Balkonlu bir yatak odasında perde seçimi özellikleri: tasarım fikirleri (+40 fotoğraf)

Balkonlu bir yatak odasında perde seçimi özellikleri: tasarım fikirleri (+40 fotoğraf)

Bugüne kadar, yatak odaları için birkaç düzen seçeneği vardır. En yaygın olanı balkonlu yatak odalarıdır. Bu nedenle, pek çok insan, maksimum konfor ve konfor için yatak odasındaki perdelerin nasıl donatılacağını ve seçileceğini merak ediyor.

Balkonlu yatak odasında perdeler

Balkon kapısının tasarımı

Balkon kapısındaki perdeleri seçerken, bazı nüansları dikkate almanız önerilir: odanın büyüklüğü, odanın stilistik yönü ve kişisel tercihleriniz. Daha fazla rahatlık sağlamak için, balkona erişimi engellemeyen ve istenen aydınlatma seviyesini yaratacak basit perdelere tercih vermek daha iyidir.

Balkonlu yatak odası perdeleri

Ayrıca, esas olarak perdelerin sabitlenebileceği dekoratif örgü veya halkaların varlığı ve estetik olarak hoş görünecektir. Kumaşı özel bakım kuralları gerektirmeyen ve dış toz ve kire karşı dayanıklı olan modelleri seçmek daha iyidir. Bunlar saten, keten veya pamuklu perdeler olabilir.

Balkonlu yatak odası perdeleri

Perdeleri seçerken, aşağıdaki öneriler dikkate alınmalıdır:

1. Balkonda serbest çıkışa engel olabilecek büyük kıvrımlar, yaylar ve diğer hacimli dekorasyonların bulunduğu perdelerin seçilmesine gerek yoktur.

2. Malzeme önemli bir rol oynar: sıkı, yoğun olmalı ve çok çabuk kirlenmemelidir.

3. Tasarımda tül, hafif ve havadar olmalı ve perdeler, aksine - yoğun kumaştan. Bu odayı doğrudan güneş ışığından koruyacaktır.

4. Son zamanlarda, farklı uzunluklardaki tuvaller oldukça popüler hale geldi, alışılmadık bir tasarım istiyorsanız bunları kullanın.

Balkonlu yatak odasında perdeler

Yatak odası için perde çeşitleri

Yatak odası için tasarım perdeleri çok çeşitlidir. Klasik, Japon, Roma, rulo, iplik, perdeler, storlar, panjurlar ve sıradan tüller: çeşitli tuval türleri vardır. Bu türlerin her birinin kendine özgü özellikleri ve avantajları vardır, bunları daha ayrıntılı olarak ele alacağız:

 • Klasik perde Balkonlu bir yatak odası için - tül, ağır kumaştan resimler, lambreken ve diğer aksesuarlar. Bu durumda, fantezinin uçuşu oldukça yüksektir. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, iki tuvalden gelen tüllerin kullanılmasıdır. Bu seçenek balkon kapısına ücretsiz erişim sağlar ve harekete müdahale etmez.

Balkonlu yatak odası perdeleri

 • Roma panjurları - Küçük bir odada ideal bir seçenek olacak. Yoğun doğal kumaştan üretilmiştir, tuvaller bir kaldırma mekanizması ile korniş üzerine sabitlenmiştir. Minimalizm tarzında iç mekana mükemmel uyum sağlar.

Balkonlu yatak odasında perdeler

 • Stor perdeler - Bu tür ürünler, tozları çekmeyen, balkonlarda çok kullanışlı olan özel bir kumaştan üretilmiştir. Rahat kullanım için, iki kanvas satın almanız gerekir - pencerede kapı için ayrı ayrı.

Balkonlu yatak odasında perdeler

 • İplik perdeler Ayrıca mekânı görsel olarak arttırır, ayrıca iç mekanlara temizliğe ve zarafete bir not eklerler. Dışarıya çıkarken oldukça kolay hareket eden ve problem yaratmayan özel panellere bağlanırlar. Ana avantajları çok çeşitli dokular ve her türlü renk tonudur.

Balkonlu yatak odasında perdeler

 • kumaşçılık Klasik tasarım tarzını vurgulamak, önemli detayları vurgulamak avantajlıdır. Yatak odası için nevresimler ve ipek tafta nevresimler en çok kullanılmaktadır. Ağır düz tuvaller çok güzel ve pahalı görünüyor. Hassas kadife, kabartmalı kadife, goblen ve tüvit hafifçe bol dökümlüdür.

Balkonlu yatak odasında perdeler

 • Japon Perdeleri İçişleri çok popüler. Odaya bazı exotica ve özgünlük verirken, yatak odasında güzel ve laconic. Ana avantajları, güzel ve zarif bir görünümdür ve özel bir kornişin varlığı, perdeleri herhangi bir yönde hızlı ve kolay bir şekilde hareket ettirmeye yardımcı olur.

