Projekt nowoczesnej łazienki (+50 fotek)

Projektowanie łazienek - jeden z najważniejszych lokali we współczesnym mieszkaniu, w końcu spotyka się z osobą w godzinach porannych i po powrocie do domu. Wnętrze łazienki powinno ustawić nastrój dnia na początku dnia i naładować energią, a po powrocie do domu z pracy należy zamienić myśli z chwil pracy na przyjemniejsze rzeczy. Osiągnie pożądany efekt piśmienny projekt łazienka. Na zdjęciu na naszej stronie prezentowane są warianty przemyślanego układu takich pomieszczeń.

projekt łazienki

Zasady dobrego projektowania

Zamknij łazienkę - to nie jest pokój, w którym jest kilka metrów kwadratowych, ale pokój, w którym rzeczy nie są na swoich miejscach. Nawet najbardziej pozornie zatłoczona przestrzeń może zostać przekształcona w pełnowartościowe i funkcjonalne pomieszczenie, w którym będzie wygodnie. W sercu głównej idei dobrego projektu konwencjonalnej łazienki jest właściwa organizacja przestrzeni.

wnętrze łazienki

Aby usunąć miejsce, konieczne jest usunięcie z pokoju wszystkich rzeczy, których nie ma:

 • mopy, szmaty i inne środki czyszczące powinny być przechowywane w szafie;
 • ozdobne kosmetyki, słoiki, butelki i tuby można przenieść do specjalnej szafki wiszącej na korytarzu;
 • suszarki do włosów, przyrządy i inne urządzenia powinny być w salonie, można również ustawić szafkę ścienną w dowolnym pomieszczeniu do tych celów;
 • kosz z brudną pralnią może być również umieszczony w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Po takich prostych manipulacjach w łazience będzie trochę wolnej przestrzeni.

projekt łazienki

Następnie rozważ problem uciążliwej hydrauliki:

 • w ciasnej przestrzeni lepiej jest zrobić zlew wisi, a pod nim można postawić małą komodę lub niską pralkę;
 • jeżeli metry kwadratowe są bardzo ciasne, można całkowicie zrezygnować z powłoki, ponieważ położenie wanny umożliwia jej wymianę;
 • standardowa wanna z klasycznego prostokątnego żeliwa powinna zostać zastąpiona czymś bardziej eleganckim, najlepiej o nieregularnym kształcie. W niektórych przypadkach możesz przenieść wannę do innej części pokoju;
 • jeśli łazienka znajduje się w mieszkaniu typu mieszanego, to należy również wykonać wiszącą toaletę bez dużych zbiorników i niedorzecznie wystających rur.

Po podobnej transformacji wnętrza łazienki możesz robić bardziej twórcze rzeczy: schemat kolorów, wystrój i dekoracja pokoju.

projekt łazienki

Kolory

Wielu właścicieli, przeglądając internetowe zdjęcie wnętrza w poszukiwaniu oryginalnego pomysłu, z jakiegoś powodu zapomina, że ​​łazienka w mieszkaniu stanowi integralną część pomieszczeń mieszkalnych. Dlatego też projekt łazienki powinien, jeśli nie podkreślać ogólnie wnętrza, to przynajmniej harmonijnie je uzupełniać.

nowoczesny design łazienki

Jak już wspomniano powyżej, wnętrze łazienki powinno ustawić nastrój, a jednocześnie nie naruszać ogólnej koncepcji pomieszczeń mieszkalnych. Wybór kolorów powinien opierać się przede wszystkim na preferencjach najemców.

Ciepłe kolory stworzą atmosferę przytulności, zimna - świeżość i jasną energię. Znajdź odpowiednie kolory, które pomogą uzyskać liczne zdjęcia w Internecie.

Projekt łazienki w ciemnym kolorze

Meble łazienkowe: Pomysły na projekt

Ludzie stale tracą z pola widzenia fakt, że można urządzić łazienkę. Wiele otwartych półek można zastąpić zamkniętymi szafkami z lustrami, które między innymi wizualnie rozszerzają przestrzeń. Same półki mogą być umieszczane, jak się wydaje, w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, na przykład, być stosowane do tej ściany, która jest zazwyczaj pusta obok przeważającej liczby łazienek w nowoczesnych apartamentach.

Projekt łazienki z meblami

Zwykle niewykorzystana przestrzeń może być wypełniona różnymi niszami, półkami, lustrami, elementami dekoracyjnymi, stołami, oprawami oświetleniowymi, tymi samymi półkami i szafkami, a także podgrzewanymi wieszakami na ręczniki i wieszakami. Jeśli pozwala na to obszar, można uzupełnić wnętrze, na przykład krzesłem z wikliny. Możesz także zastosować ideę personalizacji projektu, na przykład umieszczając zdjęcia w łazience i kolaże wewnątrz.

Ze względu na ekskluzywność projektu odpowiednie są zdjęcia o wysokiej jakości, które można stosować do nakładania na ceramikę lub tapety i freski.

