Nápady na dlhý dizajn chodby: akcenty a zaujímavé riešenia

Nápady na dlhý dizajn chodby: akcenty a zaujímavé riešenia

Predsieň je prvou miestnosťou, ktorú hosťujú z prahu, takže by mal mať krásny a prezentovateľný vzhľad. Vytvárať štýlový dizajn dlhej chodby je dosť ťažké, čo je vysvetlené zvláštnosťou rozloženia a skromnej veľkosti. Avšak aj na tak malej ploche môžete premýšľať a znovu vytvoriť neobvyklý interiér, ktorý okrem estetiky bude pohodlný a funkčný.

Vlastnosti rozloženia

Pri usporiadaní dlhej chodby v byte sú tajomstvá, s ktorými môžete využiť priestor s maximálnym úžitkom umiestnením všetkých potrebných vecí. Pre malú izbu je výber minimalizmu, s výnimkou zbytočného vyzdobenia a nepotrebných detailov.

Pre veci je lepšie použiť šatník, nie záves. Dokonalý skriňový šatník, v ktorom môžete skryť všetko, čo potrebujete, a ušetriť veľa priestoru, čo potvrdzuje fotografiu nižšie.

Správne a kompetentne plánované interiér pomôže dosiahnuť vizuálne zvýšenie priestoru, chodba harmonicky prispôsobiť nábytok a ďalšie interiérové ​​predmety, rovnako ako celkovú stylistiku bytu.

Pre pohodlné používanie miestnosti pred začiatkom opravy stojí za pozornosť drobné detaily a iné nuansy:

 • Vstupné a vnútorné dvere sa nesmú navzájom dotýkať, inak ich použitie bude veľmi nepríjemné. Okrem toho takéto opatrenia vedú k poškriabaniu a inému poškodeniu povrchu.
 • Pre celkovú harmóniu interiéru musia byť všetky dvere rovnaké, teda rovnakej farby a vykonané v rovnakom štýle.
 • Šetrite priestor pomôže navrhnúť teplú podlahu namiesto použitia radiátorov.

Správne používanie farieb vám umožní vizuálne nastaviť a rozšíriť chodbu. Na dosiahnutie požadovaného výsledku sa odporúča kompetentná kombinácia svetlých a tmavých odtieňov.

Existuje niekoľko techník, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o voľbe. Na vizuálne rozšírenie priestoru by mal byť strop a steny namaľované svetlou farbou. Nábytok na chodbe je lepšie vybrať chladné farby, napríklad béžové, svetlo fialové, kávu atď. Dvere sú tiež prevažne svetlého odtieňa.

Na videu: Úzka chodba a chodba v byte.

Výber nábytku

Na úzkej a dlhej chodbe je dôležité umiestniť nábytok správne a pohodlne. Aby ste to urobili, musíte použiť minimálne množstvo predmetov: skrinku, police na topánky, vešiak. Hlavnou požiadavkou na nábytok v dlhej chodbe je funkčnosť. Všetky položky musia byť umiestnené v harmónii, aby sa zabránilo preťaženiu a masívnemu interiéru. Dôležitým pravidlom je usporiadať nábytok len na jednej strane. V opačnom prípade chodba bude vyzerať ešte užšie.

Pri výbere nábytku na chodbe je lepšie uprednostniť skriňu, ktorá výrazne šetrí miesto, pretože sa dvere neotvárajú smerom von.

Ak verzia so skriňou nie je vhodná, môžete použiť dizajn s otvorenými policami. Aj na modernom trhu sú modulárne súpravy, ktoré môžu byť umiestnené v rôznych častiach miestnosti. Neoddeliteľnou súčasťou chodby je vešiak určený na každodenné nosenie, ako aj podstavec na topánky a príslušenstvo.

Stojí za to, aby ste k takejto rade prilepili:

 • Použitie úzkeho a dlhého šatníka s vstavaným zrkadlom nielen pomôže udržať všetky veci v poriadku, ale aj vizuálne zväčšiť priestor.
 • Designové police pre suveníry, knihy a iné veci môžu mať rôzne tvary a tvoriť celú kompozíciu.
 • Dlhý hrudník, cez ktorý zrkadlo bude visieť, vám tiež umožní vizuálne rozšíriť miestnosť.
 • Nezabudnite na miesto na sedenie, na nosenie topánok. Môže to byť malá stolička alebo pouf.

Kouzlo zrkadiel

S úlohou vizuálne rozšíriť miestnosť dokonale zvládne zrkadlo. Na stránkach výrobcov sú prezentované fotografické modely s rôznymi formami a dizajnovými riešeniami.

Pri práci so zrkadlami stojí za zmienku niektoré pravidlá:

 • S dlhou chodbou je najlepším riešením umiestniť zrkadlo na konci miestnosti.
 • Zrkadlo môže byť priamo na nábytku, napríklad zabudované do skrine.
 • Ak je chodba úzka, ale nie príliš dlhá, je lepšie urobiť v prospech dvoch malých zrkadiel ako jednej veľkej.

