Záclony v pruzích – univerzální volba pro libovolný interiér

Záclony v pruzích – univerzální volba pro libovolný interiér

V každém domě nejdůležitější je vytvoření interiéru útulnou atmosférou a harmonií v pocitů hostitelů žijících v tomto domě a hostům, kteří přicházejí. Záclony v pruzích - jedna z klasických možností designu používaných při navrhování obytných prostorů po několik staletí. Jednou z výhod takových závěsů je jejich všestrannost. Možnost psaní v jakémkoliv interiéru, ať už jde o obývací pokoj, školku, ložnici nebo kuchyň.

Odrůdy pásků

Pruhované záclony jsou dobře kombinovány s dalšími vnitřními prvky v interiéru a také pomáhají upravovat proporce místnosti.

Typy pásů na záclonách:

 • Vertikální - umožňuje vizuálně "zvednout" strop nebo prodloužit stěnu, vypadá dobře v místnosti s malým množstvím nábytku.

 • Horizontální - "snižuje" výšku stropu, ale zároveň může vizuálně rozšiřovat pokoj. Často se tento pás používá v malé ložnici nebo kuchyni.

 • Široký pás - vhodné pro závěsy ve velkých místnostech (v obývacím pokoji, v jídelně).

 • Úzké - bude nutné maskovat nedostatky a přitáhnout pozornost k sobě v místnosti, jsou nejvhodnější pro malý pokoj.

 • Kontrast nebo kombinace - slouží k odvrácení pozornosti od jakékoli věci. Například jasný kontrast mezi různými barvami na zácloně visel ve výklenku stěny, což umožní skrytí dveří v ní.

Pásy na záclonách se používají při navrhování pokojů ve stylech klasicismu, retro, baroka a moderního popového umění.

Ve videu: textilie pro záclony v páse: sbírka 2016-2017 rok.

Závěsy pro místnost

Při výběru látky pro záclony v pásu pro určitý pokoj je třeba postupovat podle některých obecných pravidel:

1. Výběr odstínů - závěsy by měly být v souladu s vnitřními prvky v místnosti, a proto je paleta barev vybírána podle stylu a účelu místnosti.

2. Šířka záclon by měla být 1,5 násobkem šířky římsy, na které budou viset.

3. Délka je určena výškou okapu s tolerancí 15-20 cm na ohyb tkáně.

Barevné roztoky:

 • Lehké nebo neutrální tóny mají uklidňující a uvolňující účinek na obyvatele místnosti.
 • Stávkující kontrasty pomoci dát originalita (nejběžnější kontrast - černá a bílá, která se používá v moderním stylu - dát prostor elegantní úsporná opatření, jakož i kombinovat červené závěsy na proužky zlaté nebo bílé, modré a béžové, tyrkysové a bílé).
 • Teplé barevné schéma (béžové, hnědé odstíny) vytvoří útulnou atmosféru v místnosti.
 • Kombinace v záclonách různých odstínů stejné barvy se používá v moderních stylech a dodá místnost další efekt.
 • Jasné kontrastní proužky se používají pro akcenty uvnitř.

Pruhované záclony uvnitř

Pruh se snadno zapadá do vnitřku místnosti nebo do kuchyně, bez ohledu na jeho funkční účel. Samozřejmě, že pro každou místnost existují nuance, které závisí na její velikosti, designovém stylu, osvětlení a dalších aspektech.

V obývacím pokoji

Jedná se o prostor, kde rodina tráví svůj volný čas, kde lidé přicházejí na návštěvu, a protože jeho cílem - vytvořit útulné kolektivní obrázek, který pomůže vytvořit si názor o všech přijíždějící hosty domu nebo bytu.

Účelem použití pruhovaných závěsů v obývacím pokoji je zvýšit hlasitost a poskytnout místnosti vícerozměrnost. Jedním z konstrukčních technik: barva v kontrastní závěsy jsou zvoleny tak, že jeden se shodoval s barvou stěn, a druhý - s některými ozdobnými prvky, vytváří harmonickou kombinaci.

