10 sekretów poprawnego umieszczenia obrazu na ścianie

10 sekretów poprawnego umieszczenia obrazu na ścianie

Dekoracje ścian są często wykorzystywane do dekoracji pomieszczeń. Można je odebrać w dowolnym pomieszczeniu i pod dowolną torebką. Trzeba tylko wiedzieć, jak prawidłowo zawiesić zdjęcie na ścianie. Główną zasadą jest tutaj: obiekty sztuki powinny przekazywać nastrój wnętrza w mieszkaniu i smak właścicieli.

Podświetlenie

Oświetlenie tkaniny ma ogromne znaczenie. Ale jeśli można je umieścić w muzeum wzdłuż jednej ze ścian i zainstalować nad każdą lampą, lepiej jest zastosować dobre naturalne oświetlenie w mieszkaniu. Dodatkowe oświetlenie może być przydatne w przypadku olśnienia lub chęci skupienia się na ścianie. Do tych celów lepiej jest używać diod LED, które nie nagrzewają się i tworzą kierunkowy pułap światła.

Zdjęcia podświetlenia

Ważne! Maksymalne dopuszczalne oświetlenie wynosi 150 luksów. Możesz użyć lampy żarowej 100W lub lampy fluorescencyjnej 20W. Powinny znajdować się w odległości co najmniej 1 m od płótna.

Wysokość

Nie zawieszaj obrazu zbyt wysoko, inaczej nie będą podziwiane. Kolejna uniwersalna technika pomoże prawidłowo określić położenie płótna. Narysuj wyimaginowaną linię, cofnij się od dolnej krawędzi poziomego obrazu 3 cm i powiesić płótno tak, aby linia była na wysokości oczu. W przypadku pionowych arkuszy obowiązuje ta sama zasada. Ale jeśli mieszkanie ma niskie sufity, wtedy odległość powinna zostać podjęta w odległości 6 cm od krawędzi.

lokalizacja obrazu

Ważne! Konieczne jest również uwzględnienie odległości między ścianami. Tutaj jest osobna zasada. Rozmiar większej strony płótna powinien być pomnożony przez 3 - jest to minimalna zalecana odległość do oglądania płótna.

biała sofa

Orientacja

Pionowe obrazy zwiększają wizualne sufity, więc lepiej umieścić je na wąskiej ścianie. Poziome płachty przedłużają ścianę. Lepiej jest umieścić je nad kanapą, łóżkiem lub komodą. Nie jest też konieczne, aby w jednej bagietce rozróżnić wiele zdjęć. Możesz wybrać uniwersalną ramkę dla każdego obrazu. Wtedy cała grupa będzie wyglądała naturalnie.

Kąt nachylenia

Do tkaniny ściśle przylegającej do ściany należy pociągnąć za linkę. Wręcz przeciwnie, jeśli chcesz, aby obraz wisiał pod kątem, lina powinna być osłabiona.

kwiat w doniczce

Grupowanie

Jeśli kuchnia jest dużą ścianą, a zdjęcia są małe, lepiej mieć je w grupach, wokół jednego płótna, które lubisz najbardziej. Grupa powinna zawierać obrazy, które są zbliżone stylem lub kolorem. Na przykład seria batików połączona jednym tematem.

Ważne! W grupie trzech obrazów płótno środkowe jest główne.

niebieskie poduszki

Płótna tej samej wielkości często są zawieszone w jednym rzędzie w równej odległości od siebie. Ale wyglądają bardziej interesująco, gdy ważą na różnych poziomach.

komputer i biurko

Często ludzie postrzegają płótna jako element klasycznego malarstwa, wymagający dużej przestrzeni na ścianie. Nie mogą być pokryte meblami i innymi elementami dekoracyjnymi.

lampy podłogowe

Jakie inne techniki malowania można zastosować w kuchni lub w jakimkolwiek innym pomieszczeniu? Ciągłe grupowanie krat, kiedy płótno pokrywa całą ścianę.

jasna sofa

Ważne! Aby ustalić, jak prawidłowo zawiesić płótno na ścianie, musisz najpierw skomponować kompozycję na podłodze, a następnie przenieść ją do wnętrza. Ale powieszenie wielu płócien "przez wzrost" w kierunku zwiększania lub zmniejszania, zdecydowanie nie jest tego warte. To jest oznaka złego smaku.

