Výběr barvy pro sál: harmonická kombinace odstínů podle stylu interiéru

Výběr barvy pro sál: harmonická kombinace odstínů podle stylu interiéru

Předsíň je první věc, kterou hosté uvidí při vstupu do domu. Úplně marně, mnoho lidí nepovažuje design této místnosti a výběr barvy chodby vůbec není prioritou. Nicméně i v takovém pokoji je možné vytvořit neobvyklý interiér, ve kterém bude cítit atmosféra celého domu. Chcete-li navrhnout nejvhodnější, musíte se rozhodnout pro barevnou schématu místnosti. Správná kombinace tónů pomůže dosáhnout požadovaného efektu.

Barvy a styl interiéru

Všechny prvky dekorace v místnosti se musí navzájem vyrovnat. Proto bude výběr barvy chodby určovat styl místnosti. Samozřejmě, že nyní existuje mnoho různých řešení v interiéru. Ale můžete identifikovat ty hlavní, které jsou populární. Na nich, a měl by být založen na výběru palety květin.

Nejběžnější stylistické řešení:

 • Klasicismus a secese. Mají přirozenější barvy: hnědé, pískové a bílé. Obývací pokoj v klasickém stylu bílé barvy - univerzální volba.

 • Barokní. Hlavní barva je růžová. Stojí za to bydlet na nasycených odstínech. Je také nutné použít bílé a zlaté.

 • Rokoko. Barva stěn v tomto případě by měla být pastelová nebo hnědá. Můžete jej doplnit zlatými prvky.

 • Říše. Tento styl nemá rád půlměsíc. Všechny barvy musí být jasné. Výběr správné barvy byste měli zastavit na zelených, zlatých, červených a modrých odstínech.

 • Minimalismus. Hlavní tóny jsou bílé, šedé, černé a krémové. Doporučuje se vytvářet jasné akcenty při použití přírodních materiálů. Můžete například použít popelník jako světlé nebo tmavé odstíny.

 • Pop art. Chcete-li vytvořit tento styl, měli byste používat pouze syté a šťavnaté odstíny. Optimální řešení bude žluté, oranžové, pískové, růžové.

 • High-tech. Hlavním materiálem je kov, takže kov je dominantní v šedé barvě.

Ve videu: původní interiér chodby v italském stylu.

Je třeba poznamenat, že barva stěn by měla být lehčí než nábytek. Příliš tmavý tón se doporučuje zředit světlo. Můžete si vybrat police a skříně z přírodních materiálů. Ideální volbou pro chodbu bude ash shimo - je to praktické a vypadá krásně. Velká paleta odstínů od světla k tmavému vám umožňuje najít správnou sadu nábytku.

Výběr zdobení zdí

Pro chodbu můžete zvolit několik typů pokrytí:

 • Tapeta - to je univerzální verze dokončení. Chcete-li pochopit, jaká barva tapety si můžete zvolit pro chodbu, musíte se rozhodnout pro svůj typ. Z tohoto indikátoru bude záviset na sytosti a jasu určité barvy. Pro podobnou místnost je lepší koupit tapetu odolnou proti vlhkosti, protože stěny se mohou dostat do styku s vlhkými a zasněženými předměty.

 • Malování - tato volba je poměrně praktická a trvanlivá. Pro dobrý nátěr byste měli pečlivě připravit - podklad a leštění stěn v chodbě.

 • Barva na bázi vody je odolný povlak, který se snadno čistí od nečistot. Obvykle se emulze vody prodává v jedné barvě - bílá. Pak se kombinuje s barvou, takže lze nastavit intenzitu odstínu.

Obecně je třeba vzít v úvahu celkovou stylistiku místnosti a vybrat kryt, který může odpovídat.

Ve videu: jak vybrat barvu barvy pro stěny.

Dekor úzké chodby

Tento pokoj má řadu funkcí. Pokud je budete postupovat, vyhnout se nejčastějším chybám při vytváření návrhu.

Doporučuje se, abyste dodržovali následující tipy:

 • Jako nátěr je lepší použít barvu, protože lze snadno umýt a obtížně poškodit.
 • Je nutné přidat co nejvíce světla, pro to jsou vhodné stropní svítidla nebo stropní svítidla.
 • Nábytek by měl být umístěn po stěnách - při pohybu by neměl způsobovat nepříjemnosti.

