Zasłony na oczkach z tiulu: rodzaje, zalecenia dotyczące pielęgnacji

Zasłony na oczkach z tiulu: rodzaje, zalecenia dotyczące pielęgnacji

Na nich przykłady dekoracji okien wyglądają wyśmienicie. Jednak wystrój jest poważną pracą twórczą. Wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Jeśli chodzi o projektowanie zasłon na oczkach z tiulu, których zdjęcia są tak inspirujące do renowacji wnętrza, tutaj warto również zwrócić uwagę na dobór akcesoriów.

Średnica pierścieni ozdobnych powinna być półtora razy większa od średnicy gzymsu. Używanie zbyt dużych urządzeń spowoduje nierówne zawieszenie zasłon.

Zasłony na oczkach z tiulu

W projektowaniu wnętrz ważną rolę odgrywa dekoracja okna za pomocą następujących rodzajów tiulu:

 • organza;
 • zasłona;
 • siatka;
 • muślin.

Wśród odmian zasłon, tiulu na oczkach - najbardziej jasne i stylowe. Cechą charakterystyczną zasłon jest efekt falisty. Aby to osiągnąć, instalując zasłony na oczkach, należy wziąć pod uwagę rozmiar otworów i gęstość materiału.

Zasłony na oczkach z tiulu

Zasłony w przedpokoju

Konstrukcja zasłon z dopasowaniem na oczkach daje produktowi jasny i stylowy wygląd, który zdobi projekt sali. Tiul jest popularny i modny przez cały czas tkaniny.

Podobne produkty mają następujące właściwości:

 • przezierność;
 • luźne przeplatanie wątków;
 • łatwość;
 • plastyczność.

Zasłony na oczkach z tiulu

Produkty na oczkach-ringach mają w górnej części wstążki - funkcjonalną i dekoracyjną część zasłon. Tiul na oczkach dzięki temu wygląda schludniej. Możesz zrobić akcent, wykonując wstążkę z gęstszej tkaniny, w tonie jednego z kolorów obecnych we wnętrzu pokoju. I stworzenie oryginalnego detalu dekoracji - po zainstalowaniu na podwójnych zasłonach Shroverses. Mogą ozdobić nie tylko przedpokój, ale także sypialnię, kuchnię, salon, projekt takich zasłon jest uniwersalny w wykonaniu.

Zasłony na oczkach z tiulu

Zasłony z tiulu na oczkach wyglądają świetnie na każdym wierzchowcu. Jednak aby wybrać, pierścienie podążają za tworzywem, w tonie tkaniny. Lepiej nie eksperymentować z formą, ale preferować tradycyjny wariant zaokrąglony. Sala to pomieszczenie, w którym nie powinno być żadnych chwytliwych elementów. Obecność niepotrzebnie kreatywnych form tekstyliów nie jest tu pożądana.

Zasłony na oczkach z tiulu

Do kuchni

Projekt zasłon na połysku będzie pasował do wystroju kuchni, ponieważ nie ma ograniczeń co do fantazji. Sytuacja może być utrzymana w dowolnym stylu.

Ale przy aranżacji kuchni nie należy zapominać o obligatoryjnych cechach tego pokoju:

 • komfort;
 • komfort;
 • praktyczność.

Zasłony na oczkach z tiulu

Nic nie może stworzyć takiej duchowej wygody w kuchni, jak zasłony na oczkach. Cienka lekka i prawie nieważąca kurtyna wygląda świetnie, ale w rzeczywistości najbardziej praktyczną opcją dla tego pokoju jest siatka. Jednym z elementów praktycznej kompozycji w projekcie jest zasłona na oczkach. Jeśli kuchnia jest wykonana w stylu "country", należy kupić akcesoria do zasłon drewnianych. Zasłony na kółkach imitujące drzewo, jak również możliwe połączenie z wiejskim stylem.

Zasłony na oczkach z tiulu

Modnym i popularnym trendem w designie jest minimalizm. Główne cechy tego stylu - dokładność, prostota, przejrzystość - są widoczne nawet dla laika. Zasłony na oczkach w minimalistycznej kuchni są przykładem stylu i nadają atmosferze pewną surowość i klarowność kompozycji.

Najbardziej praktyczne są części ze stali nierdzewnej. Są mocne i nie wykazują tendencji do korozji. Ich jedyna wada - koszt.

Zasłony na oczkach z tiulu

W sprzedaży dzisiaj są nietypowe kształty i kolory elementów złącznych. Myśląc o wszystkich szczegółach wnętrza kuchni (w tym zasłon z tiulu na oczkach), można wybrać elementy złączne związane z określonym tematem: w postaci owoców, warzyw, kwiatów. W tym przypadku bardziej odpowiednim rodzajem tkanki jest muślin.

Zasłony na oczkach z tiulu

Projekt kurtyny na oczkach

W przypadku sypialni, pokoju dziecinnego, salonu lub łazienki zasada wyboru wyposażenia i materiału jest taka sama - należy postępować zgodnie z wybranym kierunkiem w projekcie. W projekcie, zasłony na oczkach, są szczególnym szczegółem, jeśli chodzi o sypialnię. Tutaj okna powinny być zdobione miękką szmatką, nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale także praktyczne. Zasłony do sypialni, zapinane na oczka, są wykonane w różnych stylach. Tak naprawdę nie ma ograniczeń w wyborze koloru i tkaniny. Produkty z organzy, które, jak się wydaje, są silniejsze niż stara, sprawdzona metoda, mimo swojej przezroczystości i nieważkości, są doskonale przymocowane do pierścieni. Taśma w tym przypadku wykonana jest z tafty.

Im cieńszy materiał, tym łatwiejsze są oczka. Do organzy i innych rodzajów tiulu - bardziej odpowiednie są akcesoria wykonane z tworzywa sztucznego.

Zasłony na oczkach z tiulu

Opieka i mycie

Do mycia zasłon z oczkami, zarówno z organzy, jak i muślinu, nie zaleca się stosowania w samochodzie. Po zainstalowaniu tych modnych zasłon, o dalszej opiece, być może każda gospodyni pomyśli. Ale, jak wiadomo, pożądane jest wymazanie dowolnego rodzaju tiulu ręcznie.

Zasłony na oczkach z tiulu

Tiul na pierścieniach dekoracyjnych należy umyć i oczyścić zgodnie z poniższym schematem:

 • oczyścić tkaninę z kurzu za pomocą suszarki do włosów;
 • zdejmij zasłonę z półki;
 • mocz przez dodanie octu do wody;
 • godzinę później spuścić wodę i wlać nowy roztwór zawierający sodę oczyszczoną;
 • Myć ręcznie;
 • Produkty z bawełny lub poliestru można prać w samochodzie.

Zasłony na oczkach z tiulu

Zasłony na pierścieniach w łazience

Zasłony z oczkami - do łazienki to nieodzowny szczegół. To tutaj pojawili się po raz pierwszy.

W łazience takie zasłony są wykonane ze specjalnego wodoodpornego materiału.

Zasłony na oczkach z tiulu

W tym pokoju pełnią praktyczną funkcję. Chociaż w łazience wewnętrzne zasłony mogą stać się stylowym elementem wystroju, a oczka poprawiają wrażenie. W projektowaniu każdego pomieszczenia istotną rolę odgrywa projektowanie zasłon. Tworzą stylowy akcent i są odpowiednie w każdym wnętrzu.

Videogallery

Galeria zdjęć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

96 − 88 =