek podľa štandardu je 40-70 cm a výška je asi 40 cm. Práve s týmito parametrami je možné zabezpečiť vysokú kvalitu posuvného mechanizmu.

Na videu: 4 kroky k organizácii ideálneho šatníka.

Plnenie šatní: nábytok a príslušenstvo

Neviete si predstaviť modernú šatňu bez najnovšej generácie doplnkov a príslušenstva. Ukladanie vecí by malo byť pohodlné, preto okrem štandardných prvkov sa pridávajú aj modernejšie modulárne štruktúry.

police

Ako už bolo uvedené vyššie, police sú umiestnené v určitej vzdialenosti od seba. Ale sú ďalej rozdelené podľa typu zariadenia: stacionárne a zasúvateľné. Tieto zariadenia zabezpečujú pohodlnosť ich používania. Poličky sa často osvetľujú pomocou pásika LED.

Vysúvateľné police v šatni
Regály s naťahovacím mechanizmom sú pohodlnejšie na použitie

vešiaky

Závesy sa tiež líšia v type: zasúvateľné, kruhové, prívesok. Kruhové vešiaky sú pohodlne umiestnené v rohu, visiace - na tyčiach. Na ukladanie pásov, väzieb, dáždnikov môžete použiť bežné nástenné háčiky. Skvelou možnosťou sú šatňové zábrany s háčikmi, ktoré vám umožnia umiestniť na ne viac vecí.

Príslušenstvo k šatníku

zrkadlo

V priestoroch šatníka so značnými rozmermi priestor umožňuje nielen skladovať veci, ale aj vykonávať obliekanie a montáž. A pre tieto procesy potrebujete zrkadlo, najlepšie v plnom raste. Aby ste sa mohli pozerať na seba zo všetkých strán, získate ešte jednu malú veľkosť. V takomto prípade by sa malo usporiadať dobré osvetlenie, v ideálnom prípade zavesené lustre.

Veľké zrkadlo v šatni

Moduly skladovania obuvi

Topánky môžu mať rôzne tvary a vzory. Aby ste ju umiestnili najlepším spôsobom, musíte premýšľať cez všetky nuansy. Skladovanie možno určiť podľa sezóny. Momentálne sa používajú obuv, sú umiestnené v škatuliach a posielané do mezipatvy. Zvyšok topánok je uložený na otvorených regáloch alebo na špeciálnych stojanoch.

Modul pre uloženie topánok v šatni

Etapy a pantografy

To je základ šatne. Organizované v oddelení, kde sa plánuje umiestniť dlhé veci, ako napríklad kabáty. K tomu potrebujeme tyč, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1,65 m a viac. Na vrchole 1 m musia byť zavesené košele, bundy, blúzy, to znamená veci s kratšou dĺžkou.

Stacionárny bar v šatni

Vylepšené rameno so špeciálnym mechanizmom na zníženie na pohodlnú výšku sa nazýva pantograf.

Pantograf bar v šatni

Žehliaca doska

Ak to umožňuje priestor na ukladanie, môže poskytnúť priestor na uloženie žehliacej dosky. V takomto prípade musíte poznať rozmery samotnej dosky. Odborníci odporúčajú usporiadať šírku priestoru minimálne o šírku 0,2 m. Do šatníka sú zabudované žehliace dosky, ktoré sa ľahko sklápajú.

Vstavaná žehliaca doska v šatni

Môžete premýšľať o mieste pre uloženie vysávača a iných domácich spotrebičov. Môžu to byť špeciálne bloky, v ktorých sa takéto položky ľahko skrývajú.

skladovací systém pre domáce spotrebiče

Krabice a koše

Veľmi vhodným zariadením na uloženie drobných predmetov sú lepenkové škatule. V nich môžete dať nielen oblečenie, ale aj iné malé veci. K dispozícii v rôznych veľkostiach a rôznych vlastnostiach. Pohodlné skladovanie poskytuje aj tvar krabičiek. Obdĺžnikové príslušenstvo môže naplniť maximálny priestor.

Skladovacie boxy v šatni

Ďalšou novinkou, ktorá sa objavila pomerne nedávno, sú posuvné plášte voštinových kociek. Sú vhodné na posteľnú bielizeň a malé veci.

Stiahnuteľné sieťové koše pre skrine

Schodisko pre šatňu

Vzhľadom k tomu, že dizajn nábytku šatne je vybavený podlahou až na strop, pre pohodlnú prevádzku je potrebné dostať rebrík alebo závesný rebrík. V obidvoch prípadoch by kroky na nich mali byť vhodné pre bezpečné použitie.

schodisko v šatni

Dvere v šatni

Po úplnom vybavení interiéru je venovaná pozornosť dverám. Variety moderných vzorov dverí sú dosť početné. Upozorňujeme, že výkyvné dvere nie sú vhodné pre priestory s malou plochou, ideálne modely môžu byť posuvné modely.

akordeón

Najskôr je nainštalovaná dverová akordeón, ktorá šetrí priestor. V súčasnej dobe sú takéto modely vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a majú dosť zaujímavé dizajnové riešenia.

Dverová akordeón v šatni

pastorok

Zabezpečenie komfortu a pokoja budú dvere pre skriňu. Sú vyrobené z kvalitného dreva, poskytujú teplo a pohodlie vo vnútri každej miestnosti. Podľa ich dizajnu sú tieto dvere okrídlené a dvere sú prijímané z jednotlivých drevených regálov umiestnených horizontálne.

Posuvné dvere do šatne

polomer

Moderný dizajn dverí v šatni je obohatený o ďalšiu štýlovú variantu - radiálne alebo radiálne dvere. Prichádzajú v rôznych formách: konvexné, konkávne, oválne, kombinované, okrúhle. Radiálne dvere majú zložitú konštrukciu a komponenty, ktoré sa nedajú ľahko zostaviť. Pre ich zariadenie je lepšie zapojiť kapitána.

Radiálne dvere do šatne

louvered

Takéto dvere sú cenené pre konštruktívne riešenie. Okrem pôvodného vzhľadu sú schopní zabezpečiť tok čerstvého vzduchu do šatne, čo zlepší ventilačný systém. Ich dizajn môže byť iný ako otvorenie a akordeón. Vyrobené z dreva alebo MDF. Reiki sú navzájom paralelné, ale od určitého uhla k rámu dverí.

lemované dvere do šatne

Záclony namiesto dverí

Dvere do šatne nie sú všeliekom. Z nich mnohí odmietajú v prospech textilu, to sú záclony, ktoré zdieľajú priestor. Ak si vyberiete drahé textílie, záclony môžu vyzerať vo vnútri miestnosti výhodnejšie ako dvere.

šatňa za záclonami

Tajné dvere do šatne

Niekedy sa hostitelia snažia skryť šatňu z vonkajších výhľadov. V týchto prípadoch je potrebné namontovať tajné dvere. To sa jednoducho maskovalo pod prvkom interiéru, môžete si ho usporiadať pod stenovým zrkadlom a pod policiňou.

tajné dvere do šatne

Ako môžete vidieť, šatníková miestnosť sa môže vyrábať v každej miestnosti s rôznymi vzormi a rozličnými rozmermi. Rád návrhárov, ktorý je uvedený v článku, pomôže správne určiť výber a čo najlepšie prispôsobiť fungovanie šatne. Ready exkluzívne modely šatníkových miestností si môžete zakúpiť v známom obchode s nábytkom IKEA.

Top 10 dizajnových interiérov s šatníkom (1 video)

Nápady na projektovanie šatníka (160 obrázkov)