Zrcadla různých tvarů a typů pro chodbu

Zrcadla různých tvarů a typů pro chodbu

Zrcadla ve vnitřku chodby jsou nezbytným atributem: díváme se na to předtím, než vyjdeme na ulici, zdobí interiér a často hraje hlavní roli v místnosti. Problém kompetentního, racionálního návrhu chodby dnes je velmi populární. Koneckonců, chodba - to je místnost, kde se dostanete, stejně jako své hosty, stoupání na prahu bytu. Jeho návrh by proto měl být stylový a moderní. Chcete-li zde vytvořit správný komfort, je prostě nutné.

zrcadla ve vnitřku chodby

Nicméně to může být obtížné udělat z několika důvodů:

 • nedostatek volného prostoru;
 • potřebu přizpůsobit velké množství položek;
 • špatné přirozené osvětlení;
 • nepohodlné uspořádání;
 • schodek prostředků rodinného rozpočtu.

Ve většině případů je prvním a hlavním problémem nedostatek prostoru pro vše, co je potřeba. Kromě toho vizuálně tmavý, stísněný prostor vypadá zcela nezajímavě. K tomu, aby vám pomohli přijít stylové, moderní, krásně zdobené zrcadla, které stačí správně umístit do interiéru.

zrcadla ve vnitřku chodby

Jak vybrat zrcadlo?

Nezapomeňte, že zrcadlo - je nejen dekorativní atribut použít v interiéru moderního bytu. Kromě zdobení sálu, vystupují i ​​svou přímou funkci, umožňující nájemníky do bytu přímé marafet nebo dotvářejí v nových propracovaných postav, těsně před odjezdem domů. Výběr zrcadla pro chodbu se občas stává neklidným. Návrh moderních zrcadel je úžasný. V současné době na trhu lze najít celou řadu druhů vzorů, které se liší velikostí, tvarem, texturou.

Vyberte si zrcadlo, které vychází z obecného stylu, ve kterém je váš předsíň udržován, a také od individuálních potřeb nájemců bytu.

zrcadla ve vnitřku chodby

Velikost zrcadla

Velké vertikální zrcadlo se stane skutečným nálezem pro ty, kteří předtím, než vyjdou z domu, nebudou opovrhovat, aby ocenili svůj obraz. Kromě toho je tento prvek výzdoby nepostradatelný v interiéru chodby s nízkým stropem. Svislé zrcadlové struktury vizuálně vytáhnou místnost nahoru.

3

Miniaturní, elegantní zrcadlo, ve kterém můžete vidět sebe jako vysoký pas, se také hodí do designu chodby. Takové návrhy se zpravidla vyznačují složitým tvarem, stylovou úpravou. Jejich design zajišťuje přítomnost původního rámu, osvětlení nebo jiných dekorativních prvků. Kromě toho může zrcadlo fungovat jako samostatný prvek domácího nábytku.

Často šatní skříň se zrcadlovými dveřmi, zrcadlovými nočními stolky pro boty nebo toaletním stolkem je zakoupena na chodbě.

zrcadla ve vnitřku chodby

Na prodej je možné najít stěnu, podlahu, ano, dokonce i rotační vzory. Ty mají několik významných výhod: mohou být nakloněny, otočeny, přesunuty z jednoho místa na druhé.

zrcadla ve vnitřku chodby

Návrhové prvky

Konstrukce zrcadla v moderním interiéru má zvláštní význam. Vyberte dekorační prvek v souladu se stylem, ve kterém je vestibul udržován. To může být země, baroko, rokoko, provence.

Tvar zrcadel může být cokoli:

 • kolo;
 • oválný;
 • čtverec;
 • pravoúhlý;
 • vyřezávané;
 • ve formě vln nebo ve formě několika samostatných pásem.

zrcadla ve vnitřku chodby

Design může být vybrán jednotlivě, aby harmonicky hleděl na pozadí stěn, stropů, harmonizovaných s nábytkem a dalšími prvky interiéru. Zrcadla mohou být zarámovány s krásnými rámy ze dřeva, kovu (kování), plastu nebo kamene.

