Plagáty a obrazy pre moderný interiér

Plagáty a obrazy pre moderný interiér

Na výzdobu priestorov dnes môžete použiť absolútne všetko: od ručne vyrobených kusov až po elegantné kusy nábytku. Drahé dekorácie nie sú dostupné pre každého. Ale obrazy a plagáty pre interiér sa predávajú v akejkoľvek peňaženke a pod každým priestorom.

Plagáty a obrazy

Plagáty sú list papiera s lesklou povrchovou úpravou. Tlačte ich na novinový, hustý a fotografický papier s imitáciou plátna. Plagáty, ako obrazy, sa používajú na zdobenie miestností. Vzhľadom na rýchly proces výroby je cenový rozsah a výber sortimentu na trhu je široký. Plagáty sa predávajú v nábytkových predajniach, salónoch, novinových stánkoch. Modulárne obrazy sa dajú robiť ručne. Správne plagáty starostlivosti v interiéri nebudú podliehať drahým reprodukciám.

tri obrazy na stene

Ako zdobiť miestnosť?

Dnes obrazy, ako plagáty pre interiér - to nie je luxus, ale nástroj na zdobenie situácie. Je veľmi dôležité vybrať ten správny obraz, farbu a rozsah obrazu. Hlavné pravidlo - pre veľkú miestnosť je potrebné vybrať veľké plátno, pre malú - malú.

konferenčný stolík

Malé plátno zbierať farebné kompilácie obdĺžnikového tvaru. Abstraktné aplikácie bez príbehu môžu byť umiestnené v každej miestnosti. Stane sa prízvukou a nasýte vnútornou časťou miestnosti energiou. Stred obrazu by mal byť umiestnený na úrovni očí a modulárne aplikácie sú vyrovnané pozdĺž spodného okraja. Čiernobiele obrazy dodávajú miestnosti eleganciu.

čierne a biele obrázky

Dekor pre kuchyňu

Vybrané plátne by nemali byť múzejnou expozíciou. V kuchyni, varenie, parenie a vyprážanie jedla. Preto v kuchyni musíte vybrať jednoduchý a nekomplikovaný obraz.

Môžete použiť čierne a biele fotografie zarámované. Ak je dizajn interiéru dominovaný sivými, hnedými alebo kovovými tónmi, čierny a biely obraz bude odôvodnený.

jedálenský stôl

Ak je kuchyňa ovládaná modrými a béžovými odtieňmi, vyberte plátno žltou farbou. Môže byť prítomný nielen v pozadí, ale aj vo forme geometrických tvarov, farieb, krajiniek.

Tip! Vertikálne plátno vizuálne zdvihnite miestnosť.

jedálenský stôl

Pre kuchyňu v štýle minimalizmu, jasný obraz, Vyrobené v bielej farbe s červenou, oranžovou, zelenou alebo žltou farbou. Ak má kuchyňa už niekoľko jasných akcentov, napríklad v podobe farebného tienidla alebo vankúšov, potom by malo byť plátno vybrané v tóne na akýkoľvek odtieň. Napríklad so šarlátovými vankúšmi bude obrázok maku alebo kytice kvetov vyzerať dobre.

jedálenský stôl

Obrazy v akváriách sú vhodné pre kuchyňu v klasickom štýle. Mali by byť umiestnené pod sklo a nie na slnečnej strane. Môžete použiť krajinu ako obrázky.

Vstupná hala

Jedná sa o jedinú miestnosť v apartmáne, pre ktorú si môžete vybrať absolútne akékoľvek plátne, aj keď čiernobiele, dokonca aj farebné.

Tu bude dôležité:

  • svetlé kvety;
  • emocionálne portréty;
  • šťavnatá abstrakcia;
  • krajiny.

Tip! Ak sa kuchyňa dostane do chodby, potom by v oboch miestnostiach mala byť tkanina rovnakej témy.