Balkonlu yatak odasında perdeler

 • Silindir bıçakları balkon kapısına veya balkonuna mükemmel bir ek olacaktır. Herhangi bir yüksekliği ayarlamak ve ayarlamak mümkündür. Tasarım, görünüşe benzer şekilde üst kutuya sıkıca tutturulur. Çeşitli tonlar, iç mekan için en uygun çözümü seçmenize izin verir. Bu tür perdelerin üretimi, ürünlerin mükemmel bir şekilde uyması için değil, aynı zamanda pencereye çok sıkı bir şekilde oturacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

Balkonlu yatak odasında perdeler

 • kör - Balkonun dekorasyonu için mükemmel ve kullanışlı bir seçenek. Yatak odası güneşli tarafta ise ve sabah ışınları her zaman hoş olmazsa, bu perdeleri tam olarak seçmenizi öneririz. Modern pazarda bu yapılar ahşap, plastik ve metalden yapılmıştır. Ana avantajları: geniş bir renk yelpazesi, baskı ve fotoğraf baskısı yeteneği, ışık kontrol ve bakım kolaylığı.

Balkonlu yatak odasında perdeler

 • tül Küçük bir yatak odası için mükemmel bir seçenek olacaktır. Güzel ışık tonları tül monokrom perde bakmak, onlar farklı bol dökümlü olabilir. Stilistler, pamuktan klasik perdeler ve havadar tüllerin birleşiminden oluşan bir kazan-kazan seçeneği sunuyor.

Balkonlu yatak odasında perdeler

Stil ve renk tonları

Perdelerin tasarımı, yatak odasının genel tarzı ile birleştirilmelidir, bu yüzden doğru şekil ve gölgeleri seçmek önemlidir. Tasarım yaparken konfor ve güvenlik duygusu için her ayrıntıyı dikkatlice düşünmek istenebilir. Her birimizin kendine özgü bir tadı vardır, bu yüzden bazıları lüks bir yatak odasına sahiptir, diğerleri daha fazla kısıtlanmıştır.

Balkonlu bir yatak odası için perdeleri seçerken, birkaç ipucu izlemenizi öneririz:

1. Üçgen bir desen kullanılması önerilmez.

2. Duvar ve mobilya renklerine karşılık gelen yumuşak veya düz bir renk seçmek tercih edilir.

3. halk rengini süslemek için reddetme - bu tarz mutfak için daha uygundur.

4. Balkonlu yatak odalarına yönelik perdeler için hazır seçenekler mevcuttur.Ayrıca fotoğraflar aşağıda listelenmiştir, aralarında ihtiyacınız olan seçenek vardır.

Videoda: Perdelerin yardımıyla panoramik bir manzara yaratmak.

Perdeler için perde çubuk seçimi

Perde tasarımında korniş ana bileşendir. Balkonun güzel ve çekici bir görünümü için, bu eleman aşağıdaki noktalara göre seçilmelidir:

 • Başlangıçta, tavanın yüksekliği ölçülür, pencereden sonra ve ancak o zaman malzeme, stil ve perde gölgeleri seçilir;
 • Basit perdeler için yuvarlak bir korniş kötü değildir;
 • Çok katmanlı perdelerin kullanılması, birkaç satırlı bir kornişin varlığına işaret eder. Böyle bir kornişte perdelerin, tül ve lambrequinin uygun bir şekilde yerleştirilmesi gerekir;
 • Alüminyum profil kullanımı sadece Roma veya Japon perdeleri için izin verilir;
 • Kornişin rengini unutmayınız, odanın genel renk düzeni ile birleştirilmelidir.

Balkonlu yatak odasında perdeler

Malzeme seçimi

Perdeleri seçerken, öncelikle işlevsel amaçlarını belirlemek için gereklidir. Güneş ışığından korunmak için, koyu tonlarda, hafif tonlarda bir saydam tülü ile kombine edilmiş yoğun kumaşların kullanılması tercih edilir.

İlk aşamada yatak odası ise, en iyi seçenek - odayı gizlemek ve meraklı gözlerden kapatmak olmaz kalın perdeler ile stor perde kullanımı.

Balkonlu yatak odasında perdeler

Sessiz bir atmosfer ve yatak odasında konfor, hassas krem, pembe ve bej tonları nedeniyle yaratılmıştır. Mavi, mor ve yeşil de uyum için uygundur. Birkaç ton kullanmaya karar verirseniz, iç kompozisyonun tüm detaylarıyla birleştirilmesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Doğal kumaştan üretilen ürünler, aynı zamanda toz olan sentetik olanların aksine, havadan daha iyidir.

Balkonlu yatak odasında perdeler

Doğru ve sorumlu yaklaşımla, tüm unsurları odanın genel tasarımıyla yetkin bir şekilde birleştirirseniz, gerçek bir uyuşukluk ve uyum hissiyle tek bir topluluk elde edebilirsiniz. Yatak odasına neden olacak olumlu duyguları ve mükemmel ruh halinden şüphe edemezsiniz.

Perdeler hakkında her şey: Profesyonellerin tavsiyesi (2 video)

Yatak odası için perdelerin tasarımı (40 fotoğraf)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

33 − 24 =