Takže, bude design s kovaným povrchem vypadají dobře ve stylu v blízkosti starých časů (retro), a zrcadlo s vyřezávaným dřevěným rámem může být velmi užitečný přístup k masivní hruď.

zrcadla ve vnitřku chodby

Zvažte funkce rozvržení

Zrcadla nikdy nepořádek a ne vážit interiéru. Naopak, dělají to rafinovanější, přidávají trochu volného prostoru a světla. S velkým horizontálním nebo vertikálním zrcadlem můžete vizuálně zvednout strop nebo rozšířit místnost, doslova vytlačit stěny.

zrcadla ve vnitřku chodby

Pokud je místnost spíše tmavá a stísněná, umístěte zrcátko tak, aby na ni dopadaly paprsky světla. Také můžete použít malá zrcadla.

Reflexní plocha osvětluje celý příjemný pokoj měkkým příjemným světlem a eliminuje potřebu montáže panelu s podsvícením a dalšími lampami.

zrcadla ve vnitřku chodby

Dalším originálním řešením problému s nízkými stropy je použití speciálních povrchových úprav. Zrcadlové dlaždice nebo panely pomáhají zvyšovat strop a vytvářet neuvěřitelný vizuální efekt, podobný iluzii mistrovského kouzelníka. Není to jen každá kreativní a odvážná příroda, která se může odvážit rozhodnout pouze řešení, preferuje nekonvenční řešení a experimenty, které opravdu ocení návrhářovu myšlenku.

zrcadla ve vnitřku chodby

Podsvícení

Na chodbě často chybí přirozený zdroj světla. Neexistují žádná okna směřující k ulici, což znamená jediný zdroj světla, stropní svítidlo a další svítidla umístěné na stěnách, skříňce nebo stůl. Nicméně praktickým a originálním řešením může být zrcadlo s osvětlením. Návrh tohoto designu potěší jeho atraktivitu a krásu.

Takže zabijete dva ptáky jedním kamenem: vložte do místnosti další zdroj světla, ozdobte a ozdobte interiér.

zrcadla ve vnitřku chodby

Podsvícení poskytne zvláštní kouzlo a vytvoří báječnou atmosféru. Můžete aplikovat make-up nebo doplnit obrázek dokončováním, aniž byste se uchýlili k pomoci lampy. Vaši hosté budou překvapeni tím, že přijdou z prahu v neobvyklé a fascinující atmosféře. Tato možnost se navíc vztahuje na malé místnosti.

zrcadla ve vnitřku chodby

Principy ubytování

Dokonce i nejjednodušší a nekomplikovaný design může být efektivně doplněn velkým a elegantním zrcadlem. Zkušení odborníci se vždy rádi "hrají" a experimentují s těmito prvky. Koneckonců s jejich pomocí je možné realizovat nejsložitější nápady a mistrovsky přeměnit temné prostory do jiskřivého za zrcadlem.

 Pokud je to požadováno, může být zrcadlo ve formě panelů instalováno zcela na celou stěnu.

zrcadla ve vnitřku chodby

Také návrháři se často pokoušejí vytvořit zrcadlový koridor instalací několika reflexních povrchů proti sobě. Samozřejmě, tento návrh není pro všechny přijatelný, takže níže uvádíme nejoblíbenější možnosti pro zdobení chodby.

zrcadla ve vnitřku chodby

Nejčastěji se zrcadlo nachází vpravo nebo vlevo od vchodových dveří. Takže nájemci bytu budou pohodlně používat tento atribut, obléknou se před vyjížděním na ulici. Takové uspořádání je zcela přípustné. Moderní skleněná mřížka zde plně plní funkce, které jí byly přiděleny, a efektivně vypadají v interiéru.

zrcadla ve vnitřku chodby

Můžete nainstalovat čtvercové nebo kulaté zrcadlo střední velikosti na zásuvce nebo miniaturní stůl. Hlavní věc je, že jeho výška je dostačující a nemusíte se ohýbat, abyste si mohli opravit vlasy nebo kravatu.

Nedoporučujeme umístit zrcadlo před vchodové dveře. Ve většině případů to nevypadá esteticky příjemné, s výjimkou původních návrhových nápadů.

zrcadla ve vnitřku chodby

Chcete-li zdobit interiér a ozdobit dům se zrcadly různých tvarů, velikostí a druhů každý může. Není to tak obtížné, jako by se to mohlo na první pohled zdát. Koneckonců, zrcadlový design k rozkladu designu je velmi obtížný, což znamená, že pravděpodobnost, že se chyba při výběru sníží na minimum. Samostatně stojí za zmínku levost tohoto způsobu zdobení místnosti a vytváření jedinečných a stylových řešení.

Videogalerie

Fotogalerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

78 − 76 =