Domowy wystrój muszelek: 3 super pomysły

Domowy wystrój muszelek: 3 super pomysły

Wakacje w lecie nad morzem obiecują koniecznie przyniosły pamiątki w pamięci wspaniałych upalnych dni. Jest wiele sposobów korzystania z nich w domu. Istnieje wiele opcji, jak używać muszli w roli biżuterii. Możesz ubrać każde pomieszczenie własnymi rękami i, dzięki interesującym pomysłom, stworzyć piękny wystrój muszelek.

Opieka nad muszlami

Jeśli w domu jest wiele muszli morskich, bez należytej staranności, szybko zaczną ciemnieć. Najgorszy ze wszystkich jest zapach, który pojawia się w procesie. Aby przedłużyć życie tych pamiątek, musisz postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

ozdobne litery

Zacznij opiekować się pamiątką po zamrożeniu samego produktu. Zbierz muszelki w torebce i zamknij je, a następnie włóż do zamrażarki na czas nieokreślony. Kiedy możesz ćwiczyć małże, odtaj je. Nie otwieraj opakowania natychmiast, w przeciwnym razie poczujesz cuchnący zapach morskich cuchów. Rozejdzie się bardzo szybko po całym pokoju i nie będzie łatwo uciec. Zakryj usta i nos opatrunkiem z gazy bawełnianej, załóż rękawice i zdobądź wnętrze muszli pincetą i nożem.

muszle

Wlać skorupiaki wodą i gotować przez 15 minut. Opróżnij wodę i po całkowitym schłodzeniu delikatnie za pomocą pęsety wyjmij zawartość wewnętrzną. Ułóż umywalki pod bieżącą wodą. Wtedy zostaną całkowicie oczyszczeni.

doniczka ozdobna

Kolejnym etapem jest wybielanie. Przygotuj szklany pojemnik, złóż swoje skorupy i wypełnij je jakimś środkiem wybielającym. W tym stanie musisz zostawić go w spokoju na kilka godzin. Następnie należy je umyć, wysuszyć i posmarować olejem roślinnym, a następnie przykryć bezbarwnym lakierem.

PORADA! Podczas suszenia muszle nie angażują się w opalanie. Jeśli trzymasz muszle pod otwartym słońcem, będą się kruszyć.

zdobiona butelka

Przedmioty do dekoracji

Dekorowanie własnymi rękami jest bardzo ekscytujące i użyteczne. Możesz dać upust fantazji i stworzyć coś nowego, unikalnego własnymi rękami. Ten wariant transformacji lokali będzie bardzo ekonomiczny.

materiały dekoracyjne

Nowe życie w domowym wnętrzu w ten sposób możesz dawać przedmioty o różnych rozmiarach:

 • lustra;
 • stoły do ​​kawy;
 • Abażury lub lampki nocne;
 • komoda;
 • szkatułki na biżuterię;
 • ramki do zdjęć.

Doskonały dodatek do głównego materiału będzie służył różnorodnym drobiazgom o podobnych tematach. Mogą to być koniki morskie, korale, gwiazdki, kamyki i wiele innych drobiazgów. Będą w twoim domu.

wystrój muszli

PORADA! Nie przesadzaj z projektowaniem pomieszczeń z muszlami. Powinien pozostać lekki i łatwy.

Jeśli mocno obciążysz przestrzeń podobnym wystrojem, to będzie wyglądać bardzo głupio i brzydko. Należy pamiętać, że ten naturalny składnik jest doskonałym narzędziem nie tylko podczas tworzenia obrazu morza własnymi rękami w domu. Będzie mógł uczynić najbardziej rygorystyczne wnętrze bardziej miękkim i ciekawszym. Taki wynik jest możliwy tylko wtedy, gdy materiał został wybrany poprawnie.

wystrój muszli

Pierwszy pomysł: lustra z muszelek

Pierwszą rzeczą, o której wiele dziewczyn myśli o użyciu naturalnego składnika do ozdabiania domu za pomocą muszli, jest ramka na zdjęcia lub ramka do luster. Produkty te są szczególnie pożądane przez kobiety.

lustro i krawężnik

Aby zaprojektować piękne lustro własnymi rękami, będziesz potrzebował:

 • lustro (w ramie);
 • pistolet termo-klejowy (może być stosowany przy wykonywaniu pracy z przezroczystym klejem "Moment");
 • muszle;
 • koraliki, perły, kamyki z rzeki i inne dekoracje do dekoracji (można je znaleźć w domu);
 • lakier (bezbarwny);
 • pinceta.

Sam proces dekorowania lustra własnymi rękami jest bardzo zabawny, ale żmudny.

Musisz umieścić lustro na stole. Przykryj go ściereczką lub papierem, aby nie zepsuć go klejem ani zadrapaniami. Następnie podgrzej klej. Na wewnętrznej krawędzi przyklej małe muszelki.

zdobione lustro

Rada! Że są lepiej zapięte, trzeba nalać na nich klej.

Po przygotowaniu konturu zacznij przyklejać duże skorupy. Nie zapomnij o ich rozmieszczeniu organicznym względem siebie. Następnie szczeliny między muszlami są wypełnione ozdobnymi koralikami, kamykami, perłami itp. Po tym, jak rama lustra zostanie całkowicie pokryta powłokami, pozostaw otrzymany produkt. Powinno dobrze wyschnąć. Zwykle zajmuje to około jednego dnia. Ostatnim etapem jest pokrycie lusterka powłokami bezbarwnym lakierem.

zdobione lustro

2. pomysł: ramka na zdjęcia

Stylowa ramka na zdjęcia może sprawić, że każde zdjęcie będzie wyjątkowe. Doda pewien urok.

Łatwo stworzyć unikalną ramkę. Będzie to wymagało:

 • klej;
 • muszle;
 • cyrkonie;
 • cekiny;
 • kamyki;
 • perły.

ramka na zdjęcia

Kiedy wszystkie komponenty są gotowe do pracy, możesz przejść do samego procesu. Weź drewnianą ramę. Zaznacz na nim położenie muszli i innych drobiazgów dekoracyjnych. Następnie za pomocą kleju przetłumaczyć pomysł na rzeczywistość.

Trzeci pomysł: świecznik

Jednym z najciekawszych i niecodziennych ozdobników wykonanych przez siebie są muszle jako świecznik. Aby dom mógł mieć tak interesującą rzecz, potrzebujesz dużej muszli, knota i wosku.

świecznik z muszli

Proces przygotowania takiej romantycznej cechy nie wymaga wiele czasu i wysiłku. Konieczne jest wybranie największej skorupy. Powinien być wygodny i stabilny. Aby naprawić w niej pogłębiony knot, wlej go woskiem, a następnie pozwól mu ostygnąć.

świecznik z muszli

Wniosek

Wystrój muszli to świetna okazja, aby się udowodnić. Miło jest robić to samemu, marzyć, spędzać czas pożytecznie i przyjemnie.

Dekorowanie panelu i butelek własnymi rękami (2 filmy)

Warianty wystroju muszelek (43 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

29 − = 20