Utierky pre obývaciu izbu

Najčastejšie je to obývacia izba, ktorá sa pokúša ozdobiť dekoratívnymi prvkami čo najviac. Čiernobiele plátno robí miestnosť nízkou a prísnou a jasne farebne dynamickou.

biele kreslá

Pocit prísnosti bude zavedený symetricky zavesený plátno. Plátne rovnakej veľkosti dajú miestnosti vzhľad obchodného kabinetu. Veľké obrázky by mali byť umiestnené symetricky a vo veľkej vzdialenosti od seba.  Potom bude každý obraz vnímaný samostatne.

zelená pohovka

V "klasickej" salóne bude olejomaľba s akýmkoľvek obrázkom vyzerať dobre. V miestnosti tmavo hnedých tónov sa zapadne plátno renesancie a vo svetlej izbe - obrázok s výhľadom na more alebo portrét. Pre obývaciu izbu v štýle "minimalizmu" je lepšie si vybrať svetlé plátne s mestskou krajinou alebo stromami.

rohový nábytok

Správne zvolené plátno usporiadanie interiéru. Plátno, ktoré visí v strede miestnosti, zdôrazňuje symetriu. Veľký obrázok na prázdnej stene vytvorí pocit bezúhonnosti.

červená pohovka

Modulárne obrazy pozostávajú z niekoľkých segmentov rôznych veľkostí, spojených jedným nápadom. V obývacej izbe je žiaduce vybrať si plátne, ktoré zobrazujú slnečnice, vidiecku krajinu.

Utierka pre spálňu

V tejto miestnosti by mali byť vybrané tiché plátne. Optimálna možnosť - jemné, pastelovité farby. V spálni v štýle výtvarného umenia je potrebné vybrať čiernobiele maľby: panoráma mesta s milujúcimi párom, portréty. Najdôležitejšie je, že plátno by malo byť blízko obyvateľov atmosférou.

hnedá deka

Milovníci kvetov môžu prichádzať s obrazmi s rastlinami a morskými kameňmi - pre turistov. Obrazy lesa poskytnú miestnosti atmosféru upokojenia. Rozpoznanie romantiky v interiéri bude čerpané oblohou, mraky a vtáky.

Ak spálňa už má jasné škvrny, potom by malo byť plátno vybrané tónom. Napríklad, ak sú vankúše alebo posteľné bielizeň namaľované zelene, mali by na plátne prevládať tie isté odtiene.

lampy na nočných stoloch

Tip! Závesné plátna rôznych štýlov na každej stene. Na jednej - čiernej a bielej krajiny, ďalšie abstrakcie, na tretej - obrázok s morskými témami.

Plátna v klasickom interiéri

Je ťažké si predstaviť klasický interiér bez plátna, ktorý prináša noty individuality, odráža chuť majiteľov domu. Preto by mal byť obraz opatrný. Nezáleží na tom, či to budú morské daly alebo mestské náčrty. Hlavná vec je, že paleta je kombinovaná s hlavným rozsahom miestnosti.

biele kreslo

Dokonca aj v dávnych dobách zdobili zdobia múry svojím portrétom. Napriek tomu, že sa objavujú digitálne fotoaparáty, je dnes portrétové maľovanie stále dôležité. Pokladom domácej galérie bude čiernobiely plagát s obrazom majiteľa domu.

obrázok na stene

Každý interiér zdobí grafické stĺpy, hlavné prvky, fasády budov. Prirodzené zobrazenie rastlín stelesňuje blízkosť k prírode, čo nezabráni mestskému človeku. Nezvyčajne sa pozrieť do klasického interiéru abstraktných obrazov. Celý bod je v protiklade: klasika a sloboda dopĺňajú a zdôrazňujú navzájom.

biela podstavec

Tip! V bohatom interiéri vyzerajú jemné rámy so zlatými prvkami.

Ako si vybrať tkaninu?

Vyzdvihnúť plátno, ktoré vám pomôže umiestnenie na palete a obsahu, veľmi ťažko. V tematickej oblasti alebo v interiéri s výrazným štýlom by ste mali vybrať plátno obsahu. Farebná kombinácia je povolená v priestoroch bez výraznej štylistiky.

šedá pohovka

V interiéri mestského štýlu sa hodí mestský plagát alebo plátno s prvkami graffiti. V ženské kancelárii sa bude hodiť obraz farebnej témy. V japonskej spálni bude vhodný obraz bambusu, gejša alebo záhrady. V škôlke zapadajú morské dekorácie s koralmi a loďou. V takom prípade sa paleta farieb dostane do popredia.

Ako vytvoriť modulárny obrázok (2 videá)

Varianty dekorácie interiérov obrazmi a plagátmi (48 fotografií)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

38 − 37 =