Siyah ve beyaz bir yatak odası iç mekanı yaratmak – yaratıcılık ve denge (+40 fotoğraf)

Siyah ve beyaz bir yatak odası iç mekanı yaratmak – yaratıcılık ve denge (+40 fotoğraf)

Siyah ve beyaz renklerde yatak odası standart olmayan ve oldukça cesur bir karardır. Bu seçenek genellikle, standarttan uzaklaşmaktan korkmayan ya da parlak renkler olmadan, yaratıcı bireyler çeker. Yatak odasının siyah beyaz iç mekanına şık ve tutarlı, bazı temel kurallara uymak gerekiyor.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Stil çözümleri

Siyah beyaz bir yatak odası oluştururken en önemli kural, bir stilde tasarıma dayanmasıdır. Böyle bir aralık, aşağıdaki gibi alanlar için geniş fırsatlar sunar:

 • klasik. Bu durumda, bronz, gümüş veya altın tonlarının aksesuarlarına, süs eşyalarının mevcudiyetine, mobilyalarda oymalı süslemelere dikkat etmelisiniz.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

 • minimalizm. Dekorun minimal miktarı, basit formların mobilyaları, beyaz siyahdan daha fazlasıdır.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

 • Yüksek teknoloji ürünü. Metal, işlevsellik ve laconik tasarımdan dekor unsurlarına tercih verin.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

 • Vintage tarzı. Burada sıradan dolaplar, şık sandıklar, birçok farklı şamdanlar, çekmeceler ve diğer aksesuarlar yerine, koyu renklerin baskın olduğu bir dövme bir yatak olması uygun olacaktır.

 • Art Deco. Tüm aksesuarlar ve dekorlar geniş olmalı ve materyaller - parlak ve parlak, eski aksesuarlar kabul edilir.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

 • Barok. Çok sayıda ürün, lüks, duvarlardaki resimler, aktif olarak tekstil kullanmaktadır.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Tarz seçimi sadece tercihlerinize değil, aynı zamanda odanın büyüklüğüne de bağlıdır. Sıkışık bir yatak odasında, bir parça yığını uygun olmaz.

Videoda: modern minimalizm tarzında yatak odası

Hangi renkleri kullanabilirim?

Yatak odasının tasarımında siyah ve beyaz renklerin kombinasyonu, sadece iki ton kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Her şeyden önce, bu çözüm için, yatak odasının iç kısmının sadece üçte ikisi, temel ölçekte sürdürülür, yeterlidir.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Ayrıca, beyazın farklı tonlarını kullanabilirsiniz:

 • bembeyaz;
 • inci;
 • tebeşir;
 • süt;
 • fildişi rengi;
 • Dumanlı.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Siyah renkle ilgili olarak, "ıslak asfalt", siyah çikolata, kömür-siyah, mavi-siyah ve kuru erik gibi renkler var. Koyu renk tonlarının kaslarını inceltmek için, başka herhangi bir rengin parlak aksanını kullanın.

Oda Özellikleri

İçinde hangi renklerin hakim olacağını seçmek - karanlık veya aydınlık, odanın özelliklerinden başlamalıdır. Yatak odası küçük bir boyutsa veya gölgeli tarafa çıkarsa, siyahın hakimiyetini terk etmek daha iyidir.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Küçük bir yatak odasının iç kısmında kesinlikle siyah kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki kuralları göz önünde bulundurun:

 • Kalın perdeler yerine, ışık perdeleri, yarı saydam veya açık iş kullanın.
 • Duvarlarda ve tavanda bulunan birkaç ışık kaynağı kullanın.
 • İç mekanın parlak ayrıntılarını, odaya eşit olarak dağıtarak kullanın.
 • Mobilya, raf veya iç yüzeylerin yüzeyleri cam veya ayna olmalıdır.

Aynı kurallar büyük bir yatak odası için de geçerlidir, çünkü siyah renk görsel alanını büyük ölçüde azaltabilir.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Perdeler ve tekstil

Siyah ve beyaz renklerde yatak odası için doğru perdelerin seçilmesi çok önemlidir. Renk kombinasyonunu uyumlu bir şekilde tamamlamalı ve uygun bir dokuya sahip olmalılar. Perdelerden beri - iç mekânın oldukça büyük bir detayı, kontrastı yapmamak ve ana renklerden veya bunların kombinasyonlarından birini seçmek daha iyidir. En iyi seçenek açık beyaz perdeler ve koyu renkteki yoğun perdelerden oluşan bir kombinasyon.

Daha orijinal bir seçenek olarak, siyah perdahlı beyaz perdeleri veya tam tersini seçebilirsiniz.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Tekstiller ile ilgili olarak, kumaşların renk ve doku seçimi, seçtiğiniz stile göre değişir. Minimalizm için çeşitli desen ve çizimler ideal bir katkı olacaktır. Siyah beyaz yatak odasının klasik tasarımında, tek renkli malzemeler uygun olacak ve barok vurgulanmış bir doku ile lüks detaylar gerektirecektir. Çok renkli tekstiller çok fazla olmamalı - iç tatsız hale getirecek.

Siyah beyaz iç mekanın sırrı, karşıtlıklara vurgu yapmaktır. Karanlık bir örtü üzerinde koyu zemin üzerine beyaz yastıklar yerleştirilmelidir.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Mobilya nasıl seçilir

Siyah ve beyaz renklerde yatak odası mobilyaları iki renkli veya tek sesli olarak seçilebilir. Bununla birlikte, iki renkli mobilyaların sadece desensiz duvarlar için uygun olduğu hatırlanmalıdır. Aksi takdirde, oda dağınık siyah ve beyaz lekeler kümesi haline gelecektir.

Siyah ve beyaz yatak odası iç

Bu yatak odası tasarımı bir kontrast olduğundan, duvarların gölgesinden farklı mobilya seçmelisiniz. Duvarlar açıksa, koyu renk mobilya seçin ve tam tersini yapın - açık duvarlar için koyu renkli mobilyalar seçmeniz gerekiyor. Mobilya tek renkte yaşlı seçmek daha iyidir. Gerekirse, parlak aksesuarlar ile çeşitlendirilebilir.

Siyah ve beyaz renklerde bir oda için olağandışı çözümler (2 video)

Yatak odası tasarım seçenekleri (40 resim)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

8 + = 17