Vyberte osvetlenie

Hala je jediná miestnosť bez prirodzeného zdroja svetla. Je veľmi dôležité správne vybrať osvetlenie, aby sa chodba nestalo tmavým tunelom. Odporúča sa kombinovať niekoľko možností osvetlenia: môže to byť lustr v strede, nástenné svietidlá alebo steny, ako aj ďalšie osvetlenie na strop. Hlavná vec je, že všetky tieto prvky sa navzájom spájajú a dopĺňajú celkový obraz. Na internete môžete vidieť fotografie s návrhmi chodby pomocou osvetlenia.

V nábytku bude osvetlené štýlové riešenie. Táto možnosť vytvorí pohodlie a pohodlie na chodbe, pretože jasné žiarovky nebudú slepé, ale dávajú dostatok svetla. Pomocou kompetentného osvetlenia môžete zakryť koncové steny, ktoré vám umožnia poraziť dĺžku chodby. Pre praktickosť a hospodárnosť je dobré zapnúť a vypnúť svetlá samostatne. Pomôže to kompetentným spôsobom rozdeliť svetelné toky a osvetliť len potrebnú zónu v akomkoľvek čase.

Dôležitým detailom je osvetlenie zrkadiel. Keď opúšťa dom, každý hodnotí ich vzhľad, takže dostatočné osvetlenie nie je posledné miesto.

Dekorácia steny

Pri výbere stien v chodbe stojí za zváženie, že materiály musia spĺňať tieto požiadavky:

 • vysoká stabilita na oter a mechanické poškodenie;
 • jednoduché čistenie mokrým čistením;
 • príležitosť maľovanie.

Aby ste priestor širší a vizuálne zvýšili, musíte použiť svetlé farby. Treba však pamätať na to, že takéto odtiene sa rýchlo znečistia a vyžadujú si starostlivé ošetrenie, takže je vhodné ich použiť čiastočne.

Dôležitým aspektom je správne zvolená farba a vzor finálnych materiálov. Je neprípustné použiť horizontálny alebo vertikálny prúžok, ktorý ďalej rozširuje chodbu o dĺžku a výšku. Veľký a zložitý vzor robí priestor masívnym, čím výrazne znižuje jeho priestor.

Pri usporiadaní je lepšie použiť lesklé dokončovacie materiály, ktoré odrážajú, vytvárajú pocit priestoru a vzduchu, ako je vidieť na fotografii nižšie.

Pre všeobecnú harmóniu a zachovanie dizajnu sa doporučuje zvoliť dvere a soklové lišty v jednej farebnej schéme. Ak je miestnosť malá, odporúča sa aj nábytok, aby sa zhodovali s farbou a materiálom s dverami (harmonická kombinácia sa dá vidieť na fotografii výrobcov dverí).

Na podlahu v hale sa tradične používa keramická dlažba. Tento materiál spája vysokú praktickosť, spoľahlivosť a odolnosť, nie je nápadný v starostlivosti a s dlhodobou údržbou zachováva estetický vzhľad. Pre dlhé a úzke priestory je lepšie vybrať neutrálne odtiene: perly, piesok, káva. Takéto tóny harmonicky zapadajú do akéhokoľvek interiéru a vyzerajú krásne na podlahe.

Akcenty a zaujímavé riešenia

Ako jasné detaily môžete použiť obrázky, výklenky s osvetlením alebo falošné okná. Bude tiež vhodné umiestniť veľké zrkadlá na dlhé steny, čo pomôže výrazne zvýšiť priestor. Zrkadlá musia byť vždy zvýraznené. Viditeľne rozšíriť chodbu pomôže dvere, ktoré majú sklenené vložky, pretože cez nich prerazí denné svetlo.

Tiež použite nasledujúce nápady:

 • Pre krásnu výzdobu podlahy môžete použiť podlahu, ktorá má veľkú silu a je dokonale uprataná.

 • Použitie napätia alebo viacúrovňového stropu so zabudovaným osvetlením pomôže premeniť miestnosť, ale kvôli takýmto návrhom sa horná prekrývanie objaví ešte nižšie.

 • Umelý kameň vo vnútri môže byť použitý na konštrukciu výklenkov, dverí a rohov.

V dizajne úzkej vstupnej haly je mnoho možností a štylistických riešení. Pri usporiadaní treba najskôr pripomenúť, že predpoklad by mal byť pohodlný a vytvoriť teplý a ľahký dojem. Výberom pohodlného a praktického nábytku a zároveň venovaním náležitého pozornosti osvetleniu môžete vytvoriť útulnú a pohodlnú vstupnú halu, ktorá je plná atmosféry tepla a pohodlia domova.

Tipy na zdobenie chodby (2 videá)

Možnosti návrhu (50 obrázkov)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

67 − 59 =