Jak vybrat záclony na dveřích: nápady pro libovolnou místnost (+42 fotografií)

Jak vybrat záclony na dveřích: nápady pro libovolnou místnost (+42 fotografií)

Krásné a módní záclony zdobí každý pokoj. Závěsy na dveřích by neměly být vymazány ze seznamu dobrých návrhových nápadů. Rozmanitost druhů, tvarů a tkanin přispívá k nalezení správného bydlení pro vás.

V jakých případech potřebujete záclony

Tradice k ozdobným závěsům zadržovaným našimi babičkami. Taková konstrukce dveří neměla zvláštní funkční zatížení. Vybírání je nezohlednilo vlastnosti stylu a barvy. Ale ne všechny závěsy pro obývací pokoj mohou být považovány za vhodné. Zavěste záclony na dveřích magnetů, které se nacházejí v kuchyni, na lodžii nebo u vchodu do domu, ale nikoliv v prostoru mezi pokoji.

Pokud jde o evropskou kulturu, pak byla móda pro závěsy trvalá. Pak se objevila, pak zmizela, spolu se styly, ve kterých byly použity záclony.

Takové interiéry zahrnují:

 • retro;
 • země;
 • východní styl;
 • etnických motivů.

Hlavní funkcí záclon na otvorech bez dveří bylo rozdělení obou částí místnosti. Nezapomeňte na estetickou stránku záclon. Bylo módní používat vícevrstvé textilie s jasnými vzory a ozdoby ve formě lambrequinů. Nebyly žádné potíže s výběrem závěsů na okně s balkonovými dveřmi.

K dnešnímu dni jsou závěsy umístěny do prázdných otvorů. Tam plní několik úkolů:

 • Rozdělení prostoru. Takže na dveřích můžete použít záclonové záclony. Bude to neobvyklý prvek výzdoby. A vy můžete udělat sami. Schémata řezání a montáže jsou k dispozici všem a nejsou komplikované.
 • Ochrana před průvany v domě. Na tuto funkci přebírá jakákoli opona místo dveří. Stojí za výběr silných materiálů. Například bambusová opona na dveřích.
 • Retence tepla v domě a oplocení od pronikání hmyzu v létě. K tomu se často používají záclony na magnety pro dveře do vchodu a výstupu. Podobné nápady platí pro lázně. Koneckonců také v prostorách tohoto typu existuje problém s mouchami a komáři.
 • Naplnění místnosti komfortem a vytvořením správné atmosféry. Například prvky bambusu.
 • Závěsné záclony se používají jako prostředek zónování místnosti. Také je vhodný síťový materiál. Ale musíte se spolehnout na styl místnosti.

Síť proti komáří na dveřích chrání dům před mouchy a jiným otravným hmyzem, což je mnoho v létě. Tato volba se týká otevření vchodu a balkonu.

Které záclony jsou

Hlavní věc, která by měla být brána v úvahu při výběru záclon - praktičnost. Neměly by bránit pohybu. Mezi nejoblíbenější druhy patří:

 • Vertikální žaluzie. Tato volba je vhodná pro obývací pokoj s balkonem. Existují návrhy s dálkovým ovládáním.

 • Rolety na dveřích je lepší volit pomocí kazetových spojovacích prostředků. Umožňují rychle odstranit textilie.

 • Klasické závěsy mají také místo, které mají být. Je třeba vzít v úvahu osvětlení prostoru a vybírat materiál - transparentní nebo hustý.

 • Magnetické žaluzie na dveřích jsou oblíbené v létě. Jsou vyrobeny z průhledných materiálů a jsou určeny k ochraně budovy před hmyzem. V tomto případě lze záclony snadno vyjmout a připevnit zpět. Mřížka záclon na dveřích je vhodná jak pro vstup do místnosti, tak pro lodžii.

 • Umístěte Roman slepý na balkónových dveřích doporučujeme mnoho stylistů. Tato možnost se snadno zavěsí na vstupní otvor a stačí ji odstranit.