Jak powiesić zdjęcie

Zanim powiesisz zdjęcie w kuchni, musisz przygotować materiały do ​​mocowania płótna. Wykończenie paznokcia o długości 5 cm wytrzyma inny rodzaj obciążenia. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest śruba kotwiąca z okrągłą nakrętką. Jeśli jest to ściana z płyt gipsowo-kartonowych, wówczas płótno powinno zostać umieszczone na podstawie ramy. Jest to najbardziej ufortyfikowana część ściany pod tynkiem, dźwigająca główny ładunek. Można to ustalić za pomocą wykrywacza elektronicznego lub ręcznie. Aby to zrobić, dotknij powierzchni w różnych miejscach. Tam, gdzie jest tępy dźwięk, tylko kryjówka.

drewniane ramy

Aby umieścić obrazek najlepiej na nawiasach. Jak określić wysokość, na której ma zostać umieszczone płótno, zostało już wcześniej opisane. Przymocuj płótno do ściany, aby zaznaczyć punkty mocowania. Konieczne jest wykonanie otworów na śrubę kotwiącą za pomocą wiertła o niewielkich rozmiarach lub konwencjonalnego gwoździa z młotkiem. Następnie umieść śrubę kotwiącą w otworze i zabezpiecz ją śrubokrętem. Na stworzonym zapięciu powinieneś powiesić płótno w kuchni lub w pokoju.

zielone poduszki na krvati

Wskazówki montażowe

Nie przeciążaj stelaża ramy. Jedna lub dwie płótna mogą być zawieszone na drewnianej belce. Reszta jest lepiej usytuowana.

  • Przed powieszeniem zdjęć we wnętrzu należy zwrócić uwagę na odległość między płótnami za pomocą ołówka i linijki lub kolorowych naklejek. Podczas instalacji łatwiej będzie określić położenie następnego ostrza.

stolik nocny

  • Ułóż obrazy kreatywnie. Sześć lub siedem płócien o różnej wielkości wizualnie tworzy efekt zwiększenia przestrzeni. Eksperymentuj, zanim powiesisz płótno na ścianie. Ale nie umieszczaj ich zbyt wysoko lub nisko.

biała sofa

  • Przemyśl wszystkie szczegóły we wnętrzu. Małe obrazy w różnych pokojach nie będą wyglądać, więc lepiej pasują do jednej ściany. Zdjęcia krajobrazowe dają więcej możliwości niż zdjęcia portretowe. Eksperymentuj z ich położeniem we wnętrzu, aż znajdziesz najlepszy sposób.

sofa i stolik kawowy

  • Projektując, gdzie we wnętrzu powiesić zdjęcie, należy wziąć pod uwagę wysokość mebli, regały, układ okien i oświetlenie pokoju jako całości.

oświetlenie obrazów

Historia VS Color

Co to jest element podstawowy: paleta lub treść? Jeśli wnętrze ma jasno wyrażoną stylistę, powinieneś wybrać płótno dla zawartości. W takich przypadkach niespójność tematyczno-stylistyczna jest niedopuszczalna.

Na przykład, jeśli salon jest urządzony w stylu afrykańskim z przewagą beżowej i żółtej palety, bardziej odpowiednie byłoby wyglądanie jak Afrykanin z niebieskim turbanem niż jesienny las. Brak równowagi kolorów można skorygować za pomocą akcesoriów. Na przykład powiesić zdjęcie na ścianie nad kanapą i nałożyć na nie niebieskie poduszki. Nawet jeśli kolor jest najważniejszy, fabuła nie traci na znaczeniu.

szafka kuchenna

Rada! Obrazy z abstrakcjami, portretami i roślinami są uniwersalne. Można je stosować w każdym pomieszczeniu, a nawet w kuchni.

Dopasowywanie kolorów według koloru

Przed prawidłowym zważeniem płócien na ścianie, należy upewnić się, że pasują one do wnętrza. Idealny, jeśli obrazy całkowicie rymują się z wnętrzem. Ich obrazy w skali kolorów powtarzają kolory w otoczeniu. Najczęściej płótno łączy się z sytuacją i pozostaje niewidoczne. Ale jednocześnie pełni on główną funkcję - zdobi pustą ścianę. Może to służyć jako element wiążący. Na przykład w kuchni z zielonymi ścianami i fioletowymi meblami obraz liliowej gałęzi łączy kolory podstawowe.

czerwona kanapa i lampa podłogowa

Czego unikać

Dziś obrazy we wnętrzu - narzędzie do dekorowania sytuacji. Rozmiar i położenie obrazu na ścianie zależy od postrzegania całego pomieszczenia. Ich obecność może zmienić sposób życia. Przez feng shui, aby płótno przyniosło szczęście, musisz zakochać się w obrazie.

sofa i stojak

Dlatego należy unikać projektowania wnętrz:

  • Agresywne działki w postaci powodzi, pożarów, dInne zwierzęta - te płótna zmieniają pozytywną energię.
  • Obrazy osób starszych a połamane naczynia wprowadzą do domu niszczycielską energię.
  • W kuchni ani w żadnym innym pomieszczeniu nie trzeba powiesić na stole różnych obrazów. Mieszana energia nie przyniesie przytulności.
  • W kuchni można powiesić zdjęcia wody. Według feng shui obrazy te przyciągają przepływy finansowe. W salonie zawieszone są dynamiczne obrazy z aktywną fabułą. Jeśli pokój lub kuchnia jest używany do częstych spotkań przyjaciół, odpowiednie będą wizerunki szlachetnych zwierząt.

Rada! Pożądane jest, aby wybrać rozwiązania w kolorach niebieskim i niebieskim.

Prawidłowe umieszczenie obrazów na ścianie (2 filmy)

Sposoby umieszczania zdjęć (40 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

57 − = 50