Projektowanie łazienek

Lustro nad zlewem w łazience jest koniecznością w każdym nowoczesnym mieszkaniu. To akcesorium powinno harmonijnie uzupełniać pomieszczenie i dobrze sobie radzić z jego przeznaczeniem. Jeśli pozwala na to głębokość skorupy, za lustrem można umieścić małą szafkę, w której będą przechowywane toalety.

Projekt łazienki, lustra

Wybierając meble łazienkowe do zdjęć w katalogach sklepów internetowych, należy zwrócić szczególną uwagę na materiały. Ponieważ łazienka różni się zwiększonym poziomem wilgotności i różni się stałą i ostrą zmianą temperatury.

Meble powinny być wykonane z odpowiedniego materiału:

 • żaroodporne tworzywo sztuczne;
 • szkło;
 • metal;
 • MDF;
 • laminowana płyta wiórowa;
 • kamień naturalny lub sztuczny;
 • ceramika.

Projektowanie łazienek

Zastosowanie na przykład naturalnego drewna może znacznie skrócić czas eksploatacji pomieszczenia. Meble powinny tolerować wysoką wilgotność i nagłe zmiany temperatury. Należy również zwrócić uwagę na akcesoria: niektóre materiały mogą ulec korozji i skrzypienie drzwi szafki lub zardzewiałe blaszki na uchwycie nie dekoracji wnętrz.

Projekt łazienki, meble

Świeże pomysły i zdjęcia

Projekt łazienki w nowoczesnym stylu

Kąpiele projektowe z reguły obejmują kilka głównych punktów:

 • wybór urządzeń sanitarnych (zlewozmywaków, wanien, muszli klozetowych, mikserów itp.);
 • płytki;
 • oświetlenie;
 • akcesoria i elementy dekoracyjne.

Hydraulika w projektowaniu łazienek

Hydraulika, będąc głównym elementem funkcjonalnym, powinna ustawić styl. Na szczęście na współczesnym rynku jest niewiarygodnie szeroki wybór wanien, baterii i zlewozmywaków, wykonanych w szerokiej gamie stylów. Miękkie i płynne linie nadają wnętrzu elegancji i usprawnień, co widać na licznych zdjęciach w Internecie. Brutalne formy kątowe, wręcz przeciwnie, podkreślają oryginalność idei projektu.

Projektowanie łazienek

Płytki odgrywają również ważną, jeśli nie najważniejszą, rolę w kształtowaniu projektu kąpieli w nowoczesnych mieszkaniach. Wybierając kafelek, powinieneś unikać poobijanych, prostych i szczerze nudnych motywów - to wszystko, co widziałeś w domach z naprawami w stylu radzieckim od roku. Co więcej, asortyment rynków budowlanych pozwala odejść od dawno ustanowionych kanonów wzornictwa i ucieleśniać nawet najbardziej odważne pomysły, których nie można znaleźć na żadnym zdjęciu.

Należy zauważyć, że płytkę można zastąpić różnymi nowoczesnymi materiałami, począwszy od suchej zabudowy impregnowanej specjalnymi związkami, kończąc na elastycznych i sztywnych panelach polimerowych i powłokach.

Design łazienki w wyprofilowanych kolorach

Na przykład ścianę łazienki można ozdobić tapetą lub stylowym nowoczesnym nadrukiem bezpośrednio na ścianę. Jednak w przypadku odmowy od zwyczajowych płytek, należy zwrócić szczególną uwagę na wybrane materiały, ponieważ wiele powłok z wilgoci zaczyna się deformować i oddzielać.

Ognisko we wnętrzu łazienki

Oświetlenie w dużej mierze decyduje o postrzeganiu projektu. Nieco stłumione, miękkie światło stworzy atmosferę ciepła, spokoju i przytulności. Jasne światło zapewni ładunek dodatni i energiczny. Dobrym pomysłem jest zastosowanie punktowych lamp sufitowych. Po pierwsze, w ogóle nie zajmują miejsca, a po drugie pozwalają na zapewnienie niezbędnego poziomu oświetlenia w dowolnej części pomieszczenia.

Możesz również uzupełnić projekt o światła naścienne, stylizowane na lampy uliczne, lampy, a nawet rośliny.

Eco Bathroom Design

Akcesoria i elementy dekoracyjne stanowią raczej dopełnienie ogólnej koncepcji projektu kąpieli. Ramki ze zdjęciami i ilustracjami, kamyki, muszle morskie, koralowce, jasnych pojemników z piaskiem, wzór mozaiki ... Wszystko to i więcej, pomoże osiągnąć efekt kompletność i zwięzłość.

łazienka w nowoczesnym stylu

Tworzenie nowych pomysłów na projekt kąpieli niekoniecznie musi być zgodne z konkretnym kierunkiem. Jeśli masz gust i odpowiednią wyobraźnię, możesz łączyć pozornie całkowicie niekompatybilne style. Włoskie klasyki można uzupełnić elementami w stylu high-tech, a barokowy styl "rozcieńcza" elementami nowoczesnej sztuki.

Projekt łazienki z notatkami wiosennymi

Projektowanie nowoczesnych wanien - to otwarta przestrzeń dla kreatywności i wyobraźni. Wszystko ogranicza tylko wyobraźnia właściciela.

Videogallery

Galeria zdjęć