Yatak odasının iç kısmındaki avize ne olmalı: en iyi seçeneklerin fotoğrafları ve tercih edilen nüanslar

Yatak odasının iç kısmındaki avize ne olmalı: en iyi seçeneklerin fotoğrafları ve tercih edilen nüanslar

Yatak odalarındaki avizeler, fotoğrafları tasarım kataloglarında görülebilen, temelde çok çeşitli modelleri temsil ediyor. Bu oda için aydınlatma cihazının ana özelliği, ışığın hafif bir şekilde kısılması ve romantik bir atmosfer yaratmasıdır. Ancak aydınlatma, görme gücünü etkilememelidir.

Tasarım Uyumluluğu

Yatak odası koyu renk çözümler kullanmadan açık renklerle dekore edilmişse, en az iki adet bir lamba için en az bir lamba için avizeler kullanabilirsiniz. Yardımcı aydınlatma genellikle duvar lambaları, masa lambaları, dahili ankastre lambalar yardımı ile temsil edilir.

Tasarım çok büyük ve ağır olmamalıdır. Çok fazla metal kullanmayın, cam avize hava hacmini vermek için ince olmalıdır. Yatak odasında avizeyi süslemek için, zincirler veya metal halkalar gibi kaba dekoratif unsurlar kullanılmamalıdır.

Boncuk, yapay elmas, yapay taş veya cam parçaları bir avize için uygun bir dekorasyon olacaktır.

Oda koyu renklerde dekore edilmişse, aydınlatma maksimumda olmalıdır. Bu nedenle, ışığı söndürmemek için şeffaf tonları veya tonları olan aydınlatma armatürleri kullanılmalıdır. Birkaç ampul için bir tasarım kullanmak daha iyidir.

Videoda: Yatak odasındaki ışığı seçin.

Doğru seçim

Yatak odası için avize seçimi birçok faktörden etkilenir. Bazıları aydınlatma cihazının her bir parametresini belirler:

  • Tavanın yüksekliği, modelin kendisini belirler. Oda düşükse, tavan altı yapılar kullanılır, aksi takdirde asılı olanı satın alabilirsiniz.
  • Model, iç mekana bağlı olacaktır. Bundan, aydınlatma cihazının dekoratif tasarımına bağlı olacaktır.
  • Seçilmiş fonksiyonlara bağlı olarak ana parametreler: plafondların sayısı ve kalitesi, güç.
  • Ürünün rengi odanın arka planına bağlı olacaktır, ancak aydınlatma armatürünün mutlaka renk tonunda olması gerekir. Aksi takdirde, yatak odasının tasarımının tüm unsurları birleşecek ve iç mekânın genel görüntüsü kaybolacaktır.

Bir aydınlatma ürünü seçerken yukarıdaki tüm nüansları hesaba katarsanız, o, uyku odasının içine mükemmel şekilde sığar ve doğru atmosferi verir.

Iç stil için avize

Tasarımın genel iç mekana en uygun şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Bu, odanın tasarımının ve aydınlatma tabanının kendisinin uyumlu bir simbiyozunun yardımıyla elde edilebilir. Oda klasik bir tarzda dekore edilmişse, ideal seçenek ek dekoratif asma elemanlara sahip bir asma kaide olacaktır. Modern tasarımlar, minimal dekoratif süslemeyle tavan yapılarının kullanılmasını, yani ekstra süslemelerin kullanılmadığını varsayar.

Çoğu zaman tavandaki yarı yapım ürünleri kullanılır, bu da çıkıntı seviyesini değiştirebilir. Bu teknik yenilik, yüksek teknoloji tarzında kullanılmaktadır.

Provence gibi daha romantik iç tarzlar, doğal malzemelerden yapılmış yapıların kullanılmasını önermektedir. Genellikle bağımsız olarak yapılırlar: Bir asmadan küreler, tutkal bazında dişlerden gelen sert bir iskelet veya bir kumaştan abajurlar yapın. Bu dekoratif parçalar plafond olarak kullanılır.

İç mekan tasarımlarında moda dergilerinde sunulan yatak odasının iç kısmında bulunan fotoğraf avizeleri, ilginç ve özgün çözümler ifade ediyor. Asıl mesele mekanın organizasyonunda ve iç mekanda temel çizgiyi belirlemektir. Ayrıca, odanın mekansal dağılımını hesaba katmak önemlidir.

Seçim konusunda öneri (2 video)

Şık modellerin çeşitleri (44 fotoğraf)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 41 = 48