Ve videu: závěsy na dveřích a dveřích.

Materiály pro závěsy

Nejčastěji je materiál pro záclony na magnety na dveřích oka. Tato opona je praktická a pohodlná pro použití. Může být použit také pro okna. Tato myšlenka návrhu je dostupná všem a nevyžaduje zvláštní znalosti. Síťová opona proti komářům neumožní plnění domu hmyzem. Barvy mřížky mohou být různé. Výrobci pro něj nepředstavují velký sortiment. Obvykle se jedná o univerzální odstíny.

Jako příčky používají dřevěné záclony na dveřích. Jsou husté a stabilní. Pokud potřebujete oddělit místnosti, je snadné je umístit do interiéru. Je třeba pouze vzít v úvahu přirozený tón stromu. Můžete vytvořit dekorativní závěsy pro dveře s vlastními rukama. Jsou vyrobeny ze skla, plastu, pajetoku, skořápek a korálků. Tyto prvky se shromažďují v řetězci a zavěšují.

Kde používat

Záclony mohou být použity v různých částech domu, ale musíte si vzpomenout na vlastnosti pokojů a jejich styly:

 • Kuchyně. Návrh závěsů pro kuchyňskou linku s balkónovými dveřmi by měl kombinovat jas a pohodlí. Nevhodné budou záclony materiálů, které se rychle znečišťují. Navíc design závěsů by vám měl umožňovat, abyste je často vyprázdnili. Záclony pro kuchyň s balkonem nemohou být jediné střihové tkaniny. Takový řez bude obtížně projít do lodžie.

Záclony v kuchyni s balkónovými dveřmi mohou mít různé barvy a odstíny, ale doporučuje se zachovat styl místnosti. Závěs vlákna může být také použit jako oddíl pro oddělení varné oblasti od jídelní oblasti. Interiér kuchyně doplní závěsný skleněný dekor. Prodává se v mnoha obchodech. Můžete si zakoupit hotovou záclonu nebo si ji vyrobit sami.

 • Balkon. Zvedněte záclonu pro okno s balkonem je obtížné. V různých variantách existuje mnoho krásných, ale nepohodlných nápadů. Je třeba si uvědomit, že průchod z lodžie do místnosti a zpět by neměl vytvářet obtíže. Pro tyto prostory byly vytvořeny role, římské záclony a žaluzie. Mohou být bez problémů rozděleny do funkčních částí a pohodlně fixovány.

Rolovací závěsy na balkónových dveřích by měly být zvoleny v případě, že musí být místnost volně kryta ze světla. Takové záclony se neliší ve vlastnostech zachování světla. U ložnice je lepší je nepoužívat.

 • Obývací pokoj. Výběr materiálu a druh záclon v hale s balkonem poskytuje několik funkcí. Zde můžete hrát s texturami, tloušťkou materiálu, barvou a doplňky. Hlavní věc je uspořádat podle obecného obrazu místnosti. Aby nedošlo k zablokování přístupu do lodžie, můžete použít konstrukci typu lambrequin. Jsou ideální jako závěsy pro okno s balkonem.

U závěsů na okně v obývacím pokoji byste měli zvolit lehké tkaniny. Závěsné textilie by se nemělo vymanit z obecného obrazu místnosti. Pokud potřebujete těsné záclony, můžete spojit římské záclony s rovnými závěsy.

Návrh místnosti by měl začínat výběrem záclon. Dobrou volbou by bylo, abyste na dveřích slepili rolety. V interiéru se vejde do "moderního" stylu. Takové záclony jsou upevněny na suchý zip a snadno se odstraní. Současně pro všechny lodžie potřebujete na dveře záclonovou komoru. Může být zavěšena na magnety a na dveře a okna.

Záclony a závitky k nim (2 videa)

Záclony různých typů (42 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 85 = 93