Pro úzkou chodbu by měla být barva tapety nebo barvy vybrána podle několika zásad. Hlavním z nich je jednoduchost. Kvůli nedostatku prostoru je taková hala snadno přeplněná s množstvím barev a odstínů, takže si můžete vybrat jednobarevné materiály. Můžete se podívat na studené pastelové odstíny. Přidání upozornění pomůže k připojení tmavé základny s bílými prvky.

Snažte se vyhnout nudě. Monotónní interiéry se rychle nudí. Proto by se měly používat různé techniky, například hladký přechod od světlejších k tmavším.

Návrh malých chodbiček

V jaké barvě mám malovat malou chodbu? Malé místnosti jsou vždy obtížně vyzdobeny z důvodu jejich velikosti. Proto by měl být výběr květin brát vážně. To je od nich bude záviset na úspěchu oprav.

Úpravou místa můžete použít správné barvy a ozdoby:

 • Rovnorodost je zakázána, ale to neznamená, že by bylo možné provést prostory neplatné.
 • Díky vodorovně uspořádaným čarám můžete viditelně širší místnost.
 • Vertikální stejný pás může nastavit výšku stropu. Může být také zvednut s bílým pásem horizontální orientace.
 • Nahradit pás může být vhodně řízený vzor nebo ornament. Vhodný květinový tisk nebo vzorek.
 • Je nutné se vyvarovat používání příliš tmavých odstínů - pouze "vytlačit" pokoj.
 • Nejlepší volbou pro hlavní pozadí bude světle hnědá a béžová. Jako výzdobu a pro vytváření akcentů můžete zvolit bílé a mléčné odstíny.
 • Chcete-li vytvořit prostor více, doporučujeme používat zrcadla a dekor s kovovými prvky.

Feng Shui chodba

Velmi módní směrem je výběr barvy chodby feng shui. Pokud dodržujete všechny kánony, budou barvy odpovídat stranám světa. Začátek je nastaven vchodovými dveřmi - začíná barva.

Správnou barvu a odstín můžete najít pomocí kompasu Bagua. Paleta barev závisí na sektoru, ve kterém se nachází koridor.

Compass Bagua

Při navrhování místnosti je třeba vzít v úvahu i univerzální doporučení. Například na malých chodbách se doporučuje používat světlé barvy. Ale musíte jednat pečlivě, aby neexistoval žádný rozpor mezi barvami, které doporučuje Feng Shui a které zdobí místnost.

Feng Shui umožňuje zdobit nejen stěny, ale i nábytek, prvky interiéru. Podle filozofie Feng Shui se popelový štít odkazuje na ten druh dřeva, který dokáže člověka naplnit energií. Proto je lepší vybrat věci z chodby z tohoto materiálu. Bohaté zabarvení jasanu pomůže v tomto. Dokonce i taková malá korespondence s směry Bagua kompasu počítá.

Je důležité pečovat o osvětlení. Mělo by to být jasné. Je lepší umístit vybraný druh osvětlení nad vchod. To pomůže přilákat štěstí do domu.

Podsvícení pro chodbu

Pokud byste pro malování stěn zvolili monochromatické barvy, můžete tuto monotónnost diverzifikovat barevným osvětlením. Ale stojí za to pamatovat několik pravidel pro výběr palety:

1. Zelená je určena pro pokoje, ve kterých můžete relaxovat a relaxovat.

2. Zlato a růžová mohou být použity k osvětlení zrcadla.

3. Studené tóny pomáhají vizuálně zvětšit velikost místnosti.

4. Chcete-li vytvořit neobvyklý efekt pomocí mobilního podsvícení, můžete jej použít v libovolné místnosti, a to i na chodbě.

Povinnou podmínkou výběru palety barev je celkový design chodby. Nemůžete vytvářet rozpor mezi nábytkem, osvětlením a dekorací. Koridor nepokládejte jako mezilehlou zónu, protože to je první dojem vašeho domova. Proto by měl vypadat vzhled chodby.

Interiér v bílé a béžové tóny (2 videa)

Řešení barev (40 snímků)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + 5 =