Nejčastěji se v obývacím pokoji na nákup světelných závor s průsvitnými proužky hedvábí, organza, ložní prádlo, ale pouze v souladu s samotném stylu místnosti. Jednou z nejnovějších novinek nabízených v textilních obchodech jsou pruhované čisté záclony, které mají průsvitnou vzdušnost a výjimečný vzhled. Vypadají dobře v interiéru obývacího pokoje v moderních stylech.

Často v obývacím pokoji se používají dekorativní dekorace: upínací prvky, svorky, římsy s vyřezávanými detaily, stuhy na záclony nebo zkroucené krajky, lambreky nebo okraje.

V ložnici

Tato místnost je nezbytná pro odpočinek a spánek, kdy by člověk měl mít možnost odpočinout si po denní práci a cítit se klidně. Proto při výběru záclon v této místnosti musíte vzít v úvahu některé nuance:

 • záclony jsou žádoucí husté zablokovat přístup ke slunci během denního odpočinku;
 • pro příjemnější odpočinek je lepší vybrat světlejší barvy s užšími pruhy;
 • ideální řešení barev - pastelové, salátové nebo karamelové tóny s vertikálním pruhem.

V dětském pokoji

Pro místnost, kde bude dítě žít, světlo a prostor jsou důležité, protože dlouhé závěsy se širokým nebo úzkým pruhem ztlumeného zbarvení (pastelové tóny) jsou perfektní. Materiál je lepší vybrat si přírodní (plátno nebo bavlnu), což zajistí bezpečnost a zdraví dětí. Barva je zvolena s přihlédnutím k pohlaví dítěte a jeho věku, římské záclony mohou být také použity v kontrastním proužku.

V kuchyni

Pro kuchyňské závěsy je důležitá praktičnost a estetický vzhled. Nejprve byste si měli zvolit samotnou tkaninu, která by měla chránit místnost před přímým slunečním zářením, a tudíž se zde hodí závěsná látka. Má dobrou hustotu, neztrácí tvar při umývání a dá kuchyni atraktivní vzhled.

Volba tkáně závisí také na velikosti kuchyně, takže malý prostor pro nejlepší volbou by bylo velmi krátké záclony průsvitnými textiliemi s jasnými pruhy vertikálně nebo horizontálně.

Je třeba vzít v úvahu i provozní rozměry: pro malý okenní závěsy jsou vhodnější délka médium s tenkými svislými pruhy, které dodává vzduch clony a vizuální šířku.

Římské žaluzie

Návrháři jsou obvykle doporučeni v kuchyni k zavěšení rolí nebo římských záclon, připomínajících vnější žaluzie, ale z přírodní tkaniny. Při zvedání se tyto závěsy shromažďují v měkkých horizontálních záhybech.

Římské záclony používané v kuchyni mají několik výhod oproti jiným typům:

 • Vysoce kvalitní výrobky, které se skládají z trvanlivé látky, impregnované speciálními ochrannými prostředky proti poškození, prachu, způsobu vyhoření na slunci.
 • Dlouhá životnost, snadná údržba (stojany jsou odstraněny a tkanina je smažena nejlépe ručně, takže se nesedí).
 • Takové záclony jsou vyrobeny speciálně pro velikost okna, její délka může být nastavena, což umožňuje uzavřít pouze část okna.
 • Římské záclony jsou velmi praktické, prach a nečistoty lze snadno odstranit štětcem nebo houbou.
 • Různé barvy pomohou vybrat si interiér kuchyně v různých stylech.
 • Nevystavujte hluk působení mechanismu zvedání / spouštění (na rozdíl od žaluzie).

Závěsy prokládané v místnosti, vybrané v harmonii s interiérem, pomohou místě získat dlouhodobě dynamický a originální atraktivní vzhled.

Jak zvolit barvu záclon (1 video)

Varianty v pruzích (42 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

19 − 14 =